Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsony 2013 (SK/DIY) - Dekorációs ötletek, adventi naptárak, sk ajándékok fórum

Karácsony 2013 (SK/DIY) - Dekorációs ötletek, adventi naptárak, sk ajándékok (beszélgetős fórum)


1 2 3
18. youlcsi (válaszként erre: 17. - Ittmost)
2013. okt. 19. 14:05

profi - ha-ha-ha :D


jövő héten rákérdezek a hobbiboltban. szép csillagokat lehetne a fára csinálni belőle.

17. ittmost (válaszként erre: 16. - Youlcsi)
2013. okt. 18. 17:40

Ó,akkor Beethovent tanítom zenélni:D profi vagy.Kreatív hobby boltban árulnak ilyet,300ft körül van egy A4 es darab,és lehet belőle színeseket is venni,az a kicsinek is biztos jobban tetszik.

Én tarsolylemezként láttam iylet először,amit ősmagyar holmikra tesznek,most pedig valami egyszerű,de dekoratív mintával fogom díszíteni,nem tudom pontosan,majd nézegetek képeket a neten.

16. youlcsi (válaszként erre: 14. - Ittmost)
2013. okt. 18. 08:27

gyöngyből 1x én is lefűztem egy egész sorozat csillagot... aztán eluralkodott rajtam a horgolni vágyás :D miután vagy 3 ember karácsonyfájára való hópehely elkészült (csodaszép, volt olyan év, amikor csak csipke volt a fán), lett gyerek, és rájöttem, ő egyenlőre jobban élvezi, ha csillog-villog... így bevásároltam díszeket. csillagot, mikulást, angyalkát...


ilyen ezüstlemezt hol szerzel? mit csinálsz belőle?


emlékszem, egyszer középiskolában készítettünk fém képeket, de akkor egyik gyógyszertárban dolgozó anyuka jóvoltából voltak szűz fém tubusaink, amiker szétvágtunk erre a célra. egyik oldala fehér volt, másik meg réz színű... de szeretem csinálni!!!

15. youlcsi (válaszként erre: 13. - Ittmost)
2013. okt. 18. 08:23
úgy, hogy egy 3éves mellett időben el kell kezdeni mindent, hiszen csak akkor tudok bármivel foglalkozni, amikor ő alszik már... és az nem sok idő.
14. ittmost (válaszként erre: 11. - Youlcsi)
2013. okt. 18. 08:03
Én gyöngyből szoktam pl bonyolultabb karácsonyfadíszeket fűzni,azon mindenki elámul,de 3 éves mellett ezt nem lehet:) Idén ezüstszínű lemezt fogok domborítani,te is kipróbálhatod,az nem veszélyes a kicsire.
13. ittmost (válaszként erre: 1. - Youlcsi)
2013. okt. 18. 08:01

:D ezt hogy csinálod,h karácsonyi láz,ilyen meleg napos időben?

Nekem az időjárás miatt még a nyár van a fejemben..tegnap meg is lepődtem,hogy már nem tudok 1 órácskát kinn ülni a padon az erdőben,és olvasni este 5 felé,mert hideg van:D

2013. okt. 17. 13:08
no, közben mesekockához kockák beszerezve, megcsiszolva :D
11. youlcsi (válaszként erre: 9. - F799cac10e)
2013. okt. 17. 13:07

jól néz ki :)

mondjuk én valami olyat szeretnék, amit a 3éves mellett is simán megcsinálok... de azért máris mentem a receptet, hátha...

10. f799cac10e (válaszként erre: 5. - Youlcsi)
2013. okt. 17. 12:23
ezt csináld meg mert nagyon finom és nem nehéz
2013. okt. 17. 12:19
ja a képei között van fent kép róla , nagyon finom
8. f799cac10e (válaszként erre: 6. - Youlcsi)
2013. okt. 17. 12:18
á nem olyan, elég szerény,nem válogatós vagy kritizálós, ebből akkor szerencsések vagyunk. majd ha jön akkor együtt elmegyek vele és majd ő is választ ami tetszik neki
2013. okt. 17. 12:15

igen van receptem


Lowcarb málnás - kókuszos praliné


Az első kísérletem, lowcarb, azaz szénhidrátcsökkentett bonbon készítésére. Kétféle csokival próbálkoztam: a Norbi Update2 tejcsoki sajnos nem olvad szépen (kvázi úgy, mint egy nehezebben kezelhető fehércsoki), így azt el kellett vetnem a csokiburoknál. De töltelékbe nagyon jó lett tejszínnel párosítva! Így maradt a diétás Ritter étcsoki (ami maltittal van édesítve) - azzal már boldogultam, szépen megolvadt, és jól lehetett vele dolgozni. A töltelék igazi nyárias lett, egy kis málnával.

Aki nem szénhidrátcsökkentett verzióban szeretné elkészíteni, az használjon magas kakaótartalmú étcsokit a diétás Ritter helyett, illetve édesítse mézzel a töltelékeket!


Hozzávalók 10-12 darabhoz:

Málnapüré:

- 1 kis marék málna

- 1 teáskanál málnapálinka (elhagyható)

- csipet Nyír édes

Kókuszkrém:

- 3 dkg kókuszreszelék

- fél vaníliarúd

- 1 dl tejszín

- 1 teáskanál vaj

- 1 dkg Nyír édes

Csoki krém:

- 3 dkg Norbi Update2 tejcsokoládé

- 1 evőkanál cukrozatlan habtejszín

Csoki burok:

- 15 dkg diétás Ritter étcsokoládé



A málnát le turmixólom, szitán áttöröm. A pürét kb. 7-8 perc alatt beforralom, ízlés szerint édesítem Nyírédessel. Ha kész, belekeverem a málnapálinkát, hagyom hűlni.

A kókuszkrémhez a hozzávalókat egy lábosban addig kevergetem-főzöm, míg elválik a massza az edény falától és jó sűrű-krémes lesz. Hagyom hűlni.

A csoki krémhez a tejszínt megmelegítem, majd beledobom az apróra tört Update2 csokit, és addig kavarom, míg fel nem olvad a csoki és egynemű masszát nem kapok. Hagyom hűlni.

A Ritter ét csokit megolvasztom, majd szilikon bonbonformába öntöm, a formát az asztalhoz ütögetem, hogy ne maradjanak a légbuborékok. (Én polikarbonát formában készítettem, amihez a csokit szükséges temperálni. Nem nagy ördöngösség, itt egy összefoglaló róla.) Várok kb. fél-egy percet, majd a felesleges csokit kicsorgatom a bonbonformából, a tetejét pedig habkártyával lehúzom. (Akinek szimpatikusabb, ecsettel is kikenheti a bonbonformát!) A formát hűtőbe teszem, míg a csoki visszaszilárdul.



A bonbonforma mélyedéseibe először egy-egy pötty málnapürét teszek.


Erre jön egy adag kókuszkrém, kb. a forma feléig-kétharmadáig.


Erre jön a tejszínes csokikrém, de vigyázok, hogy maradjon hely a bonbonok talpának is. A formát rövid időre ismét hűtőbe teszem.


A Ritter csoki maradékát újra megolvasztom, majd egy kiskanállal a forma mélyedéseire pöttyintek belőle, és a csokit habkártyával eligazítom. Kb. egy órára hűtőbe teszem a formát. Utána óvatosan kifordítom belőle a bonbonokat.



Tipp: Ha a málnás réteget kihagyom, a Bounty csokihoz nagyon hasonló bonbont kapok

6. youlcsi (válaszként erre: 4. - F799cac10e)
2013. okt. 17. 11:52
húúúú, talán a tizenéves korosztály a legkritikusabb ebből a szempontból. nehéz eltalálni, hogy neki ill. vele mit lehet csinálni.
2013. okt. 17. 11:51

csokira van receptetek?


mert én "fapados" verzióra készülök... vagyis veszek étcsokit, felolvasztom, beleszórok mindent és utána formába öntöm

2013. okt. 17. 11:19
én is szeretnék ötletek kérni,a páromnak van egy kislánya 12 éves,és velünk lesz a karácsonyi szünetben, és addigra szeretnék csinálgatni szép kis dolgokat ajtódísz, adventi koszorú vagyis ez van de már régi és felszeretném újítani.csokit én is csináltam már.
3. youlcsi (válaszként erre: 2. - 2900f4761b)
2013. okt. 17. 10:12

:) na, végre írt valaki :)


a saját csokira én is gondoltam... meg teakeverékre vmi karácsonyi fűszerezéssel... és ugyanazzal a fűszerezéssel a csoki, hm...


dekupázst még sosem csináltam. azt sem tudom, mi kell hozzá... ami azért gáz, mert mesekockákat szeretnék a kisfimanka csinálni. a kockák legyártása már folyamatban van...

2013. okt. 17. 09:50

Én is készülök, egyenlőre csak fejben. Saját készítésű bon-bonokat tavaly is csináltam, idén is szeretnék. Ennek nagy sikere volt, főleg hogy ajándékra egyre kevesebbet tudok költeni.

Szóba jön még a dekupázs, lehet kis fadobozokat fogok ezzel a technikával díszíteni, vagy esetleg üvegtányért, attól függ mennyi időm és pénzem lesz rá.

2013. okt. 17. 08:52

Engem már elkapott a karácsonyi láz. Keresek, tervezek, készülök... Megrendeltem ezt-azt, veszünk ezt-azt... de azért szeretnék minél többmindent magam csinálni.


Dekorációs ötleteket, adventi naptárakat, sk ajándékötleteket várok kicsiknek, nagyoknak, tesóknak, anyának, apának, nagyszülőknek, barátoknak...


Ki mit csinál, mivel készül a karácsonyra?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook