Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kapcsolatok nagy korkülönbséggel...Kinél működött? fórum

Kapcsolatok nagy korkülönbséggel...Kinél működött? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. aug. 8. 09:39
Hát én őszinte leszek, sztem hosszú távra ne tervezz vele! Apám 48 éves, én 29! Jó formában tartja magát, de ha arra gondolok hogy egy ilyen idős testhez kellene érnem, hát ... És minden évvel csak romlani kezd a helyzet, míg te egyre szebb leszel, ő egyre idősebb!
2012. aug. 8. 09:39
Èrdekes, hogy sokan arra hivatkoztok, hogy müködhet, de mi lesz késöbb... Ugyanez a kérdés, ugyanez a probléma korkülönbség nélkül is felmerül... nem? :)
22. 9d7907a17a (válaszként erre: 20. - Dinkaanyu)
2012. aug. 8. 09:34
Na ezt épp kifelejtettem.
21. 9d7907a17a (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2012. aug. 8. 09:33

hiúság, irányítási vágy, csalódás a saját korosztályuk néhány tagjában, szimpátia, szerelem, bizonyos hobbik, nyitottság/kíváncsiság/kísérletezőbb kedv az ágyban


Más hirtelen nem jut eszembe.

20. Dinkaanyu (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2012. aug. 8. 09:33
Mert a gondolkodásuk sokkal fiatalosabb,mint a velük egykorú nőknek.Legalábbis a férjemnél ez a szitu.
19. egri maja (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2012. aug. 8. 09:31

Igen,ez egy nagyon jó kérdés!:)

Már csak azért is,mert sokszor jobban néz ki egy 30-40éves nő mint egy 20éves fiatal lány.Viszont ők még naivak és könnyen befolyásolhatóak....

2012. aug. 8. 09:24

Azért megkérdezném azt is, hogy a pasik miért utaznak 15-20 évvel fiatalabb nőkre?

Miért nem a saját korosztályukban keresgélnek???

2012. aug. 8. 09:18

Szerintem 10-12 év korkülönbség még belefér és tényleg nem mindegy,h ki hányéves éppen.Van ismerősöm akiknél 16év a különbség és egymáshoz öregedtek vagy fiatalodtak és már lassan 40éve vannak együtt,szóval működik.:)

A családomban 3 esetben volt 20-25év különbség és katasztrófális lett a kapcsolatuk egy idő után...mert kiütköztek a generációs problémák!

Szerintem ebben van a lényeg,h ekkora korkülönbség van emberek között,az már egy másik generáció....

2012. aug. 8. 09:12

Egy ideig "jó buli"... De aztán????? :(

Nagy árat kell érte fizetni. Megéri????

2012. aug. 8. 09:08
Ez igaz,30 voltam amikor összejöttünk.Most várjuk második gyermekünket,mert neki ez sem volt akadály.Sokszor ez szokott a probléma lenni....
14. 9d7907a17a (válaszként erre: 1. - Meril90)
2012. aug. 8. 09:08

Szinte csak idősebb férfiakkal tudtam világ életemben hosszabb párkapcsolatot kialakítani. Volt 23év korkülönbség is, a férjem is 19évvel idősebb nálam.


Tehát, működhet, jó is lehet. Többet kell majd alkalmazkodnod mint ha hasonló korú lenne a párod, ezzel kalkulálj.

Ahogy azért nem árt abba sem bele gondolni ha hosszú távú kapcsolatot tervezel, hogy ha beteg lesz, ápolnád-e, kitartanál-e esetleg akkor is ha ez azt jelenti, hogy lemaradsz a nyaralásról vagy a buliról vagy csak egy barátnői dumcsiról. Tudom, ez hasonló korunál is benne van a pakliban, csak ott az is benne van, hogy mire ez "időszerű" addigra már éltetek és sok a közös emlék, itt lehet, hogy hamarabb jön és igenis lemondást követel tőled.

Apának szerintem jobbak, mint a fiatal srácok, legalábbis ezt látom a környezetemben. Persze nem árt előre tisztázni, hogy ő szeretne-e, ahogy azt sem, hogy ha úgy alakul tudnád-e egyedül nevelni.

13. simple (válaszként erre: 1. - Meril90)
2012. aug. 8. 09:05
A férjem 15 évvel idősebb mint én, és nagyon jól megvagyunk, már 8 éve! Simán működhet, nem számít a kor.
12. 04d410066e (válaszként erre: 5. - Dinkaanyu)
2012. aug. 8. 09:03
Én is ismerek olyat, ahol 17 év a korkülönbség, és nem gond, de ott a lány is 30 körül volt már, mikor megismerkedtek. Szerintem ez sem mindegy.
2012. aug. 8. 09:03

Lehet nem érdekel mi lesz 20 év múlva, de ha komoly kapcsolatot akarsz, akkor igen is fontos.


A férjem 11 évvel idősebb nálam, de sokszor eszembe jut már, hogy mi lesz ha...


Pl. nyugdíj, ő már sokkal előbb nyugdíjas lesz, mint én, mire én nyugdíjba megyek lehet ő már nem él:(


Jó esetben hozzád fiatalodik mentalitásba, ha igen, akkor nincs gond. Nálunk ez van, így ő is nagyon fiatalos, de mindig ott lebeg előttem így az idő múlásával a mi lesz ha...

2012. aug. 8. 09:03

A lényegi kérdés az, hogy Te mire vágysz.


Ha egy tartós társas kapcsolatra, annak függvénye, az hogy az úriember egyedülálló legyen.

Ha nem az, akkor csak másodhegedűs lehetsz, s akkor az a kérdés, hogy jó-e neked, s arról nem is beszélve, hogy egy másik család boldogságát veszélyezteted.

9. 04d410066e (válaszként erre: 5. - Dinkaanyu)
2012. aug. 8. 09:03

Igen, ilyen is van, de azért talán ez a ritkább. :)

Nektek gratulálok is. :)

2012. aug. 8. 09:02

Mi a véleményed 20 év korkülönbségről? (Párkapcsolat, szerelem) 285 hozzászólás

20 év korkülönbség és egy érdekes viszony (Párkapcsolat, szerelem) 82 hozzászólás

2012. aug. 8. 09:02
Amúgy sok fórum van a hoxán ebben a témában,ha azokat elolvasod,túl sok újdonságot már ezek a hozzászólások se fognak hozni.:-)
2012. aug. 8. 09:02

90-ben születtél? Szerintem hosszabb-távon semmiképp sem működőképes. Kalandnak jó lehet.

Nem tudom a körülményeket. Ha 20 évvel idősebb nálad, akkor lehet, már elvált, van gyereke is. Te még valószínűleg buliznál, most indul az életed, keresgéled saját magadat, most tanulsz bele a szakmádba, ő meg már nyugodtabb, megélt egy csomó mindent. Biztos, hogy másra vágyik, mint Te. Ahogy Te is másra vágysz majd 20 év múlva.

Ha csak a most érdekel, akkor ok, kalandnak tekintsd, és ne bonyolódj bele. Talán gyerekeid apjának azért nem őt képzelnéd el. :)

Nekem 18 évesen volt 30 éves párom, másfél évig voltunk együtt, együtt is éltünk. Kalandnak nagyszerű volt, rengeteget tanultam abból a kapcsolatból. De olyan fiatalon még az a 18 év is sok volt már. Közeledve a 30-hoz, teljesen más igényeim vannak már nekem is, mint jó 10 éve. Persze van, ahol még 12 év korkülönbséggel el vannak, de hosszú távon több mint 20 ritkán működőképes.

A helyedben feltenném magamnak azokat a kérdéseket is, hogy hogyan érzel az apukád felé, minden rendben van-e köztetetek, foglalkozott-e eleget veled stb. Általában valamilyan apával kapcsolatos gond van a háttérben, ha egyáltalán megtetszik egy több mint 20 évvel idősebb férfi... (Akinek a gyereke lehetnél, és gondolom, kétszer annyi, mint te...)

Ha ezt a gondod megoldod, akkor nem fogsz ilyen idős férfiakat bevonzani többet.

2012. aug. 8. 09:01
A férjem 16 évvel idősebb boldogok vagyunk,köszönjük:)
2012. aug. 8. 09:00
Az a gond,hogy zömmel úgyis azt fogják írni,hogy hát persze,hogy csak kaland vagy neki,mert "vén kecske is megnyalja a sót",mit szólnak majd mások,csak egy dolgot akar tőled,mi lesz később,elpazarolod a fiatalságod,blablabla.Ha úgy érzed,működőképes,akkor vágj bele,nem veszítesz vele semmit,aki meg ferde szemmel néz rátok,azt úgyse győzi meg semmi,ha 10 évig lennétek együtt,az se.Mivel ez nem "megszokott" dolog,valószínűleg csak az érti meg,aki maga is ilyen kapcsolatban van vagy már volt ilyen kapcsolatban.Nekem volt 22 évvel idősebb kedvesem majdnem 5 évig,egyáltalán nem bántam meg.
3. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Meril90)
2012. aug. 8. 08:59
Ideig-óráig lehet belőle egy nagyon jó dolog, de igenis számot kell vetni vele, hogy mi lesz a későbbiekben, és mivel ezt említetted is, így minden bizonnyal neked is megfordult a fejedben.
2012. aug. 8. 08:58
Most simán működhet. Hány éves vagy? 22?
2012. aug. 8. 08:53

Nemrég meismertem egy férfit.A kapcsolat nagyon az elején jár nem történt köztünk semmi de érzem hogy ő is szimpatizál velem talán tetszem is neki.

Én kezdem megszeretni nem csak mint embert hanem mint férfit is.őszintén belegondoltam lehetne e köztünk valami a jövőben.De elgondolkodtat mik lehetnének a kilátások amiatt hogy nem vagyunk egy korosztály.Több mint 20 év a különbség.

Hogy gondolkodnak ilyen idősen a férfiak, lehet hogy csak szexkapcsolat lenne?Lehetne hogy valóban komolyan gondolkodna velem vagy csak kaland lenne?

Kiváncsi lennénk a véleményetekre és nem feltétlen azok a válaszok érdekelnek mi lesz 20 vagy x év múlva.A mostról van a szó.Kiváncsi lennék történetekre nektek hogy alakult ha volt egy ilyen kapcsolatotok.Köszönöm a válaszokat előre is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook