Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kényszeres evők, fogyjunk le egymás támogatásával fórum

Kényszeres evők, fogyjunk le egymás támogatásával (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. jan. 22. 11:47
Gyerekek,most sütöttem ki 2 òriàsi bejglit,1 kakaòs és 1 màkos,annyira illatozznak itt a lakàsban.Persze én nem eszem belöle egy falatot se,mert akkor nem tudok leàllni.Ez a mai vendégeknek készült,és a maradékot (ha persze marad egyàltalàn) becsomagolom nekik,ne maradjon itt kísértésnek. :) Nektek hogy indult a mai nap?mi lesz a Menü? :)
68. Lexibaba (válaszként erre: 63. - Bözsi néni)
2014. jan. 22. 11:32

Az élet úgy hozta, hogy hosszabb rövidebb időre, de nem a megfelelő emberrel hozta össze az élet.


De a mostani párjáról úgy beszél, mint még eddig soha senkiről :) Remélem mostmár megtalálja a boldogságot.

67. patapucs (válaszként erre: 66. - Nünüke :))
2014. jan. 22. 07:22

Szia!


Ha csak a tárolás a gond (és nem az, hogy kibontva csalogat), tedd bele őket műanyag kajás dobozba. Nem szárad ki, nem puhul meg az ostya, stb. Nálam bevált és kevesebb pénz megy el nasira, mert lesz mihez nyúlni, ha kérnek "vmi finomat". :-)

66. Nünüke :) (válaszként erre: 56. - Csipkerózsika)
2014. jan. 22. 06:34
Ja de van 2 csemetém akiknek meg kell vennem azért a nasikat is :(
65. grizus
2014. jan. 22. 05:24
Elárulom a csodamódszert. A neve: idő. Én húsz évig zabáltam, rengeteget, de érdekes módon, az elejét leszámítva, sose voltam igazán kövér. Erre most, amikor csak akkor eszem, ha éhes vagyok, 15 kilóval több vagyok! Már anyám szerint is kövér vagyok. Kismalac. Szóval a két dolog nem feltétlenül jár kéz a kézben.
64. Bözsi néni (válaszként erre: 62. - Lexibaba)
2014. jan. 21. 22:57
Erőt és kitartást kívánok hozzá.
63. Bözsi néni (válaszként erre: 58. - Lexibaba)
2014. jan. 21. 22:04
Gyerek(ek), férj nincs? Akkor jó taktika, egyébként még lázadás törne ki:-)
2014. jan. 21. 21:02

Kitaláltam egy új módszert magamnak (mármint én még nem próbáltam)

Kistányér! :D

Mostantól csak kistányérból eszek és ami ráfér :D

Le kell tennem a cigit, márpedig a cigi letevéssel nem akarom a kajálással visszahozni :/

61. Bözsi néni (válaszként erre: 52. - Bambi55)
2014. jan. 21. 20:52

Úgy értettem, hogy akinek eleve csak 3-4 kiló feleslege van.

Igen, az elején viszonylag gyorsan megy, aztán lelassul sajnos.


És a kor sem mindegy, 45-50 körül (vagy felette) sokkal nehezebben mennek le a kilók, mint még a 20-as éveinkben :-(((

2014. jan. 21. 20:35
Kefír + házi lekvár = szuper házi joghurt.
2014. jan. 21. 20:22
Szerintem is az a megoldas ha nem veszel ilyen vackokat,mert igen én is imàdom a csokit,kekszeket stb de nem vasarolok ilyesmit!Helyette lehet zsirszegény turò természetes édesítöszerrel + valamilyen gyümi.Fagyikat is szoktam gyartani,fagyasztott akarmilyen gyumi egy kis tejfellel (zsirszegeny) + edesitoszer összemixel es azonnal ehetö.Csak be kell kapcsolni a fantàziàtokat...
58. Lexibaba (válaszként erre: 56. - Csipkerózsika)
2014. jan. 21. 19:57

:D

Eszembe jutott nővérem. Neki konkrétan soha nincs a hűtőjében semmi. Azt veszi meg, amiből főz levest, vagy amit meg is eszik.

A házuk mögött van 500 m-re a Lidl. Szóval tud oda vissza mászkálni naponta. Munkahelyen meg van étkezde.

57. Csipkerózsika (válaszként erre: 52. - Bambi55)
2014. jan. 21. 19:57
Ez így van.
56. Csipkerózsika (válaszként erre: 46. - Nünüke :))
2014. jan. 21. 19:55
Legjobb taktika erre, ha nem veszel és nem tartasz ilyesmit. Ha tudod, hogy nem tudsz ellenállni neki, akkor néha csak egy-egy pici szelet csokit vegyél pl. sport szelet vagy ilyesmi. Vagy csak egy túró rudit, én azt szoktam néha. Így nem szalad el a ló.
55. mgv88261 (válaszként erre: 45. - Bözsi néni)
2014. jan. 21. 19:26

Hogy mi a "marhaság" Neked-Bözsi és nekem, az két dolog. Én elköszönöm Tőletek, mert nem tudok azonosulni azzal, hogy valaki a gyerekéről így ír. És azzal sem, ami néhány más témában felvetődött.

Az én elvem, hogy elfogadom mindenkinek az igazát, nem erőltetem rá a saját igazamat másokéra. Úgy látszik itt, e témában nem tudtam megállni és nem is akarom megállni, de olvasni sem!

Mindenkinek jó fogyást és hasznos megtapasztalásokat kívánok.)))

54. Lexibaba (válaszként erre: 25. - Jógini1)
2014. jan. 21. 19:19

Szia!


Bár gyerekem nincs, az élet változásait nekem is fel kellett dolgoznom. (Nem átlagos harcokat)


Említetted a mély meditációt. Hogy régen gyakoroltad. Tehát el tudtál gondolkodni magadon, ismerted magad.


Mindenki és minden változik.

Különböző korokban mást kell tennünk. (Nem úgy általánosságban, hanem egyéni körforgás van.)

Olyan mély volt a tudatodban, ki is vagy, hogy mikor jött a baba és a tragédia, nem volt időd feldolgozni az új jövőt, az új önmagadat.


Azt javaslom neked (Nem tudom milyen idős a babád, de biztos alszik néha) ülj le és gondolkozz. Teljesen szubjektíven.


- Nagyon régen voltál te. Egyedül jártad az utad. (múlt)

- Majd jött a párod. Ketten jártátok az utatokat. (múlt)

- Majd jött a baba és a párod eltávozott. Ketten járjátok az utatokat. (jelen)


A boldogságot csak akkor tudod megtalálni, ha a jelenben tudsz élni.

Te jelenleg a múltad béli énedet éled, a jövő terveiddel. Én nem látom a jelenedet.


Van egy mondás:

"A múlt már történelem,

a jövő rejtelem,

de a ma, adomány."


Amint ide érsz az olvasásban vagy azt mondod megőrültem, vagy nem. De próbáld ki.

Kezd el felsorolni, amid van.

Segítek és te folytathatod.

- Meleg lakás (mind1 milyen)

- Egy ágy, ahol nem veszekszik és háborgat senki (18 évig éltem benne)

- 1 ember akivel ha barátságot kötsz életed végéig társad lesz és neki megmutathatod majd a világot.(a gyermeked)

- az egészséged

- a tudatosságod

- folytathatod a végtelenségig. Ez mind a jelened. Ami körbevesz.

Egy múltban elképzelt jövő után vágysz, ami nem fog soha úgy megtörténni már.

De ha átlátod, akkor meglátod, hogy társat kaptál, nem ellenséget.


:)

53. Chelsey (válaszként erre: 46. - Nünüke :))
2014. jan. 21. 19:05
Az a biztos, ha a boltban marad... ;-)
2014. jan. 21. 19:00
...és ellenkezöleg nekem az utolsò pàr kilò màr hònapok òta nem moccan,azt a legnehezebb lefogyni.A tulsùlyosròl meg az elejèn pörögnek a kilòk(persze ha okosan csinàlja)késöbb pedig lelassul a fogyàs.
51. Bambi55 (válaszként erre: 44. - Bözsi néni)
2014. jan. 21. 18:55
Megehet az illetö tulsùlyos nagy adagokat is az elején de nem mindegy hogy miböl...ez s relytély benne.Ahogy csökken a sùly ugy csökkented a kalòriàt,de semmiképp se mehetsz éhezö fàzisba!pl egy 130 Kilos emberke megehet napi 2200 kaloriàt mert azelött bizti benyomott 3-4000 is.2200 napi kalòriàbol meg jòcskàn be lehet lakni,de nem pizza meg ilyenekböl persze...akkora sulynal meg nem is tanàcsos a sportolàs,az késöbb jön mikor màr valamennyire normalizälodott a suly.Addig meg mehetnek a laza ducitornàk,de az se minden nap.en Pl. a 175cm és 62kilommal napi 1500kcal eszem es igen is néha jòl teletömöm magamat,de nem 2 csomag csokival...az bazisos emberkék akik olyan sokat leadtak mint Pl. 40kg beszàmolnak nap mint nap hogy nem kinszenvedéssel fogytak...
50. Bözsi néni (válaszként erre: 48. - Patapucs)
2014. jan. 21. 18:51
Az oké, de ha valaki nem csinálja meg a testet, akkor a léleknek nincs hova jönnie - tehát mégsem a gyerek választ.
49. Bözsi néni (válaszként erre: 47. - Patapucs)
2014. jan. 21. 18:50

Szia!


Azért kell, mert különben nem fogyna.


Ha meg kevesebbet eszik, mint korábban, akkor bizony éhes. Ezt pár kiló súlyfelesleggel nehéz érteni, mert ott csak picit kell visszavenned, vagy még azt sem, csak mozogni többet, de 40-50 súlyfelesleggel vagy még többel ez nem így működik...

48. patapucs (válaszként erre: 45. - Bözsi néni)
2014. jan. 21. 18:49

Ő a lélekre gondolt, nem a testre.

Mi a testet csináljuk, de a lélek vhonnan jön és vhova távozik halálunk után.

47. patapucs (válaszként erre: 44. - Bözsi néni)
2014. jan. 21. 18:46

Szia!



Egy részben szerintem nincs igazad.

Nem értem, hogy miért kellene annyira lecsökkenteni a kalóriát, hogy éhezzen vki.

Akkor elkezd tartalékolni a szervezet. Az éhezés persze, hogy össze-vissza evéshez vezet...

Ha viszont odafigyelve állítja össze a napi étrendjét az ember, akkor nem kell éheznie.

Az odafigyelve alatt azt értem, hogy megváltoztatja az étkezését, én nem.tér vissza a hagyományoshoz (hiszen attól hízott).

2014. jan. 21. 18:33
Na ez egy nagy probléma,mert ugyebár ha nem is vagyok éhes akkor is csak be kell kapni vmi,meg a csoki ami figyel mikor felezem meg,aztán azt is és elfogyott.A nápolyi amit nem lehet kibontás után elrakni és a kekszet se...olyan nincs hogy fél csomag addig kell enni amíg van....
45. Bözsi néni (válaszként erre: 28. - Mgv88261)
2014. jan. 21. 18:31

Ne haragudj, de hogyne mondhatna ilyet? Van olyan, hogy valaki nem szeretne gyereket.


Egyébként pedig szerintem marhaság, hogy az a gyerek őt választotta, ő kellett a gyereknek. A gyereket a felnőttek "csinálják", nem tudtad?


Két ivarsejt találkozása - ahhoz meg kell az a két felnőtt egyed, aki összehozza őket:-))) És nem a gyerek választ szülőt, a szülő vállal gyereket. Vagy nem.

44. Bözsi néni (válaszként erre: 24. - Bambi55)
2014. jan. 21. 18:27

Szia!


A kalóriabázis jó, de azt nem hiszem el, hogy 50-60 kg felesleget szenvedés nélkül le lehet adni.


Aki ennyit "felevett" magára, annak a gyomra, az enzimháztartásra hozzászokott a nagy mennyiségű ételhez.


Ahhoz, hogy le tudja adni, a mozgás mellett bizony jelentősen le kell csökkenteni az adagot. És akkor éhes. Nagyon. Mert más mennyiséghez van szokva, és követeli a gyomra.


És bizony éhesnek lenni szenvedés. Meg nagy túlsúllyal mozogni is szenvedés. Az első 20-30 kiló leadása bizony nagy szenvedés.


Utána meg azért, mert lelassul. És hiába eszel kevesebbet (kevesebb kalóriát, zsírt, stb.) és mozogsz, lelassul az anyagcsere. És megint csak éhes vagy és szenvedsz.


Tapasztalat. 22 kilót leadtam egy év alatt, a következőben hol leadtam hármat, hol visszaszedtem. Helyben járás.


És folyton-folyton éhes vagyok!!

43. Csipkerózsika (válaszként erre: 41. - Csipkerózsika)
2014. jan. 21. 18:24
Kerényi Gabriella művét emailben el tudom küldeni, ha szeretné valaki.
42. jógini1 (válaszként erre: 40. - Csipkerózsika)
2014. jan. 21. 18:02
Köszönöm
2014. jan. 21. 17:47

A témában sokat segíthet néhány jó könyv is, ajánlhatom a következőket:

Mary O'Malley: Kényszeres cselekedeteink üzenete

Doreen Virtue: Szabadulj meg fájdalomkilóidtól

McMENEMY KERÉNYI GABRIELLA: Végleges fogyás fogyókúra nélkül

és Lise Bourbeau: Az öt sérülés c. könyvének egyik fejezete is témába vág...

Hajrá mindenkinek!

40. Csipkerózsika (válaszként erre: 32. - Jógini1)
2014. jan. 21. 17:37
A gyerekek sajnos mindent éreznek, akkor is, ha nem mondják ki nekik. De nem ez a téma. Hogy boldogtalan vagy, arról nem ő tehet. Csak te. Nem azért, mert hiba volt anyává válni, hanem azért, mert most nem tudod megtalálni az örömet az életedben (a kaján kívül). Szóval ez a feladat: boldogságkeresés kesergés helyett.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook