Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kenyérsütő nélkül fórum

Kenyérsütő nélkül (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kenyérsütő nélkül

1 2 3
2021. dec. 15. 13:42
Tettem képet gm kenyérről a naplómba. Mivel csak én eszem, 6 szeletenként fagyasztom.
2021. dec. 15. 13:35

Ez a zsemle most sült. Felfedeztem ezt a témát, élek a lehetőséggel, meg is mutatom:

[link]

Teljes kőrlésű, mennyei finom ízre is, nagyon puha, nem morzsálódik. 1 tepsin 12 db van, fiammal osztozunk rajta, mert mióta sütök, ő sem vesz kenyeret. Ilyenkor 2 napra valót hagyok kint, a többit lefagyasztom. Mikor kienged, pont olyan lesz mint amilyen most.


Régebben 4 db bagettet sütöttem ezzel a mennyiséggel, újabban zsemlézek. Csak bundáskenyérnek való szeletelt kenyeret veszek néha, mert a bundást is nagyon szeretjük.

21. syria (válaszként erre: 19. - ,zumba)
2021. dec. 15. 13:24
A morzsálódástól lila hajat kapok. 😬 A 3-4 nap utáni megsavanyodást, penészedést ne is említsük! Ha már benn van a kenyérsütőben, miért gázon sütöd?
20. ,zumba (válaszként erre: 12. - 29c1a17bf6)
2021. dec. 15. 12:52
Kemencés kenyérnek nincs párja!Ma csak:gyorsan süljön, bevétel legyen.
19. ,zumba
2021. dec. 15. 12:50
Biztos ,hogy jobb a boltinál, akár kenyérnek nevezzük, akár nem. Én a kenyérsütőben készítem el a tésztát, utána gázsütőben sütöm.Nem tudom a boltiba mit tesznek, de már a megvétel napján tele az asztal morzsával.(Hagyományos ,normál lisztből készült kenyér)A saját sütésű még másnap sem jár így!
18. syria (válaszként erre: 15. - Globus)
2021. dec. 15. 12:36
A cikknek nem a búzamentesség, hanem a kenyérsütő csetresz-mentesség a lényege. :)
17. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Globus)
2021. dec. 15. 10:36

Búzamentes? Akkor az a kukorica lisztből készült kenyér lehet. Vagy a hajdina liszt még, ha emlékszem, ami glutén-mentes.


De ha Freddynél nem találsz, van valahol a net-en "Nóri minden - mentes konyhája", keress rá.

16. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Globus)
2021. dec. 15. 10:32

Olvasd át, vannak nála krumpliból, túrból, stb.

Vagy írj neki privit, és kérdezz rá, mert kismillió kenyér receptje van. És attól függetlenül, hogy már nem fórumozik, azért leginkább naponta benéz a hoxára.

15. globus
2021. dec. 15. 10:16
Jaj, de megörültem az első mondat után. Azt hittem, búzamentes receptek lesznek :)
14. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - 29c1a17bf6)
2021. dec. 15. 10:02
Nekünk nem volt kemencénk, de a nagyiméknál még volt a szobában.
13. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Syria)
2021. dec. 15. 10:01

Egyébként Freddy36 adatlapján találsz naplót kismillió kenyér recepttel, van külön naplója deabetikus, vegás, stb. ételekkel. Sok-sok finomság található nála.


Korábban én is élesztős recept alapján sütöttem a kenyeret, csak ugye azokat keleszteni kell, és nem igazán szerettem 2x nekifogni.

Így nagyon megörültem, amikor Guruljka hozta, hogy ez már neki is inkább szimpatikus.


De akármilyen recept is, ez a serpenyős technika azokkal is működik.

2021. dec. 15. 09:49

Mindenképp jo a cikked..

A hazi készitmények mindig jobbak a boltinal altalaban. A boltinak csak a kinézete lehet jobb.

De benne vannak az izfokozok, adalékanyagok és hianyos, ez-az megsporolva benne. Ezért a tapanyagértékuk is kisebb. Irtatok, hogy olcsobb is, ebbe még nyugodtan belszamithatod a tápanyagértéket is, mert nyilvan azért eszunk, hogy a szervezetunk megkapja a megfeleo tapanyagokat.

Nalunk kemencében csinaljak. Gondolom, régen nektek is volt kemence.

11. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Bless the child)
2021. dec. 15. 09:31
Talán mert kenyér gyanánt eszem. :))
10. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Syria)
2021. dec. 15. 09:30

Gondolom vízzel lehet, még nem próbáltam.

Én belerakom, mert a tk. liszt alapjaiban szárazabb, kissé fűrészporos jellegű (szerintem), és a tej egy kicsit lágyít a tésztán.


Mindenkinek azt szoktam mondani, próbálja ki első nekifutásban 30 dkg liszttel, ha beválik, ha működik akkor jó, ha nem tetszik, nem sokat veszített.

2021. dec. 15. 09:07
Mar bocs, de ez mitől kenyér?
8. syria (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2021. dec. 15. 09:04

Köszönöm; ki fogom próbálni, mert elegem van a pocsékabbnál pocsékabb, ráadásul drága bolti kenyerekből.

Már csak az a kérdés, hogy a tejet lehet-e helyettesíteni más tejtermékkel vagy vízzel?

7. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Bichi)
2021. dec. 15. 08:25
Ha kenyér, akkor ugyanannyi idő alatt van készen, csak az elhasznált gáz mennyisége nem mindegy. Nekem.
6. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Syria)
2021. dec. 15. 06:48

Hozzávalók:

- 60 dkg liszt (én 40 dkg teljes kiőrlésűt + 20 dkg fehér lisztet pm. alulm. miatt)

- 2 deci langyos tej

- 2 deci langyos víz (ebből amit felvesz a tészta)

- 2 csomag sütőpor

- 4 evőkanál olaj (ezt a tejbe belekavarom)

- 2 teáskanál só (vigyázni kell, nem minden só egyformán sós) :))

- 1 teáskanál cukor


Az alaprecept 30 dkg liszttel indít, én dupláztam meg benne mindent.

És valójában kifli-tésztaként írta a recept, Guruljka kiflit, vagy bucit (zsömlét) sütött belőle, én kenyeret. Nekem bevált.

5. syria (válaszként erre: 1. - Napsugár8)
2021. dec. 14. 21:03
Nekem tetszik az ötlet. Mi a pontos recept? 60 dkg liszthez mennyi sütőpor kell? Gondolom, só is megy bele (ízlés szerint). Víz, amennyit felvesz a liszt? Egyéb?
4. Bichi (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2021. dec. 14. 20:05
Én kifliket sütöl, az 20perc, és kb 2 perc a bemelegedés. Szóval ha kenyér, akkor meg 30 perc a sütés...
3. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Bichi)
2021. dec. 14. 14:11

Nekem soha nem volt kenyérsütőm. A gáztűzhely sütőjét felmelegíteni ahhoz, hogy abban ki tudja (én nem) mennyi idő alatt sül meg egy fél kg-os kenyérke, azt soknak találom.

Ezzel a módszerrel a sütés kb. 35 perc egy láng takarékon. Ennyi a gázfogyasztás, észre sem lehet venni.

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Napsugár8)
2021. dec. 14. 11:29
akkor sem sütötte kenyérsütőben, mikor volt, közel sem olyan finom, mint a normál sütőben készült...
2021. dec. 14. 09:35
Egyre többen vagyunk, akik valami oknál fogva nem ehetjük a fehér búzalisztből készült kenyereket, az egyéb lisztekből készültek ára viszont kezd az egekbe emelkedni. A megfelelő liszt ára még elviselhető lenne, de ha nincs kenyérsütőnk, akkor mit is lehet tenni?

Ugrás a teljes írásra: Kenyérsütő nélkül
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook