Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Jogos elvárás a férjemtől, hogy a babaváró kölcsönt egyedül fizessem vissza? fórum

Jogos elvárás a férjemtől, hogy a babaváró kölcsönt egyedül fizessem vissza? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
10. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 3. 16:29

A közös lakásból az ő tulajdonrésze a kapott szülői támogatás összegével több lett mint 50 %?? Vagy ettől függetlenül felesben írattátok be a tulajdonrészt?


- Ha 50-50 %-ban szerepeltek tulajdonosként, akkor valahol jogos az elvárása.

- Ha az ő tulajdonhányada ez miatt több, mint 50 %, akkor az a jövedelemtöbblet ott el lett neki ismerve, tehát a babavárót közösen kell fizetni.


Ne akarjon már két jogcímen is előnyöket kovácsolni magának!!

2023. ápr. 3. 16:27

Most èn leszek a köcsög...

Te vetted fel akkor fizesd vissza te!

Èn sem várok egy fillért sem az èn hitelembe a fèrjemtől ahogy èn se fizetem az övèt.

Természetesen ha gebasz lenne átutalnám ès nem kèrnèm vissza,de ebből nem lenne rendszer!

2023. ápr. 3. 16:26

Hát ez most nagyon meglepett. Valójában azért, mert nálunk teljesen máshogy működnek a pénzügyi dolgok. Szerintem ezt inkább tőle kérdezd meg. A mi életünkben eljött egy pont amikor egyszerűen muszáj volt beszélgetni arról, hogy a közös kasszát hogyan képzeljük el.

Szerintem beszélgessetek el erről.

2023. ápr. 3. 16:26

A mama ragaszkodhat hozzá - a fiának adott támogatás a férjed különvagyona, ebben az ügyben nem lehet igazságosan dönteni. Arra azért te sem gondoltál, hogy a férjed fizet 100 %-t, Te pedig semmit vagy csak nagyon csekély összeget, és az ingatlan fele a Tied lesz.


Nincs elég info a korrekt válaszhoz, pl számszaki nagyságrendek stb


Mindenképpen megállapodást kellene kötnötök.


(Tudom, hogy nem népszerű a reagálásom, nem szeretnék vitatkozni ebben a témában, senkivel.)

6. ssueB (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 3. 16:25
Én ezt azért nem értem, mert a másik nélkül egyikőtök sem tudta volna igényelni és megkapni. Illetőleg ha megszületik(nek) a gyermekek, akkor majd mit fog mondani, hogy tartozol neki, mert ez a pénz ki lett nullázva, ő viszont akkor is annyival többet tett bele?
5. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 3. 16:24

Szia.

Az én véleményem az, h egy családban csak egy kassza van, és abból fizetik a költségeket.

4. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 3. 16:23
Elváltatok?
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 3. 16:21
Tulajdonképpen igen.
2. gigi> (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 3. 16:17
Azt,hogy a férjed még nem nőtt fel teljesen. Nem érzi a felelősség súlyát. Enyém, tiéd.. Mint az oviban. Ha egy család vagytok, egy a felelősség!
2023. ápr. 3. 16:12

Sziasztok,


Jogos elvárás a férjemtől, hogy a babavárót egyedül fizessem vissza, mert lakásvásárlásnál ő kb ugyanennyivel több összeget tett bele? ( anyukájától kapta a pénzt). Fele -fele a tulajdonjog..ebből a szemponbtól megértem, ugyanakkor fáj is, hiszen hol itt az egy család, egyek vagyunk, ami az enyém az a tiéd is dolog? Mit gondoltok erről?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook