Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Kellemetlen" 4 éves fórum

"Kellemetlen" 4 éves (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
91. gribedli*** (válaszként erre: 67. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 4. 17:47

De kié volt az a játék, a gyereké? Mert ha a saját játéka volt és ennyire nem akarja odaadni, nincs mit tenni, de akkor ő se játszon a másikéval. Viszont az, hogy emiatt verekszik, az a tűrhetetlen. Ilyen nincs, hogy kicsavarja a másik kezéből a játékot. Meg nem nyelni kell, mondtad volna ott rögtön, hogy milyen már, hogy még téged kritizál így a gyereke előtt? Ez barátnő?


De te is, még szép, hogy soha nem volt köztetek vita, ha te nem szólsz semmit.


A Vekerdy-s baromságra egyből rávágtam volna, hogy figyi, lehet tőlem Vekerdy vagy Vakardy, legközelebb rászólok a fiadra, ha kezet emel az enyémre, ha te nem akarsz rászólni. Capisci?? Oszt felkaphatja a fost, vagy megsértődhet, de te is állj ki magadért!

90. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 88. - Ankamacko)
2016. máj. 4. 17:43
Én azt szoktam mondani a fiamnak, hogy ha bántják, üssön vissza. Ne bántson senkit, de ne is hagyja magát!
89. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 75. - Michelle.r)
2016. máj. 4. 17:41

Azt olvasta, hogy a kisgyermeknek ugyanolyan fontos, hogy ragaszkodhasson a tárgyaihoz, mint egy felnőttnek. Ráadásul pont én vettem neki a könyvet, mert tudom, hogy szereti Vekerdyt. (Öngól...☺)

Én másoktól szeretek olvasni, ezért pontosan nem tudom idézni...

88. Ankamacko (válaszként erre: 52. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 4. 17:37

A problémák ugyan az, csak a gyerekek kisebbek. Mind a kettő lány. (2,5 az agresszor ès 1,5 az enyém) Egy éve azt hallgatjuk, hogy ez is az enyém, az is az enyém függetlenül attól, hogy nálunk vagy náluk vagyunk.

Az én lányomat is erősíteni kellene, de gőzös sincs hogyan. Azt nem akarom mondani, hogy csapj oda te is.


Ha van ötlet, akkor szívesen veszem.

87. gribedli*** (válaszként erre: 52. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 4. 17:35

Sikeres? Nem ettől lesz sikeres. De majd ha nagyobb lesz, a többiek kiröhögik. Nálunk is van egy bull-kezdemény, tavaly fel is volt függesztve, mert a kisebbeket szivatta, a szülők természetesen nem értettek egyet az igazgatóval, 1 hónapig fel volt függesztve és nem járhatott suliba. Ellenben a többiek meg szépen kiröhögték, mert az ottalvós osztálykiránduláskor meg ott pityergett mint egy ovis, 13 éves létére, hogy távol lesz a mamahoteltől, holott a többiek alig várták, hogy bulizhassanak szülők nélkül. Szóval ha a barátnőd gyereke egyrészt agresszív, más dolgokban lemaradhat és akkpr meg épp emiatt lesz gúny tárgya, amikor konfrontálódnia kell, mert észreveszi, hogy nem mindent oldhat meg verekedéssel. Teszem azt, ciki lesz, ha az osztálytársai, akikkel bunkó volt, nem súgnak neki soha mert így fizetik vissza, vagy kiröhögik más hiányosságáért.


De mindez nem is rád tartozik, rád csak az a része tartozik, hogy amikor a gyerekeid mellett van, ne történjen ilyesmi.

2016. máj. 4. 17:16
Más még nem jelezte a szülőknek, hogy valami nem stimmel a gyerekkel? Oviban? Mert gondolom, akkor ott is hasonlóan viselkedik, a pedagógusoknak pedig jelezniük kell, ha valami probléma-konfliktus van-volt. Ha olyan a gyerek, küldik nevelési tanácsadóba, amit a szülő vagy elfogad, vagy nem. Van, aki szemellenzős a saját gyerekével, de azért minősíti anyukát, ha szó nélkül hagy bármilyen agressziót, irányuljon az akár emberre, akár tárgyra.
85. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 4. 17:02
Máshogyan is lehet hatni egy gyerekre. Nemcsak az létezik, hogy üti veri vagy pedig nem szól semmit ha a gyerek üt ver más gyerekeket. Pl sok gyerek, ha idegenek előtt erélyesen rászólnak a szülei, megszeppen és el is szégyelli magát, sok helyzetben ez is elég. Teljesen ráhagyni az tiszteletlenség mások felé és ezt képtelen vagyok elhinni, hogy még ideológiát is gyárt hozzá, hogy valójában csak lusta rászólni vagy annyira egoista egy szülő, hogy hagyja, hogy a gyereke a szeme láttára fájdalmat okozzon vagy stresszeljen egy kisebb gyereket. Vagy ha ezt akarja okvetlenül belenevelni, akkor köszi szépen "ne gyere látogatóba" és slussz
84. 388b941089 (válaszként erre: 45. - Túrógombócka)
2016. máj. 4. 16:51
Sztem sem fegyelmezik, ez a szulo is csak egy a sok kozul aki keptelenek gyereket nevelni. En biztos nem tartanam ilyennel a kapcsolatot, majd jon mas.
83. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 4. 16:24

Szerintem a barátnőd durván pofátlanul viselkedik. Nekem van 1 nem agresszív fiam (bár ő néha viccesen provokál másokat, olyan a stílusa, de nem agresszív kategória), van egy lányom aki meg annak született, ő már a pólyában is ilyen volt, komolyan, impulzív teremtés, hát én rászóltam mindig, ha más gyerekkel neveletlen volt, vagy direkt ráálltam, figyeltem, mert "hirtelen keze" volt, tehát nemhogy akkor szóltam rá, mikor már benyomott a másiknak, hanem meg is akadályoztam rengetegszer, egy anyuka erre ráérez. Igen, volt belőle hiszti is, de akkor is, verekedni azt nem szabad.


Ettől nem sérül a gyerek egyénisége. Az, hogy még rád is kezet emelt, hát bakker...oké, gyerek. De szóljanak rá. Ha meg te szólsz rá, gondolom, megsértődnek, de talán ezt is megtenném a helyedben mert akkor legalább észreveszik magukat. Vagy ne barátkozzatok többet!

82. 5056d3921a (válaszként erre: 75. - Michelle.r)
2016. máj. 4. 16:12

...látod pont erről írtam michelle... (lehet figyelmen kívül hagytad)


Ők már szóba hozták a problémát, kár tovább bármit is erőltetni mindkettőjüknek.

81. spinneli (válaszként erre: 79. - Túrógombócka)
2016. máj. 4. 16:11
Szerintem nem szélsőséges, dehát mindannyiunknak megvan a maga nézőpontja, amit igaznak vél.
80. spinneli (válaszként erre: 75. - Michelle.r)
2016. máj. 4. 16:10
Gondolom azt hallotta bele amit belehallani akart és ami a legkönnyebb neki.
79. túrógombócka (válaszként erre: 77. - Spinneli)
2016. máj. 4. 16:10
nekem átmegy, mit mondtam, de csak szélsőségekben tudtok gondolkodni, azzal meg nem azonosulok.
78. túrógombócka (válaszként erre: 75. - Michelle.r)
2016. máj. 4. 16:09
sztem csak kapaszkodik valamibe, amit nem tud megoldani.
77. spinneli (válaszként erre: 74. - Túrógombócka)
2016. máj. 4. 16:09

Ha nem megy át, nem megy át, amit mondani akarok,több hozzáfűznivalóm nincs,a gúnyolódás meg hidegen hagy.

:)

76. 5056d3921a (válaszként erre: 67. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 4. 16:08

jesszusom... :)

Felejtős az egész nő. Így nem lehet gyereket nevelni..

75. michelle.r (válaszként erre: 67. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 4. 16:08

Vannak falak, amiket nem lehet áttörni, ez is egy ilyennek látszik. Sajnálom, de ez a kapcsolat úgy tűnik leáldozóban van.


Arra nagyon kiváncsi vagyok, pontosan mit olvasott Vekerdytől, amiből ezt szűrte le, de erősen gyanítom, hogy szövegértelmezési gondjai vannak ;)

74. túrógombócka (válaszként erre: 71. - Spinneli)
2016. máj. 4. 16:07
kiabálsz velük? úristen! micsoda törés lesz a lelki fejlődésükben szegénykéknek!
73. michelle.r (válaszként erre: 71. - Spinneli)
2016. máj. 4. 16:07
Pontosan így gondolom én is.
72. spinneli (válaszként erre: 70. - Túrógombócka)
2016. máj. 4. 16:05

Nekem mindegy,mindenki úg ykúrja el az éeltét és a gyerekeiét ahogy csak akarja.

:)

2016. máj. 4. 16:04

Ja és enm vagyok én (sem) szent anyuka én is van, hogy kiakadok a gyerekemre, és kiabálok vele, de pont azért dolgozni a saját gyengeségeinken és a mozgatórugóinkon, hogy a gyerekeink minél kiegyensúlyozottabb mintát kapjanak-az annyira tehetetlen vagyok, hogy rácsapok a nálam 20-30 évvel fiatalabbra, és 40 kilóval gyengébbre az minden csak nem a kiegyensúlyozott egészségesen működő szülő és ember ismérve-azonkívül, hogy idegből nyilván sokan és sokszor elveszítjük a fejünket, ami érthető, csak attól még nem jó.


Ennyi a véleményem.

70. túrógombócka (válaszként erre: 69. - Spinneli)
2016. máj. 4. 16:04
túlspilázod, de ha jólesik, csak tessék.
69. spinneli (válaszként erre: 64. - Túrógombócka)
2016. máj. 4. 16:01

Én nem szélsőségekről beszélek az agresszió bármiylen mértékű is szimplán a tehetetlenségről szól, és a másik emgalázásáról, nem kell ehhez agyonverni senkit...és ezek nem agressziuóban fognak kijönni felnőttkorbna, ahnem súlyos belső bizonytalanságban, alacsonyönértékelésben, kapcsolatteremtési és fenntartási zavarokban stb.

...és igen szar házasságban és szar önbecsüléssel is lehet élni, mint a gaz, csak éppen nem jó.

68. túrógombócka (válaszként erre: 67. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 4. 15:24
az emberek változnak, még a legjobb barátnők is. van olyan, hogy fiatalon elválaszthatatlanok, később meg már szinte közös téma sincs. sajnálom, de keress olyan barátokat, akikkel jól érzitek magatokat.
67. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 66. - Michelle.r)
2016. máj. 4. 15:15

Nagyon gyanús, hogy ez lesz a következő lépés - mármint hogy nem találkozunk addig, amíg nem változik a helyzet.

Többször beszélgettünk, én őszinte voltam, nem köntörfalaztam, elmondtam, hogy szerintem gond van a kicsi viselkedésével. Ő ragaszkodik az elveihez, illetve a könyvből való nevelés módszeréhez.

Ja, legutóbb én mondtam a kisfiúnak, hogy ne irigykedjen, nem szép dolog, mire a barátnőm - mintha ott se lennék - mondta a srácnak, hogy Gyöngyi vajon mit szólna, ha valaki idejönne és el akarná vinni az autóját.... ??

Akkor csak nyeltem egy nagyot, később felhívtam, akkor mondta ezt a Vekerdys baromságot a birtoklásról. Sokáig beszélgettünk, de nem jutottunk semmire.

66. michelle.r (válaszként erre: 63. - 5056d3921a)
2016. máj. 4. 14:40

Igen, ez valószínű. Mármnt hogy nem fog változtatni.


Én úgy kezelném a helyzetet, hogy elmondanám, értem, hogy neki, és szerinte ez jó. Számomra nem elfogadható, és nem szeretném a gyerekemet sem kitenni az inzultusnak. Sajnálom, de nem fogunk addig találkozni, amíg ez nem változik. Én nem nyelném be ezt a viselkedést, de nem is sunnyognék el szó nélkül, akármilyen hosszú távú a barátság.


Nem lennék meglepve egyébként, ha régen túl lennének azon, ők is kaptak már egy-két maflást. Én már rég elvittem volna pszichológushoz. szerintem ez nem egyszerűen egy neveletlen gyerek.

65. túrógombócka (válaszként erre: 64. - Túrógombócka)
2016. máj. 4. 14:24
ellenben sose vágtam pofon felnőtteket és a játékaimat is kölcsönadtam más gyerekeknek :D
64. túrógombócka (válaszként erre: 61. - Spinneli)
2016. máj. 4. 14:22

ugyan már. nem agyonverésről beszélek. sajnálom, h ennyire marginálisan gondolkodtok, de egy-egy kézrecsapástól, fenékrecsapástól, még senkinek baja nem lett.

igen, kaptam 1-2 ilyet a nagymamámtól vagy a szüleimtől is, nem lett belőlem agresszív állat és ők sem azok.

63. 5056d3921a (válaszként erre: 60. - Michelle.r)
2016. máj. 4. 14:20

...nézd, ha valakinek ilyen elvei vannak mint a barátnőnek, nem fog engedni belőlük.


Azt meg nem mondhatod el neki, hogy milyen carul neveled már a fiadat, senki nem mondta még? Szerinted mi lenne belőle? (ez nem egy huszonéves barátság szerintem, amibe ez simán beleférne)


A nő majd akkor fog csak nézni, amikor a 4 éves szeme fénye neki vagy a maminak is behúz egyet.


Gyöngyitől ha jól olvastam, elmondta neki...

62. spinneli (válaszként erre: 59. - Túrógombócka)
2016. máj. 4. 14:15
Téged így neveltek?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook