Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2018. okt. 20. 21:14

"Meg kell tanulnod hinni a vihar utáni szivárványban."


Keanu Reeves

59810. dorotea54
2018. okt. 20. 20:40

Álmodj, amit csak akarsz, menj, ahova szeretnél, légy az, aki szeretnél, mert csak egy életed van, s csak egy lehetőséged, hogy olyan dolgokat csinálj, amit szeretnél!


Paulo Coelho

2018. okt. 20. 19:34

˝A legmélyebb titkok egyike: az időnek a megérzése. Mindenkinek megvan a saját maga ideje. Ezt megérezni, elfogadni, átvenni, és e szerint élni nem mindig könnyű.˝

/Darvas Iván/

59808. Cilumiluci
2018. okt. 20. 18:59

VERS


Reményik Sándor


Viszontlátásra


Viszontlátásra, - mondom, és megyek.

Robognak vonatok és életek -

Bennem, legbelül valami remeg.

Mert nem tudom,

Sohasem tudhatom:

Szoríthatom-e még

Azt a kezet, amit elengedek.


Viszontlátásra: mondom mégis, mégis.

Viszontlátásra - holnap.

Vagy ha nem holnap, - hát holnapután.

Vagy ha nem akkor - hát majd azután.

És ha aztán sem - talán egy év mulva.

S ha még akkor sem - hát ezer év mulva.

Viszontlátásra a földnek porában,

Viszontlátásra az égi sugárban.

Viszontlátásra a hold udvarán,

Vagy a Tejút valamely csillagán -

"Vidám viszontlátásra" mégis, mégis!


*

(Szerk.: Vojtek Márta)

59807. Kajati
2018. okt. 20. 09:29

"Légy bölcs: ne szárnyalj túl magasan, ahonnan lezuhanhatsz; inkább hajolj meg, hogy felemelkedhess."

Philip Massinger

59806. Kajati
2018. okt. 20. 09:29

"Boldog és bölcs, aki ezzel ébred:

ma jobb akarok lenni, mint tegnap voltam"

Francois Fénelon

59805. Kajati
2018. okt. 20. 08:36
"Mielőtt meg akarunk valamit változtatni egy gyerekben, vizsgáljuk meg, hogy nem olyasmiről van-e szó, amit inkább magunkban kellene megváltoztatni." (Carl Gustav Jung)
2018. okt. 19. 22:16

˝Csak akkor beszélj, ha a csendnél értelmesebbet tudsz mondani.˝

/Mahatma Gandhi/

59803. dorotea54
2018. okt. 19. 21:09

"Építs egy életet, hagyd, hogy összetörjön, darabokra hulljon, aztán építs fel egy újat, egészen addig, amíg eljutsz oda, ahova mindig is vágytál. Oda, ahol jól érzed magad, ahol te is boldog vagy. Odáig nagyon sok világot kell felépíteni. Falakat húzni, téglákat pakolni, kudarcot vallani, nehézségeket leküzdeni, megoldásokra találni... Erről szól az út, meg arról, hogy a régi házból mindig tudd, hogy mit viszel magaddal."



Oravecz Nóra

2018. okt. 19. 18:49

"Ha szeretsz, vigyázz magadra! Szemben úszol az árral, s a világgal szembe mész. Szeretni manapság annyit jelent, hogy lángot gyújtasz a szélviharban. A tüzet meg kell óvni, mert elfújja a szél. Napról napra újra kell éleszteni - elsősorban saját magadban."


Müller Péter

59801. Kajati
2018. okt. 19. 17:33
"Álmodj, amit csak akarsz, menj, ahova szeretnél, légy az, aki szeretnél, mert csak egy életed van, s csak egy lehetőséged, hogy olyan dolgokat csinálj, amit szeretnél!"
59800. Kajati
2018. okt. 19. 17:31

Apu meséld el nekem


Apu meséld el nekem

Milyen az élet odafent?

Hallgattok e szép zenéket?

Ott is sír e vajon a lélek?


Testvéreid s nagymamám,

vártak e már odaát?

Odafent is van e álom?

Sírodon, látod e a sok virágot?


Apu meséld el nekem,

odafent milyen a csend?

Fájt e a lelked,

mikor tested örökre megpihent?


Apu meséld el nekem,

van e ott is szerelem?

Egymáshoz bújik e a lélek,

születnek e ott is nemzedékek?


Apu meséld el, milyen a halál?

Tényleg csillagként ragyogsz már reánk?

Ha lelked más testébe száll,

akkor is gondolsz e reánk?


Apu mesélj, van e élet a halál után?

Tényleg az angyalok vigyáznak e ránk?

Mesélj milyen az idő odafent?

Kell e kabát, mint idelent?


Apu meséld el nekem

Odafent van e szeretet?

Vannak e ott is gonosz lelkek?

Vagy ők tényleg a pokolba mennek?


Mondd, miyen a tél, az ősz a nyár?

Tavasszal ragyog e ott is a napsugár?

Mikor a lelked a mennybe szállt,

várt e ott rád a boldogság?


Apu meséld el nekem,

ül e könnycsepp neked is a lelkeden?

Mondd, hogy csak álmodom

Nevetünk mi még ezen a bús dalon


Apu mesélj kérlek,

odafent kell e majd félnem?

Vagy ott is vigyázol reánk,

ahogy azt tetted, egykor hajdanán?


( Jolie Taylor )

59799. Cilumiluci
2018. okt. 19. 14:41

"A tisztánlátás az élet olyan ajándéka, amely gyakran megkésve érkezik."


(Wass Albert)

59798. Cilumiluci
2018. okt. 19. 13:05

"Nem kell megértenünk a világot; elég, ha eligazodunk benne."

/Albert Einstein/

59797. Cilumiluci
2018. okt. 19. 11:31

"Megélni az életet, azt, ami jutott, s úgy megélni, hogy a teljes jusson, ez az életfeladat, bárhol is éljünk."

Kertész Imre

59796. Cilumiluci
2018. okt. 19. 09:05

A barátság megsokszorozza az életben a jót, és eloszlatja a rosszat.


Baltasar Gracián

59795. Cilumiluci
2018. okt. 19. 08:51

Nem adhat nekünk drágább ajándékot a sors, mint azt a kincset, amely hús a mi húsunkból, vér a mi vérünkből; aki megmutatja nekünk: mi hát a mi küzdelmünk célja és jutalma? Semmi, semmi más, mint hogy az ő édes kacagását halljuk, növekvését lássuk, fölcseperedésével szerető fészkünkből szárnyra bocsássuk...

Sas Ede

59794. Cilumiluci
2018. okt. 19. 08:49

"Meg kell tanulnod hinni a vihar utáni szivárványban."

Keanu Reeves

2018. okt. 18. 22:09

"Ha mindig jó a jelen, akkor jó a múlt és a jövő is. Ezért nem engedem a jelent elrontani, mindig harcolok, hogy a pillanatnyi állapot rendben legyen."


Kóbor János

59792. Cilumiluci
2018. okt. 18. 18:37

Nem az az igazi kín, amikor könnyektől el vagy ázva, hanem mikor belül sírsz és mégis mosolyogsz."


(Chester Bennington)

2018. okt. 18. 18:01

˝Ha nagy csapás, lelki fájdalom ér, mindenekelőtt gondolj arra, hogy ez természetes, mert ember vagy. Mit is képzeltél? Ember vagy, tehát kedveseid meghalnak, barátaid elhagynak, s minden, amit gyűjtöttél és szerettél, elrepül, mint a por a szélviharban. Ez nem csodálatos, hanem a természet rendje szerint való, ez az egyszerű és természetes. Inkább az a csodálnivaló, hogy nem érnek mindennap nagy csapások. Ember vagy, tehát szenvedned kell; s szenvedésed nem tart örökké, mert ember vagy.˝

/Márai Sándor/

59790. Zsókica21
2018. okt. 18. 17:50

“Az olyan érzések, mint az elkeseredettség, a zavartság, a düh, a neheztelés, a harag, a féltékenység és a félelem, valójában nem rossz dolgok, hanem tiszta pillanatok, amelyek rámutatnak arra, hogy mit fojtunk el.”

(Buddha)

59789. 5cdc8ea747
2018. okt. 18. 11:13

Azt hitték,eltemethetnek minket.

Nem tudták,hogy magok vagyunk.


Mexikói közmondás

59788. gabikka
2018. okt. 17. 21:47

"A tökéletesség nem az, amihez nincs mit hozzátenni, hanem amiből már nincs mit elvenni."


Antoine de Saint-Exupéry

2018. okt. 17. 19:24

"Vannak lelki sebeink, melyeket az idő soha be nem gyógyíthat."


Müller Péter

59786. Kajati
2018. okt. 17. 18:37

"Szeretni valakit, azt jelenti, megtanulni a dalt, ami a szívében van és énekelni neki, ha elfelejtette."

ismeretlen

2018. okt. 17. 13:10

˝Szilárd meggyőződésem, hogy ahhoz, hogy igazán szeressünk másokat, először meg kell tanulnunk önmagunkat szeretni. El kell kezdenünk keresni, hogy kik és mik vagyunk, és elfogadni, amit találunk.˝

/Boris Vallejo/

59784. Cilumiluci
2018. okt. 17. 12:16

"Tanítsátok meg gyermekeiteket az igazságra, de készítsétek fel őket egy hazugságokkal teli világra."


Werner Mitsch

59783. Cilumiluci
2018. okt. 17. 10:55

Ha az örömöd attól függ, hogy valaki mit tesz, illetve mit nem tesz; akkor csapdába estél, mert azt nem tudod irányítani, hogy mások mit gondoljanak vagy tegyenek. De ha felfedezed, hogy az örömöd senki mástól nem függ, csak magadtól, akkor felfedezed a legnagyobb szabadságot, ami lehetséges, és ami még legvadabb álmaidat is felülmúlja. A boldogságod attól függ, hogy TE minek tulajdonítasz jelentőséget."

Jerry Abraham-Hicks

59782. Cilumiluci
2018. okt. 17. 08:00

Marika Török

44 perce ·

Bármi lehetek…

Lehetek fénylő csillag, fényes, ragyogó és távoli, vagy kályha, ami felmelegít. Csak kérlek vigyázz, ha nem jól érsz hozzám megégetlek.

Lehetek egy tündöklő rózsa, aki szépségével elvakít, de tüskéje mélyen megsebez. Vagy inkább egy kis virág, amely kékségével boldogsággal tölti szívedet, ő az ki téged soha nem feled , kérlek te sem.

Lehetek büszke kristály palota, véget nem érő mulatozásokat ígérő, hol nem pihensz soha. mit szeretnél inkább? Jobb lenne egy kis fészkek, ami a szeretet otthona? Mond, a te szívedben van még hely? Beférek én is oda?

Az lehetek, ami csak akarok, ahogy jó neked, de leginkább azt szeretem, ha én, én lehetek, és te pont ilyennek szeretsz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook