Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kényszerevés fórum

Kényszerevés (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. ápr. 1. 09:56
Babázol?:) Mennyi idős a gyerköcöd?
701. niebo (válaszként erre: 700. - 4ebcab610b)
2011. márc. 31. 20:14
hát a gyerek nagyon leköt..de pakolászok is azért de nem kórosan
700. 4ebcab610b (válaszként erre: 699. - Niebo)
2011. márc. 31. 15:39
Valamivel eltöltöd azt az időt, amit eddig arra fordítottál, nem? Alszol, pakolsz, tévézel...vagy valami?
699. niebo (válaszként erre: 698. - 4ebcab610b)
2011. márc. 29. 19:54
semmit..1 hete tart az állapot..
698. 4ebcab610b (válaszként erre: 697. - Niebo)
2011. márc. 29. 10:48
Most mit csinálsz zabálás helyett?
697. niebo
2011. márc. 28. 21:01
örülök,hogy nálad is minden ok.én 1 hete nem zabálok.ma is ettem 2 csík csokit de nem faltam fel az egész táblát..lehet,hogy van remény????
696. otletes
2011. márc. 28. 13:32

Bezzeg ez megjelent ::))


Niebo

Nagyon ügyes vagy csak így tovább!! Nálam is minden rendben megy. Hurrá!!!

695. otletes
2011. márc. 28. 09:35
Miért nem menti el a válaszomat?? Már kétszer elszállt ((::
694. niebo (válaszként erre: 693. - Niebo)
2011. márc. 26. 20:11
ma ettem egy franciakrémest,meg nem számoltam kalóriát,DE:utána nem zabáltam!!
693. niebo (válaszként erre: 692. - Niebo)
2011. márc. 25. 21:35
jelentem,ma sem zabáltam....veletek mi újság?
692. niebo (válaszként erre: 691. - Otletes)
2011. márc. 25. 09:25
neked is kitartást!!!ez érdekelne ami a XV.kerületben alakul közel lenne..
691. otletes (válaszként erre: 690. - Niebo)
2011. márc. 24. 21:08

De jó, akkor a 24 óra teljesítve!! Igen ma én is 1300 kcal ig jutottam, de mivel az elmúlt napokban a megfázás miatti étvágytalanság miatt inkább alatta voltam most ez nagyon rendben van !!


Névtelen Túlevők

Sajnos nagyon döcögős, mert nincs jól lefordított irodalom. Pedig angolul a napi megerősítő meditáción kezdve sikertörtének, munkafüzetek stb vannak. Ráadásul a szombati időpont meg is szűnt. Most szerveződik egy szerdai a XV. kerületben.


De a lényeg az rajta van azon a honlapon amit Szilveszter állított össze és a múltkor belinkeltem. A legfontosabb nekünk a kontroll- Étkezési Terv formájában és a támogatás. Náluk erre van a szinte óránként induló összejövetel, telefonos kapcsolattartás stb. De aki túl akar enni az akárhol is túl eszik és nem fog telefonálni a másiknak hogy bajban van. Ha meg nem akar túl enni, akkor megtalálja a megoldást főleg magában és egy támogató csoportban.


Ami nekem sokat adott a Névtelen Túlevőknél az az volt, hogy azt hittem hogy csak én vagyok ilyen elfuserált hogy nem tudok egy kiflicsücsköt , vagy 1 kocka csokit enni. De a csoportban mindenki elmeséli hogy miket csinált evés terén és rájössz hogy nem vagy egyedül. Az alap szabály hogy nem minősítjük a másikat (mint ahogy itt sem tesszük és ez nagyon jó) csak meghallgatjuk szépen figyelmesen ::)) ez is nagyon támogató tud lenni.

690. niebo (válaszként erre: 688. - Otletes)
2011. márc. 24. 20:37

sziasztok,

z a meleg víz jól hangzik kipróbálom.Jelentem ma 1300 cal ettem nem zabáltam!!szerintem is jó,hogy van ez a virtuális csoport..milyen volt a Névtelen Túlevők csoport?

689. 4ebcab610b (válaszként erre: 688. - Otletes)
2011. márc. 24. 10:47
Igen, ez ötletes!:)
688. otletes
2011. márc. 24. 10:43

Sziasztok!!

Csak azt írom le ami nálam most működik. nem garancia hogy nálad is, de talán.

1/ Tudatosítom, hogy valóban éhes vagyok-e? Ez már egy kis nyugalmat és befelé figyelést kíván. Elképzelek egy 0-10 ig tartó skálát a gyomromban. Ha 8-9-10 et jelez, akkor tudom hogy nem vagyok éhes, és ekkor még light termékeket sem eszem, hiszen nem vagyok éhes.

2/ Azonnal melegítek tea vizet, és nem teát iszom, csak "forró" vizet. Persze nem forró, de olyan meleg víz amit azért kortyolva tudok meginni szépen lassan. (Ez egy indiai yóga oktatóm tanácsa volt, ilyen helyzetekre. Ők energia rendszerben gondolkodnak, azt mondta hogy ilyenkor az bomlik meg és ez a forró víz segíti a vissza állítást)

3/ Próbálom beazonosítani a problémát, hogy valójában ha nem éhes vagyok akkor mi a gond? Dühös, fáradt vagyok? önsajnálatba csúsztam? stb stb Nekem erre az EFT vált be. Lehet másnak agykontroll stb. Van aki megissza a vizet és azonnal elmegy egy 15 perces rendkívüli sétára.


Az nagyon jó itt ebben a fórumban is, és nekem sokat segített amikor a Névtelen Túlevőkkel megismerkedtem, hogy nem vagyok egyedül. Sőt ahogy látom rengetegen vagyunk. Ez is lehet egy virtuális támogató csoport.


Ja és ami még fontos hogy ne foglalkozzatok (szerintem) csak a mi nappal. Ez a 24 óra van és kész. A múlton rágódni fölösleges, a holnap meg ki tudja. Van akit meg is rettent a gondolat, hogy akkor ő az élete végéig nem ehet ezt vagy azt? vagy számolja a kalóriát. Nem kell ezzel foglalkozni. Csak a mai nap a miénk, és este olyan jó visszanézni a napot, igen, ma sem ettem túl, betartottam a tervemet, és még mozogtam is ::))


Drukkolok magunknak!!

2011. márc. 24. 09:37
nem szégyenleni!:)
2011. márc. 24. 09:36

Én 16 évesen küzdöttem ezzel a problémával. Sjanos ma sem mondhatom el, hogy túl jól kezelem a feszültségeket az életemben, viszont ha érzem, hogy csak ÚGY ehetnékem van, pedig már ettem és más oka nincs, az esetek 85%-ban azért van, mert feszült vagyok, vagy mert valami olyan probléma van, amivel nem akarok foglalkozni....Ilyenek mindig jönnek újra és újra, de ha féltem is tőle, akkor azzal kellett megbarátkoznom, hogy félek ezt megoldani, és én ilyen vagyok. Hagytam hogy féljek és hagytam, hogy megoldjam azt vagy ne. Egyszerüen csak megpróbáltam elfogadni, amilyen vagyok és szégyenlenni, és feszültségként megélni sok dolgot.


Én általában mocorgok, vagy iszok valami finom ízű dolgot, narancslét, teát, amit szeretek.

De olyan is van hogy érzem, hogy édességre van szükségem, akkor viszont megadom magamnak lelkiismeretfurdalás nélkül, viszont kihagyok egy étkezést, vagy akár kettőt is, tehát akkor bevállalom, hogy mást nem eszek.


Tudom, hogy mondani könnyű, de le lehet állni én is bizonyság vagyok erre. :)

2011. márc. 24. 07:15
én amikor rámjön a falási roham, nagyon sokszor azt csinálom hogy valami alig kalóriás ételből zabálok, pl megfőzök egy csomó brokkolit, összesűrítem turmixxal, főzelék lesz belőle, nekiállok és eszem, egy idő után elmúlik a falás, viszont alig vittél be kalóriát, tele van a hasad és kész...de szoktam ugyanezt zöld salátával, meg natúrjoghurttal, meg almával,beszokott válni.:D
684. 337ac1489c (válaszként erre: 683. - Niebo)
2011. márc. 24. 06:39

Sziasztok!


Igen, ma megint megpróbálom az 1200-1300 kcal-ázást...remélem, menni fog!

Reggelire müzlit és almát eszem...

Délután dől majd el a dolog, ha hazajövök...hogy meg bírom-e állni a zabálást...:S

683. niebo (válaszként erre: 681. - 337ac1489c)
2011. márc. 23. 20:53

szia!!

nagyon ismerős a dolog!!én is igy kezdtem,hogy fogytam 2 éve 14-et és munkát váltottam amit nem igazán szeretek..

amit leirtál a kajálásról:rám is igaz!!

próbáld meg te is az 1200 kal számolást hátha együtt könnyebb!!ma abonettet ettem,virslit,rakott krumplit,túrórudit..

682. 337ac1489c (válaszként erre: 680. - Niebo)
2011. márc. 23. 20:17
De ügyi vagy!:) És hogy bírod? Miket eszel?
2011. márc. 23. 20:17

Sziasztok!


Én is "ideillőnek" érzem magam...sajnos:(

Folyton zabálok, pedig kb. másfél éve sikerült 18 kg-ot fogynom, de közben meg főleg utána a lelki gondjaim felerősödtek, és ezt kajálással igyekeztem/igyekszem oldani:S

Ennek köszönhetően persze mindent visszahíztam, amit nagy nehezen, kitartó munkával leadtam:( Pedig akkor azt hittem, sikerült ráállnom az egészséges életmódra...

Mindig is szerettem enni, de akkor tudtam kontrollálni...most meg...sehogy sem megy!:(

Hazajövök és szinte egyfolytában eszek és szinte csak szénhidrátokat. Ha pedig nem jutok hozzá huzamosabb ideig, szinte fáj; rosszul leszek, hányingerem lesz, elkezd mardosni az éhség... Szinte minden nap elhatározom, h. na majd ma megint elkezdek 1200 kcal-t enni, sportolni...aztán vmiért mindig elbukom:(((

680. niebo (válaszként erre: 679. - 4ebcab610b)
2011. márc. 23. 19:11

hát ebből egyik sem jó......

ma van a 2.napom,étkezési naplót vezetek,és nem eszek lisztes,cukros dolgokat.Ha meg tudnám sokáig állni jó lenne,kiváncsi vagyok..

egyébként nekem sokat jelent ez a fórum,szeretném ha nem halna ki..más hasonló fórumot nem találtam..

679. 4ebcab610b (válaszként erre: 677. - Niebo)
2011. márc. 23. 09:23
alkohol, drog, kényszeres sportolás stb. mind az!
2011. márc. 23. 09:14
Én nem rég jöttem rá, hogy ezek a kényszerevési tünetek teljesen rámillenek, most kezdtem a héten figyelni magam,hogy mennyi minden az evésről szól nálam,elég nehéz elfogadni, kissé megijesztett, hogy ilyenbe szenvedek...
677. niebo (válaszként erre: 675. - Otletes)
2011. márc. 22. 21:34
vajon milyen megkűzdési módok vannak még?
676. niebo (válaszként erre: 673. - Otletes)
2011. márc. 22. 21:33
ez tetszik amit írtál és nagyon igaz!!tavaly 3 hónapig irtam a kalóriákat és ez egyfajta kontrollt adott.Ma elkezdtem és csak remélni tudom,hogy nem hagyom abba...
675. otletes
2011. márc. 22. 16:45

Így van. Az az út amíg lefogysz, vagy normalizálod a súlyod ha anorexiás vagy, az gyógyít meg mert ez alatt az idő alatt tuti szembejönnek azok a problémák amik elől evésbe menekültünk.

Hiszen a kényszerevés egy megküzdési mód. E helyett kell új módszert választani.

2011. márc. 22. 09:32

A vágy nem szűnik meg, de jó pontosítani,hogy mire irányul, mi az ami helyett az ételhez nyúlsz. Ez sokaknál egyfajta rosszul beidegződött problémamegoldás.


Az a legnehezebb, amikor valaki azt mondja, ha lefogynék minden rendbejönne. Hát sajnos a kényszeresevést ha megtanulod kezelni , azt jelenti szembenézel a problémákkal, amik a zabálásokhoz vezetnek, ami nem kis meló, hiába vagy vékony vagy duci....

673. otletes (válaszként erre: 672. - Niebo)
2011. márc. 22. 09:15

Nekem az Étkezési terv segít. Erre találták, ki mert azt nem mondhatják hogy ne egyél. Én két zabálós napon minden megevett falatot lemértem is kiszámoltam hogy az egész napi így hány kcal lett. Elborzadtam. Ez most erőt ad hogy tartsam az 1200 kcal-t. De ha már nem akarok fogyni akkor 1800 Kcal-t fogok tartani. Lényeg hogy legyen egy limit. Persze roham az elején jött, de különböző önsegítő módszerekkel (légzés meditáció EFT) átlendültem rajta. Nekem ez válik most be.


Tudnod kell hogy a vágy kielégítésével soha nem szűnik meg a vágy, csak úgy ha nem adsz neki több töltést azzal hogy eszel. Így szép lassan alábbhagy, de soha nem szűnik meg (ezért nincs gyógyult alkoholista, csak sok sok éve nem ivó. Hívhatjuk ezt a Buddhisták éberség gyakorlatának is. Ugyan erről van ott is szó.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook