Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kamasz probléma! fórum

Kamasz probléma! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
61. michelle.r (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 1. 12:31

Nem vagy szar anya. És tényleg ne okold magad. Azzal csak mélyebbre ásod magad. Biztos, hogy sok mindent elrontottál - vagyunk néhányan, akik nem tudunk mindent bomba biztosan 🙃


Húzz egy vonalat, mindegy mi történt tegnap. Nem számít. Csak az, ami most történik. Az én lányom 8-12 éves kora között maga volt az ördög, minden alkalmat megragadott, hogy összeugrasszon másokat. Szándékosan elrontott dolgozatokat, direkt rossz jegyeket hozott, mert tudta, hogy erre nagyon ugrunk. Egy igazi kis kavarógép volt, és minden átmenet nélkül a tündérbogyóból egy szörnyeteg lett.


Most 18 éves, 4,9-es a bizije, két felsőfokú nyelvvizsgára készül, szabad idejében nyelvet tanít, tudatosan éli az életét, tudja, hogy melyik egyetemre megy, egyetem után merre tovább. A világ legcukibbja, elképesztő felelősségtudattal. Most szerezte meg a jogsit, a saját pénzén.


Tehát azért különösképpen nem vagy xaranya, hogy nem veszel cigit a kiskorú gyerekednek.


Terápia nélkül nem fogjátok megúszni, 8 hónaposan elhagyta az apja, amíg ez a trauma ott van benne, nem fog normálisan működni.


Mi van, ha nincs veled semmi baj? És mi van, ha vele sincs? Próbálj néhány napig így működni, és figyeld a változást.


És főleg mi van, ha nem kell kezdened semmit az ítéletekkel, csak egyszerűen átengeded?

2021. jún. 1. 12:30

Kedves FI, én a helyedben nem reagálnék a két nőszemély hozzászólására ! Attól csak még jobban megtáltosodnak, vedd észre.


Beszélgess a lányoddal, nagyon fontos, hogy jelenleg milyen a baráti köre, kikkel beszélget. Pont abban a korban van, hogy a szárnyait bontogatja, ilyenkor nagyon befolyásolhatók.

2021. jún. 1. 12:21

A lányodnak hányszor mondtad már, hogy HP?

Na az ilyen stílusú embereknek nem való gyerek.


Elég trágár vagy! Egy gyerekkel nem így kell viselkedni.

Ha annyira tudnád, hogy milyen vagyok, ahogy előadtad a jólértesültet, akkor tudnád, hogy van e gyerekem.


Mint írtam, oda írok, ahová akarok.


Én nem voltam veled bunkó, nem voltam ordenáré, trágár, stb.


Te miért vagy az? Szerinted ez egy jó módszer arra, hogy kivívd valaki szimpátiáját?

A lányod olyan, amilyen te vagy. Gondolom a sz@r jelzőt nem csak ő használja rád, hanem te is rá. A többi gyerekeddel mi a helyzet? Ő szerintük szuper anya vagy? Csak az a gyereked kezelhetetlen, aki egy olyan apától van, akit már gyűlölsz? Vajon miért nincs már veled? Lehet, hogy túl sokat sz@roztad őt is?


Na, ez van;)

2021. jún. 1. 12:21

Belőled és a barátnődből rettenetesen elegem van.

Ti provokáltok másokat(nem csak engem).

Rengeteg fórumon jelen vagytok.

Engem korábban úgy lehordtatok,hogy töröltem innen magam.

És ti erre vagytok büszkék.

2021. jún. 1. 12:18
Neked pedig ha nincs mit írnod, jön a káromkodás...
56. Channa* (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 1. 12:10

Na igen, gondolom a gyerek felé is ilyenek a reakcióid, azért olyan, amilyen;)


Te írtad, hogy az apjához költözik, akkor a gyerektartás gondolom és a családi is költözik vele, nem?


De minden mellékes.

Te azt akarod hallani, hogy a gyerek sátántól való, te meg szuper anya vagy, közben meg nem így van...

55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - Idhikai)
2021. jún. 1. 12:05

Nagy szerencse hogy anyukám mindenben támogat és ugyanezeket mondja.

Ne okoljam magam.

Természetesen elmondja a hibákat is amiket vétettem,lehet ez az ok,de ezt senki nem tudja biztosra.

54. Dina2 (válaszként erre: 53. - Idhikai)
2021. jún. 1. 11:38
Ha odaáig jut a szülő-gyerek viszony, hogy szaranyává válunk, mindenképp el kell gondolkozni a saját hibáinkon. A gyerek nem önszórakoztatásból jut el oda.
53. Idhikai (válaszként erre: 52. - Dina2)
2021. jún. 1. 11:29

.. ez fokozatosan jön. Először én is úgy voltam, hogy hjaj, hálátlan, mindent megkapott (és valóban) .... és így viselkedik velem. Aztán ahogy merültünk bele a bajságokba, egyre inkább magamat okoltam.... A végén már a végletekig, valóban nem akartam felkelni reggel. Pedig ott volt még a fiam, aki végigasszisztálta mellettem az egész történetet. Tehát ő tényleg mondhatná, hogy xaranya vagyok.

Nah, hosszú történet. Elég ennyi. Lényeg a lényeg, hogy minden a helyére került. :)

52. Dina2
2021. jún. 1. 11:24

Az a baj a kedves FIval, hogy meg van győződve róla, hogy ő nem szaranya. Vagyis hogy ő midnent jól csinált, de az a hálátlan gyerek ilyen meg olyan.

A legrosszabb anyák azok, akik meg vannak győződve arról, hogy ők mindent jól csinálnak.

A hálátlan meg ilyenolyan gyerek félig a család genetikai öröksége, félig a beleplántált nevelésünk de főleg a példamutatásunk eredménye.

Az én gyerekem se mintapéldány. De én legalább mostmár eszem magam azon, hogy mit rontottam el ennyire, tanultam belőle és keresem a megoldásokat. Lehet van, amivel már elkéstem, de nem őt okolom érte. És a viszonyunk észrevehetően javult, mióta érzi, hogy mellette állok még akkor is, amikor épp cirkuszol. Nem azért cirkuszol hogy engem bántson, hanem mert nem tud mit kezdeni az adott nehézséggel amibe épp fuldoklik, tekintettel arra hogy kamasz és még nincs élettapasztalata (habár szerinte több van neki mint nekem de erre már csak bólogatok, hogy perszepersze :D).

51. Idhikai (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 1. 11:17

Igen!!!

Úgy is éreztem magam! Nem értettem, hogy mi történt, hogy mit csináltam én az előző 17 évben.... mindig sírtam, hogy elcsesztem, hááát én nem csináltam semmit jól! Anyukám vigasztalt, hogy "Nyugi, amit Te ebbe a kislányba eddig beletettél, az benne van, kitörölhetetlenül, és utat fog törni!"

Három évig nem is láttam a lányom... úgy elment. Tudtam, hogy hol van, kivel, kikkel barátkozik, de én nem kellettem. Most már tudom, hogy le kellett válnia rólam. Egyedül neveltem, ha velem marad, ha saját magaként elfogadja, aki én vagyok, akkor soha nem lett volna az, AKI Ő. Kár lett volna elveszíteni ezt az oldalát! :)

50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - Idhikai)
2021. jún. 1. 11:12
Akkor rajtam kívül van még egy szar anya??
2021. jún. 1. 11:06

Bááár... annak idején, amikor az én lányom "megkergült", az agyam tudta, hogy mi történik, de a szívem nem tudta elfogadni, hogy velünk is előfordulhat... hogy az én fantasztikus, jó kislányomból ilyen fiatal lett, mert ezek a dolgok csak másokkal fordulhatnak elő.

Rengeteget sírtam, úgy éreztem, nincs értelme felkelnem reggel, a városban a fal mellett közlekedtem, bucira sírt fejjel...

Aztán kottára három év, és az én immár felnőtté lett kicsi lányom, visszasasszézott a családba. Ennek immár öt éve, csodálatos a kapcsolatunk, és már csak mosolygunk azon, ami akkor történt.

2021. jún. 1. 10:58

Vacak lehet ám a leánynak, mert ő valóban azt érzi, hogy itt minden és mindenki szar, és őt mindenki utálja és lenézi, és ezért aztán ő is utál és lenéz mindenkit.

Ebből nem tudom, hogy jöttök ki. Próbáld érteni, hogy mi történik a gyerekben, akkor talán neked is könnyebb lesz.

Olvass a témában, értsd meg őt!

47. Idhikai (válaszként erre: 45. - Channa*)
2021. jún. 1. 10:52
Ha elköltözik, akkor természetesen nem, de amíg ott lakik, addig, igen!
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Channa*)
2021. jún. 1. 10:52

Jaj.

Menj már főzni istenem...

22.000-forintból meg sem tud élni,de még lakni sem sehol.

45. Channa* (válaszként erre: 43. - Idhikai)
2021. jún. 1. 10:51

A gyerektartás is a gyereké, ahogy a családi is.

Ha elköltözik a lány, akkor a gyerektartás nem az anyjának jár...

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Idhikai)
2021. jún. 1. 10:50

Azért néztem :)

De ha az édesapjához megy,akkor nem.

Akkor neki jár,amit persze mondtam hogy természetesen intézzük hogy ő kapja.

43. Idhikai (válaszként erre: 41. - Idhikai)
2021. jún. 1. 10:48

... hja, nem a gyerektartást, hanem a családi pótlékot, elnézést.

A gyerektartás neked jár.

2021. jún. 1. 10:48

Nagyon buta nő vagy,annyira sajnálom hogy ezen a fórumon ez a favorit.

Sosem kővetelöztem.

Soha!

Szerencsétlen anyám egyedül nevelt minket,mindenért hálás vagyok amit kaptam tőle.

Még most 38 évesen se mernék így beszélni vele!

41. Idhikai (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 1. 10:47

Ha el akar költözni, akkor saját jogán igényelheti a gyerektartást. De ezeket nyugodtan mondd el, érezze, hogy megoldást kerestek.

... és nem azért nem veszel cigit, mert nem akarsz neki finanszírozni valamit, de ha megvennéd, azzal azt jeleznéd, hogy támogatod a dohányzását, és Te mint anya, ezt nem teheted.

(Mármint, ha te sem dohányzol!)

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Channa*)
2021. jún. 1. 10:45

Rendben!

Szép napot!

39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Idhikai)
2021. jún. 1. 10:44

Azt gondolom én is hogy teljesen felcserélődtek a szerepek,nulla tisztelet.

Elmondtam neki hogy úgy érzem nekem az a kötelességem hogy fedél,tiszta ruhát és élelmet biztositsak ha jó maradjon itt.

Azt mondta nem jó,mert akinek elváltak a szülei mindegyik odaadja a gyerekének a gyerektartást,xy-nak veszik a cigit...

P

38. Channa* (válaszként erre: 37. - 8d00a82c06)
2021. jún. 1. 10:43
Pontosan!
2021. jún. 1. 10:43

Pont erre gondoltam!

Álszent, hisztis...

36. Channa* (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 1. 10:42

Én már tudom, hogy kire hasonlít a lányod!

Minden az anyukájától tanult!


Mit csodálkozol? Ha azt akarod, hogy változzon, akkor változz te is, mert akkor látni fogja, hogy nem egy követelődző, bunkón viselkedő embernek kell lennie...

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Channa*)
2021. jún. 1. 10:38

Leirtad...

Szia!

34. Channa* (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 1. 10:38

Nem te fogod megmondani, hogy hova írhatok itt a hoxán.

Ez egy nyílt fórum és ha tetszik, ha nem, írhatok ide.


Sikerült megbántódnod? Miért? Ha nem igaz, akkor miért csapkodod magad, hogy én milyen gonosz vagyok? Ugye tudod, hogy nem miattam ilyen a lányod, pedig most úgy állítod be, hogy te egy szent vagy, én meg bezzeg egy gonosz ember.


Bocs! De ne nekem mond el, hogy ki a szar anya, hanem a lányoddal beszélgess erről! Nekem semmit nem kell bizonygatnod! Neked az a dolgod, hogy a lányoddal megfelelő legyen a kapcsolatod.


Egyébként, szerintem! Érted!? Szerintem! szar anya az is, aki úgy vállal gyereket, hogy a már meglévőknek sem tudja megteremteni azt, amire szükségük van, mert az, hogy "épp hogy kitudjuk a lakhatás költségeit illetve a megélhetésünket termelni." nem arra mutat, hogy meg tudjátok teremteni azt, amire szükségetek van.


Egyébként, kíváncsi lennénk arra, hogy a jelenlegi nagy munkanélküliség idején, hogy tud elhelyezkedni egy 14 éves vagy egy 17 éves. Őket akkor sem szívesen alkalmazzák, ha nincs ilyen helyzetben az ország. Jellemzően 25 éves korukig nem alkalmazzák őket szívesen, és valószínű, hogy azért nem, amiket te is említesz, hogy egyet gondol és ott hagyja, azaz nem megbízhatóak a munkáltató szemszögéből.


Mi lenne, ha leülnél vele beszélgetni, és nem csak most, hanem úgy általában és ember számba vennéd a gyerekedet?

Ja, de miért is mondok bármit, hiszen tudod te, hogy mit kellene tenned, a fórum is csak véletlenül nyílt meg harmadszor is;)

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Aszparagusz)
2021. jún. 1. 10:37
Ezt már leírtad,felesleges ötvenszer.
32. Idhikai (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 1. 10:35

Nincs tisztelettel feléd, sajnos. Tehát lehet egy tinédzser nagyon durva, hisztis, akarnok, de ez nem az a kategória. Nem tudni, hogy ki volt előbb a tiszteletlen (Ő vagy Te), hiszen alap, hogy a gyereket is tisztelni kell.

Késő bánat.

Kicsit még kínlódtok, aztán amint lesz lehetősége, le fog lépni. Ha van saját szobája, kérd meg, hogy ne bántsátok egymást, tehát használja azt, és a kötelező szükségleteit biztosítod (lakhatás, élelem, ruházkodás, időnként mozijegy vagy egy pizza a haverokkal), a többit neki kell megoldani. És, hogy fejezzétek be egymás bántását, mert neked ez nagyon fáj, hiszen szereted, de egy lassan felnőttel, akinek alakul a saját személyisége, nehéz. Úgy ahogy neki is ezért nehéz veled, mert neked is megvan a saját személyisége, amit ő elutasít. Általában elutasítanak bennünket, általában a más anyukája, a más családja a jobb, az övüké xar. :) Tehát az egymás iránti tiszteletet kell valahogy visszaállítani, hogy majd visszajöjjön, amikor elment. Ha túl nagy hülyeséget nem csináltál, vissza fog találni.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook