Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Karácsonyi ajándék fórum

Karácsonyi ajándék (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
12. 76c87e32e1 (válaszként erre: 10. - Aac131dc75)
2015. nov. 11. 11:33

Itt nem arról van szó, hogy a nagyanyja nem törődik vele és nem ad neki semmit. Ahogy írtad, tavaly is kapott, idén meg pénzt akar adni. Komolyan szemrehányást akarsz tenni neki, hogy képzeli, és igenis vegyen valamit, mert a gyerek várja?


Ez tipikusan számomra az az eset, mikor a karácsony arról szól, hogy ki mit vásárol, mit ad, hogyan viselkedik, nem arról, hogy ünnep és együtt vagyunk. :( Felnőtt ember vagy, ha valami nem tetszik, normálisan is meg lehet beszélni. Megmondhatnád, hogy igazán kedves, és a pénz nagyon jó, de inkább vegyen egy kis apróságot, mancika szereti a dömpert. Ennyi, el van intézve, te tudod, mire vágyik a gyerek, adhatsz tippeket, s akkor a nagyi sincs gondban, mit adjon.

11. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Aac131dc75)
2015. nov. 11. 11:29
Ebből ne csinálj ekkora problémát.Az én anyósom sem vesz semmit,de semmilyen alkalomra.Sőt, pénzt sem helyez a számlájukra.Ettől még nem állnak meg a fejlődésben.
10. aac131dc75 (válaszként erre: 9. - 76c87e32e1)
2015. nov. 11. 11:27

Nem felvonulás van!

De ha megyünk a nagyszülőkhöz,keresi a fa alatt az ajándékot,mert akik meghívnak minket,oda küldik a fához keresni!

Csak ott nem talál.

A pénz jó dolog,el is magyarázom természetesen,csak nekem fáj az hogy szomorú.

9. 76c87e32e1 (válaszként erre: 5. - Aac131dc75)
2015. nov. 11. 11:24

Én nem értelek. Mindenki örülne, ha az anyósa számlára pénzt helyezne a gyerekének. Karácsonykor annyi mindent kap egy gyerek és annyi élményben van része, én nem hiszem el, hogy pont azért lógatja az orrát, mert egy embertől nem kap. Ha a gyereked ezt így számon tartja, akkor viszont rosszul van nevelve, már bocsánat. Ha már 4 évesen is kiakad azért, mert a rokonságból egy embertől nem kapott valamit, az nagyon rossz. Mégis hogyan zajlik nálatok? Mindenki felvonul a gyerek előtt és a kezébe nyomja az ajándékot, majd a nagyi közli, tőlem nem kapsz semmit?


Ezt te rontod el. Még a pénzt is nagyon jól el lehet magyarázni egy kisgyerek szintjén is.

8. aac131dc75 (válaszként erre: 7. - 73829699c0)
2015. nov. 11. 11:24
Lehet,hogy az lesz.
7. 73829699c0 (válaszként erre: 1. - Aac131dc75)
2015. nov. 11. 11:19
Én a helyedben elbeszélgetnék a mamával.
2015. nov. 11. 11:17
Anyósom abszolút nem vesz ajándékot a gyerekeknek, és ők már megszokták. Kapnak tőlünk, meg a többi mamától aztán kész. A pénznek meg örülj, mert többet ér mint a harmicadik barbibaba :) Az anyósokat el kell fogadni a hülyeségükkel együtt :)
5. aac131dc75 (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2015. nov. 11. 11:14

Persze,hogy örülök neki!

Csak sajnálom szegényt,hogy minden ünnepe úgy telik,hogy lógó orral,mert mindenki meglepi őt csak a mama nem.

2015. nov. 11. 11:12
Gondolom, nem csak anyósodtól fog kapni ajándékot a gyerek. Örülj neki, hogy gondoskodik azért a jövőjéről.
2015. nov. 11. 11:11
Nem értem miért kell ebből ekkora ügyet csinálni?Ha nem vesz,akkor nem vesz.anyósom vesz sosem karácsonyra semmit.Ő ilyen azt cső.Kap épp eleget mástól.A lóvé meg majd rohadt jól fog jönni,mikor a gyereked nagy lesz.
2015. nov. 11. 11:10
nem feladata de ha te gondolom szeretettel veszed körül majd ő is reagálni fog
2015. nov. 11. 11:05

Az anyósom idén sem akar venni a 4 éves gyerekemnek ajándékot.

Tavaly varrt neki egy bohócot éa kapott szaloncukrot és narancsot.Azt tudni kell,hogy a bőre alatt is pénz van.

Idén kitalálta,hogy menjünk el a bankba és tesz a számlájára pénzt.Oké,ezzel nincs is problémám,tegyen ha akar,de ezzel be is fejezi.Nincs ajándék...Egy gyerek nem fogja érteni,hogy kaptál pénzt amit majd 18 éves korod után kivehetsz és államilag megszabott dolgot vásárolhatsz belőle...Mit tegyek?Vegyek valamit én helyette?Vagy hagyjam hogy nem kap megint semmit?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook