Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kakivisszatartás óvodáskorban. Hogyan lehet ezt megoldani? Hogyan segítsek neki? fórum

Kakivisszatartás óvodáskorban. Hogyan lehet ezt megoldani? Hogyan segítsek neki? (beszélgetős fórum)


1 2 3
31. babyyy
2018. aug. 27. 23:01
Hat mostmár én is így gondolom csak amikor kezdtük, szívesebben pisilt állva. Amúgy férjem is ülve pisil, pont amiatt amiket írtál. Most kétszer bepisilt mert azt mondta, h annyira tartotta a kakit, h nem tudott kimenni. Akkor be hoztam a bilit és elmeseltem az éhes kis bili történetét. Kertem ha nagyon kell, akkor legalább a pisit ebbe tegye és üljön ra, h ne fröcsögjön...na így egy kis unszolásra ráült. Belepisilt és nagyon örültünk, h szegény kis bili legalább inni kapott. Meglátjuk, hátha holnap is raul és akkor nem az ölembe kakil legalább. Úgy látom a bili megszemélyesítése segít valamit.
30. Magdalénia (válaszként erre: 28. - Babyyy)
2018. aug. 27. 19:31

Azt hiszem kell a gyerekorvostól beutaló.

Amikor mi kértünk, az orvos azt sem tudta, hogy létezik ilyen rendelés, de megadta a beutalót, ahová kértük.

29. Magdalénia (válaszként erre: 28. - Babyyy)
2018. aug. 27. 19:29

Gondoltam.

Én a fiamat pisilésnél is biliztettem, mert abban az időben kinti WC volt. Ez azért hasznos, mert ülésnél jobban megnyílnak a testnyílások és ha már pisil, akkor jöhet a többi is.


Felnőtt korban sem hátrány, mert tisztább marad a környezet. Nálunk több a lány és díjazzuk, hogy a fiúk ülve pisilnek. :) Talán, ha nagyon sürgős, akkor nem, vagy nem tudunk róla, de ennek nincsenek látható jelei. Azt hiszem megszokták itthon.

28. babyyy (válaszként erre: 27. - Magdalénia)
2018. aug. 27. 19:08
Állva pisil, így sajnos akkor sem ül ra. És WC-be egyébként, segítség nélkül ügyesen. Holnap telefonálok a kórházba.
27. Magdalénia (válaszként erre: 26. - Babyyy)
2018. aug. 27. 12:53

Ne is mondd! :( Jó, hogy már túl vagyunk rajta.


Hát igen, a kisfiúk nem szoktat babázni. De lehet kamionozni is. A sofőrnek is vannak szükségletei. :)


A lehető legjobb, ha elmentek a Heim Pál-ba. Közvetlenül találkoztok olyan szülőkkel és gyerekekkel, akik hasonló problémával küzdenek és már gyakorlatuk van benne. Lehet, hogy van valahol ekkora gyermekeknek csoportos pszichológiai foglalkozások, amiről tájékozódhattok.


Pisilésnél ráül a bilire minden további nélkül?

26. babyyy
2018. aug. 27. 08:32

Kisfiú. A babazas kb 5 percig köti le :)))) azért lehet, h mindennap 5 percet bábozok neki és majd eljutunk a biliig. Meg lehet csinalok műkakit, valaki írta itt azt is.

Meg az is lehet, h majd apjával viszem a Heim palba és akkor amíg megbeszéljük a dolgokat, addig kint várnak.

Hat igen, a guttalax nagyon tekeri neki is de az az igazság, hogy képtelenség még olyankor is a bilire ráültetni...mintha komolyan az kínzás lenne...én szoktam az ölembe venni amikor már látom, h nagyon odavan és szét rakni a lábát, a popóját lelógatom és úgy jön ki. Óriás sírás közben persze.

2018. aug. 26. 22:32
Sokat nem kell beszélned az orvosnál, mert minden gyerek azért van ott, ismerik a problémát. A doki inkább kérdezni fog, étkezési szokások, betegségek, mióta tart stb.
24. Magdalénia (válaszként erre: 23. - Babyyy)
2018. aug. 26. 22:23

Kislány, kisfiú?

Babázzatok, szerepjáték. Egyszer csak el kell jutni oda, hogy pisilni, kakilni kell a babának a bilibe. De ne ez legyen a fő mondanivaló.


Nekünk azt tanácsolták, hogy a guttalax adása után ne foglalkozzunk a kakilással. Jön az magától, amikor jönnie kell. Annyi, hogy rendszeresen ráültettük a bilire. Reggel, ebéd előtt, után stb.


Mi a gyerek előtt tájékoztattuk az orvost pár mondatban. A gyerek nem is figyelt arra, amit mondtunk, mert lekötötte a rendelő és a többi gyerek. Gyereke válogatja. Az unokám nem volt hisztis, sírós. Komoly kislány volt. Nyugodtan vizsgálhatták. Én vittem, nem az anyja és így elég higgadt tudtam maradni, ami a gyerekre is jó hatással volt. Becsapni nem szabad, a doki is elmagyarázza neki, hogy mi fog történni. Szerintem beviheted magaddal. A pszichológus arra értette, hogy otthon ne beszéljetek állandóan a kakilásról, a problémáról a gyerek előtt és ez érthető.


Tudod, az injekció sem jó dolog a gyereknek, ha kell, de mégis át kell esnie rajta. Megelőzni nem lehet, csak segíteni, hogy utána feldolgozza.

23. babyyy
2018. aug. 26. 13:50

Beszélgettünk róla már sokszor de nem válaszol. Csak annyit mond, hogy “mert nem”.

A kupozast mi kihagytuk mert nálunk nem is használ ,illetve a pszichologus se javasolta. Beöntes sztm meg nagyobb ellenállást váltana ki, rosszul van ha a popojahoz nyúlunk. Ez akkor hasznos ha valaki tényleg kakilni akar és megkönnyebbül. De aki vissza akarja tartani annak ez trauma. Gyakorlatilag azzal is kudarc élményt idézünk elő, ha erőszakkal meg mkakiltatjuk hiszen ő vissza akarta tartani...és nem sikerült. Persze ennek ellenére muszáj de a beontest nem erőltetem. Elmegyünk akkor a Heim palba hátha mondanak valami okosat. Ott ultrahang is készül? A másik, h a gyerek előtt kell megbeszélni a dolgot? Csak mert a pszichologus határozottan azt javasolta h a gyerek előtt ez ne legyen téma, ne csináljunk belőle ügyet.

22. Magdalénia (válaszként erre: 20. - Babyyy)
2018. aug. 26. 12:54
Kérdezd meg: "ha a kaki ki akar jönni, miért nem engeded? Ha te pl.ki akarsz jönni a kiságyadból és én nem engedlek ki? Nem lesz az senkinek sem jó!" Vagy valami hasonló.
21. Magdalénia (válaszként erre: 18. - Babyyy)
2018. aug. 26. 12:47

Olyan sok mindentől függhet. Az sem mindegy, hogy az epe mikor mennyit termel. Egy székletvizsgálat nem a világ. Meg kellene ejteni, hogy tényleg mindent ki lehessen zárni. Hasra ütéssel nem lehet.


Ha "csak" a fájdalmas kakilás áll a háttérben, meg kell várni, amíg minden kakilás fájdalmatlan lesz hónapokon keresztül. Lassú folyamat, de sok türelem kell hozzá és nem görcsölni.


Zuhanyozás helyett jobb kádban fürdetni. Néha jót tesz a melegített hőpárna a hasán. Tornáztatni, hogy a kaki lejusson abba a szakaszba, ahol az inger keletkezik.

Szerintem a Guttalax kúra jó, de hosszadalmas. Ennél kíméletesebbet még nem találtak ki.


Régen azzal előzték meg a széklet visszatartást, hogy már az első jeleknél beöntést adtak, nem volt mese, vagy ricinust így nem alakult ki a fájdalomtól való félelem sem. Pedig a ricinus milyen veszélyes szer!

Később jött a kúp, ill.a hőmérővel való próbálkozás.

20. babyyy
2018. aug. 26. 12:23
Ja, meg ő mondja is, h ‘anya visszanyomtam’ vagy ‘anya, nem nyomom ki, akkor se kakilok’ stb
19. Magdalénia (válaszként erre: 9. - Andita1)
2018. aug. 26. 12:22

Igen. Ezért nem tanácsos a bilit a kisgyerek előtt kiüríteni, vagy lehúzni a WC-n. Sőt, még a pelust sem előtte kell a szemetesbe dobni. :)


Ilyen meggondolásból nekem nem szimpi, hogy "majd az éhes smilet jóllakassuk". Nem biztos, hogy a gyerek így fogja értelmezni, esetleg ő veheti a szájához.

18. babyyy
2018. aug. 26. 12:17
Abból gondolom h nincs szervi baj, h látom ha akar akkor tud kakilni. Szorulása nincs.
17. babyyy
2018. aug. 26. 12:11
Nagyon kedvesek vagytok, hogy írok! Már teljesen kivagyok, van h éjjel nem alszok emiatt. Ezen agyalok. És nem kellene idegeskedni mert közben a másodikat várom. A Heim palba bejelentkeztek akkor, többen dicsérték. Ráadásul mindenki azzal ijesztget h az ovitol majd még sokkal rosszabb lesz. Mondjuk nek tudom hogyan lehetne ennél sokkal rosszabb. Max ha kórházba kell vinni.
16. Magdalénia (válaszként erre: 14. - 301ae9b789)
2018. aug. 26. 12:06

Nálunk teljesen megszűnt. Később kiderült, hogy pajzsmirigy elégtelensége van, hízásra hajlamos volt.

Gyógyszert szedett rá, kamaszként lefogyott és ma is tartja a normál súlyát. Nagyon odafigyel az étkezésére.


Ezért fontos a belgyógyászati vizsgálat is, mert nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy "nincs szervi baj".

15. Magdalénia (válaszként erre: 6. - Babyyy)
2018. aug. 26. 11:57

Megkérdeztem a menyem. Napi 3 cseppel kezdte és napi 5 cseppig mentek fel fokozatosan. Az óvodával nem volt gond, ott sosem kakilt, csak otthon.


Előzőleg írtam a Péterffyt, de nem. A Heim Pál gyermekkórháznak volt ott kihelyezett rendelője. Szervi probléma nélkül is érdemes ott kezdeni, mert nagy tapasztalatuk van és más gyerekek is járnak oda hosszabb-rövidebb ideig. A legtöbb jó tanácsot ott kaptuk.

2018. aug. 26. 11:34
A lányom mai napig szorulasos. Nala ez ugy valtodott ki, hogy egyszer sikerult irdatlan nagyot kakkantania, es latta hogy hirtelen megijedtem tole, mert kicsit a feneket is felsertette. Na onnantol visszatartas ezerrel. Pszichologus, konyorges, jatek, rakiabalas, beszelgetes, agyf@sz minden jatszott. Aztan valahogy ovis korban elmaradt...talan latta, hogy a tobbi gyerek se hal meg a vecen...bar azota se hajlando idegen helyen vecezni, ha nem muszaj. Hasmenest meg egy zaptojas-szilvalekvár kombó se tudna okozni nala...
13. andita1 (válaszként erre: 12. - Babyyy)
2018. aug. 26. 08:57
Szerintem nem ha veszel hozzá egy új bilit is.
12. babyyy
2018. aug. 26. 08:51
Ez aranyos. Én azzal próbálkoztam, h a kaka egy vont és a pelus vagy bili a végállomás. Egy új sztorival nem zavarnàm össze?
11. andita1 (válaszként erre: 10. - 124637ff9b)
2018. aug. 26. 07:44
Tényleg! Ezt kifelejtettem! 😅
10. 124637ff9b (válaszként erre: 9. - Andita1)
2018. aug. 26. 07:28

😂

Utána még el kell magyaráznod, hogy senki más nem szeret kakit enni, csak a Kakuci 😂

2018. aug. 26. 07:22

Valahol olvastam hogy ők még úgy érzik hogy a széklet vagy a hajuk az a saját részük és ezért nem akarják elengedni.

Én rajzolnék egy nyitott szájú smile-t a bili aljára és mondanám neki hogy a smile (pl. Kakuci) mindig éhes és kakival jóllakik, de ha nem kap szomorú lesz. :(

A gyerekek mindig segíteni akarnak másokon. Egy próbát megér.

2018. aug. 26. 04:03
Ja és köszönöm mindenkinek aki irt, várok még tapasztalatokat!!
7. babyyy (válaszként erre: 2. - 301ae9b789)
2018. aug. 26. 04:01
És meddig tartott? Mikorra nőtte ki?
2018. aug. 26. 04:01

Nem szakorvos ajánlotta hanem a gyerekorvos. A guttalaxból a maximális adagot kapja (6 csepp), ha ennél kevesebbet adok akkor vissza tudja tartani. Ez meg nagyon megtekeri a pocakját de legalább kakil.

Biztos, hogy nincs szervi gondja mert volt 5 hónapunk amikor nagyon ügyesen kakilt mindennap vagy egy nap többször is mindenféle külső hatás nélkül. Akkor valamiért nem félt vagy szorongott a kakilas miatt. Persze, tudom, hogy fél és emiatt nem kakil de a kiváltó ok lehet kb 1000 féle. Ez egy ördögi kör. Elkezdi visszatartani, egyre jobban faj, akkor már a félelem miatt sem kakil...és így tovább. Jelenleg szerintem az ovitól tart egy kicsit és ez váltotta ki nála, hogy így elfajult a helyzet. Pszichologusnal voltunk de túl kicsi a terápiához egyelőre. Várni kell kicsit vele. Én a Heim Pálban hallottam olyan osztályról ahol kimondottan ezzel foglalkoznak, de oda még nem vittem. Persze rá szeretném vezetni, h a kakilas nem faj ha mindennap kakilunk de egyszerűen nem akar sehova!!!!! Nagyon nagyon sajnálom szegényt, és felek h ez a sok hashajto se jó neki. És egyáltalán mi lesz így az oviban?

Ő amúgy több mint egy éve csinálja, voltak jobb időszakok (mint az az 5 hónap), voltak tűrhető időszakok amikor 2-3-4 naponta kakilt és nem kemenyet. Szóval nem feltétlenül csak a fájdalom ami zavarja. Valamiért egyébként is egesz kicsi kora óta foglalkoztatja ez a kaki téma, némi undort is észreveszek nála. Ötletem sincs hogy még mi segíthetne. Azt sem tudom, mi lesz így az oviban? Majd a hashajtos napokon nem viszem be?!

2018. aug. 25. 22:00

Régebben (15 éve) volt obstipációs szakrendelés a Péterffyben. Mielőtt rátaláltunk, kis labdacsos, langyos vizes beöntést (keveset) alkalmaztunk 4 nap után. Nem volt kellemetlen élménye, mert utána nagyon megkönnyebbült.

Miután a Guttalax kúrát elkezdtük, kb.fél, de inkább egy év alatt jött rendbe a gyerek. Már nem emlékszem, hogy akkor milyen dózist határozott meg az orvos.


Általában a kemény széklettől való félelem miatt tartja vissza és sokáig nem hiszi el, hogy a következő kakilás nem fog fájni. Majd ha elfelejti a fájdalmat, megszűnik a visszatartás is.

4. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Babyyy)
2018. aug. 25. 21:41

Ha Guttalaxtól is csak 5-6 naponta van széklete, akkor nem a dózis kevés? Én inkább erre gondolok.


Egyáltalán a gyerek szakorvos ajánlotta a vizsgálatok után? Nem pszichológusra gondolok, hanem belgyógyászra. (A pszichológusra ebben a korban inkább a szülőnek van szüksége, hogy hogyan kezelje a problémát.)


A Guttalaxot fokozatosan szabad bevezetni, illetve csökkenteni is.

2018. aug. 25. 21:22
Mindenképp felkeresnék egy szakembert. Pl egy gyermekpszichológust. Az ilyesminek lelki oka szokott lenni,amit a szülő vagy a környezet nem feltétlenül tud megfejteni/megoldani.
2. 301ae9b789 (válaszként erre: 1. - Babyyy)
2018. aug. 25. 19:08
19 eves nagylányommal anno ugyanezt a kalvariat jartuk ebben a korban. Valami borzasztó.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook