Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogi kérdések! fórum

Jogi kérdések! (beszélgetős fórum)


1 2
2023. jan. 23. 16:01
Szerintem pedig nem rossz ötlet. Nyilván nem kell vakon elhinni amit itt mondanak, de a mihez tartozás végett és 1-2 jó ötlet reményében még akár hasznos is lehet.
11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Janosom1)
2023. jan. 23. 15:23
Inkább beszéljük meg, hogy kin milyen ruha van, vagy hogy ittál e ma már kávét. Kevésbé veszélyes, mint jogászkodni.
10. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Janosom1)
2023. jan. 23. 14:13
Síkos ez a talaj. Nagyot bukhat, aki kizárólag az itt kapott tanácsok alapján, ügyvéd igénybevétele nélkül akarja ügyeit intézni.
2023. jan. 23. 12:49

Én jogász vagyok, de ezen a portálon - másutt sem - nem szoktam tanácsot adni. Elsősorban aíért, mert nem tudni, hogy tanácskérő mennyire pontosan irja le a tényállást, valami szitu vagy irat hiányzik-e még, aminek ismeretében adható csak korrekt tanács, és arról nem beszélve hogy munka és család mellett időm sem lenne rá.

Célszerűbb profihoz menni, ő elkéri ami szükséges az ügy ismeretéhez és nagy valószinűséggel hasznos tanácsot ad.

8. Sirga (válaszként erre: 7. - Rabankari)
2023. jan. 23. 12:44

Nekem ezzel az a bajom, hogy több jogásszal is beszéltem az ingyenes jogi tanácsadóktól, és nem volt teljes átfedésben, amit mondtak ... :( Márpedig a jog szerintem meglehetősen "fekete-fehér". (Örökléssel kapcsolatos kérdésem volt/van.)

Úgyhogy a fórum működésének én is örülnék - bár az eddigiek után már nem tudom, kinek higgyek.

7. rabankari (válaszként erre: 1. - Janosom1)
2023. jan. 23. 12:17

Van lehetőség ingyenesen jogi tanácsadás igénybevétére online jogpontokon,illetve személyes ta nácsadásra is.

(munkajog,társadalombiztosítási jog,adójog)


[link]

6. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Janosom1)
2023. jan. 23. 09:15

Ha esetleg valaki itt ingyen és bérmentve adna jogi tanácsokat, mire tudnád felhasználni?

Hivatkozol majd, hogy a hoxán ilyen nicknév ezt meg azt a tanácsot adta?

5. timycat (válaszként erre: 1. - Janosom1)
2023. jan. 23. 09:03

"jogászokra van szükség, akik bizony borsos összegekért teszik ezt meg"


Biztos te is ingyen szoktál dolgozni.

4. aszparagusz (válaszként erre: 2. - Bichi)
2023. jan. 23. 08:51
Nekem is kedvencem, mikor a "hozzáértők" írják a 30-40 évvel ezelőtti tapasztalataikat.
3. Pasionella (válaszként erre: 1. - Janosom1)
2023. jan. 23. 08:40
Facebookon van olyan csoport ahol ügyvéd ingyen válaszolt, annak sokkal több értelme van.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Janosom1)
2023. jan. 23. 08:27
Szerintem ezzel csak egy probléma van, hogy ezen a fórumon mindenki mindenhez is ért, és hát semmi garancia hogy valaki olyan fogalmaz meg egy megoldást, ami valóban jogilag is hiteles. Én nem vagyok ugyan jogász, de sokszor olvasok olyan "hozzáértő" tanácsot, amit váltig állít, hogy az úgy jó, és hát köze nincs a jogi szabályozáshoz...
2023. jan. 23. 08:10

Jogi kérdésekben jártas emberek segithetnének egymásnak!

Nagyon sok olyan jogi propbléma merülhet fel, amelyek megoldásához jogászokra van szükség, akik bizony borsos összegekért teszik ezt meg.Ezen fórum arra szolgálna,hogy tapasztalatainkkal, tudásunkkal segitsük azokat, akik anyagi okok miatt nem tudnak szakjogászolhoz fordulni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook