Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kényszeres evők, fogyjunk le egymás támogatásával fórum

Kényszeres evők, fogyjunk le egymás támogatásával (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
9. tucnyanjelik (válaszként erre: 8. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 15. 14:52
De kedves vagy! :)
2014. jan. 15. 14:48

Kényszerevés = pótcselekvés.

Hiányzik az életedből: valaki, aki korábban ott volt veled (párod, gyermeked, szülő, akárki) vagy valami, ami korábban volt (munkahely, egyéb rendszeres elfoglaltság) és most vagy nem régen eltűnt, megszűnt.

Ezt kell tisztáznod magadban, és ha kell, ha szükséges, valóban akár szakorvos segítségét kérni, hogy fel tudd dolgozni a hiányt.

Vagy józan, tiszta fejjel átgondolni, hogy esetleg milyen napi rendszeres egyéb elfoglaltsággal tudnád a most éppen felszabadult idődet, energiádat lekötni ahhoz, hogy ne arra gondolj, ami volt és már nincs, hanem oda tudj koncentrálni, amit éppen találtál helyette.


Persze örülünk, hogy ide jöttél közénk, majd látod, hogy mi is úgy vagyunk, egyszer könnyebb, másszor nehezebb. Hol sírunk, hol nevetünk, ha valaki sír, mindig van, aki vigasztal, ha nevetünk, valaki velünk együtt nevet!

Sok sikert, és érezd jól magad közöttünk!

7. tucnyanjelik (válaszként erre: 5. - 408020f45e)
2014. jan. 15. 14:45
Köszi a tanácsokat! ;)
6. tucnyanjelik (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2014. jan. 15. 14:43

Emiatt is indítottam a fórumot, hogy ne csak a fogyás legyen a cél, hanem meg is tudjuk beszélni a problémákat, könnyebben túl tudjunk rajta lépni. Szerintem nagyjából minden kényszeres evő tudja, érzi miért jutott idáig... (A pszichoterápiás kezelés pedig egy másik dolog. Hasznos, de nem mindenki tud, mer résztvenni benne...)

Az önsegítő csoportok is hasonló alapon működnek, vagy tévedek?

2014. jan. 15. 14:40

Nem tudom, mit jelent nálad a kényszeres evés. Édesség, csokoládé evését? Arra nagyon jó a króm tabletta. Lehet, hogy a szervezeted vitaminkészlete merült le, vannak nagyon jó komplex tabletták: Centrum vagy a Supradin.

Ha pedig tényleg csak a mozdulat, megszokás mint a dohányosoknál, arra meg van cukormentes rágó. (újabb kutatások szerint még a memóriát is fejleszti)

Ennyit tudok segíteni, egy próbát megér!:) Szorítok neked!:)

4. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 1. - Tucnyanjelik)
2014. jan. 15. 14:40
Nem beszelni itt a semmibe, hanem szakorvos eloszor!
2014. jan. 15. 14:36
Mindenesetre sok sikert!
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Tucnyanjelik)
2014. jan. 15. 14:35

Szerintem először az okot kellene megtalálni, amitől kényszerevővé váltál.

A fogyás ebben az esetben másodrangú.

2014. jan. 15. 14:27

Kényszeres evő vagyok, környezetemben nincs senki, aki ezt megértené. Sajnos, már nem csak arról szól a történetem, hogy ezzel a kifejezéssel takarózom és mentegetni próbálom magam...Sokkal mélyebb aprobléma!

Ne egyél annyit! Mi az hogy nem tudsz lefogyni! Este 6 után már ne egyél! stb. elegem van már az efféle beszólásokból. Sokszor megpróbáltam lefogyni, de nem ment. Sőt, a kilók csak gyarapodtak, a falási rohamok sűrűsödtek :( Most szeretnék nekifogni megint, de egyedül nem megy. Ha te is úgy érzed nem megy, csatlakozz és együtt talán könnyebb lesz. A kudarcok- amit ne könyveljünk el bukásnak!- sem lesznek olyan elviselhetetlenek, beszéljük meg őket! Másszunk ki belőle!A megfelelő idő a változtatáshoz MOST van, és nem holnap, nem húsvéttól, nem aszületésnapomon, és nem újévkor! Ki tart velem? :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook