Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsony 2013 (SK/DIY) - Dekorációs ötletek, adventi naptárak, sk ajándékok fórum

Karácsony 2013 (SK/DIY) - Dekorációs ötletek, adventi naptárak, sk ajándékok (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. nov. 23. 23:34

"mézest" sütöttünk. fb-ról az ötlet, de ott tényleg mézes... én sima só-liszt gyurmát csináltam, nyújtottam, gyerkőc szaggatta, kisütöttem (inkább kiszárítottam). de előtte mindegyik "mézes" közepébe 2 lyuk került. vettem piros szalagot és felfűztem őket sorba. tök cuki :)

felét fehéren hagytuk, fele színes lett... igaz itt semmi karácsonyi hangulat nincs, mert a gyermek leginkább kék és fekete temperát használt, az tetszett neki :D de azért jól néz ki. főként egy 3éves segítséggel :D

2013. nov. 23. 17:20

Jövő7en végre Advent :)

Már várom! :)

Van vki Vas megyei

vagy szombathelyi? :)

46. smolika (válaszként erre: 45. - Youlcsi)
2013. nov. 22. 18:58
Köszi :)
45. youlcsi (válaszként erre: 43. - Smolika)
2013. nov. 22. 18:49

ó, semmi recept nincs.


szálas teához kevertem mézeskalács fűszerkeveréket meg szárított reszelt narancshéjat... és ugyanezeket fogom szimpla olvasztott csokiba belekeverni, majd újra formába önteni.

2013. nov. 22. 16:00
Mézeskalácsházikót szeretnék idén csinálni! Ötleteket gyűjtök, hogy ha mivel tudom színezni a mázat, hogy ne foljon le, hanem megdermedjen! Mert tavaly szépen folyt a karácsonyfa amit így csínáltam!
43. smolika (válaszként erre: 38. - Youlcsi)
2013. nov. 22. 15:58
Receptek merre lelhetők? :)
42. smolika (válaszként erre: 36. - Ca8f748537)
2013. nov. 22. 15:57
Ragasztottad? vagy hogy csináltad, hogy nem csúszott le? :)
41. smolika (válaszként erre: 35. - Youlcsi)
2013. nov. 22. 15:55
Tök jó ötlet :) Nekem eszembe se jutott :)
40. smolika (válaszként erre: 38. - Youlcsi)
2013. nov. 22. 15:53

Tempera is jó megoldás, vékony ecsettel! Én ablakra, fára is festettem! Bár a fáról nem jön le könnye, csak, ha iszonyat vastag a lakk!

Ablakra úgy szoktam,h egyik oldalra a minta tixoval, másik oldalán meg festem :)

39. youlcsi (válaszként erre: 37. - Ittmost)
2013. nov. 22. 14:24

az ablakba kap matricát a Muki. tavalyit.

szerintem a plüssökkel már sok lenne.

38. youlcsi (válaszként erre: 37. - Ittmost)
2013. nov. 22. 14:24

igazából eddig lefoglaltak a megrendelések :(


ajándékok közül a kockamesék kész vannak a kisfiamnak, és már készülőben az sk gyümölcsöskert fiúsítva.

rokonságnak készült és még készül fűszeres tea és ugyanolyan fűszeres csoki is majd mellé.

nagyszülők, dédik szerintem kapnak kéznyomos gömb díszt. a fb-on láttam, gyerek tenyere fehérre lefestve, majd markába adva egy gömb (hű, de szép magyarosan írtam ezt le!). a kis tenyérlenyomatba van írva a dátum, az ujjacskák nyoma meg 1-1 hóember... csak még kellene hozzá akrilfestéket venni... amihez nagyon nem fűlik a fogam (1-2 ecsetvonásért beruházni rá... lehet, h inkább alkoholos filcet veszek a dekorálásra)

37. ittmost (válaszként erre: 33. - Youlcsi)
2013. nov. 22. 07:11

:D

De ha van nagy ablakod,abba kiakaszthatod füzérként,mondjuk az ablakkilincsekre akasztva..vagy egyszerűen csak gyerekszobafalra.

Mindjárt december,mesélj,mi szépeket bütyköltél össze eddig?

2013. nov. 21. 19:58

pl. idén a karácsonyfán arany-, meg ezüst dió (is)lesz.

Akrillal van festve. A végébe fél fogvájót dugtam, arra cérnát hurkoltam. Hogy ne látsszon, a méteráruban vettem ezüst, meg aranyszínű vékony szalagot (szélességtől függően métere 20-45 ft) és masnit kötöttem rá.

35. youlcsi (válaszként erre: 34. - Smolika)
2013. nov. 21. 19:53

nagy része már nálunk is megvan v elő van készítve.


ma gondoltam, hogy pl a plüssei közül kipakolom a télieket, mint szarvasok, jegesmackók... meg előző 2 év mikulására kapott pl hóember vagy sapkás maci stb... ezeket fogom csokorban az ajtókra felakasztani :)

2013. nov. 21. 13:56

Mi/én már karácsonyi költség vetésen túl vagyunk :)

Babunak már ajándékokat is vettünk (ugyanis van egy 19 hónapos pici babunk) :)

Dekorációkat már elkezdtem, mert nálunk a családba ez Szent Ünnep amit minden éveben nagyon várunk!

Remélem a pici is így lesz vele mindig! :)

Az biztos, hogy mindent megteszünk ezért! :)

33. youlcsi (válaszként erre: 30. - Artrium)
2013. okt. 31. 08:29
nézegetem a naplódat... és az jutott eszembe, hogy nekem mindig annyira tetszettek ezek a nagy mikulászoknik, ahogy a kandallóün lógnak... na de bakker a radiátorra mégsem akaszthatom már fel :D
2013. okt. 31. 08:28
ja és persze vettem még ragasztót, mert kitaláltam, hogy karácsonyi mintás szalvétát falevelekre is tudok ragasztani, és esetleg utána lamináltatni... és kész is az igazán egyedi ajánékkísérő :D
2013. okt. 31. 08:27

no, kockamesék kész vannak. még annyi maradt a dekupázs-ragasztóból, hogy egy 16x16os fa lapra egy mikulásos szalvétát pont fel tudtam ragasztani. lefedni már igencsak felhigítottan sikerült (de legalább kiöblítettem a maradék raglakkot a tubusból)

azt hiszem, ebből a mikulásos képből lesz a manó ajtódísze idén.

2013. okt. 22. 11:18
Kukkantsatok be az "Ünnepi dolgok" naplómba, hátha találtok valamit.
29. youlcsi (válaszként erre: 26. - 2900f4761b)
2013. okt. 21. 10:24

:)


nekünk van bolti kockakirakónk... de semmilyen kirakó nem érdekli, ezért gondoltam a kockamesét :)

28. youlcsi (válaszként erre: 24. - 2900f4761b)
2013. okt. 21. 10:23
igen, én is néztem egyszer hasonlókat, hogy házilag csoki, olyan mint az igazi... és van benne 7-10 deka kakó a kilóban... a boltinál meg fanyalgunk, ha 30%nál kevesebb a kakaótartalom, mert csak az a csoki, alatta massza... pedig a bolti masszában is legaább 15% szokott lenni.
27. youlcsi (válaszként erre: 23. - 2900f4761b)
2013. okt. 21. 10:21

asztalos bácsival vágattam le 3x3x3as kockákat. azt mondta, kb 5 perc munka volt, maradék anyag, nem is kért érte semmit.

nyomtattam ki 8x6 darab rajzot ekkora méretben, kifiú, kislány, király, kalóz,. szellem, varázsló, boszorkány, bicikli, autó, busz, repülő, varázspálca, sárkány, mikulás, karácsonyfa, labda, stb... ezeket ragasztom rá.


1 kockán kipróbáltam, hogy a papírt ráragasztottam rendesen, illetve nyomtatott felével lefelé, és erről "lemostam" a papírt, így csak a nyomtatott rajz maradt a fán... most vacillálok, hogy hogyan csináljam. tetszik nagyon az utóbbi is, de félek, nem tartós annyira, meg ha pl nem sikerül mindegyik rajzzal rendesen (mert pl vékonyabb kicsit a vonal), akkor ronda lesz.

26. 2900f4761b (válaszként erre: 3. - Youlcsi)
2013. okt. 20. 10:36

Ezzel a mesekockával nagyon jó ötletet adtál, köszi! most forognak a kerekeim! Most az jutott eszembe erről, hogy kirakós kockákat csinál(tat)ok.

Egyik évben egy asztalos készített nekem habrolóformákat valami potom pénzért (amúgy ez is jó ajándék lehet)most megkérem, hogy tud e fakockákat is készíteni. (ha nem akkor keresek hobbiboltban, bár az jóval drágább) 9 db-ot szeretnék, éppen akkorát ami kitesz egy szalvéta nagyságút, és ráragasztom szalvétatechnikával a képet. Mindegyik oldalára másik képet/szalvétát, így 6 kép lesz kirakható. Szerintem nagyon jó lesz, az unokatesóm 2 éves fiának, ez amúgy is hasznos, mert fejlesztő játék. Verdás szalvétával fogom díszíteni!

25. 2900f4761b (válaszként erre: 4. - F799cac10e)
2013. okt. 20. 10:13
Én valami divatos ruhát vennék, mert ezek a kiskamaszok már szeretnek öltözködni.
24. 2900f4761b (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2013. okt. 20. 10:09

Szia! Én innen mentetten le egyszer, de sohasem próbáltam. Sokallom a cukrot és keveslem a kakaót, én is inkább veszem a csokit



[link]

23. 2900f4761b (válaszként erre: 5. - Youlcsi)
2013. okt. 20. 10:03

Igen, én is így csináltam a bon-bonokat, hogy csokit felolvasztottam, és bele a töltelék, ami szintén gyári: mogyorókrém, aszalt gyümölcs, pálinkába áztatott aszalt gyümölcs is, marcipán. A lefinibb szerintem a fehércsokis mogyoróskrémes volt.

Láttam most kókuszkrémet a sparban, de nem vettem még. Idén biztos lesz mogyi krémes, és marcipános-ezúttal kaptam igazi mandulát tehát most én fogom csinálni, meg szeretnék bele kandírozott narancshéjat tenni. Láttam én is recepteket, de nem merek tejszínes krémet csinálni, mert meleg lesz a lakásban, nem tudom meddig tartható el, és nem akarom hogy megromoljon. Bár tavaly is seperc alatt elfogyott.

A dekupázs szalvétatechnika, nagyon jó dolgokat lehet készíteni vele, többek között kockákat is lehet díszíteni :) egyébként hogyan csinálod a kockákat?

22. youlcsi (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2013. okt. 20. 08:49

láttam valahol, majd rákeresek...


de én is azt tervezem, hogy csokit olvasztok, fűszerezek és formába öntöm... nem recept, de így is más lesz, mint előtte volt.

21. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - F799cac10e)
2013. okt. 20. 07:57

Én azért ezt nem merném csoki receptnek nevezni, hiszen itt is kész csokoládét olvasztasz fel, annak meg mi értelme van?


Csoki receptje nincs valakinek?

20. a381b9a6d0 (válaszként erre: 1. - Youlcsi)
2013. okt. 20. 06:37
Én is nagyon szeretem és várom a Karácsonyt,bocs lehet,hogy nem ideillő kérdést teszek fel.Több erer db lucfenyőnk van karácsonyfának,nem tudtok e rá viszonteladókat,akinek nagyobb tétel kellene.Köszi.és bocsi.
2013. okt. 19. 14:06
hú, nekifogtam életemben először dekupázsolni. mindjárt rendes papírt, nem szalvétát. miért is csinálnám egyszerűen? :D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook