Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Jogos elvárás a férjemtől, hogy a babaváró kölcsönt egyedül fizessem vissza? fórum

Jogos elvárás a férjemtől, hogy a babaváró kölcsönt egyedül fizessem vissza? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
70. Bichi
2023. ápr. 3. 21:21
Ezért jó a hoxán lenni, minden ilyen fórumnál hálát rebegek a férjemért :D
69. temmp (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 3. 20:19

Es a gyereke neveleseert miert nem kersz penzt? Ha mar ilyen anyagias kis ....., ize,a te kiesett jovedelmed egy reszet igenis potolja, nem csak a tied a gyerek!!

En nem tudnek vele egyetlen percet sem elni, az biztos.

68. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 3. 20:08
Miért kell visszafizetni? Elváltok?
67. secret8 (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 3. 19:16
"Egyedül nem fogja eltartani a családot"? Felvilágosíthatnád, hogy DE!, van az a helyzet, amikor az egyik fél tartja el. (De csinálhatja ő is a babával a teendőket, majd te dolgozol.) Ha egyszer tartósan beteg lesz, vagy elveszítené az állását, akkor mit szólna, ha te így állnál hozzá?
66. mimy63
2023. ápr. 3. 19:16

Nemrég pont ezen a fórumon volt téma a közös kassza - külön kassza kérdés.

Akkor sokan kiálltak a külön kassza mellett.


A mostani példa pont a külön kassza árnyoldalára mutat.


De... ha kb. annyit tett bele a férj családja, mint a babaváró hitel összege, akkor "papíron" tényleg jogos, hogy azt ne a férj fizesse vissza, ha már 50-50% a tulajdonjog.

2023. ápr. 3. 19:06

Végigolvasgattam a hozzászólásokat az elejétől. Ti külön kasszán vagytok, teljesen mindegy, hogy ő mit mond erről, mivel mindent megosztotok fele-fele arányban, és külön szóvá teszi, hogy ő mennyi pénzt tett bele az elején, ezért igen, neked egyedül kell visszafizetned az ő logikája alapján a babaváró kölcsönt.


Nem jogos, de a gondolkodása alapján ez következik.


Én a részemről a teljes közös kasszára szavazok, mert úgy lehet csak dinamikusan élni. Úgy nem, hogy folyton nézitek, hogy jaj kicsim, neked nincs elég pénzed, hogy a nyaraláson fedezzük a te kajádat, ezért nem megyünk nyaralni.

64. Channa* (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 3. 18:59

Milyen nemzetiségű, ez a pasi?


Annyira kellett neked ez, hogy képes voltál belemenni?


Nem értem a nőket! És még gyereket is szülsz ilyennek, felveszel vele babavárót.


Én tuti, hogy az ilyennel semmit nem kezdtem volna, nemhogy közös jövőt tervezni vele. Közös lakást meg végképp nem.

Ha tudod, akkor fizesd ki a részét a lakásból, aztán lehet szélnek ereszteni.

63. Kacsahercegno (válaszként erre: 62. - Greeneyed)
2023. ápr. 3. 18:44
Ugyanezt akartam írni, hogy inkább a közös döntés, mert ha közösen eldöntik hogy fél évet marad otthon, az is épp ugyanolyan jó, csak akkor legyen tényleg közös. Annyira nem értem, hogy emberek hogy hoznak meg ilyen hatalmas döntést, mint a gyerekvállalás, ezeknek a dolgoknak a teljes figyelmen kívül hagyásával. És persze 99%ban a nő az aki megszívja, a pali meg elvan mintha mi sem történt volna. Remélem, FI férje legalább egy házimunka- és konyhatündér, és a gyerekkel is rengeteget foglalkozik, mert különben elég gáz. :(
62. Greeneyed (válaszként erre: 56. - Gigi>)
2023. ápr. 3. 18:41

Nem mindenki marad otthon 3 évet Magyarországon sem. Másrészt ha marad, az is közös döntés kellene, hogy legyen, mivel lényegében apa tartja el ilyenkor a családot, a gyes összege aprópénz.

De abban egyetértünk, hogy ez a kategorikus utasítás, hogy nem maradhat otthon a fórumnyitó, ez gáz.

61. Flóra76 (válaszként erre: 58. - Timycat)
2023. ápr. 3. 18:37
Pontosan.
60. vigyefene (válaszként erre: 55. - Timycat)
2023. ápr. 3. 18:36
Így van, mind két fél másképpen viselkedik ismerkedésnél mint mondjuk 6 év, vagy más idő/esemény után.
59. gigi> (válaszként erre: 57. - Andi6020)
2023. ápr. 3. 18:35

Általánosságban gondoltam.

Mivel ő jött ide,neki kellene alkalmazkodni.

58. timycat (válaszként erre: 54. - Timycat)
2023. ápr. 3. 18:29

Milyen oktondi vagyok.... hát van megoldás, 3 gyerek kell gyors egymásutánban, ezzel a hitelt is elengedik és kb 4 évet otthon is lehet, így már természetesen a férj engedélyével is.


Problem solved.

57. andi6020 (válaszként erre: 56. - Gigi>)
2023. ápr. 3. 18:24
Konkrétan milyen törvényekről beszélsz?
56. gigi> (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 3. 18:19
Mielőtt hozzá mentél, nem mondtad el neki, hogy a mi országunkban mi a megszokott gyermek születés után? Nem mondtad el neki, hogy itt 3 évig maradnak otthon az anyukák szülés után? Hogy jön ő ahhoz, hogy meg mondja neked meddig maradhatsz otthon? Ez egy másik ország, más törvények, más szokások. Mivel ő is itt él téged feleségül vett, az itteni törvények, szokások rá is vonatkoznak, neki is kötelessége tudomásul venni és betartani.
55. timycat (válaszként erre: 50. - Vigyefene)
2023. ápr. 3. 18:18
Azért a nőket sem kell félteni ha önáltatásról van szó.
54. timycat (válaszként erre: 42. - Főnix3)
2023. ápr. 3. 18:15
Erre nincs megoldás szerintem, itt a felek alapvetően más értékrendet képviselnek, más a hozzáállásuk az élethez. Vagy soha szóba sem került a közös jövő közöttük vagy a kapcsolatban valaki hitegette a másikat.
53. timycat (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 3. 18:13

Megint én leszek a nem népszerű, de erről szerintem az elején kellett volna beszélnetek.


Egy család nem a külön- vagy közös kassza alkalmazásától család vagy sem, hanem hogy a felek egyirányba húznak, ugyanúgy gondolkodnak alapvető dolgokról, pl jövő, gyerek.

Jó nagy kak!t sikerült kavarnotok a gyereketeknek.

52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - Borian)
2023. ápr. 3. 18:10
1 évig
51. Borian (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 3. 18:02
akkor csak fél évig leszel otthon?
50. vigyefene (válaszként erre: 43. - Andi6020)
2023. ápr. 3. 18:01

Szerintem a férfiak másképpen viselkednek amikor udvarolnak, mint házasság után. Általánosságban beszélve, rosszabbul, miután elérték céljukat.

Pl. én nem, miután összaházasodtunk azt mondtam a feleségemnek, h neked többet nem kell dolgozni, dolgzhatsz ha unatkozol itthon, de nem kell.

Nincs két egyforma eber a világon, áltanositva mondunk véleményt, amit a saját tapasztalunk jobban befolyásol, mint bármi más.

49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - Borian)
2023. ápr. 3. 17:59
Ezért megyek vissza dolgozni
48. Borian (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 3. 17:57

a csed a régi gyás, ugye?

az még elég értelmezhető összeg, de gyedből nem fogsz tudni hitelt törleszteni, fél havi kajapénzt fizetni...akkor mi lesz?

47. Borian (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 3. 17:55

ó, ne butáskodj... én gyakran veszekszem a férjemmel, pedig két nagy cula gyerekünk van és ezer éve élünk együtt jóbam-rosszban... attól még veszekedni néha kell

és ebben a szituban érdemes is... szerintem

2023. ápr. 3. 17:55
Pontosan. Megkaptam a CSED -et, otthon vagyok és ugyanúgy megy minden felesbe.
2023. ápr. 3. 17:53

A gyerekünket mindennél jobban szeretem..miatta nem fogok veszekedni.

Természtesen kifogom akkor ha kell egyedül fizetni a babavárót, csak iszonyatosan fáj ez a hozzáállása.

2023. ápr. 3. 17:51

De akkor már meg is van a közös gyerek és otthon vagy vele? Akkor hogy működik a külön kassza dolog? A tartalékaidat éled fel, miközben a közös gyereketekkel vagy otthon és nem keresel pénzt? Ő meg vígan rakja félre a havi x összeget?


Amúgy én totál külön kassza párti vagyok, egészen addig, amíg nincs (tervben) gyerek. Onnantól felborulnak a viszonyok, amik ezt lehetővé teszik... Ezekről amúgy nem beszéltetek az esküvő/gyerekvállalás előtt?

43. andi6020 (válaszként erre: 41. - Vigyefene)
2023. ápr. 3. 17:50
Az anyagi jellegű problémák kijönnek sokkal hamarabb.
42. Főnix3 (válaszként erre: 40. - Andi6020)
2023. ápr. 3. 17:50

Szerintem ezzel tisztában van.

Inkább a megoldás része az, ami esetleg érdekelheti.

41. vigyefene (válaszként erre: 40. - Andi6020)
2023. ápr. 3. 17:48
Áááá, lakva ismerszik meg az ember.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook