Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Káros szenvedélyek - mi értelmük? fórum

Káros szenvedélyek - mi értelmük? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Káros szenvedélyek - mi értelmük?

1 2 3 4
35. gota (válaszként erre: 31. - Dancingqueen)
2009. jan. 5. 22:11
Ez totál igaz. Volt egy munkahelyem, ahol az első munkanapomon, mikor kiderült, hogy dohányzom (hozzáteszem, hogy már abbahagytam), akkor volt az egyik kolléganőmnek egy olyan elejtett megjegyzése, hogy "Ha tudtam volna..." Szóval nem kérdezhetik meg, mert ugye az diszkrimináció, de ha tudták volna, nem vesznek fel... Kemény, mi?
34. 6f773a273c (válaszként erre: 32. - Dancingqueen)
2009. jan. 5. 19:43
Hát elvonó...tudod,valaki írta,hogy segíteni kéne nekik...én igy gondoltam az elvonót!:)
2009. jan. 5. 18:00

hát én mindenképpen díjazom a cikk íróját, hogy 17 évesen ilyenekkel "foglalatoskodik":)

Tényleg a legfontosabb dolog a megelőzés lenne szerintem is.

Különböző helyről jövünk, különböző mintákat hozunk "sajnos".


Én személy szerint dohányzom, bár nem akadok ki, ha mondjuk akár 1-2 hétig sem gyújthatok rá:-)) Azt hiszem erre mondják, hogy kocabagós:D

Volt olyan, hogy egy buliban 1 dobozzal elszívtam, de sosem ott, ahol mások nem dohányoztak. A másik megtisztelése mindennél fontosabb.

Sajnos az a típus vagyok, aki nem hagyja szó nélkül, ha egy dohányos zárt térben rágyújt, nem nézvén többi embertársát (legyen az gyermek, felnőtt) sok kellemetlenségem adódott már ebből.

A környezetszennyezéssel sem tudok én személy szerint mit kezdeni:( jobban oda kéne figyelni mindenkinek és akkor nem lenne akkora gond.


Azért hajrá!!!

2009. jan. 5. 17:54
jah,és még valami. Nem fog sem az állam,sem a dohánygyárak azon gondolkodi,hogy a leszoktatásban segítsenek,mert rengeteg pénzük van abban,hogy szívjuk,szívják az emberek. Majd hülyék lesznek!Ennyit "az elvonóról"
2009. jan. 5. 17:53

Nah,kezdünk közelebb kerülni a megoldáshoz!Milyen elvonóra küldenéd a dohányosokat?:)tényleg kíváncsi vagyok,nem gúnyból kérdezem.

-"barátaim rászoknak": hidd el,ez nem elhatározás kérdése,nem tudatosan ártanak maguknak. Tudják hogy rossz, DE SZÜKSÉGÜK VAN RÁ

-igen, a leszoktatásban való segítségen is kell gondolkodni, nemcsak a tiltáson és a megbélyegzésen

-mindeki védi a dohányosokat?Ki az a mindenki?Egyre több helyről tiltják ki őket,mint a leprásokat, mert "az könnyebb,mint megfelelő szellőzőt felszereltetni", egyre több ember tesz hangos megjegyzést, már van olyan munkahely,ahová a munkahelyi interjún megkrédezik,hogy bagózol-e?MI EZ,HA NEM NEGATÍV DISZKRIMINÁCIÓ?jó,hogy nem kérdezik meg,hogy szúrid-e magad heroinnal,elszívtál e már füves cigit,vagy hogy mennyit szoktál otthon "zug-inni"

30. 6f773a273c (válaszként erre: 28. - Vikucka)
2009. jan. 5. 17:51

Szia!

a szemétlerakással egyetértek,és sajna az a baj,hogy a gyerekek nem 17 évesen,hanem 11 évesen szoknak rá a cigire...

Remélem sikerül a leszokás,nem gondolkoztál még segitségkérésen?Szerintem biztos beválik;)!Van volt,dohányos ismerősöm,aki segitséggel nagyon szépen leszokott!!

Hát sok sikert,szép napot,most már tényleg tanulnom kell:P

2009. jan. 5. 17:47

Sziasztok!

KÖszönöm a hozzászólásokat!Tudom ,hogy át kell gondolni ezt a cikket még eg kicsit,de elárulom ,hogy én eddigi cikkjeimet mindig csak hirtelen "felindulásból"(ihletből:P)írtam.Nem is néztem igazán utána,csak amit tudtam,ismertem,és gondoltam a témáról leírtam.Leírtam többek között azt is,amit mindenki tud,és sajnos el is fogad:a dohányzás káros mindenki egészségére.És ezt tényleg mindenki tudja.Akkor kérdem én:):mért védi mégis mindenki a dohányosokat?(kivétel erősiti a szabályt:P)Tehát jó tudom,nem néztem eléggé után,stbstb.fiatal vagyok,nem tudok róla semmit,nem vagyok/voltam függő(nem is leszek:)),nem vagyok tudós,csak egy egyszerú belvárosi iskolás csaj.Ez van.Ezek az érzéseim a témával kapcsolatban,és megmondom őszintén tényleg ez egy hihetetlen bonyolult és összetett téma.Annak aki meg akarja bonyolítani...Dohányos barátaim tudják,hogy káros,de rászoktak.Higyjétek el a megelőzés is (többek között)a célom,de azért a leszoktatás is célszerű lenne,hamár...Én nem akarom levegőnek nézni,bírálni,vagy megvetni a dohányosokat,ugyanolyan emeberek mint mindenki.Egyenlőek vagyunk.Csak mások!Valaki nem szereti a teát,valaki ki nem állhatja.Valaki nem szeretne gyereket,valaki egy egész óvodányit szeretne.Van aki olvasni szeret,de van aki inkább zenét hallgat szabadidejében.És van aki cigizik,van aki nem!Úgy gondolom,ha kevesebbet gondolkoznánk a megeőzésen,vagy a leszokáson,vagy tudja fene min,akármin,akkor lenne mindenkinek ideje leszokni(persze csak akinek kell:)),mert mindenki magáért felelős,a saját tettét tudja befolyásolni!Csak az egyén tud leszokni,persze segítséggel,tudom én,de hát akkor menjen el elvonókúrára!

És mégegyszer köszönöm mindenkinek az értékelést,és további szép napot,engem várnak a biológia rejtelmei(genetika...hmm imádom:P)

2009. jan. 5. 17:42

Kedves minos!

Nem szeretném védeni a dohányosokat, mert igazad van. Jómagam is ennek a bűnös, káros szenvedélynek hódolok. DE sem az utcán, gyerekek előtt meg főleg nem gyújtok rá. Ez alap! Bár minden dohányos -társam így gondolná. Azokat a kismamákat, akik dohányoznak, isznak, drogoznak végképp elítélem.

A környezetre is káros hatással van, ez tény. Sok kicsi sokra megy. Mondjuk nem hiszem, hogy az én napi két szál cigimtől fog az udvaromban lévő erdő kipusztulni. Megemlíthetnénk itt a szmogot, a kipufogó gázt, a kéményfüstöt, vagy akármi mást is.

Budapestre járok iskolába. Mikor elkeztem feljárni oda, minden alkalommal iszonyú migrénem volt, és nem a dohányzástól, mert ha fáj a fejem, az az utolsó dolog, amit megtennék.

Nagyon szép dolog, hogy ennyire megpróbálsz hatni a környezetedre. Remélem sikerül is. Tudom milyen gáz, ha valaki 17 - 18 évesen rászokik a dohányzásra. Főleg a környezet miatt.. olyan társaság stb. stb. Státuszszimbolum, sok tinédzser ettől érzi magát felnőttnek. Nem akarom védeni magam, mert tudom, hogy hülyeség, amit teszek és csak magamnak ártok vele. Mindig mondogatom, hogy le kellene tenni, csak az akarat. :( :( :( Remélem sikerül majd, mint ahogy sok ismerősömnek sikerült is. Csak a kín, amit akkor érzek, amikor nem gyújthatok rá... Borzasztó. ezen kellene magam, és sok más dohányos társamnak túllépni.

Ha itt a környezetvédelmet is érinteni akartad, akkor nagyon jó dolog. A mi korosztályunknak, szelektíven kellene gyűjteni a hulladékot pl. Amitől én személy szerint kiakadok, az útszéli szemét lerakás. Sok idióta baromnak nehezére esik, hogy elvigye a szemetét egy konténerhez. Inkább ledobja az utcán, az útszélén. Hiába szeretném összeszedni, sajnos másnap ugyanúgy nézne ki. Nagy baj van a mentalitásu(nk)kal! :(

Mindegy, nem akartam ilyen litániát írni. Igazad van, és remélem sokan elgondolkoznak a környezetvédelmen, a dohányzáson, a drogokról és az alkoholról már nem is beszélve!

2009. jan. 5. 17:41

Szerintem a cikk alaptémája jó, és igaz-részben.A gond az, hogy nagyon ki van sarkítva.Mint többen írtátok, a környezetszennyezés nemcsak ebből áll, számos más dologgal hozzájárulunk.Nagyon egyetértek vele.Másik észrevételem az, hogy nem egy alkoholista vagy drogos családtag is tud akkora lelki fájdalmat okozni, ami egy életen át végigkísér...


Én dohányzom, sajnos, de a hozzászólásommal nem mentegetőzni akarok, mert tisztában vagyok vele, hogy nem jó, de tudom, hogyha oda kerül a sor, hogy gyermeket akarok, a felelősségérzetem nem engedi majd, hogy a rossz szokásom miatt a gyermekemnek bármi bántódása essen.Így úgy gondolom ez nálam csak egy állapot.

26. a83d2365df (válaszként erre: 22. - 4104903735)
2009. jan. 5. 17:27
kérlek olvasd el amit előtte leírtam...és azt is hozzátettem, hogy meglepő dolog ez...
25. 6f773a273c (válaszként erre: 4. - Khatif)
2009. jan. 5. 17:24

Szia!

Köszönöm az értékelésed,nagyon hasznos volt.Először is,én reggel bringával járok suliba,és nem használok állatokon tesztelt kozmetikumot,direkt úgy veszem,hogy azt előbb megnézem.

Az elkoholos-drogos dolgot leginkább úgy értettem,hogy most nem aról kívánok írni,persze arról is lehetne,csak az a gond,hogy ott egy családot érhet mélyen a dolog,de nem egy egész generációt,és nem az emberiséget.

(Hát igen az állatokkal szemben elég elfogult vagyok,belátom:))

És hidd el azon vagyok,hogy megelőzzem,ahol csak tudom!Csak én nem hiszem hogy 17 évesen sokat tudok ezzel az akaratommal elérni.

Ez a cikk figyelemfelhívás volt,nem támadás,és nem akartam senkit sem megbántani.Mindenki ember,senki sem tökéletes,és mindenkinek vannak hibái.Én csak egyet megemlitettem,ami engem a legjobban zavar.De ez csak én vagyok!

Mégegyszer köszi a az értékelést:)


(És persze mindenki másnak is!)

2009. jan. 5. 17:17

ha úgy adódik, hogy egy füstölgő füstjét kell szívnom, a legjobban azon bosszankodom, hogy alámfüstöl és bunkó (tudom én ezt szépen is: enyhén szólva illetlen), nem pedig azon, hogy 10 km-ekre mi történhet a gyárkémény tetején

ha egy völgy látképébe belerondít valahol egy üzem kirándulás közben, hát az nem tetszik

ha egy belvárosban járok, a fulladás rémlik fel bennem

ha ezekből kettő egyszerre történik meg, szólok a legközelebbi belerondítónak, a dohányosnak

2009. jan. 5. 14:55
plusz tegyük hozzá,hogy persze az állam is sír,hogy mennyi a tüdőbeteg,de azért milliárdokat kaszálnak be a jövedéki adból!(ugyan ez a piára is igaz)ugyanakkor a leszokást egy fillérig sem támogatják. Nekem ez lesz a misszióm!
22. 4104903735 (válaszként erre: 21. - A83d2365df)
2009. jan. 5. 14:26
Igen, persze, mindezt tudom. Csak egyszerűen emberellenes és pénzcentrikus dolognak tartom. Kitűnő példa, hogy embertársaink kevésbé érdekelnek, mint a pénz.
21. a83d2365df (válaszként erre: 20. - 4104903735)
2009. jan. 5. 14:18
kötelező ráirniuk, másnént el sem adhatnák...kicsit elellntmondásos, de a gyártók hatalmas összegeket költenek a dohányzás megelőzésére, mégis gyártják, hisz ebből van az óriási vagyonk,mi meg még hozzásegítjük őket....
20. 4104903735 (válaszként erre: 10. - Khatif)
2009. jan. 5. 14:13
Szerintem meg egyszerűen nem kellene gyártani és kész. Persze akkor is lennének dohányosok, de ez így nevetséges, hogy legyárták, megvehetem és még van pofájuk ráírni, hogy halált okozhat.
2009. jan. 5. 12:40

sziasztok!

először is jó a cikk, csak kicsit jobban át kellene gondolni még ezt a dolgot...

nos el kell először is mondjam, én pont a megelőzéssel foglalkozom, tanultam öt évig, akkora társadalmi probléma, hogy már külön suli van...:) egyszóval értem a szakmám...

nos minden ilyen megelőzendő dologra gondoltam, nem csak a dohányzásra. előttem hozzászóló jól írta, igen is társadalmi és szülői felelősség is de sajnát felelősségünk is.

de ha szemügyre vesszük az összes megelőzendő dolgot, akkor tapasztaljuk, hogy a dohányzás elég nagy mértékű. elég sokrétű dolog, sőt a genetika is nagymértékben közre játszik....

nem álszentkedés, ha valami nem gyűjt rá gyerekek körében vagykismamák mellett, hanem csak figyelmesség!!! igen az elsődleges dolog a figyelmesség lenne...

más káros dolog is felmerülhet egy tininél. napi dolog, hogy olyan fiatal lányokat látok, aki a minuszos hidegben is kilógó vesével, és medencecsonttal járkál..nem gond ha már említettük, saját felelősség, de társadalmi probléma is, hiszen majd ha gyermekvállalásra kerül a dolog, lehet igazán meglepődik...

nem ragoznám itt én ezt a dolgot tovább, mert tudjuk, hogy káros szenvedély a cigarettázás, de én nem ítélem el ezeket az embereket, nem lehet tudni kinek milyen a szociális, társadalmi háttere..viszont arra felhívnám a figyelmet, ha már környezetesennyezésről beszélünk, nagyvárosban élni nagyobb rizikófaktort jelent, mint elszívni egy doboz cigarettát...gondolj csak mennyi autó szaladgál körülötted, és mennyi gyárkémény füstölög...

ezek csak részletek egy hosszú gondolatmeneteből, de szereintem sokan értik majd...

18. gota
2009. jan. 5. 12:30

Igazság szerint sokan leírták már az én véleményemet is, miszerint nem szabad általánosítani.

Már sok emberrel volt vitám itt a hoxán emiatt, de egyszerűen képtelen vagyok szó nélkül elmenni amellett, mikor valakinek előítéletei vannak.

AZ, hogy egy nem dohányzót zavar a füst, természetes.

Viszont nem tudom, emlékeztek-e, mikor Írországban betiltották a dohányzást a "pub"-okban. Ott a statisztikai felmérések alapján a dohányosok 99%-a elfogadta, sőt, megértette, miért vezetik be ezt a jogszabályt (később törvény lett). AMi érdekes, az az, hogy a nem dohányzók 70%-a viszont ellenezte...

Arról, hogy itthon nincs kultúrája a dohányzásnak: én már több európai országban is éltem, és vannak országok, ahol még ennyire sincs, mint nálunk. (Persze ez nem mentség arra, ha valaki eldobja a csikket.) Csak hogy tudjátok: Madridban pl. a metróban is rágyújtanak, hiába a tábla. (Nem a szerelvényben, hanem a peronon, stb.)

Olaszországban a "bar"-ban, ahol pl. reggelizni szoktak, a pult alá dobálják a csikket. (Van hamutartó a pulton, de ők ledobálják...) És még sorolhatnám... A lényeg az, hogy nem szabad megbélyegezni senkit, mert senki sem tökéletes és senkinek sincs joga ítélkezni a másik felett, legyen szó akár cigiről, akár kövérségről, bármiről!

17. dancingqueen (válaszként erre: 15. - Dancingqueen)
2009. jan. 5. 12:17
u.i:jah,és a megbántás mellett,azzal,hogy fintorogsz,megjegyzéseket teszel valakire, a legkevésbé sem fogod arra sarkallni,hogy letegye. Nekem elhiheted:)
2009. jan. 5. 12:04

Azt hiszem darázsfészekbe nyúltál, kedves cikkíró, mert ez eléggé megosztó téma, legyen az ember dohányos vagy antidohányos. Az előttem hozzászólókkal egyetértek abban, hogy a cigi, mint legfőbb bűnös kikiáltása a környezetszennyezés terén - elég meredek elgondolás.

Szerintem az az alapvető probléma, hogy Magyarországon nincs kultúrája a dohányzásnak. Az emberek eldobálják a csikket, belefújják a másik arcába a füstöt, nincsenek tekintettel egymásra (sem). Azonban érdemes volna megnézni, hogy az ilyen emberek az élet más területein milyenek. Azt nem veti a szemükre senki, hogy az asztal mellett hangosan trombitálva fújnak orrot, vagy hogy nem engedik előre a nőket az ajtóban. Mindez szerintem intelligencia kérdése (nem iskolázottság, intelligencia!!!), mert nem minden dohányos ember bunkó, és nem minden nemdohányzó ember példaértékű. Ezt nem szabadna elfelejteni.

Az, hogy pocakos kismamák, kisgyerekes szülők a gyerek társaságában pöfékelnek, természetesen sajnálatos dolog. A gyerek nem tud szólni - pláne az anyja hasában, de később sem -, hogy ne csináld, mert ez nekem nem jó. Ha a szülő ennyire felelőtlen, akkor nincs mit tenni. Ráküldheted a gyámügyet, a családsegítőket, nem érsz el vele semmit csakúgy, mint ha családon belüli erőszak történik, pedig az is legalább annyira káros és szomorú eset, mégis a család belügyének tartják.

Ha köztereken betiltják a dohányzást, és nem fogsz látni a játszótéren bagózó anyukákat a gyerekeikkel, azt hiszed talán, hogy otthon nem csinálják? A gyereknek mitől lesz jobb, hogy te nem látod? Kissé naiv az elgondolásod, emellett dicséretes, hogy a felnövő generációt érdeklik a fontos, társadalmat és környezetet érintő kérdések, de tényleg nem ártana, ha nem pusztán saját tapasztalatból, a saját szemüvegeden át látnád a dolgokat, hanem megpróbálnál objektív maradni.


Már 6éve dohányzom, eleinte suttyomban, hogy a szüleim ne tudják meg, aztán borult a bili, de elfogadták. A lakásban nincs cigizés, ha rá akarok gyújtani, ki az udvarra a mínuszokban is. Ezt én vállaltam - és ez az egyikőtök által említett "oldja meg" kategória. Elvonulok, ha olyanom van, de vonaton pl van hogy 3órás út alatt egyszer sem gyújtok rá, mert tömve van a kocsi.

Egyszer már egy másik itteni fórumban megszóltak, hogy álszenteskedem, mert ott hangoztattam, hogy kisgyerek és terhes nő mellett nem gyújtok rá, nem tudok mit csinálni, ez van. Nem értem, hogy miért álszenteskedés, ha valaki figyel a másikra, nem önző módon viselkedik.


Csak ennyit akartam. A cikk egyébként nem rossz, de gondold át még párszor. :)

2009. jan. 5. 12:03

Kedves minous!


Sok érdekességet, ugyanakkor nagyon sok téves információt tartalmaz cikked. Kérlek, építő jellegű kritikának fogd fel bejegyzésem:

1. a drog nemcsak az egyént károsítja(ha nem olvastál utána, akkor az "egy kosaras naplóját" nézd meg filmen. Azt hiszem nem is kell tovább ragoznom)

2. A dohányzás is egyfajta drog, tehát nem kellene pálcát törni, hogy "le kell tenni,és kész",pláne nem olyan embernek,aki életében nem volt a szónak a legszorosabb értelmében FÜGGŐ. mert ez egy betegség,tehát segíteni kell a leszokásban,és nem bírálni,és megjegyzéseket tenni (ha az alkoholistának segítenek,meg a drogfüggőnek,akkor a dohányosnak miért nem?)

3. Ne felejtsd, a DOHÁNYOS IS EMBER. Innentől kezdve, hogy kitiltjuk,leszidjuk,kiutáljuk,fintorgunk,csak megbántjuk,és még inkább beletaszítjuk a dohányzás rabságába. Egyet értünk abban, hogy meg kell szabni a határt: megfelelő szellőztetéssel a vendéglátó helyeket lehetne füstmentesíteni, stb, de persze a "legkönnyebb megoldás" ha tiltjuk,oszt jónapot.



4. MÁR CSAK AZ ÉRDEKELNE, AZ ÉN DOHÁNYZÁSRÓL SZÓLÓ CIKKEM MIÉRT NEM JELENT MEG TÖBB MINT EGY HÓNAPJA???

2009. jan. 5. 12:02

Igaz.

Egyébként értelmük nincs, csak következményük, de ekkor jön az, hogy ó, az én nagyapám Kossuth-ot szívott napi 2 dobozzal és 90 évig élt! A másik meg előhozza azt a példát amit hallott valakitől. Meg, hogy teljesen mindegy, úgy is elkap valamit ha nem rombolja magát.

Ennyire buták és érthetetlenek, és csak "gratulálni" tudok a felfogásukhoz...

13. Khatif
2009. jan. 5. 11:51

Pontosan ez a baj, az emberek mindig csak egy kis darabot figyelnek, ami eppen oket zavarja.


Abban teljesen igazad van, hogy senki sem figyel a gyerekekre. Ez szerintem bozalmas. En ha mar itt tartunk, de nem csak a cigirol van szo. Egyre tobb az abortusz a 20 ev alattiak koreben.


Na mennem kell.


Nektek tovabbi szep napot :)

12. Reenee (válaszként erre: 9. - 1247d35ab8)
2009. jan. 5. 11:48
Sajnos a legtöbben csak azt hangoztatják, ami dühíti őket, és amihez nincs közük, a többi nem fontos nekik...
11. Reenee (válaszként erre: 10. - Khatif)
2009. jan. 5. 11:45

Csak az a baj, hogy nem tesznek ellene semmit.

Engem még figyeltek a szüleim, és meg is büntettek, amikor megérezték rajtam a cigit...

Volt, hogy ki is kaptam érte, de nem is dohányoztam utána, míg nagykorú nem lettem.

10. Khatif (válaszként erre: 8. - Reenee)
2009. jan. 5. 11:42
A szulok, a tanarok, a tarsadalom felelossege a megleozes egyutt.
2009. jan. 5. 11:38

Senki sem dolgozott vegyi gyárban?

Senki nem fűt? Senki nem hord ruhákat? Mindenki gyalog jár mindenhova? Mindenki vegetariánus?

Senki sem használ műanyagból készült tárgyakat?

Senki sem használ otthon tisztítószereket?

Senki sem szed gyógyszert, soha?

Mindenki takarékoskodik az árammal?

2009. jan. 5. 11:36

Megelőzés???

Kinek a felelőssége?

Nagyon sok fiatalt és még kiskorút is látok cigizni. Egyszerűen nem értem a szülőket, hogy nem tesznek ellene, mondom ezt úgy hogy én is dohányzom.

7. e71af41436 (válaszként erre: 4. - Khatif)
2009. jan. 5. 11:34

és ugye azt ki is felejtetted,hogy a szarvasmarhák is károsak a környezetre....:)

merthogy így van :)

2009. jan. 5. 11:30

Szia!Elolvastam a cikked és valóban megnéztem az adatlapodat is, elolvastam a bemutatkozó szövegedet is.Nagyszerű, tele vagy tervekkel és elég komolyan gondolkodsz.És bizony nem számít, hogy ilyen fiatal vagy és már ennyire komolyak a meglátásaid pl a cigivel.


Én sem vagyok egy népszerű ember a dohányosok körében, mert elsőszámű ellenságem a füst.Azonban, ha konkrétan nem engem károsítanak vele--mármint az egészégemet--és a közvetlen családtagjaimét, akkor különösebb képpen nem szólok érte.


Az más dolog, hogy mit gondolok magamban, pl. amikor egy terhes nőt látok cigivel a kezében, vagy ha olyan helyre megyek el, ahol kisgyermekek vanna és áll bent a füst.Igaz az ilyen helyekre nem is szoktam bemenni, mert zavar minden féleképpen a füst.


És ami érdekes beszéltem több dohányos emberrel és 90%-ban nem helyeslik a dohányzást, de azt mondják nem tudnak tőle szabadulni, és van amikor megjegyzik:-"Szercséd, hogy te nem szoktál rá!"


Szerintem ez egy életfelfogás, sportos életet élek, a friss levegő és a mozgás a mindenem.Ezért szeretném, ha nagyon sokáig lennének növények és a természet is legalább ilyen maradna, de lehetne jobb is...


Ja, és annak kimondottan örülnék, ha pl. tőled fiatalabbak is hasonlóan gondolkodnának, ezekről a dolgokról,és szeretnék a természetet és az állatokat is.


Ha ezt a hozzászólásomat elolvassa egy dohányos ember, akkor azt tudnia kell, hogy nem konkrétan magával a dohányos eberrel van bajom, hanem azzal, ahogy azt egyesek csinálják.Konkrétan, hogy nem nagyon számít, hogy pl. valaki nemdohányos és esetleg komolyan zavarja-e a füst, ő ott és akkor gyújt rá, amikor akar.


Ha az ellenkező oldalon állónak meg nem tetszik, akkor vagy elmegy onnan, vagy oldja meg.Persze nem lehet álntalánosítani, bizony vannak kivételek és illemtudóak is, ezt ne felejtsük el.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook