Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... ❯❯
60051. dorotea54
2018. nov. 18. 06:50

"Minél több haragot cipelsz a szívedben a múlttal kapcsolatban, annál kevesebb hely marad a jelen szeretete számára."

(Barbara De Angelis)

2018. nov. 17. 22:52

˝Ha találsz egy olyan embert, akit szeretni tudsz életed végéig, ne engedd el.˝

/Lady Diana/

60049. gabikka
2018. nov. 17. 22:46

"Ami fontos, azt csöndesen ébren kell tartani magunkban napról napra; egy pillanatra sem szabad elengedni. Egy napon valóság lesz."


Popper Péter

60048. Kajati
2018. nov. 17. 18:10

Tudod mi az igazán szép?

Hajnalban kócosnak lenni, papucsban szemetet kivinni, farmert húzni a narancsbőrre, az utcán önfeledten nevetni, betúrni egy fánkot az előző mellé, mellé forró teát inni, emelt fővel metróra szállni, büszkén a múltba révedni, az ősz hajszálat arrébb sodorni, a hasat nem behúzni, a gerincet egyenesen tartani, a bukásokat sosem számolni, a ráncokat baráttá, az éveket férjünkké fogadni, a tanulságokat észben tartani, a csalódást elengedni, a reményt a szívbe zárni, megélni, átélni, tartani vagy engedni, büszkén, néha megtörten, hangosan vagy csendesen, de nevetni, nevetni, nevetni és élni.

Ez az igazán szép.

(Theodorovits Andrea)

60047. Kajati
2018. nov. 17. 18:05

Az érintés - a szeretet egyik legerősebb megnyilvánulása, amely legyőzi a gátlásokat és megerősíti a kapcsolatokat.

Az érintés megváltoztatja a fizikai és érzelmi állapotunkat és érzékenyebbé teszi az embereket a szeretetre.

Az érintés meggyógyíthatja a testet és felmelegítheti a szívet.

Ha ölelésre tárod karjaidat, azzal szíved is kitárod.

(Adam J. Jackson)

60046. Kajati
2018. nov. 17. 18:05
Egyszer eljön majd a perc, amikor megtanulsz nemet mondani. Amikor nem fogsz többé bólogatva, tétován állni, ott, ahonnan legszívesebben menekülnél. Eljön majd a pillanat, amikor nemes egyszerűséggel képes leszel elmenni onnan, ahol érzed, nem lehetsz önmagad. Ahol kritikát kapsz megértés helyett, és visszahúznak, ahelyett, hogy szárnyakat kapnál. El fog jönni, mert el kell jönnie. Egyszer minden pohár betelik, és rájössz, nem tudsz tovább várni. Várni arra, hogy szebb, jobb, vagy boldogabb legyen. Egész egyszerűen azért nem, mert nincs tovább. Megkaptad, amit kellett, adtál, amit tudtál, és nincs tovább. De vár egy út, egy szebb világ, egy megértéssel teli holnap. Elindulni, megérkezni, és élni ezért a pillanatért, hozzon bármit a holnap, nem nagy ár. (Todorovits Rea)
60045. dorotea54
2018. nov. 17. 15:57

"Van aki a vízcseppben is meglátja a világot... és van olyan, aki a világban sem fedezi fel azt a pici szépet, amiért érdemes élni."

Léria Dipán

60044. 16b5d6ae34
2018. nov. 17. 08:30

Egyetlen módon lehet kideríteni valakiről, hogy becsületes-e - meg kell kérdezni tőle. Ha igennel felel, akkor szélhámos.


Groucho Marx

60043. Kajati
2018. nov. 17. 08:20

Várnai Zseni: Éveim

Amikor negyven éves lettem,

nagyon sokalltam ezt a számot;

egy évecskét hát letagadtam,

hosszabbítván az ifjúságot.

Nem tudtam akkor, mily parázslón

ifjú, aki csak negyven éves,

s magamat csalva ragaszkodtam

ahhoz az egy ellopott évhez.

Mikor azután ötven lettem,

– de csak negyvenkilencet mondtam -,

ma már tudom, – én balga lélek,

akkor is még, mily ifjú voltam.

És egyre szörnyűbb évek jöttek:

milliók haltak, ifjan égtek…

nem számoltam már életemmel,

mindegy volt már: mióta élek.

Mindegy volt már, hogy meddig élek,

– sorsom a messzi csillagokban, -

harcoltam, írtam? árva lélek,

egy elvadult embervadonban.

Hány év repült el így fölöttem,

lehetne száz, vagy ezer év is,

volt úgy, hogy majdnem összetörtem,

aztán szívem föléledt mégis.

Élek, mint ősi tölgy az erdőn,

évgyűrűimmel megjelölve,

s lombkoronás, magas fejemmel

zúgom a dalt, – tán’ mindörökre!

60042. Kajati
2018. nov. 17. 08:19

EMBER maradj Fiam ,

minden körülményben!

EMBER -még akkor is,

ha ez már nem érdem...

.

Ha többet ér, ki kincset

s nagy vagyont harácsol,

vagy ki Glóriát kovácsol

~ a politikából!

.

Vedd észre, ki szenved,

és segítséget kér ...

Kinccsé válik minden falat

szívből adott kenyér...

.

Nem kell minden áron

letépni a babért :

Szíved tisztaságát, Fiam :

Ne add el semmiért!"

(Tandari Éva)

60041. Kajati
2018. nov. 17. 08:19

Az élet képes egyik nap mosolyra késztetni, hogy aztán másnap összetörjön apró darabokra.

Lisa De Jong

60040. dorotea54
2018. nov. 17. 07:25

"A jóságot azért nem veszik észre az emberek, mert átlátszó, mint a víz és a levegő. Csak ha fogy, az vevődik észre."

Németh László

2018. nov. 16. 20:47
"A boldogsághoz semmi más nem kell, csak folyton megrakott tűzhely, ahol közös ételünk rotyog."
60038. Kajati
2018. nov. 16. 18:06

"Tanulj meg szerényen tündökölni, mert ez az emberi."

Hioszi Tatiosz

2018. nov. 16. 18:00

˝Ha boldog vagy, nagyon sok mindent meg tudsz bocsátani.˝

/Lady Diana/

60036. Kajati
2018. nov. 16. 17:51

"Csillagok közt él már,

angyalok közt jár,

ott, hol csendből épül vár,

s igaz lelkére az Isten vigyáz már."

60035. Kajati
2018. nov. 16. 17:50
"Ha szeretjük egymást, akkor beszélgetünk. Akkor megosztjuk negatív érzelmeinket, tombolunk, kiabálunk, sírunk, panaszkodunk, kérdőre vonunk, magyarázatot várunk. Nem burkolózunk némaságba, nem hagyjuk, hogy a kényszeredett álharmónia csendes, kommunikációmentes, különálló, közöny-szigetekre sodorja az egykori szép szerelmet. Ha szeretjük egymást, akkor nem sajnálatból, időhúzásból, gyávaságból, félelemből maradunk. A ki nem mondott fojtó szavak a végtelenségig feszítenek, ne hagyjuk, hogy elfogyjon a hang. A némaság nem lehet egyenlő a harmóniával."
60034. Kajati
2018. nov. 16. 17:49

„A barátok azok, akik megkérdezik, hogy vagy, és várnak a válaszra.”

(Kim Cattrall)

60033. dorotea54
2018. nov. 15. 21:21

Minden nehézségből képesek vagyunk talpra állni, minden kihívás erősíthet bennünket, bölcsebbek, érettebbek lehetünk.

Robert Lawson

60032. 5cdc8ea747
2018. nov. 15. 20:44

"Három gazember van a világon:Ráérek,Elfelejtettem,Majd.

Három rossz vallás van a világon:Kárvallás,Szégyenvallás,Búvallás."


/szólások,mondások/

60031. Kajati
2018. nov. 15. 19:07

“Amikor egy olyan emberrel találkozol, aki lelkileg terrorizál, akkor annyi dolgod van, hogy megmondd neki: “Az a kabát amit rám akarsz adni, nem az én választásom.”

Utána pedig egyszerűen sétálj ki az életéből és csukd be magad mögött az ajtót, hét lakatra.”

Lionel Deus

60030. Kajati
2018. nov. 15. 18:41

"Ahogy nincs szivárvány eső nélkül, úgy nincs gyógyulás fájdalom nélkül sem. Minden rossz addig tart, amíg szembe nem nézel vele."

Robert Lawson

60029. Kajati
2018. nov. 15. 17:39
Elesni az élet része,de újra felkelni az maga az élet.
2018. nov. 15. 13:01

˝Azt hiszem, a legnagyobb betegség, amiben az emberiség szenved, az a szeretetnek a hiánya. Tisztában vagyok azzal, milyen erővel bír egy percnyi, egy félórányi, egy napi, egy havi szeretet-adás. Én szeretetet szeretnék adni.˝

/Lady Diana/

60027. 16b5d6ae34
2018. nov. 15. 10:20

Ne sírj, mert vége lett!

Mosolyogj, mert megtörtént!


Ludwig Jacobowski

60026. gabikka
2018. nov. 15. 09:43

"Az életet nem azok a napok jelentik, amelyek elmúltak, hanem azok, amelyekre emlékezünk."


(Pjotr Pavlenko)

60025. gabikka
2018. nov. 14. 22:26

"Emberi törvény kibírni mindent,

s menni mindig tovább,

még akkor is, ha nem élnek már benned

remények és csodák!"


Ernest Hemingway

2018. nov. 14. 18:41

˝Szeretem megölelni az embereket. Szerintem mindenkinek szüksége van erre. Ez a gesztus azt jelenti, hogy igazán törődünk a barátainkkal.˝

/Lady Diana/

60023. dorotea54
2018. nov. 14. 17:38

Mindannyiunknak örömet szerez a minket körülvevő természet szépsége, ha képesek vagyunk meglátni. Még a nagyvárosok forgalmas utcáin is megesik, hogy apró növénykék törnek elő merészen az útburkolat repedéseiből. Álljunk meg egy pillanatra, vegyük szemügyre, és csodáljuk meg "elszántságát", élni akarását. És adjunk hálát, hogy egy ilyen csodálatos, lenyűgöző és varázslatos világban élünk - a növények világában.

Jane Goodall

60022. cicaaa65
2018. nov. 13. 18:27

"Én azt tartom, aki megmondja az igazat, akár jó, akár rossz, akár csúnya, az nyugodtan alhat, és én aludni szeretek écaka. A többi a jóisten dolga."



Móricz Zsigmond

❮❮ ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook