Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karamboloztunk, a károkozónak nem volt felelősségbiztosítása. Mit tehetek? fórum

Karamboloztunk, a károkozónak nem volt felelősségbiztosítása. Mit tehetek? (tudásbázis kérdés)

1 2
24. 74eb6f8385 (válaszként erre: 21. - Kicsimanóci)
2016. márc. 3. 12:51

De nekik van olyan kötelezettségük, hogy fizetik a kárt, és a károkozó biztosítójával majd ők hajtják be az összeget. Vagy rosszul tudom?

Nézd át milyen szolgáltatások is vannak a kötvényetekben!

23. kicsimanóci (válaszként erre: 21. - Kicsimanóci)
2016. márc. 3. 12:46
Vagyis MABISZ-hoz.
22. ca6273a8a5 (válaszként erre: 1. - Kicsimanóci)
2016. márc. 3. 12:46

ha nincs megegyezés, rendőrség.

csak gondolom a másik fél nem akarta, mivel nem volt biztosítása.

21. kicsimanóci (válaszként erre: 13. - Kicsimanóci)
2016. márc. 3. 12:45

Ez nem jött be, a saját felelősségbiztosítónk (akinél mi kötöttünk), nem adnak felvilágosítást.

Mavisz-hoz küldtek ..... Itt pingpongoznak velünk:(

20. kicsimanóci (válaszként erre: 18. - Nátháska)
2016. márc. 3. 12:34

Ismerősnek az Uni.a biztostóval volt lakásbiztosítása, akkor sem mozgatták magukat, ez is tény.

Amit írsz, hogy pontatlan, trehány, nem könyvelték le...hát valószínűleg itt is az lesz:(((

(Mert a pasi, a károkozó végig kulturált és normális volt, a felesége küldte beszkennelve a dolgot, abszolut normális emberkék voltak, aki simlis, az nem játssza így meg. És hát itt az igazolás is, tény.)

19. Panna.33 (válaszként erre: 16. - Kicsimanóci)
2016. márc. 3. 12:28
Igen, van ilyen.
18. Nátháska (válaszként erre: 4. - Kicsimanóci)
2016. márc. 3. 12:26

Az Uni.a biztosítóról csak rosszat olvastam.

Nemrég vettem autót, akkor mérlegeltem a biztosítások között. Nagyon olcsónak ígérkezett, de ahogy fórumokon utánaolvastam, egy pontatlan, trehány, alulértékelő biztosító. És főleg azok szívják meg, akiknek a kárt okozzák, és a vétkes tartozik hozzájuk. Azok, akik náluk kötötték a biztosítást, nagy számban mondták, hogy elégedettek vele, de emlékszem olyan esetre, mint a Tiétek - hogy balesetkor derült ki, az illetőnek nem könyvelték le a biztosítását.


Olyan eset is volt, hogy egy illető vett használautót 700-ért, pár nap múlva egy Uni.a-s totálkárosra törte, a biztosító pedig kiszúrta az illető szemét valami 200-250-nel.


Nem ijesztgetésként írtam, de én ezeket olvastam, és ezek miatt inkább a kicsit drágább All.anz-hoz szegődtem.

17. Nátháska (válaszként erre: 5. - Vessla)
2016. márc. 3. 12:17

"Ja, hogy nem hívták ki ott rögtön, amikor történt a baleset???"


A helyzet néha ettől egy kicsit árnyaltabb. Történt nemrég, hogy egy éppen nem szolgálatban lévő rendőr ismerősöm autóját lekoccolta egy hölgy. Kis felület, de újrafestés kell, stb.

A hölgy elismerte a vétkességét, de rögtön rendőrért kiáltott, hogy márpedig ő nem fogja hivatalos intézkedés nélkül kitölteni a papírt. A srác mondta neki, hogy rosszabbul jár anyagilag, ha rendőrt hív, de nem hitt Neki. A srác felhívta az őrsöt, bediktálta az adatait, vázolta a helyzetet, és átadta a telefont. A hölgy még akkor sem értette meg, hogy még akkor is jobban jár, ha saját költségen fizeti a festést (ami 30.000 volt), vagy csak simán bejelenti a biztosítónak, és fizet évi 2.000 Ft-tal többet. A hölgy csak kötötte az ebet a karóhoz, hogy neki mindenki azt mondta, hogy minden esetben kell a rendőr, egyáltalán nem akart engedni.

Végül nagy nehezen elérték, hogy hívja fel a férjét, az meg szépen megmagyarázta a feleségének, amit a rendőrök is próbáltak, hogy inkább kifizetik a biztosítási díj emelkedését, mint pl. a több tízezer Forintos eljárási díj költségét, amit hivatalos intézkedéskor kellene.


Én csak remélni tudom, hogy ilyen nyakas, ésszerűtlen emberrel soha nem fogok találkozni :)


Szóval szerintem 1. dolog, hogy képeket készíteni, utána pedig a kár mértékétől függően mérlegelni (természetesen amennyiben a vétkes elismeri), mivel ússzák meg olcsóbban.

(Ráadásul ha rendőrt hívunk, mindkét félnek a rendőri intézkedés végéig ott kell maradnia... Sokszor még a megérkezésük is órákba telik)

16. kicsimanóci (válaszként erre: 14. - Panna.33)
2016. márc. 3. 12:12
Amúgy ha mondjuk tegyük fel, tényleg gubanc van, akkor a MABISZ rendezi a kárunkat, és kiveri a károkozóból? Van ilyen?
15. kicsimanóci (válaszként erre: 11. - Shanalyl)
2016. márc. 3. 12:07
Szép:(((
2016. márc. 3. 12:06
Jól csináltátok, MABISZ-hez kell fordulni.
13. kicsimanóci (válaszként erre: 12. - 74eb6f8385)
2016. márc. 3. 12:05

Köszi. A mienk a K@H-nál van kötelező biztosítva.

Szerintem a férjem bemegy a kirendeltségükre itt a városban, és ezt megérdeklődi, amit írtál.

Mert most azért dühítő lenne 30 napig malmozni és várakozni.

2016. márc. 3. 11:55

A saját biztosítón nem tudja lekérni a károkozó kocsi adatai alapján, hogy az hol van biztosítva?


Szerintem igen, és akkor azzal is szembe állíthatnátok a károkozó biztosítóját.

2016. márc. 3. 11:47
Nálunk a szuper biztosítós néni úgy elbökte a cég biztosítását, h csak na egy apró változtatás eszközlése közben. Aztán egy másik cég nevére írta a számlát és neki állt feljebb, pedig ő volt a hülye. Szóval ha tippelnem kellene, Micike elbökte és most úgy csinál, mintha nem ő lett volna. Legalábbis a mi Miciként ezt csinálja, pedig egy rakat papírral tudjuk igazolni, h ő a hunyó.
2016. márc. 3. 11:38

Akkor a Micike rossz helyre rögzítette?

És nekünk erre 30 napot várni kell, míg a MABISZ csinál valamit?

Én nem értem amúgy, hogy lehet(ne) akkor ilyen igazolás a kezében a pasinak. (Még ő mondta, hogy ne gondoljuk, hogy ezzel szarozik ő, amikor 15 millás kocsi van alatta.) Cég, nem kamu, nem kicsi, jól működik.

Nekem is nonszensz:(

9. Vessla (válaszként erre: 6. - Kicsimanóci)
2016. márc. 3. 11:34
Olyan már volt, hogy a biztosító a hülye. Ahogy leírtad itt is pont ez a helyzet. Ott a szabályos igazolás a kezetekben.
8. Vessla (válaszként erre: 4. - Kicsimanóci)
2016. márc. 3. 11:33

Na így már más a leányzó fekvése.


Akkor tessék a biztosítót csesztetni. A károkozónak tök igaza van.

7. kicsimanóci (válaszként erre: 5. - Vessla)
2016. márc. 3. 11:32
Ennél árnyaltabb a kép, az a baj.
6. kicsimanóci (válaszként erre: 3. - 1abbb5d144)
2016. márc. 3. 11:32
Elismerte a másik, a betétlapon is aláírta. Leírtam részletesen.
5. Vessla (válaszként erre: 3. - 1abbb5d144)
2016. márc. 3. 11:32

Ja, hogy nem hívták ki ott rögtön, amikor történt a baleset??? Fénykép-dokumentáció-tanuk? Semmi? Akkor így jártak.


Kis hazánkban a gépjármű felelősség biztosítás kötelező. Aki anélkül közlekedik, az minimum szabálysértést követ el. Ez gondolom kiderült ott a helyszínen, hogy nincs neki. Tehát: rendőrség.

2016. márc. 3. 11:31

Leírom: Hátulról belénk jött útkereszteződésben, elismerte, korrektnek tűnt, betétlapot szabályosan kitöltöttük.

Aztán jött a hideg zuhany, az UNI..A biztosító közölt, hogy náluk erre a kocsira nincs felelősségbiztosítás kötve.

Felhívtuk a károkozót, nem értette, és bemondta a kötvény számot. Visszahívtuk a biztosítót, hogy így, szám alapján.... De így sincs náluk.

Akkor a károkozó beszkennelt nekünk egy iratot,

amin rajta vannak a szerződő adatai, a kocsi adatai, a kötvényszám.

Kockázatviselés kezdete: 2015.12.16

Kockázatviselés vége: 2017. 02.13.

Díjfizetés rendezve: 2016.12.15-ig

Amúgy egy összegben fizetett, előre egy évre (Egy kft. kocsija, nem hinném, hogy ilyennel szaroznának, jól működő cég)

Eszerint minden szabályosnak tűnik.


Ilyenkor mi van???

Ő eddig tényleg türelmes volt (vagy csak megjátszotta), de a lényeg, hogy most már írt sms-t, hogy innentől intézzük a biztosítóval, ő előre egy évre fizetett, nincs ideje ezzel foglalkozni, ami igazolást lehetett, átküldött.


Férjem írt a MABISZ-nak, mellékeltünk mindent (kitöltött betétlap, káresemény bejelentő, és persze a károkozó általi igazolást is átküldtük).

Mi várható?

2016. márc. 3. 11:29

Mit csinál a rendőrség utólag?

Simán letagadja a másik.

2016. márc. 3. 11:23
Rendőrség. Az van.
2016. márc. 3. 11:23
Karambolotunk, a károkozónak nem volt felelősségbiztosítása. Mi van ilyenkor?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook