Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. jún. 2. 16:21
" Ördög is voltam és gyönyörű angyal, ahogy jól esett éppen, földre rogytam, szálltam az égen. Voltam hű és hűtlen, hol gazdag voltam, hol nagyon szegény.. Bátor, bár néha féltem, de senki ne mondja rám: nem az álmaimnak éltem! "
2010. jún. 2. 16:21

Szélnek eresztlek....



Nézem a nyár utolsó virágait

ahogy koromtalan lángjuk világít

a fűszálból a zöld tovaillan

hová lesz minden amim van

a tövekben elapadnak a nedvek

talán nem is vagy csupán kereslek.

2010. jún. 2. 16:21

Soha senkinek se engedd,

Hogy megnyirbálja

Arany álmaid ezüst szárnyait.


Sri Chinmoy

2010. jún. 2. 16:21

Vannak pillanatok az életben; amiket soha nem lehet elfelejteni. Vannak pillanatok, amelyek mint parányi tűk megakadnak az ember húsában és idegszálaiban. Amik oly élesen és mélyen vágódnak be az emlékezetbe, hogy az idő sohasem tudja kimosni belőlünk. Halk pillanatok ezek, csak a halk pillanatok fúródnak ilyen mélyre. Az élet hangos, nagy pillanatait gyakran előszedi az ember, minden alkalommal kiszínezi, átfesti, az érdekes, nagy pillanatok lassanként megkopnak, elhalnak a borosasztalok felett a szivarfüstben. Csak azok a pillanatok az örökkévalók, amiket nem lehet elmondani. Ezek a kis meztelen pillanatok szemérmesen elbújnak a szívben, így élik magányos életüket.



Zilahy Lajos

2010. jún. 2. 16:21

Volt azért egy pillanat,

ha nem is több annál.

Elrepült a pillanat,

te is elsuhantál.


Megszökött a szerelem,

úgy ahogy jött, égve,

lobogva, még idején.

Azért nincs is vége.

2010. jún. 2. 16:20

Azóta az emlékezés nélküli városban járok, a Nevetés és Felejtés könyve a kezemben, könnyeim szépek és láthatatlanok, hát megadatott neki a megbocsátásom: tessék.



Tisza Kata

2010. jún. 2. 16:20

"... mielőtt elindulsz egy úton, tedd fel magadnak a kérdést: Van szív ebben az útban? ... Ha van benne szív, akkor jó út; ha nincs, akkor haszontalan."


/ Carlos Castaneda /

2010. jún. 2. 16:20
" Már semmi más nem akarok lenni, mint aki vagyok. De kicsoda-micsoda vagyok hát? A válaszom: végösszege vagyok mindannak, ami előttem történt, mindannak, ami voltam, amit láttam, amit tettem, és mindannak, amit velem tettek. Mindenki és minden vagyok, akinek és aminek létét a világban befolyásolta az én létem. És mindaz én leszek a halálom után is, ami másként történt volna, ha én nem vagyok. "
6047. b7086b1501 (válaszként erre: 6041. - 0bc305708e)
2010. jún. 2. 16:20
ajánlatos.De csak azért hogy legyen neki mivel elverni a pasit:))
2010. jún. 2. 16:19

"Ezen nem múlhatott. Te nem akartad igazán ezt a szerelmet. Ne védekezz! Nem elég szeretni valakit. Bátran kell szeretni. Úgy kell szeretni, hogy tolvaj, vagy szándék, vagy törvény, isteni vagy világi törvény ne tehessen e szerelem ellen semmit. Nem szerettük egymást bátran. Ez volt a baj. S ez a te bűnöd ... [...] De te elkövetted a legrosszabbat, megsértődtél, megfutamodtál."


(Márai Sándor: Eszter hagyatéka)

2010. jún. 2. 16:19

Valami hajszol engem. Mintha mindig elszalasztanék valamit. Utánakapok, megszerzem, és akkor kiderül, hogy nem volt semmi. És én megint másvalami után kapkodok. Előre tudom, hogy ugyanúgy végződik majd az is, mint a másik, de nem bírom kihagyni. Hajszol, üldöz, aztán egy ideig elfoglal, de megint csak elhagy, és marad az üresség; olyan ez, mint az éhség, mindig újra elfog.



Erich Maria Remarque

2010. jún. 2. 16:19

Hátrahagyott jel


Végül mindenem eladtam.

Korhadt gerendám átléptem,

s utoljára tíz körmömmel

a falba véstem fájdalmam.

2010. jún. 2. 16:18

"Igazán attól fáj az ütés, kitől simogatást várnál,

s nem adhatod vissza, mert rögtön belehalnál..."



(Radnóti)

2010. jún. 2. 16:18

Fogadd el a sors akaratát, és szeresd azokat, akiket a sors az utadba vezérel, mégpedig teljes szívedből!


Marcus Aurelius

2010. jún. 2. 16:18

Ez is Nietsche:


Ha nőhöz mész, mindig vigyél magaddal korbácsot.



:)

2010. jún. 2. 16:17

Vannak dolgok, amiket sosem felejt el az ember. Kezdett ráébredni, hogy ezek a dolgok - a zene, a holdfény vagy a csók -, amiket a gyakorlati életben az ember pillanatnyinak vél, és éppen ezért nem sokat törődik velük, pontosan ezek a dolgok tartanak a legtovább. Talán nevetségesnek tűnnek, mégis ezek dacolnak a legtovább a feledéssel.


Stephen King

2010. jún. 2. 16:17

"Végül mind kigyógyulunk a nagy érzelmekből.

Egyeseket az élet gyógyít ki, másokat a halál."

2010. jún. 2. 16:17

Minden felhő mögött süt a nap.



Fodor Ákos

2010. jún. 2. 16:16

Egy átlagos barát még sose látott sírni Téged,

az igaz barátnak mindig ott a válla, hogy kisírd magad rajta.

2010. jún. 2. 16:10

akinek van 'miértje', majdnem minden 'hogyant' kibír".



F. Nietsche

2010. jún. 2. 16:08
Szeretni semmi. Ha szeretnek, az már valami. Ha szeretsz és szeretnek, az a minden.
2010. jún. 2. 16:01
A szerelem mindig más.Mindegy hogy hányszor szeretünk életünkben egyszer kétszer vagy tízszer az új szerelem mindig ismeretlen.A szerelem vagy a pokol fenekére taszít vagy a menyországba repít de egy biztos valahova eljuttat.
6033. db78bacc4f (válaszként erre: 6000. - Anna Kedves)
2010. jún. 2. 14:41
Ez tetszik, nagyon szellemes. :)
6032. linksys
2010. jún. 2. 14:09

"...ha valakiben fényesség lakik, az az ember ragyogni fog. Így megismerjük egymást, amikor a sötétben együtt botorkálunk, anélkül, hogy a másik arcát kezünkkel végigtapogatnánk, vagy szívébe furakodnánk."


Albert Schweitzer

2010. jún. 2. 13:36
"Csak mert valaki nem úgy szeret téged, ahogy te szeretnéd, az még nem jelenti, hogy nem szeret téged szíve minden szeretetével."
6030. linksys
2010. jún. 2. 13:10

"Nem tudhatjuk pontosan, mikor kovácsolódik a barátság. Ahogy mindig az utolsó csepp víztől telik csordultig a kehely, úgy a rengeteg kedvesség közül is az utolsó lesz az, mely csordultig tölti szívünket."


James Boswell

2010. jún. 2. 11:50

“Mi az, ami képessé tesz bennünket, hogy elérjünk egy célt, egy álmot? Csak ez a kis szó: akarom. Nincsenek leküzdhetetlen akadályok, csak emberek, akik nem hisznek az akadályok legyőzésében.”

(Kurt Dimberger)

2010. jún. 2. 11:48

"Minden ember élete kísérlet,hogy eljusson önmagához.Minden ember élete egy ösvény sejtése.Senki sem volt még teljesen és maradéktalanul önmaga,mégis mindenki igyekszik önmaga lenni,ki tapogatódzva,ki tudatosan,ki ahogyan éppen tud.."

Hermann Hesse

2010. jún. 2. 11:46

"Az igazság létezik,csak a hazugságot találják ki."

Georges Braque


"Tudás és bátorság:a nagyság két összetevője.Annyit érünk,amennyit tudunk,s a bölcs mindenre képes.Hozzáértés és erő:szem és kéz.Legyünk elég bátrak a világot látni.Válasszunk magunknak életszabályokat,becsüljük meg a barátságot és a szeretetet.Ne csalódjunk az emberekben.Nem kevesebb bölcsesség és önuralom kell ahhoz,hogy ne csalódjunk önmagunkban.Tudjuk elfogadni az életet örömeivel,keserűségével együtt,mert a dolgok más megvilágításban másképp hatnak.Engedjük a dolgokat hatni,merjünk elfogadni,ne legyünk hozzáférhetetlenek.Legyen elég merszünk megismerni önmagunkat."

6026. mágnes74 (válaszként erre: 6024. - **csillagok**)
2010. jún. 2. 11:27
Ez morbid, de jó:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook