Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Káros szenvedélyek - mi értelmük? fórum

Káros szenvedélyek - mi értelmük? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Káros szenvedélyek - mi értelmük?

1 2 3 4
2009. jan. 7. 16:48
Közel 30évig szívtam a cigit,nem holmi gyenge utánzatokat amig lehetett ezüst Kossuth-ot,/mezítlábas/ majd Symfoniát,szintén filter nélkülit,amikor bejött a filteres változata akkor arra váltottam.nem is egy dobozzal inkább kettő.. netán,,több volt az adagom főleg ha 24órás szolgálatban voltam .Nem ez a lényeg, 10éve elmult az ősszel,hogy letettem és azóta nem gyújtottam rá.Igaz néha még vannak félre érthető mozdulataim,mintha szívni akarnám a cigit ,de ez elmúlik. A párom azóta is szívja pedig mindig azt mondta"Én akkor teszem le amikor akarom ",de bebizonyosodott hogy ez nem egészen úgy van.Azóta csendben szívja ,nem szövegel.Tényleg akarat kérdése az egész.
64. 1247d35ab8 (válaszként erre: 53. - Genlips)
2009. jan. 7. 16:38

Én egy stresszesebb életszakaszomban szoktam rá a cigire, a velem egy helyzetben lévők mind dohányoztak, kipróbáltam, így lettem függő.

Sajnos a volt munkahelyemen (ahol több ember halt meg robbanásban) idegileg kikészültem, a cigi volt az, ami megkönnyebbülést okozott. Próbálok leszokni, már "csak" napi 6 szálat szívok, de erre még mindig szükségem van.

:(((

63. dancingqueen (válaszként erre: 62. - Mugli)
2009. jan. 7. 16:37

külső,mesterséges anyagtól való függőség. Elhanyagolásuk következményeként elvonási tünetek. Akkor?:)


Én segítséggel,de letettem,így tény,hogy nem lehetetlen,de valakiknek igenis segítség kell,és nem a sokak által hangoztatott megjegyzések.

62. mugli
2009. jan. 7. 16:19

Úgy látszik velem együtt, az én környezetemben csak rossz példák vannak, ami a leszokást illeti, ugyanis akiket ismerek, és leszoktak azoknak csak úgy sikerült, hogy egyik napról a másikra letették. (én is) És ismerek, olyanokat is, akik próbálkoznak tapsszal meg rágógumival, meg minden félével, és mégsem sikerül nekik. Erre szoktam mondani, hogy nem a szándék a fontos! -hanem igen is az, hogy kitartóan számold a napokat, és elérd azt a napot, amikor már nem számít.

A dohányzást meg ne hasonlítgassuk az alkoholizmushoz, a drogozáshoz meg pláne nem, mert van némi különbség köztük.

61. dancingqueen (válaszként erre: 59. - Genlips)
2009. jan. 7. 16:03

"nehéz a leszokás!nekem nem, mert nem szoktam rá, DE AZT SZAJKÓZOM". Igazán nem cívódás, de kérlek ne szajkózd, mert ezzel egy cseppet sem segítesz a dohányosoknak,pláne nem azzal,hogy "le-akaratgyengézed". Amiről nem tudsz semmit,kérlek ne nyilváníts ennyire markáns véleményt, mert sokakat megbánthatsz,és csak a tájékozatlanságodra világítasz rá. Igen,lehtséges,de sokaknak van,akinek segítség kell. Igazi SEGÍTSÉG, és nem annyi,hogy "le kell tenni és kész,mert különben akaratgyenge vagy,mert apukámnak is sikerült,stb". Sétálj be egy detoxba,egy drogelvonóra,és közöld velük,hogy "csak hagyjátok abba,és kész".meglátjuk,hogy milyen sikerrel fogadják:D

igen,mindenki tudja legbelül,hogy lesznek következmények,de mivel nem indenki lesz fizikai függő,ezért elhiszed,elhihetetd magaddal,hogy biztos te sem leszel az,és egyik percről a másikra le tudod tenni. Vannak szerencsések,akik igen,de vannak akiknek bizony orvosi segítség kell,"nem lelkifröccs"


Mivel nem tudom,hogy milyen terhesnek lenni,nem jelentem ki,hogy mit egyen,és mit ne egyen egy kismama,különben ilyen meg olyan ember, Nem tudom milyen irtozatosan daginak lenni,ezért nem szapulom az olyan embereket,akik ezzel küzdenek,hogy "nem kell zabálni és mozogni kell és kész",és még sorolhatnám. Finomabban,cizelláltabban,még lehet,hogy használható is a véleményed,de túl sarkos vagy(véleményem szerint)


egyébként 4 hónapja leszoktam(vagy inkább úgy mondom,hogy nem gyűjtottam rá,és le szeretnék szokni)ezért ha valaki,akkor igazán tudom,hogy milyen az egyik,és milyen a másik oldal.innentől kezdve"megengedem magamnak",hogy tudjam,milyen a dohányzás pszichológiája,milyen letenni,és milyen nap mint nap szembesülni azzal,hogy sok olyan ember,mint te vágja a szemembe,szemünkbe(ill vágta) hogy "ilyen meg olyan ember vagyok/vagyunk".

60. genlips (válaszként erre: 58. - Vikucka)
2009. jan. 7. 15:48
Köszönöm a jókívánságokat! :*
59. genlips (válaszként erre: 57. - Dancingqueen)
2009. jan. 7. 15:46

nem tudom eldönteni, hogy általánosságban beszélsz vagy pedig saját magadról, ezért a válaszban sem tudom, kit írjak, hát írlak téged. (szólj, ha ezentúl ne így írjam)

nagyrészt már előre válaszoltam erre a hozzászólásodra, amire nem reagálnék, pont a hivatkozottban írtam

tudatos rászokást sosem írtam, sugalltam. legfeljebb azt, hogy a cigiszívás elkezdésének is van következménye és lalala (többi lent)

ez pedig a jeles példája ennek: "kialakul,szépen,alantasan,folyamatában...mert eleinte nem hiszed el,hogy tényleg nehéz lesz leszokni,és csak nyugtatod magad,hogy "nekem pikk-pakk menne""

elhiszem én neked, hogy nehéz a leszokás! nekem nem, mert nem szoktam rá, de ezt szajkózom: lehetséges a leszokás. és akinek nem sikerül, akaratgyenge. te pedig erre azt mondod, fizikai függőség. én még mindig: lehetséges.

már nincs értelme ezen cívódni :)

58. vikucka (válaszként erre: 57. - Dancingqueen)
2009. jan. 7. 15:18
és utána jön a többi, mert te úgysem függsz tőle és bármikor le tudsz állni. A nagy francokat. Akkor amikor megveszed az első doboz cigit, és azért veszed meg, mert kell, és szükséged van rá, onnantól fogva függő vagy! Kívánom genlips-nek, hgoy sosem függjön semmitől sem! Borzasztó érzés, főleg, ha káros!
57. dancingqueen (válaszként erre: 52. - Genlips)
2009. jan. 7. 14:28

"aki úgy szokott rá, hogy azt hitte"...ezt ugye nem írod komolyan????csak nem gondolod,hogy bárki is TUDATOSAN szokik rá???hogy felkeltem egy nap,és azt mondtam,hogy "fuh,lesz ami lesz,én márpedig dohányozni fogok,igaz,belehalok és csomó pénz,de csakazértis"????ez kialakul,szépen,alantasan,folyamatában...mert eleinte nem hiszed el,hogy tényleg nehéz lesz leszokni,és csak nyugtatod magad,hogy "nekem pikk-pakk menne". Aztán persze kiderül,hogy mégsem,és máris kész a baj

Én ne tudtam volna,hogy milyen káros a cigi????apu már gyerekkoromban is úgy köhögött mellettem,hogy majd megszakadt a szivem!de az első szálnál,amit"buliból,brahiból vagy kiváncsiságból" szívsz el,nem gondolsz ezekre

56. dancingqueen (válaszként erre: 54. - Linksys)
2009. jan. 7. 14:25
teljesen egyet értek,és mint "nem dohányostól" minden volt,és jelenlegi dohányos nevében is köszönöm szavaid
55. dancingqueen (válaszként erre: 49. - Genlips)
2009. jan. 7. 14:24
még egyszer írom,de látom,feleslegesen. NEM MINDENKI FIZIKAI(!!!!!) FÜGGŐ. sok olyat ismerek,aki elszívott vagy 100 szálat,de nem lett igazi igazi FÜGGŐ!%!!!!A SZÓNAK a legszorosabb értelmében. Édesapád azon szerencsések közé tartozott, hogy a teste nem remegett,nem hányt, nem sírt percenként,és még sorolhatnám. Pedig hidd el, sok ilyen eset van,amit leírtam
54. linksys (válaszként erre: 51. - Mugli)
2009. jan. 7. 13:00

Füst és dohány ellenes vagyok én is.Azonban szerintem vannak bizonyos dolgok pl. alkohol,cigi amit az ember nem tud egyik pillanatról a másikra elhagyni.Komoly elvonási tünetei lehetnek, amivel nagyobb kárt tud okozni magának.


Egyik ismerősöm sokáig alkoholizált és egy betegsége miatt egyből megtiltották neki, hogy igyon egy kortyot is.Borzasztó volt látni az elvonási tüneteket, és hamarosan meg is halt.


Ahogy, pl. ha valaki elkezd fogyózni, azonnal nem úgy kell kezdeni, hogy nem eszem, vagy csak pár falatot, hanem fokozatosan kell csökkenteni.Jó ez nem biztos, hogy jó hasonlat....


Így gondolom, hogy a cigivel is hasonló a helyzet.Talán a szervezet számára nem biztos, hogy jó,ha valaki azonnal abban a pillanatban elhagyja.


Mondom ezt én, aki soha nem dohányzott és nem is szándékozik.Ha nem jól látom a dolgokat, akkor bocsi tévedtem.Csak a véleményemet mondtam el.


Különben azt értékelem nagyon, hogy--az itt hozzászólók zöme is ilyennek írja le--, hogy kimennek a lakásból (saját) ha rágyujtanak, vagy olyan helységet keresnek, ahol nem zavarnak senkit.


Az pedig tényleg durva--az egyik hozzászóló elmlítette--, hogy a munkahelyen megkülönböztetésben van része, aki pl. dohányos!


Attól valaki bizony értékes és jó szakember lehet a munkájában, hogy van neki pl. egy szenvedélye.Ha a munkáját rendesen elvégzi és nem zavar senkit azzal, hogy rágyújt a kijelölt helyen, akkor miért kell ferde szemel nézni az ilyen emberre, hmmm...

53. genlips (válaszként erre: 50. - 1247d35ab8)
2009. jan. 7. 12:23
tényleg? akkor nem vagyok elég tájékozott. gondolom mégis elég az, ami szerinted az agyban termelődik, nem kell kívülről pótolni, mert eddig nem találtam vonzónak füstjét, szagát, semmijét
52. genlips (válaszként erre: 47. - Dancingqueen)
2009. jan. 7. 12:20

nem piszkálódás, de az talán már a hozzáállásban baj, ha úgy mondja valaki, szüksége van a szervezetének a nikotinra. merthogy a szervezetnek egyáltalán nincs szüksége erre, tud élni nélküle :) inkább függő a szervezet a nikotintól.

nem mondom, hogy nem kínszenvedéses a leszokás. egyszer kis időre apukám is visszaszokott, amikor fél cigit elszívott nosztalgiából. de újra letette. és újabb évtizede(k), mióta bele se szívott.


ez már mindnekinek írom: mellékesen megjegyzem, hogy aki úgy szokott rá, hogy azt hitte, nem lesz baja tőle vagy egy pillanatig sem lesz szenvedés a leszokás róla, jól kiröhögöm - álom, álom, szép álom a problémamentes leszokás, de lehetséges és nem egy ember megcsinálta

jöhettek nekem azzal, hogy gyerekként erre nem is gondol az ember, de akkor ezek szerint nem tanulta meg elég korán, hogy következményei is vannak a cselekedeteinknek

51. mugli (válaszként erre: 46. - Dancingqueen)
2009. jan. 7. 12:17

Régebben én is úgy gondoltam, hogy nem lehet egyik napról a másikra abbahagyni, ráfogtam, hogy kell a szervezetnek az anyag, de ma már tudom, hogy ez hülyeség! 12 évig dohányoztam, közben egyszer próbáltam meg letenni, de az is komolytalan volt. Aztán igen is egyik napról a másikra letettem a fiamért, mert nem akartam, hogy tőlem ezt lássa, és mélységesen felháborít, mikor egy anyát a gyereke melett dohányozni látok, miközben folyton azon sopánkodik, hogy semmire sincs pénzük...:S

Ami elszomorít, hogy régebben sógorom szólogatott be nekem, leszoktatás célzattal. Nekem már két éve sikerült letennem, úgyhogy azt hiszem elmondhatom, hogy utánna vagyok -erre nemrég kiderült, hogy ő meg mostanság rágyújt. :S

50. 1247d35ab8 (válaszként erre: 45. - Genlips)
2009. jan. 7. 12:12
Nikotin minden ember agyában termelődik, a dohányosok viszont megkapják az adagot a cigiből. Tehát, leáll az agyuk a nikotintermelésről, a szervezetnek viszont szüksége van rá. Ez okozza a függőséget.
49. genlips (válaszként erre: 46. - Dancingqueen)
2009. jan. 7. 12:09

hát akkor apukám hogy tudta :( gondolod használt valamit is, ami segíti leszoktatni? :D

(akkor még nem létezett ilyen) és ha jó a feltételezésem, a régi időkben: 60-as évektől a cigikből nagyobb mennyiségű nikotin jutott a szervezetbe

ha körömrágás nem is jó példa, de ez még szerepel ott.

48. dancingqueen (válaszként erre: 43. - Castellina)
2009. jan. 7. 11:20
engem megnyugtatott,kiszellőztette a fejem,ellazított,és rohadtul nem voltam éhes tőle
47. dancingqueen (válaszként erre: 45. - Genlips)
2009. jan. 7. 11:19
u.i.: nem tudom,hogy a körmödet"megetted"-e(bocsi,ha gusztustalan a felvetés:S),de a szervezetednek "nem volt rá effektive szüksége" az abból "származó" anyagokra...a nikotinra meg igen,szóval,szerintem nagyon nem jó az összehasonlítás
46. dancingqueen (válaszként erre: 45. - Genlips)
2009. jan. 7. 11:18
de a nikotin,mint ANYAG! hiányzik a szervezetnek, ami konkrét elvonási tüneteket okozhat.Hányás,fejfájás,stb,stb. Egyszerűen szüksége van(nem neked!) a SZERVEZETEDNEK! az "anyagra",mint a drogosnak. Mondhatod,a heroinistának,hogy "tedd le,és kész"...mégsem fogja megtenni,nem mert nem akarja,hanem MERT NEM TUDJA. nem minden dohányos függő fizikailag,de sokan igen,ezért a "cska akaraterő kérdése az egész" az nagy kamu. Igen,nagy adag az is kell,de elkél a segítség is jócskán
45. genlips (válaszként erre: 31. - Dancingqueen)
2009. jan. 7. 10:25

ha azt mondják, szükségük van rá, akkor nincs meg az elhatározásuk

ha az nincs az agyukban, nem fognak semmilyen elvonó miatt leszokni.

apám 30 év dohányzás után szokott le azért, mert megszülettem. nem lehetetlen és ezzel nem azt mondom, hogy ilyen nagy eseménynek kell történni. el kell dönteni fejben (önámítás nélkül)

és menni fog.

én pl. a körömrágásról szoktam le így. és igen!!!! egyik percről a másikra döntöttem, hogy ez többé nem lesz a szokásom

44. dor@
2009. jan. 6. 22:39

nem nyugtat meg, nem csökkent étvágyat. semmi turpisság.


egyszerűen jó szívni. ennyi.

2009. jan. 6. 22:38
Sok cigis mondja, hogy megnyugtatja, csökkenti az étvágyat.
2009. jan. 6. 22:25

Hát tényleg nem jó ha valaki cigizik.De ilyen a világ!Nagyon sok olyan dolog van a világon ami nem jó.

Nem jó hogy este 10 után nem vagy biztonságban az utcán ha egyedül vagy!Nem jó ha 100 Ft megölnek valakit.Nem jó ha a részeg apa veri a feleségét és a gyerekét!Nem jó ,hogy nincs munkahely!Szóval ezek mellett a cigi eltörpül.

41. dancingqueen (válaszként erre: 38. - 6f773a273c)
2009. jan. 6. 22:11
no igen,a megoldási alternatívákon is illik gondolkodni:)nekem is van egy "nagy problémám"(más témában)de megvannak az ötleteim,azok megoldására,csak nekem is az állam kéne...bár az ötletemből akár pénzük is származhatna. Sajnos a gyárak, és az államok is álszentek,és azok is maradnak,amig milliárdok folynak be a kasszáikba. Első körbenpl az állam miért nem támogatja a leszoktató tapaszokat,gyógyszereket?majdnem ugyan annyiba kerülnek,mint cigi,csak egy összegben kell kiadni,és azért 10-20 ezre nincs mindenkinek úgy hirtelen:Sez pl az én egyik nagyon nagy gondom,hogy mondják,mennyien meghalunk a cigi maitt,meg mennyibe kerülnek a tüdőgondozók(meg a temetés!:S)de hogy segítsenek,na neeeeeem. Azt már nem. "csak felirják" a dobozra,hogy meghalhatsz tőle...mintha ez segítenek bármit is,és minth nem tudnák a dohányosok ezt maguktól!:S
40. dancingqueen (válaszként erre: 39. - Vikucka)
2009. jan. 6. 22:08
akkor én is az vagyok:)))csak mert teljesen jónak vélem az ötleteidet:)Hát,ha önsegélyező kör nem is,de pl itt is van leszokó fórum,ahol megosztjuk élményeinket,bajainkat,és bíztatjuk egymást...mégha élőben nem is megy,de virtuálisan egymás mellett vagyunk:)Azzal egy kicsit ellenkeznék,hogy "elhatározás kérdése,és kész", ivel sajos tényleg vannask a szónak a legszorosabb értelmében fizikai függők(én is az voltam)
39. vikucka (válaszként erre: 38. - 6f773a273c)
2009. jan. 6. 21:57

a legnagyobb gond - pl. velem is - ha hiányzik az elhatározás, lehet akármilyen elvonó, akármilyen barát, akkor sem fogom letenni a cigit. Ha úgy érzem, hogy többet nem gyújtok rá, akkor úgy is lesz. Mindenkinek magának kellene éreznie. Esetleg ilyen önsegélyező szervezetet tudnék elképzelni városokban, ahol a dohányosok dumálnának kiscsoportokban. Lehetne ilyen Leszokunk a dohányzásról klub. Mindenki eszmét cserélne, hogy kinek hogy sikerült. Vagy mittudomén, lehet túl sok amerikai filmet nézek.

Az állam költ valamicskét figyelemfelkeltő plakátokra, meg reklámokra, de szerintem édes kevés, főleg amennyi reklámmal bombáznak minket. A probléma komoly, a megoldás pedig várat magára.

A nyilvános helyekről való kitiltást pedig úgy lehetne megoldani, hogy lenne olyan vendéglátó egység, aki kiírja nagy betűkkel, hogy dohányzó hely és akkor a nemdohányzó eldönti, hogy ennek ellenére bemegy-e cigifüstöt szívni.

Bocsánat, ma kicsit idealista vagyok :)

2009. jan. 6. 21:46

HÁt igazából ezen nem gondolkodtam még el,de most így hirtelen csak az állam tűnik elfogadható pénzforrásnak.Akik meg nem fizetnének érte...:S

De úgy gondolom,ha van a dohányosnak egy igaz barátja,vagy csak egy olyan ismerőse aki segítene rajta,talán az is megtenné.Vagy ha pszichikai oka van a dohányzásnak,akkor pszichológus,vagy orvos?Ez érdekes kérdés,mindenesetre megérné azthiszem az államnak is,ha kevesebb lenne legalább ennyivel is a szennnyezés...és akkor jöhetne a többi probléma..mint gyárak,stb..tudjátok:)

37. dancingqueen (válaszként erre: 34. - 6f773a273c)
2009. jan. 6. 12:41
DE HOGY? a módszert,az ötletet,a véleményt hiányolom. Konkrétan,mi lenne az elképzelésed,hogy kéne működnie egy ilyen"segítő központnak", "elvonónak"?Ki finanszírozná?Az állam?-na ne már,rakat pénze van a dohányból:(
36. dancingqueen (válaszként erre: 35. - Gota)
2009. jan. 6. 12:40
szintén!első munakhelyemre,mikor felvettek,nem kérdezték,de mikor kimentem a dohányzóba,igen csúnyán néztek rám,és megjegyzéseket tettek. Hozzátenném,kolleganőm inkább netezett órákat,rám meg az volt a kifogás, hogy "ez a 10 perc a mukaidődből megy el". Vicces,hiszen a számítógépnél is lehet "semmit csinálni":Dmint pl most én is,netezek,meg fórumozok:D
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook