Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kaphat-e el fertőzést a magzat a háziállatoktól a terhesség idején? fórum

Kaphat-e el fertőzést a magzat a háziállatoktól a terhesség idején? (tudásbázis kérdés)


1 2
30. BaloghneAdri (válaszként erre: 27. - Sitecom)
2007. márc. 22. 14:53
A cicáktól sem mindenképp, csak akkor, ha a cica is elkapta már valahonnan. Lehetséges, hogy egy egész életében lakásban tartott macska nem is kapta el sohasem és így tovább sem tudja adni.
2007. márc. 22. 14:51

Érdemes még azelőtt vérvizsgálatot csinálni, mielőtt elkezdtek "akciózni", mert ha már túl van az anyukat a toxoplazmán, akkor ő is és így a kicsi is immunis lesz rá.

Anita7-nek üzenem, hogy a toxoplazmát, nem csak közvetlenül az állatoktól lehet elkapni, hanem az ürüléküktől szennyezett földtől, nem rendesen megmosott gyümölcstől, valamint állatok húsától, ha nincs rendesen megfőzve, megsütve. Egyébként én is szorítok érted, hogy minden rendben legyen, mert ha időben elcsíptétek, akkor gyógyszeres kezeléssel lehet segíteni.

28. win (válaszként erre: 25. - Anita7)
2007. márc. 4. 07:09
Na, minden rendben?
2007. márc. 4. 06:57
A cicátol minden képp ...
2007. febr. 9. 20:02
Szerintem állatoktól tartsátok távol magatokat,ha babát vártok,de most az emberek tömegét is kerüljétek,ha tehetitek.Tudjátok az influenza.Az én lányom is kismama,és nagyon féltem.
25. anita7
2007. febr. 6. 22:57

sziasztok!Én most kaptam el 26 hetesen a toxoplasmát, és most küldenek minden felé.Se macska, se kutya nincsen a közelben, ugyhogy rejtély, hogy honnan?

Most már csak abban reménykedek, hogy a genetika jo lesz!!

24. kata79
2007. jan. 19. 12:38
Én úgy tudom, a toxoplazmózis nagyon veszélyes a kisbabára! Sem hörcsög, sem papagáj, sem macska ne legyen a kismama közelében!
23. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 22. - Cb6b0c49f1)
2007. jan. 19. 12:24
Macskat is, meg hat kerulni az allatok puszijait.
2007. jan. 19. 12:09
Asszem, a teknődbékát és a papagájt érdemes távol tartani a kismamától.
2007. jan. 18. 22:52
Sajnos igen de leginkább a macskáktól.A nővérem is a macska miatt vesztette el a babáját.Azért tarthatsz állatot csak nagyobb figyelmet fordíts a higéniára.
20. BaloghneAdri (válaszként erre: 15. - Miabo)
2007. jan. 14. 18:11
Már megbocsáss, de a toxoplazmózist, az állat ürülékétől lehet elkapni, nem pedig belégzés útján. Ezért, ha kertes házban laksz, és csak a szomszédnak van macskája és véletlenül kertészkedés közben szennyezett földdel érintkezel és nem mosol kezet úgy is elkaphatod. Egyébként orvos véleménye "Attól nem lehet a fertőzést elkapni, hogy a macsekot megsímogatod, de az almot inkább a párod cserélje.
2006. dec. 29. 19:36
Én úgy tudom ,hogy igen ,főleg macskáktól.Legalább is én így hallottam.
2006. nov. 9. 09:56

Igen sajnos kaphat. :((

Van fent a portálon egy cikk is róla.

2006. nov. 9. 09:16
Én is csatlakozom Miabo hozzászólásához, szerintem a születendő gyerek egészsége fontosabb bárminél!!!
2006. okt. 17. 13:22
sziasztok!akinek volt már állata az nagy valószínüség szerint már átesett a fertőzésen-toxoplazma szűréssel kimutatható!A terhesség alatt fertőződve gyógyszeres kezelést kap a mama és a születés után a baba egy ideig és így gyógyítható!!!!De egy tégla is a fejünkre eshet.......elüt az autó,légszennyezettség,jajajj mennyi veszély....
15. Miabo (válaszként erre: 12. - Srrse)
2006. okt. 10. 12:08

a toxoplazma fertőzést közvetlen érintkezés útján vagy az állat közelében, belégzés útján lehet elkapni.

Választani kell, mi a fontosabb?

A baba vagy az állatka.

2006. szept. 10. 17:26
Igen, főleg a macskákkal kell nagyon vigyázni.
13. Mara43
2006. szept. 9. 16:31
Igen sajnos kaphat :(
12. srrse
2006. szept. 6. 21:50

En esetemben..kutya, macsak ...kismadar...volt a kozelemben, sot nem is tartottam magam tavol tolluk, nem tortent semmi.Igaz minden egyes jatszas utan kezet mostam es igyekeztem etelem kozeleben ne jarniuk.

Na meg a macskakkal kapcsolatosan...olvastam hogy nem is muszaly legyen otthon neked haziallatod, vagy ne is lepj erintkezesbe veluk, megis sokan elkapjak ezt a "toxoplazma..."micsodat. Tehat nem kell ezert a haziallatkanak szenvednie, mashonnan is elkaphato.

11. bezica
2006. szept. 6. 13:51

Szia!


Sajnos saját tapasztalatból tudom, hogy igen. Kiscicám volt az alatt az idő alatt, amíg a lányommal terhes voltam. A kicsi születésekor,tele volt nagyon csúnya kiütésekkel, amik csak kb. fél év után múltak el. Az orvosom egyértelműen állította, hogy a macska miatt történt.

10. Aranyalma (válaszként erre: 9. - V.erika)
2006. júl. 18. 17:01

Szia!


Örülök, hogy nem lett semmi baj és hamar észrevették a fertőzést.

Most már nem lesz semmi gond, már sok idő eltelt!

2006. júl. 18. 15:31

Sziasztok!Nekem volt ez a fertőzés a terhesség alatt.Állítólag a kölyök kutyától kaptam.Végig izgultam a terhességet.Tudok a szövödményekről,de hála isten a lányomnak nem lett semmi baja.Korán elkezdtem a gyógyszer szedését.Állandó ellenőrzésre járunk.

Tudom,hogy idegrendszeri károsodás és vakság is bekövetkezhetett volna.A Lányom 5 éves mulott.

Remélem,hogy már nem is lesz baj.

2006. júl. 17. 22:03
Igen én már hallottam róla.Az anyukán valamilyen kiütések voltak/a nevére sajna nem emlékszem/és késő vették észre hogy a pici is elkapta.Testileg és szellemileg is maradandó következményei lettek.Magatehettetlen és egy speciális bentlakásos intézményben gondozzák
7. Aranyalma (válaszként erre: 6. - Fobe)
2006. júl. 12. 11:26

A fertőzés gyakran tünetmentesen zajlik, vagy a panaszoknak nem tulajdonítanak jelentőséget.


Ha panaszok is jelentkeznek, a nyirokcsomók megnagyobbodása a legjellemzőbb tünet terhesekben és nem terhesekben egyaránt.


Láz, fáradtság, izomfájdalom és bőrtünetek is előfordulhatnak.

6. fobe
2006. júl. 10. 10:31
Szüleimnek van egy perzsa cicája és a sok takarítás ellenére is tele van a lakás szőrrel. Amikor náluk vagyok, szinte 5 percenként megyek kezet mosni. Mikor otthon laktam, már akkor is meg volt a cica, de nem tudom, hogy védett vagyok-e már vagy nem. Tudja valaki, hogy mik lehetnek a tünetei a fertőzésnek?
2006. jún. 25. 14:33
Szerintem igen még pedig sulyosat ha lehet a terhesnők szerintem kerüljék a találkozást,bár az anyai szervezeterős de fő az ovatosság.
2006. márc. 29. 15:55

A macska által okozott fertőzés (toxopl.) olyan súlyos is lehet, hogy a baba a méhen belül meghal.

Ha megszületik a baba, akkor is el kell különíteni a háziállatoktól, mivel a macska szörét belélegezve (hosszú távon)a baba halálát okozhatja (a tüdő eltömödik a sok és finom szőrszállal), ill szintén macsek esetében tudomásom van arról, hogy a felügyelet nélkül hagyott babára (arcára)feküdt, és a baba megfulladt. A kutyák esetében pedig, nem fogadja be a babát mint falkatagot, és megtámadhatja. Sajnos a leírtak mind megtörtének. Hozzáteszem nagyon szeretem az állatokat, de nekem mindig első volt a babák és gyerekek biztonsága.Nem vagyok tudálékos, ezt se tekintsétek fontoskodásnak, de szerintem ez a téma nincs kellően hangsúlyozva.

3. Hoxa (válaszként erre: 2. - Rekus)
2006. febr. 27. 11:05

Igen, tényleg lehet a macsekoktól toxoplasma fertőzést kapni. Mint ahogy meg lehet ezt a fertőzést kapni kertészkedés közben is.


Szerintem fontos tudni, hogy akinek már sok éve van macskája, az nagy valószínűséggel átesett rajta, vagy ha nem, akkor sem valószínű, hogy épp a kritikus időszakban fogja elkapni. Tehát emiatt nem kell feltétlenül a házikedvencet kilakoltatni, elajándékozni.

2006. febr. 27. 10:47

Igen, a macskától:


A toxoplasma (Toxoplasma gondii) egy olyan parazita, mely főleg a macska ürülékén keresztül kerül kapcsolatba az emberrel. Legfőbb teendő a prevenció, azaz a fertőző forrás elkerülése a várandós vagy potenciális kismama szempontjából.

-Megelőzés

A terhes ne egyen nyers húst. Ne fogyasszon mosatlan zöldséget és gyümölcsöt. Miután alaposan megmosta a zöldségeket, szappannal mosson kezet.

A macskaalmot lehetőleg kerülje el, amennyiben ez nem lehetséges, használjon maszkot az alomcseréhez. A macska váladékával sem szabad érintkezni, tehát ne hagyja, hogy az állat nyaldossa önt. Amennyiben ezeket a tanácsokat megfogadja, nem kell megválnia szeretett háziállatától.

-Kimutatás

A szervezetben a fertőzéskor immunválasz alakul ki, mely a fertőzés elleni védelem része. Ennek az immunválasznak a jellegéből következtethetünk a fertőzés idejére. Legelőször az IGM, majd IgG, ezt követően az IgG (immunglobulin) termelődik a szervezetben. Fertőzés kialakulásától számított két hónapon belül mindegyik IG növekvő koncentrációt mutat a vérben. Hat kilenc hónap elteltével az IgM és IgG-t már nem lehet kimutatni, míg az IgG évekkel a fertőzést követően is kimutatható. Amíg az IgG megtalálható a vérben újabb fertőzés nem következik be, tehát az egyedüli IgG a védettség jele. Érdekes módon sokkal többen estek át toxoplasma fertőzésen, mint gondolnák, hiszen a fertőzés legtöbbször tünetmentesen (esetleg hőemelkedés, gyengébb közérzet) megy végbe. Saját beteganyagunkban a védettség 50 %-on felül kimutatható volt.

-Fertőzés terhességben

A terhesség első trimeszterében (első 12 hét) a fertőzés igen komoly fejlődési rendellenességeket okoz, mely legtöbbször végzetes, azaz vetélés következik be. Így terhesség ezen szakaszában felfedezett friss toxoplasma fertőzés terhességmegszakítást tesz szükségessé. A később bekövetkezett fertőzés esetén nem egyértelmű a magzati károsodás mértéke, sokszor csak kisebb elváltozások észlelhetők, mint jelentős magzatvíz szaporulat (polihydramnion), de a magzat sértetlen marad. A kezelés ilyen esetben antibiotikummal (Rovamycin) a terhesség szinte egész ideje alatt folyamatosan ajánlott.

Mindezekből világosan látszik, hogy a kivánt terhesség bekövetkezte előtt, vagy igen korai szakban célszerű vizsgálatot végezni.

Forrás: [link]

2006. febr. 27. 09:31
Kaphat-e el valamilyen fertőzést a magzat a háziállatoktól a terhesség idején?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook