Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


10705. Lolita63
2010. okt. 30. 21:08

Az életben nem tudjuk elkerülni a fájdalmat! Azt viszont mi választjuk meg, hogy milyen fájdalomban akarunk részesülni. Az elmulasztott lehetőségek miatti bánat, vagy a változtatáshoz szükséges fegyelmezettség és áldozathozatal fájdalmában.

Nido Qubein

10704. 26b2f3a1f8
2010. okt. 30. 20:47

Minden mulandó - törekedjetek fáradhatatlanul....


/ milyen igaz /

10703. Angyalka20
2010. okt. 30. 16:51

Sűrűn álltak a csillagok az égen és pislogtak, mintha megannyi szem lett volna, mely a földet nézi. (...) Szemek azok, megholt emberek szemei, kik visszatekintenek arra, ami kedves volt nekik ebben az életben. S valahányszor egy ember meghal idelent, egy csillaggal több gyúl ki odafönt s valahányszor egy ember születik, egy csillag elszalad a földre.


Wass Albert

10702. Angyalka20
2010. okt. 30. 14:34

Arcodról a bánatot csak radíroznám szorgosan,


A könnyeket a szemedben én eltűntetném gondosan.


S ha felhők veszik birtokba a csodálatos napokat,


Hevesen a tollammal csak firkálnám a lapokat!


Bazsó Gábor


Rajzolnék


(részlet)

10701. Angyalka20
2010. okt. 30. 14:33

"Egyáltalán nem bámulom a legszertelenebb erényt, például a legvakmerőbb vitézséget sem, ha ugyanakkor nem látom mellette az ellenkezőjét is ugyanilyen végletes alakban, ahogyan Epaminondász* esetében, akiben egyszerre volt meg a legnagyobb vitézség és a legnagyobb emberiesség. Máskülönben nem szárnyalásról, hanem bukásról van szó. Nem azzal mutatjuk meg nagyságunkat, ha eljutunk az egyik véglethez, hanem azzal, hogy egyszerre érjük el mind a kettőt, s töltjük ki a közöttük levő űrt is. De lehet, hogy mindez csupán a lélek gyors repkedése a két véglet között, miközben tulajdonképpen mindig csak az egyik ponton van, mint a sebesen körbeforgatott parázs. Rendben van, de ez legalább a lélek mozgékonyságát bizonyítja, ha kiterjedését nem is".


Blaise Pascal

10700. Angyalka20
2010. okt. 30. 14:32

A dühös természetű ember a kelleténél indulatosabb, és sokkal több emberre haragszik, mint akik erre rászolgáltak; a halvérű azt sem tudja, hogy kire és miért haragudjék: érzéketlen és rezzenéstelen. Közöttük áll az erény: a SZELÍDSÉG.



Arisztotelész

10699. Angyalka20
2010. okt. 30. 14:11

"Aki szeret, az nincs többé egyedül, mert az, akit szeret, mindig jelen van.


Aki szeret, az már nem akar többé a saját élete központja lenni.


Engedi, hogy életének más legyen a középpontja, és ezt nyereségnek és boldogságnak érzi.


Feladja önmagát.


Olyan lesz, mint egy nyitott kéz, amely kapni akar.


Aki szeret, annak van bátorsága ahhoz, hogy olyan legyen, mint akinek szüksége van valamire."


/Walter Trobisch /

10698. Angyalka20
2010. okt. 30. 14:10

Nagy István Attila:


Csöndes szólam



Nem láttalak, pedig mindig látlak,

napsütésben, sötét éjjel,

behunyt szemem mögé rajzol

óvó képzeletem.

Lennél bárhol is, mindenütt

rád kiáltana a szívem,

fölfedezne a nyugtalanság,

ami körülkerít mindenütt.


Megtalál a hangod,

kihallatszik a csöndes szólam,

a bátortalan vallomás

elér hozzám és felvidít.

Szemed menekülő pillantása

fogva tart, nem ereszt.

10697. Angyalka20
2010. okt. 30. 14:10

..és nem jön az álom, az enyhet adó, mert

nem tudok én meghalni se, élni se nélküled immár.



Radnóti Miklós

10696. Angyalka20
2010. okt. 30. 14:10

Kormányos Sándor


Ami maradt



Hosszan tűnődő

fénye-vesztett álom,

furcsa nyilallás

a szívem körül.

Torkom szorító

száraz, néma sírás,

s visszhangzón dobbanó

üresség belül...

10695. Angyalka20
2010. okt. 30. 14:09

Csitítva altatom

elnyűtt...kínom,

ringatva lelkem

fáradt sóhaján,

és hangtalan suttogva

kérlelem a csöndet,

hogy hallgasson rólad

e hosszú éjszakán



Kormányos Sándor

10694. Angyalka20
2010. okt. 30. 14:09

Az idő nem sodor magával semmit.


Nem végzi el helyettünk a feledés munkáját.



Ancsel Éva

10693. Angyalka20
2010. okt. 30. 14:09

Major Gabriella


Veszteség



Kontúrtalan feketére fest mindent

a jeges szirmokban hulló csend

És visszhangtalan üvölt

a süket, a részvétlen, haldokló csönd

Aztán erőtlen lüktet és rám dermed:

Sohasem látlak már többet.

10692. Angyalka20
2010. okt. 30. 14:09

És könnyek újra.

Mert van még miért sírni

gyertyás éjeken.



Szabolcsi Zsóka

2010. okt. 30. 11:49
Sok minden történt velem, körülöttem, ezek közül van, amit én magam választottam, és van, amit egyáltalán nem. Csakhogy a kettőt már nem nagyon tudom egymástól megkülönböztetni. Vagyis amiről azt hittem, hogy én döntöttem, annak megtörténte - úgy látszik - már jóval előbb elrendeltetett, még mielőtt én választhattam volna. Olyan érzésem van, mintha egyszerűen csak követném azt az utat, amelyet már valaki kijelölt számomra. Akárhogy is gondolkodom, akármennyire erőlködöm, mindhiába. Vagy talán éppen azért, mert tőlem telhetően igyekszem, úgy érzem, hogy egyre jobban megszűnök én magam lenni. Folyton távolodom a saját pályámtól. És ez rettenetes, kibírhatatlan érzés. Nem is, talán jobb, ha azt mondom: félelmetes.
10690. 9242a6388c (válaszként erre: 10689. - A93705436b)
2010. okt. 30. 11:47
:D
10689. a93705436b
2010. okt. 30. 11:41
" Ugye ismerős a tökéletes pár? A két rokon lélek, akinek szerelme sosem múlik el, a két szerető, akinek kapcsolatát sosem veszélyezteti veszély, a férj és feleség, akik tökéletesen bíznak egymásban. Ha még nem volt szerencséjük a tökéletes párhoz, hadd mutassam be őket: ott állnak a legfelső tortakrém tetején. És mi a sikerük titka? Hát, kezdjük mondjuk azzal, hogy nem kell egymásra nézniük.... "
2010. okt. 30. 11:40
Ha az embernek ellensége van, bölcs dolog megismerni a szokásait.
2010. okt. 30. 11:38
Nem annak a hangját fogják meghallani, aki nagyobbat ordít, hanem aki igazabbat szól. És az nem lesz a legokosabb ember, aki a gyűlöletet tudja, hanem az, aki a szeretetet és a megértést.
10686. multi1
2010. okt. 30. 11:11

Mindenki a szebbik arcát mutatja felénk, és ami csúf, azt gondosan eltakarja. Ne akarjunk hát más bőrébe bújni, mert már későn jövünk rá, hogy nem olyan kellemes. Nagyanyám emlegette mindig, ha másra voltam irigy: „Ha mindenki kivihetné a piacra egy csomagban az örömét és a bánatát, és mindenki belekukkanthatna kedve szerint a máséba, senki sem cserélne a másikkal.” Ne akarjunk hát olyan terhet a vállunkra venni, amibe nem látunk bele, még akkor sem, ha messziről olyan kívánatos! Ne vállaljunk fel olyan szerepet, ami nem nekünk való! Merjünk őszinték lenni, mert a hazug világban ehhez kell az igazi bátorság! Különbözni a többitől. Beismerni, hogy hazudtunk és vállalni, hogy többet nem csapjuk be magunkat. Nem szégyen bevallani, hogy nem tudok milliomos, sikeres, hatalmas lenni, de nem is akarok annak látszani. Boldog szeretnék lenni, ha lehet.

V. Varga Zoltán

10685. multi1
2010. okt. 30. 10:33
Én arra nem haragszom, akinek ereje van. De aki egy hazugság mögé bújik, és úgy fenyegetőzik... nincs ingerlőbb a képmutatás hatalmánál...
10684. MZ/XY
2010. okt. 30. 05:26

Szeretni vágyom...


Az a másodperc, amikor igazán szeretünk,

életünk egyetlen valóságos pillanata.

A többi nem az. A többi boldogtalan varázslat.

Őrület. Teli félelemmel és szomjúsággal.

Mi persze éppen fordítva gondoljuk.

Mi azt hisszük, hogy az a "valóság", amikor egyedül,

kővé dermedt, magányos lélekkel élünk.

Valóság a hétköznap, a közöny, az egoizmus, az én,

az enyém, a pénzkereset. Valóság a tévé, a robot, a rohanás,

a vásárlás, az aszfalt, a "senkihez sincs közöm" életérzése.

És a szerelemről véljük, hogy káprázat, mámor.

Amikor valóban szeretünk, mondják ránk az emberek,

hogy "Te el vagy varázsolva, öregem! Te megőrültél!"

- miközben egy tévedhetetlen hang lelkünk mélyéről azt mondja:

"Itt akarok maradni, mert mindig ide vágytam! Itt akarok élni, örökké!"

Amikor szeretjük egymást: kijózanodunk. Felébredünk.

Életünk valóságos állapota az, amikor szeretünk.

Ezt a csodát rendszerint akkor érjük el, amikor föladjuk a görcsös önvédelmünket,

és elkezdünk egymásban, egymásért élni.


(Müller Péter)

10683. 8e8f7f5ff5
2010. okt. 30. 00:52
Tételezzük fel, hogy minden választásod, igyekezeted sorsszerűen kudarcba fullad, azért te továbbra is szilárdan te magad vagy, és nem más. Te önmagadként haladsz előre.
10682. 8e8f7f5ff5
2010. okt. 30. 00:51
A szeretet engedi, hogy a másik legyen. Óvatosan, törődve, vigyázva, de a szeretet csak azt akarja, hogy a másik legyen, úgy, ahogy van. Hogy az lehessen aki, ami.
10681. multi1
2010. okt. 29. 21:40

"Szerelem, ha egyik a másikát repülni hagyja,

de ha lezuhan, fél szárnyát kölcsönadja."

10680. Lolita63
2010. okt. 29. 21:28
Fáj az emlék, mégis öröm, álmaimban minden percem veled töltöm. "
10679. Lolita63
2010. okt. 29. 21:27
''Ha van egy szív, mely érted dobban, szeresd őt mindenkinél jobban. Mert ki tudja, lesz-e idő, mikor fáj a szíved érte, de már késő.!''
10678. Lolita63
2010. okt. 29. 21:25
“A boldogság vágykép – ezért mindenkinek mást jelent, mivel mindannyian másképp gondolkodunk.” (Tatiosz)
10677. Lolita63
2010. okt. 29. 21:23
“Tanulj a múltból. Ne érj úgy életed végére, hogy azt érezd, nem is éltél igazán. Sokan, amikor elérnek arra a pontra, hogy el kell hagyniuk a földi világot, utoljára még meglátják az örömet és szépséget, amely csak azért nem lehetett az övék, mert féltek élni.” (Clearwater)
10676. Lolita63
2010. okt. 29. 21:23

“Élni való minden élet,

Csak magadnak hû maradj

Veszteség nem érhet téged,

Hogyha az leszel, ami vagy.”

(Goethe)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook