Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Katona-módszert próbálta valaki? fórum

Katona-módszert próbálta valaki? (tudásbázis kérdés)


12. 0eb4047bf5 (válaszként erre: 11. - Viki1120)
2022. febr. 24. 08:21

Szia!


Rengeteg féle hasznos fejlesztés van, neurológus is tud ajánlani, illetve egy pontnál a szülőnek kell eldöntenie, utánanézni, hogy melyikbe helyezi a bizalmát.

Nemtudom merre felé élsz, érdemes lenne felkeresni a helyi pedagógiai szakszolgálatot, ott egy helyen több szakember tud foglalkozni a gyermekkel és eltud igazítani.


Dévény valóban csodákra képes, ha jó szakemberhez fordulsz, Pfaffenrot terápia is “hasonló” elven működik, vannak szuper konduktorok, hydroterápia, vojta módszer, Pető módszer (a konduktorok általában ez alapján dolgoznak)

Végtelen a paletta. Azt biztos hogy a Katona jó, de érdemes kiegészíteni mással is, az oxigénhiány súlyosságától függően. Keress egy jó fejlődésneurológust, ő segíteni fog eligazodni neked.

2022. febr. 23. 21:42

Sziasztok!

Az én kisfiam is oxigénhiánnyal született. Mi is a Katona módszert alkalmazzuk. Viszont vannak nekünk is felmerülő kérdések, hogy vajon ennyi elegendő-e neki?! Mi szeretnénk több mindent kiprobálni.

Nagyon az elején járunk és ez a bizonytalanság a legnehezebb..

Szívesen beszélnék olyan anyákkal akik hasonló dolgon/dolgokon ment vagy mennek át. Köszönöm.

10. csemár (válaszként erre: 8. - 0eb4047bf5)
2022. febr. 23. 10:33
Nekem az az érzésem, hogy a Katona-módszernek megvan az a nagy előnye, hogy otthon kell végezni a gyakorlatokat, napi rendszerességgel, és intenzíven, miután az orvos-gyógytornász megtanította rá a szülőket.
2022. febr. 23. 10:19

Az előttem szólók szinte minden fontosat leírtak.


Az én kisfiammal születése után mi is csináltuk otthon a Katona-módszert, majd pár hónapos korában váltottunk a Dévény-módszerre, mivel kezdtek nála lemaradások lenni (pl. nem tudott megfordulni).


Így utólag kicsit sajnálom, hogy nem korábban kezdtük a Dévényt, azzal együtt, hogy amíg oda időpontunk lett, addig nagyon jól jött a Katona-módszer szerinti tornáztatás. A Dévény egyébként kellemetlenebb (kezdetben fájdalmas tud lenni, mert a letapadt izmokat masszírozzák), de sokkal hatékonyabbnak tűnt nekem.


Most 2 és fél éves a fiam, másfél éves kora óta semmilyen mozgásfejlesztésre nincs szüksége. Viszont tudok olyat is, aki elhanyagolta (tagadta) a lemaradást a gyereknél, ott 3 évesen még nem tud járni a kisfiú.


Szóval most csinálni-csinálni odahaza, és aztán szakembernél is fejlesztetni a kicsit, ahogy Gregi írta lentebb!

8. 0eb4047bf5 (válaszként erre: 1. - Futur)
2022. febr. 23. 09:08

Már 2 hónapos és eddig nem kezdték el?! Katona módszert csinálni, csinálni, csinálni! Napi 5x is akár, van akinek 8x! Nyilván, mivel oxigénhiánnyal született képbe fog jönni Dévény és sok sok más fejlesztés, de az elsőlépés mindig Katona! Ennek éppen ez a lényege hogy naponta többször az elemi reflexek kiváltásával fejleszti korai időszakban az idegrendszert. Ilyenkor az idegrendszer megakadályozza hogy kóros kapcsolatok jöjjenek létre. Nem tudják elrontani, azonban ha nem csinálják tudnak ártani, korai fejlesztés iszonyú fontos.

Nincs oxigénhiánnyal született gyermekem, viszont egy extrémkoraszülött az van. 6 hónapig napi 5-6 katona, folyamatos fejlesztések, minden mozgásformát időben szimmetrikusan hozott.

Nemtudom milyen súlyos oxigénhiány volt, az eredmények ettől is függnek, minden jót kívánok.

7. Vájszi (válaszként erre: 1. - Futur)
2022. febr. 23. 07:46

Szia!

Nekem ikreim vannak, és ezeket a dolgokat nekünk is kell csinálni.

Az ülésbe húzás az hagyján, de a lebegő ülés az rám is frászt hoz. Egy idő után rájöttünk, hogy óvatosan hogyan tudjuk kivitelezni. Nem történt egyszer sem baj hála istennek.

A másztatást utálják a fiúk nálunk, üvöltenek közben.

Az ülésbe rugaszkodást nem ismerem viszont.

Az én anyukám is egészségügyis, ő sem merte megcsinálni a lebegő ülést egyébként 😅

Kitartás hozzá, csinálják csak, bele lehet jönni, csak meg kell tanulni!

Viszont a 6x fél óra rengeteg, nincs is annyit ébren kb szegény baba. Nekünk is azt mondták, hogy 4-5 alkalommal, 2szer csináljuk. Mi járunk Dévény tornára is, azt mondták, hogy bőven elég a napi 2 alkalom. Ha picit nő a baba, többször is lehet csinálni. Nálunk 4 hónaposak a fiúk, néha 3szor is sikerül 😅

6. Charlize (válaszként erre: 1. - Futur)
2022. febr. 23. 05:30
Dévényeshez elvinném a picit mindenképpen, akár másik módszer mellett is. Ők tudnak sokszor csodát tenni!
2022. febr. 22. 21:30

Nem sok dologra emlékszem, hiszen régen volt már, de egy gyakorlat megmaradt.

Kellett egy nagyobb palló/deszka. Mi levettük az egyik szekrény ajtaját. Lejtőt kellett belőle csinálni, tehát megtámasztottuk a kanapé ülőkéjén. A gyereket a lejtő tetejére kellett tenni és szépen lassan csúszott le. Mindeközben az volt a cél, hogy használja a kezét, minta tolná előre magát, miközben lassan csúszott lefelé. És persze emelje a fejét, ami akkor még nehezen ment nekik.


Nem tudom mennyire volt érthető, de a Dévény meg olyasmi volt, hogy törökülésben volt a gyógytornász, ölében a gyerek, és masszírozta a nyak-váll izmokat, arc izmokat, stb.


Remélem tudtam segíteni. Mi vidéken lakunk, szerencsére bejutottunk a gyógytornászhoz, de úgy tudom nagyobb városokban nehéz a TB-s dévényre bejutni (ha van még ilyen). Tesómék privátban járattak egy gyógytornászt, és valami horror óradíja volt, ha érdekes lehet megkérdezem. Bpesten.

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Futur)
2022. febr. 22. 21:30

Körülnéztem a neten és valóban ezt a tornát javasolják kifejezetten oxigénhiányos csecsemőknek.

[link]


Ha bizonytalanok a gyakorlatokat illetően, én visszamennék és kérném, hogy mutassák meg újra, minthogy helytelenül gyakorolják.


Van egy másik találat is ahol időpontot foglalhatnak és 45 perces gyógytornát kaphatnak 7500 Ft-ért. Itt ellesheti az apuka a helyes mozdulatokat egy-két alkalom során.

[link]

2022. febr. 22. 21:24

A neurológus a Katona módszert ajánlotta nekünk, viszont gyógytornász ismerősünk egy Dévényes kollegájához irányított minket.

Mindkettő nehéz, láthatóan szenvedés a picinek, de azt tapasztaltam, hogy a Dévény sokkal gyorsabb és látványosabb eredményt nyújtott.

A dévény módszer olyan kb mint egy erős maszírozás, hogy aktiválja az ernyedt/letapadt kis izmokat. Nekem azért volt jobb, mert egy szakember csinálta, a Katona módszert nekünk kellett otthon csinálni.

2. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Futur)
2022. febr. 22. 20:55
Sajnos nem hallottam erről a módszerről, kérdezz meg egy szakértőt.
2022. febr. 22. 20:52

Sziasztok! Kedves jó barátomnak másfél hónapja született meg a kisfia, sajnos gondok adódtak, és oxigénhiányos lett a kicsi, sokáig kórházban voltak az anyukájával, pár napja jöhettek haza. Most a barátom segítséget kért tőlem, hogy nézzek körül a neten, mi is ez a bizonyos Katona-módszer, amit előírtak a fiának. Napi 6x fél órát kell végezni, ez oké, de ezen kívül semmilyen más infót nem talált róla. Csak ennyit írt haverom, hogy bár ő ápolóként végzett, olyan gyakorlatok is vannak, amiket alig mer megcsinálni szegény fiával.

Esetleg tapasztalatok, tippek, vélemények a témában? Minden segítséget elfogadok a szülők nevében is.


A továbbiakban az ő szavai következnek:


A 6x fél órát Pesten javasolták a Szent Margit kórházban, a betanítás kb annyi volt, hogy megmutatta EGYSZER az ottani gyógytornász a 8 feladatot amit a babával csinálni kell plussz felvehettük videóra aminn alig hallani a tornász hangját a kisfiunk sírása miatt.


-Forgatás hátról hasra bal oldalon.


-Ülesbe húzódzkodás.


-Forgatás hátról hasra jobb oldalon.


-Ülésbe rugaszkodás.


-Forgatás hasról hátra bal oldalon.


-Asszisztált mászástatás.


-Forgatás hasról hátra jobb oldalon.


-Lebegő ültetés.


Ezek a gyakorlatok vannak, márciusban lesz 2 hónapos a baba, nem vagyok orvos, de tudtommal például mászni nem fog nekem 2 hónaposan! Ülni meg pláne nem! Biztos hogy nem unalmukban írták fel, mondták is hogy nem lesz a baba kedvence, ettől eltekintve nem mindig ordítja végig és csinálgatjuk vele a tornát, persze nem napi 6x!


Azért szerettünk volna informálódni mert félünk ha rosszul csináljuk esetleg, akkor baja lesz a babánknak, de ha nem csináljuk akkor meg később azért lesz baja. :(


Az itteni védőnő szerint a Dévény módszer még inkább kínzás és nem az ő idegrendszeri problémájára való.


Megjegyezném a baba mindent csinál amit a korához képest kell: emelgeti a fejét, forgatja (jobbra néz/balra néz a pici feje, alvás közben is) a baba reflexei is megvannak, eszik is normálisan, lábát, kezét mozgatja!


Azt mondták azért kell ez a torna, hogy a későbbiekben tudjon mászni, járni stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook