Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kamasz probléma! fórum

Kamasz probléma! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
31. aszparagusz (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 1. 10:35

Te indítottál anonimként egy fórumot.

Bárkinek joga van hozzászólni, bár a neked nem tetsző hozzászólások (köztük az enyém is) valamiért törlődnek.

Fórumindítás helyett hasznosabb lenne, ha elgondolkoznál azon, miért ilyen a lányod viselkedése.


Illetve annyi gyereket vállalnál, amennyit minden szempontból el tudsz látni.

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - 8d00a82c06)
2021. jún. 1. 10:33

Szerintem ez egyébként nem pont így van,négyen vagyunk testvérek.

Hárman normális,családi életet élünk,gyerekeket nevelünk.

A nővérem drogfüggő,gyógyszerfúggô bűnöző lett.

Ugyanaz a nevelés...

Ez hogy lehet?

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - 8d00a82c06)
2021. jún. 1. 10:31
Köszönöm!
28. 8d00a82c06 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 1. 10:30

Egy leírás... Örülj neki, de egyet ne felejts el!

A gyerek a szülő tükre!

Gratulálok!

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - 8d00a82c06)
2021. jún. 1. 10:29
Így van nem ártana felnőnöd,de ha tetszik írj.
26. 8d00a82c06 (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 1. 10:28

Ha fórumot nyitsz fogadd a kritikát!

Azt pedig majd én eldöntöm, hogy írok-e vagy sem...

Nekem sem ártana felnőni!

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Idhikai)
2021. jún. 1. 10:26

Köszönöm.

Ez egy igazán jó hozzászólás.

Ez a fórum rólam szól,nem róla aki akarja hallani őt meghallgatja máshol.

Elmondtam neki én is a munkát ,de nem megy,mert nem tud.

Tavaly nyáron másfél napot dolgozott egy fagyizóban,és egy hetet egy étteremben.

Mindenhol mások voltak a rosszak,és mondta ő ezt nem csinálja.

Ahol én dolgozom mondtam hogy lenne hely,idézem:

Oda nem fogok menni ahol te megrohadsz...ezt mondta..

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - 8d00a82c06)
2021. jún. 1. 10:23

Te és Channa kéz a kézben.

Köszönöm,hogy leírtad mostmár távozz.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Channa*)
2021. jún. 1. 10:21

Rendben!

Te nem hazudtolod meg magad,ott is százezer kommenten keresztül bántottál.

Szerintem szar anya az aki megöli,intézetbe adja,alkoholista,agyba-főbe veri,hetente más faszival kavar...

De oké legyek szar anya,ezt leírtad most megkérlek hogy távozz erről a fórumról.

Mert ilyen emberekkel nem tudok vitába szállni aki közli hogy a cigijét is köteles vagyok megvenni.

Én ilyet ki se mertem ejteni a számon anno anyámnak.

Egyébként igen sportolt,mutassak képet???

Nagyon ügyes volt(szerintem,sok fellépés az országban)

Jött egy hullám abbahagyta..

Közölte hogy nem kényszerithetem hogy járjon.

Tudom emiatt is szar anya vagyok

22. 8d00a82c06 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 1. 10:20

Én csak leírom a véleményem. Ha bántó, akkor betalált.

Eddig 3 fórum nyílt a leányzóról. Mindben ő a rossz.

Oka van így viselkedni ebben biztos vagyok!

El váltak a szüleim, voltam tini, de sosem bántam így az anyámmal, mert nem volt rá okom...

21. Idhikai (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. jún. 1. 10:18

Sok mindenben igazad van, de pl.

- egy 17 éves lánynak LEHETŐSÉGE VAN dolgozni, akár nyáron, akár évközben is, ha extra igényei vannak, pl. cigi, alkohol, buli stb.

Egy 17 éves lánynak már látnia kell, hogy mi az, amit a család meg tud finanszírozni, és mi az amit NEM.

Igen, a szülőnek kell (jó ha tudja) fizetni a sportot, ruhát, szórakozást (én ide a kulturális programokat sorolnám inkább).

Dohányra pl. soha nem adnék pénzt, mert az azt jelenteni, hogy én azt támogatom, pedig NEM.


16 évesen a lányom a Mekiben volt diákmunkán. Sok éve volt, akkor 120 ezer körül kapott a két hónapra. Megkapta a fizetését, odaállt elém, és mondta, hogy megveszi nekem a varrógépet. Dehogy veszed, ez a Te pénzed!

"De anya, ez csak pénz! Mit kezdenék vele, ha még csak örömet se tud okozni?"


Én annak idején 7.-8. osztályban már két heteket dolgoztam. Akkor lehetett. Voltak gyárak, akik fogadták az iskolás gyerekeket munkára.


Amúgy pedig a 17 évesnek általában az a "dolga", hogy a szülő ellen menjen, és meg legyen a harakiri, ugyanis ez a leválás feltétele. Annak a feltétele, hogy egyszer majd elinduljon a saját kis lábán, a saját kis életét élni. Ha mindig anyuka kedvenc kicsike lánya marad, akkor ez nem történhet meg. (Lásd a mama-hoteles gyerkőcöket.) Ez a leány valószínű hamar útra fog kelni, aztán majd pár év múlva visszatér már önálló, felnőttként. :)


Kitartást és sok sikert hozzá FI!

2021. jún. 1. 10:16

Hát fantasztikus!

Tedd meg újra és foglalkozz a 17 éves lányoddal.


És félre értés ne essék.

Nem én mondom, hogy szar anya vagy, hanem a saját gyereked. Ennek tuti van alapja, mert ugye én mondhatok bármit, ha nem igaz, akkor ettől sem lesz az, de amit a lányod mond az valószínű, hogy igaz;)


Na, tuti, hogy a lányod látja jól! Veled van gond. Ez látszik a reakciódon is.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - 8d00a82c06)
2021. jún. 1. 10:16

Te a másik notorikus szavakkal bántó.

Ha hiszed ha nem,ez tegnap is megtörtént.

Leültünk,a lányom,az apja és én.

Mert ugye az is folyton gond hogy mindent másképp ad elő,olyan flegmán beszélt hogy hihetetlen.

És végig azt mondta neki nincs semmi problémája.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2021. jún. 1. 10:13

Nem kellett,de igen dolgoztam.

Nekem nagyon is jó mint van,mindig is tiszteltem az anyám,most sem tudnék így beszélni vele.Az igaz,hogy volt egyszer-kétszer hogy kaptam,kaptunk.

Egyébként én akkor nagyon haragudtam anyámra,megfogadtam ja lesz gyerekem sose fogom megütni.

Itt az eredmény .

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. jún. 1. 10:11

Még egy gondolat,te azért vagy itt hogy mindenkibe a lábad töröld,ez már többször megesett velem is.

Neked ez az élvezet,anno TE miattad töröltem magam,majd újra regisztráltam.

16. Mézes-Krémes (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. jún. 1. 09:51
Részben igazad van. Bár nem gondolom, hogy egy szülőnek kutya kötelessége lenne előteremteni a pénzt cigarettára és alkoholra.
2021. jún. 1. 09:23

Visszatérnék oda, hogy azt írod, 14 évesen neked is dolgoznod kellett, hogy megvehesd magadnak azt, amit szeretnél.


Iskola mellett dolgoztál?

Te milyen kamasz voltál?

Volt-e mintád arra, hogy hogyan nevelj gyermeket?

14. Csicsi25 (válaszként erre: 13. - Aszparagusz)
2021. jún. 1. 09:10
Akkor már késő elgondolkodni, visszacsinálni nem lehet. Amúgy igazad van teljes mértékben.
13. aszparagusz (válaszként erre: 9. - Csicsi25)
2021. jún. 1. 09:05
A "lekeverés" előtt inkább elgondolkoznék, hogy minek vállaltam 3 (lassan 4) gyereket, ha eggyel sem bírok.
2021. jún. 1. 09:04

Azt ugye tudjátok, hogy egy gyerek sem fog ilyet mondani ha nincs rá oka!?

Tegyük szívünkbe kezünket!

80-as években nőttünk fel, nekünk ennyi sem volt, mégis mindenünk meg volt.

Tudtuk mi a tisztelet, tudtuk mit ér a pénz.

Diákmunkáztunk 14 évtől, előtte pedig a szüleinknek "ugráltunk".

Boltba jártunk apróságért, szemetet hordtuk le/ki... Mégsem beszéltünk így soha. Legalábbis én biztos nem.

Dolgozhat.

De egy őszinte beszélgetés nagyon kellene.

Mit miért tesz? Miért érez így?

Ő hogy látja, mi segíthet?

11. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. jún. 1. 09:03

Én is leírtam, hogy felelőtlenség a nagy büdös semmire bevállalni egy negyedik gyereket, de valamiért a hozzászólásom eltűnt.

A f.i. általi reagálások viszont nem, így elég vicces a történet.

2021. jún. 1. 09:01

Most látom csak, hogy a hozzászólásaimat törölté.

Vajon miért? Kinek volt kellemetlen?

2021. jún. 1. 08:56
A legelső "szar anya vagy"-nál akkorát lekevertem volna neki, hogy kipotyognak a fogai. Talán az is a baj, hogy mindig mindent a segge alá raktál, mindent megkapott, bárhogy beszélhetett veled, tisztelet meg semmi. Amikor elkezdődtek ezek a dolgai, akkor kellett volna elbeszélgetni vele, nem ráhagyni. Mostmár késő. Tudod ki fizetné neki a bagót! Menjen el diákmunkára, keresse meg az árát, vagy ha nem tetszik neki a helyzet, el lehet költözni. Menjen apucihoz, ő biztosan mindent megadna neki. Ja, hogy ő sem!? Akkor pedig vegyen vissza picit. Én biztosan nem hagynám magam a helyedben. Nehogy már a nyúl vigye a puskát!
2021. jún. 1. 08:54

Fogalmam sincs, hogy lehet eljutni egy gyerekkel ilyen szintre.

Én azt gondolom, hogy nem a gyerekkel van a gond, hanem a te nevelési módszereiddel, ha van ilyened egyáltalán azon kívül, hogy képes vagy többet is szülni...


Egy gyereknek 17 éves korára tisztában kell lennie azzal, hogy mindennek ára van. Valahogy nem sikerült átadnod ezt neki, ha igaz, amiket írsz.


Biztos vagyok benne, hogy rosszul esik ez neked, hiszen ez a harmadik fórum, amit indítasz ebben a témában.


A lányod a világ a réme, az írásaid alapján, pedig csak egy fiatal lány, akivel nincs semmi olyan kapcsolatod, amilyennek kellene lennie egy anya és lánya között.


Ha jól értem, akkor ez a lány van egyedül az első kapcsolatodból, a többi pedig nem derült ki.

Gondolom a fejéhez is vágod ezt rendszeresen, ami lehet, hogy rosszabb, mintha felképelnéd időnként. Nem! Nem kellene bántanod.


Mi lenne, ha megpróbálnál az anyja lenni?, bár már lehet, hogy elkéstél. Mi lenne, ha fontos lenne számodra, annyira, hogy szóba állj vele, támogasd, ki kérd a véleményét?


Gondolom most rátesz egy lapáttal az egész helyzetre a negyedik gyerek, aki miatt valószínű, hogy jogosan érzi, hogy ő megint a háttérbe szorul.


Mit csinál a lányod egyébként? Iskolába jár?

Én a helyébe az apámhoz költöznék, nem lennék kíváncsi egy ilyen anyára. Bocs!


Ha alig tudtok megélni, akkor miért jön a negyedik gyerek? A csp miatt? Hát az igen kevés, mert gondolom nem arra gyúrsz, hogy majd 4 gyerekes anyaként nem kell fizetned adót és visszaigényelhetsz egy csomó pénzt a befizetett járulékokból is, hiszen nem a munka lebeg a szemed előtt látszólag.


Egy 17 éves lánynak még nem kell dolgoznia. A mai világban meg főleg nem. A szüleinek kutya kötelessége eltartani. Nektek kell előteremteni azt a pénzt, amivel ő megtudja fizetni amire szüksége van.

Ezért vállaltátok ezt a gyereket is, hiába 17 éves már. Gondolom nem csak a bulit és cigit nem tudod finanszírozni neki, hanem a sportot sem és egyebeket, ugye? Pedig egy szülőnek ez a dolga.


Mi is hárman voltunk testvérek és a szüleink soha nem mondták azt, hogy nem jut a sportra, szórakozásra és ruhára, amit akartunk. Ha dohányoztunk volna, akkor azt is finanszírozták volna.


Tehát, kapd össze magad és teremtsd meg a gyerekednek, amire szüksége van. Ha kell keress neki munkát, amit a suli mellett tud végezni és meg tudja vele keresni azt az összeget, amire szüksége van és ne csak hibáztasd azért, amilyen, hiszen te nevelted, miattad ilyen, ezt sose felejtsd el.

2021. jún. 1. 08:31
Biztosan nem finanszíroznám neki, ilyen ordenáré követelőzés mellett még akkor se, ha megtehetném. Menjen el dolgozni szépen, van diákmunka. Ha a bagózásra rá tudott szokni, akkor tudja már az árát is megkeresni 18 évesen. Anno én is megkerestem az árát. A bulizásoknak is. Nem kaptam lóvét piára és cigire. Tök jogosan.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Aszparagusz)
2021. jún. 1. 08:24

Rendben!

Így van ahogy írod!

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Aszparagusz)
2021. jún. 1. 08:09

Lehet rosszul fogalmaztam!!

Értsd:

Nem éhezünk,nem kell ezt belekreálni.

De például annyit cigizik mint egy gyárkémény a lányom,a cigi nem olcsó.

Ő elvárja hogy ezt is fizessem.

Minden hétvégén bulit fizessek.

Műköröm,pestre rohangalás.

Ezekre gondoltam.

Én 14 éves koromtól dolgoztam,amik voltak az igényeim megvettem.

4. kannanana (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 1. 07:52

Akkor próbáljatok meg üvöltés nélkül beszélni. Mondd el, hogy tudod, hogy nehéz, te is fáradt vagy, te is elmennél műkörmöshöz, utaznál stb., de most nem fér bele a keretbe. Majd később talán. Tudod, hogy nem tökéletes a helyzetetek, de most ezt tudod neki biztosítani, ezért is engeded el az apjához. Lesz 2 lehetősége és el fogja dönteni, hogy a 2 "rossz" közül melyiket választja, így azt fogja érezni, hogy ő hozhatott döntést egy nagyon fontos kérdésben, és, hogy egyenlő félként kezeled.

Még ez jutott eszembe hirtelen.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Kannanana)
2021. jún. 1. 07:37

Nem akar,tudom ezt el is mondta.

Na de folyton azt mondja itt mennyire rossz minden.

2. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 1. 07:34

"Most mehet az édesapjához,mondtam hogy próbáljuk meg mert én nem bírok vele. Erre is azt mondja mekkora sz@r anya vagyok kidobtam!"


Itt van a lényeg, figyelmet akar, meg feszegeti a határokat, de nem akar az apjához menni. Én megmondanám neki, hogy igenis elköltözik 1-2 hónapra (esetleg a nyári szünetre, még jól is jön ez neked most), mivel annyira ezt akarta és lassan felnőtt. Ha ennyire nagylány, hogy bulizni menjen, akkor a felelősséget is vállalja a tetteiért, meg a kimondott szavaiért.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook