Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Jóga és meditáció fórum

Jóga és meditáció (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
681. b38fef89a3 (válaszként erre: 672. - Tárnics)
2009. máj. 9. 12:07
Igaz, hiszen a Víz üzenete film is mondta ezt... Ezt ki is próbáljuk!
680. c4f059c04b (válaszként erre: 679. - Tárnics)
2009. máj. 8. 15:01
Nekem a formája furcsa. Miért fontos a koponya alak? Ha ugyanaz a kristály kocka lenne akkor nincs "varázserő"? A keletkezésük viszont érdekes téma. Ki készítette és hogyan.
679. tárnics (válaszként erre: 678. - C4f059c04b)
2009. máj. 8. 11:50
Én az ilyesmivel,amit nem tudok megtapasztalni , úgy vagyok, hogy hiszem,ha látom, de el sem vetem,mint lehetőséget.Elraktározom mélyen a tudatomba,s ha hasonló dolgot tapasztalok,akkor újra elgondolkodom rajta.Alapjában véve nyílt vagyok mindenre,míg az ellenkezőjével nem találkozom,nem vetem el, mint potenciális lehetőséget.Ebből adódóan nem szűkül be a látóköröm,mindig van bennem egészséges kíváncsiság.Persze ezt nem mindenki szereti, s megvannak a hátulütői is.
678. c4f059c04b (válaszként erre: 677. - Tárnics)
2009. máj. 7. 22:00
A kristálykoponyákról olvastam már, és filmet is láttam róluk. Hát kevés dolog van ,amiben nem hiszek, de ez oda tartozik. Persze lehet hogy tévedek.
677. tárnics (válaszként erre: 676. - 362f169ace)
2009. máj. 7. 20:50

Szia!

Én mindent ,ami körülvesz,amivel találkozom legyen az személy, tárgy gondolat,körülmény ,bármi,keresztülvezetem saját tapasztalataimon ,mielőtt arról véleményt formálok. Én nem nevezek ki semmit különleges hatással bírónak, míg én azt személyesen meg nem tapasztalom. Persze figyelembe veszem mások tapasztalatait is ,aztán a kettőt egybevetve már könnyebb ítéletet formálnom. Én úgy gondolom a mi világunk úgy működik, hogy mindennek az alfája és az omegája a tapasztalat.Én már nagyon régóta,kb 15 éve használok kristályokat meditációhoz, s én igenis azt vettem észre, hogy rám különleges hatással bírnak ,s mindegyiknek más a hatása ,ezért lettem volna kíváncsi mások tapasztalatára is elsősorban, de a sima vélemény is érdekel.Én úgy találtam,hogy hatásukat szükségtelen erősíteni vizualizációval,vagy megerősítéssel, maguktól hatnak. Azok a képek,érzések amelyek a meditáció során megjelentek sokkal intenzívebbek, sokkal közelebb jutok velük önmagamhoz,mint nélkülük.S igazad van némelyik kavics is hatásos. A kedvencem egy sima lazac színű kő, amit a Jordán sivatagban találtam. Mindig a megérzéseimre hagyatkozom a kövek kiválasztásakor, hagyom, ők találjanak meg engem.Sokan nagyon eredményesen gyógyítanak is kristályokkal,ásványokkal. Ebben szerintem a kibocsátott rezgésnek , a színnek és az anyagnak is szerepe van.

Most olvasok egy nagyon érdekes könyvet a kristálykoponyák rejtélyéről Chris Morton és Ceri Louise Thomas-tól ,azóta nagyon izgatja a fantáziám a kristálytudatosság.Dokumentumfilm is készült a témában ,volt szerencsém azt is látni . Hát nem is tudom,még nem emésztettem meg az egészet.Ajánlom elolvasásra mindenkinek a könyvet aki érdeklődik a múlt.a jelen és a jövő titkai iránt, s önmagában még nem találta meg rá a választ.

Üdv :Tárnics

2009. máj. 6. 22:28

Sziasztok,

Teljesen jó Graywolf kérdése.

NINCS KITÜNTETETT ANYAG!!

A kristályt azért neveztük ki - több ezer éve! - valamilyen különleges hatással bírónak, mert egyébként a szemünknek is kellemesek. Ennyi. Ha fogok egy kavicsot, s "ráprogramozom", hogy "TE SZERENCSÉT HOZOL", akkor az a kavics "működik". /Elnézést a sok idézőjelért./ Mert a GONDOLAT működik.

A víz miért más, mint a minket körülvevő anyagok?

Mert más a halmazállapota, s ezáltal "könnyebben vesz fel információt".

Hogy ez miért van, AZT NEM TUDJUK!! Ez tapaasztalati tény. /Ha egyáltalán van ilyen./

Üdv

675. c4f059c04b (válaszként erre: 674. - Tárnics)
2009. máj. 6. 20:48
Szerintem erre minden anyag képes, ha a víz és a kristályok tudják. Vagy van valami a szerkezetükben ami miatt jobban felveszik ezeket a tulajdonságokat? És miért tudják újra átadni?
2009. máj. 6. 17:17

Persze, ennyire tényleg nem lehet egyszerű.

Lehet,mégis csak új fórumot kellett volna nyitni a témának, s azon megvitatni,mert egy kicsit elkanyarodtunk a jógától és a meditációtól.

Szerintem a víz és a többi kristályos anyag begyűjti az összes információt a környezetéből,s aztán azt felerősítve sugározza ki.Az adott vízben benne van az összes korábbi információ is, s még ha megtisztítjuk is valamilyen erre alkalmas technikával pl ima akkor is a címke feliraton kívül is minden információt továbbra is begyűjt .Pl,ha veszekedés van a szobában, ahol van a palack víz akkor azt., mint negatív információt sugározza a környezetébe. Tehát sok mindent figyelembe kell venni akkor ha hatást vizsgáljuk. A lelki ráhangolódással ,rámeditálással a programozáskor sokat javíthatunk az eredményességen. Azt sem kell elfelejteni, hogy az elfogyasztott vízen kívül milyen rengeteg hatás ér minket a nap folyamán. De mivel testünk nagy százaléka víz szerintem sokat lendíthetünk a dolgokon pozitív irányba egy ilyen programozással.Az biztos, hogy az adott víz minőségét így fel lehet javítani.

673. c4f059c04b (válaszként erre: 672. - Tárnics)
2009. máj. 6. 15:34
Ezt hiszem is meg nem is. Ennyire nem lehet egyszerű. Meg aztán még az is lehet, hogy különböző szavakra esetleg változik a víz szerkezete, de nem biztos hogy valóban azt közvetíti amit a ráírt szó jelent.
672. tárnics (válaszként erre: 671. - B38fef89a3)
2009. máj. 6. 14:32

Szia!

Én többet mondok. Programozhatsz magadnak ivóvizet.

Én tisztított ozmózisos vizet használtam hozzá, de szerintem bármilyen víz jó hozzá. Betöltöd egy üvegpalackba és ráragasztasz egy címkét,melyre számodra pozitív megerősítést írsz.Pl:harmónia,szeretet,stb . De lehet a palackot egy olyan képre helyezni ,amelynek számodra pozitív a kisugárzása. Lehet pl fénykép, amin boldog vagy,vagy kép arról akivel lenni szeretnél,hely,ahová kívánkozol, lehetőség határtalan. Hidd el megéri!

671. b38fef89a3 (válaszként erre: 669. - Tárnics)
2009. máj. 5. 23:32
Egyetértek. Az Egy mindent áthat. Vagy ha "tudományosabban" akarjuk nézni, úgy is mondhatjuk, hogy minden információt tárol. Én pár hónapja "A víz üzenete" című rövidfilm-sorozat kapcsán (keress rá erre YouTube-on) voltam teljesen elképedve, hogy milyen intelligens is az egyszerű víz, mennyi különbség van víz és víz között, hogy a víz hogyan abszorbál információt a környezetéből stb... Egyszerűen döbbenetes.
670. c4f059c04b (válaszként erre: 669. - Tárnics)
2009. máj. 4. 21:48
Tetszenek a kristályok, van nekem is hegyikristály, rózsakvarc. De már nem hordom ékszerként, csak ritkán veszem kézbe. Valahogy úgy érzem, a helyükön kellene hagyni ezeket a "köveket", nem pedig a felszínre hozni.
669. tárnics (válaszként erre: 668. - C4f059c04b)
2009. máj. 4. 21:33

Értem alatta:

A kristályok nem egyszerű kövek,hanem tudatossággal rendelkező entitások,és ,mint ilyenek gondolatokkal,érzelmekkel rendelkeznek,fejlődnek.

Más tudatossági szinten vannak,mint mi emberek. Ugyan úgy az Egy, a Forrás kifejeződései, mint mi,csak más a fizikai megjelenésük.

668. c4f059c04b (válaszként erre: 666. - Tárnics)
2009. máj. 4. 20:24
Mit jelent az hogy kristálytudatosság? Gondolok róla valamit, de nem biztos hogy azt amire te gondolsz.
667. 362f169ace (válaszként erre: 666. - Tárnics)
2009. máj. 4. 20:06

Hello,

A kristálytudatosság az Emberi Elme tudatosságának kivetítése külső megjelenítési formákra. Ez egy segédeszköz, kapaszkodó, de ha valaki jól alkalmazza működhet.

MINDEGYIKÜNK ELMÉJE AZ ALFÁJA ÉS OMEGÁJA MINDENNEK!!! Nekem ez a HITEM.

Ha te egy kristályba vetíted ezt ki: semmi gond, működhet.

Ha valaki szobrokat készít, s abba vetíti ki önmagát: legy önmaga az által! A sor végtelen.

Én pl. a jógába vetítem ki a tudatosságomat.

Egy szó mint száz: mindig tartsunk a központhoz, a forráshoz. Akkor nem lehet baj.

Üdv

2009. máj. 4. 19:08

Sziasztok!


Mi a véleményetek a kristálytudatosságról ?

Kristály meditációval kapcsolatos tapasztalatokról szívesen olvasnék ezen a fórumon, ha van ilyen.

Nem akartam külön fórumot indítani ebben a témában , remélem nem bánjátok, ha ezen a fórumon próbálkozom .

Üdv :Tárnics

665. c4f059c04b (válaszként erre: 663. - 362f169ace)
2009. máj. 4. 18:36
Még nem sokszor ijedtem meg fórumcímtől. Ettől meg kifejezetten nem félek.
2009. máj. 4. 00:37

Hello,

A legfontosabb mindennapi jógagyakorlatot nem is említettem: az étkezés.

Lehet az baromira romboló, csak vegetációs aktus, de lehet felemelő, építő szeánsz. És a lényeg: csak rajtad múlik, hogy melyiket gyakorlod.

Üdv

2009. máj. 3. 23:47

Sziasztok,

Régen volt itt már beszólás, lehet, hogy a cím riasztó?

Mondok jobbat: AZ EGÉSZ ÉLETED JÓGA ÉS MEDITÁCIÓ, csak lehet, hogy nem tudsz róla... (lehet hogy ezzel a címmel kellett volna indítani?)

Mondom, mire gondolok:

Ha a jógát tudatosságnak vesszük, s a gondolkodást meditációnak, már helyben is vagyunk!

Én vallom, hogy a fenti mondat helytálló.

Mikor még nem ismertem "belülről" a jóga-életvitelt, akkor én is mint legtöbbünk, olyan csodabogaraknak láttam a jógát gyakorlókat.

Minél inkább megismerem ennek filozófiáját, minél több embert megismerek ezen a területen, annál inkább látom közeledni egymáshoz a mindennapi életet és a jóga gondolkodást.

Mondok példákat.

Ha sorban állsz/várakozol bárhol is, azt elvesztegetett időnek tekinted? Legtöbben igen. Pedig ha belegondolsz, kaptál 30-60, akármennyi percet, hogy a sorban állás/várakozás idejét igen aktív kontemplációval (valamilyen konkrét dologra történő meditáció/koncentráció) töltsd.

Ha valakivel beszélgetsz: jógát gyakorolsz. A koncentrációt gyakorlod, mikor a másikra figyelsz. Mi a figyelmed tárgya? Ő.

Mondok még vadabbat: mikor kávét iszol az is egy rítus, mikor rágyújtassz a cigire, az is egy rítus. Akkor mitől jóga a jóga...?

Attól, hogy ha van egy fegyelmezettségi és egy életigenlő gondolkodási szinted, akkor a cselekedeteid és a gondolataid hatása pozitív, építő. Ellenkező esetben ezen kimenetelek esetlegesek. Most ennyi, mert reggelig mondhatnám.

Üdv

662. c4f059c04b (válaszként erre: 659. - B38fef89a3)
2009. ápr. 29. 17:45
Én is nagyon bírom MPbát. Érezni hogy személyes tapasztalatokról ír. Popper Péternek is sokszor van igaza, de kissé érdekesen adja elő, főleg tv-ben láttam.
661. b38fef89a3 (válaszként erre: 660. - 362f169ace)
2009. ápr. 28. 12:22

Hello Travels,


Koszi a valaszokat, maris sokat segitettel. A sima torokules tokeletesen megy, meg a terdeloules is, mindkettonel egyenes a gerinc, ugyhogy megleszek :-) Igy most mart tisztabb a meditacio-koncentracio-vizualizacio-agykontroll tema is. Latom azt is hogy hol kapcsolodik be a The Secret meg a The Master Key System a dologba. Igen, probalok minden nap meditalni kicsit, plusz olvasok-hallgatok Muller Peter, Popper Peter konyveket-eloadasokat. Valahogy ugy erzem, hogy ez - a meditacio, magunkba fordulas, sajat magunk megismerese, celunk megertese, sorsunk beteljesitese, fejlodesunk, karmaink, angyali/szellemi vezetoi kommunikacio, "kapcsolat a szellemhazankkal", a "varazslat meglatasa a vilagban" stb. -, szoval ez a fontos valojaban, a tobbi meg csak mellekes (de sajnos azert munkaba be kell jarni...). Csak sajnos a mai rohano vilag nem konnyiti meg a dolgunkat - pl. nehez ugy meditalni, hogy kozben ott van a fejedben, hogy "meg 27,5 percem van mig ...-t kell csinalnom/mennem/stb.". Meg az ertekek teljes bukasa - kiveve persze a mindent vivo penzt - egyszeruen ketsegbeejto.


Celjaimrol kerdezel. Nos:

- Stretching: nagyon merev voltam korabban (egyenes labbal elorehajolva 20 centire voltak a kinyujtott kezeim ujjai a foldtol - most mar le tudom tenni a tenyeremet stb.) es gondoltam, hogy a fogyas melle (34 kilo eddig, meg 2-3 van hatra) egy kis rugalmassag is elkene. Es be is jott, sokkal jobban erzem magamat igy "rugalmasan", jobb a kozerzetem is stb., konnyebben mozgok, jo erzes. Meg egeszseges is. De a jo(bb) kozerzetert mar megerte.

- Meditacio: tobb celom is van (nem biztos hogy pont az alabbi sorrendben :-)) : 1) Elerni azt a bizonyos "belso beket", vagy legalabbis kepesse valni "lenyugtatni magamat" (idegesseget eluzni) amikor szukseges 2) Celjaimat "beprogramozni" a Titok/Master Key System segitsegevel 3) Kapcsolatba lepni szellemi vezetommel/angyalokkal/mas entitasokkal - hasznat tudnam venni egy kis iranymutatasnak 4) Megszabadulni rossz beidegzodeseimtol (pl. eszmeletlen gyorsan beszelek, magyarul is meg angolul is, es ez az erthetoseg rovasara megy nega) 5) Rajonni mi a sorsfeladatom 6) Jobban megismerni magam ill. elfogulatlanabbul latni magamat stb. 7) Gyorsabban tanulni, konnyebben megjegyezni dolgokat 8) Csak ugy elmelkedni "Muller Peter / Popper Peter -temaju" dolgokon... 9) A manak/pillanatnak elni, elvezni a mat es boldognak lenni, nem pedig a jovon aggodni allandoan es a dolgok rossz oldalat meglatni (pozitivabb gondolkozast elerni). 10) Lekuzdeni valahogy az allandosult idohianyt. (ez nagyon neheznek igerkezik). Szoval van meg hova fejlodni, de mar legalabb latom az ut egyes szakaszait, legalabb is hogy honnan jovok, es nagyjabol kezd derengeni legalabb az irany, ahova tartok. De persze minel jobban beleasom magamat ezekbe a dolgokba/magamba, annal inkabb latom milyen keveset is tudok. Gondolom ez altalaban mindennel igy van, de ezzel kulonosen.


Udv:

WhiteEagle

P.s. Bocsi ekezetek hianyaert, ceges geprol irok.

660. 362f169ace (válaszként erre: 658. - B38fef89a3)
2009. ápr. 28. 00:35

Hello, WhiteEagle,

Köszi a kérdéseidet, remélem tudok segíteni, de nekem is lenne majd kérdésem.

1. Teljesen fölösleges a teljes lótuszüléssel birkóznod, semmi jelentősége a meditáció hatékonyságát tekintve. Keresd meg a legkényelmesebb, de ülő pózt (függőleges legyen a gerinc) és bármit megtehetsz az elméddel. /Egyébként léteznek olyan jógamesterek, akiknek a csípő-térd-boka "berendezése" alkatilag olyan, hogy nem tudja megcsinálni a teljes lótuszülést./ Semmi gond!


2. Mindkét féle meditáció tipus létezik és hasznos, amiket említettél, azt kell végezni, amelyik a célodnak leginkább megfelelő.

Röviden ezekről:

1/. Meditáció, 2/. Koncentráció, 3./ Vizualizáció

Meditáció: az "elme kiürítése", a zavaró gondolatok "kívülhagyása" a célja, a semmire gondolás. Ezt általában a legeredményesebben a légzésünkre történő figyeléssel tudjuk elérni.

Célja: általános ellazítása a testnek és az elmének, leggyakrabban ekkor lehet abba az állapotba jutni, amikor megérinthetjük a negyedik, s az afölötti dimenziókat. (akasa krónika)

Koncentráció: hasonló az előzőhöz, csak itt fontos a gondolatunk öszpontosításának a tárgya. Ez lehet tárgy, személy, hang, szín, stb.

Célja: valamilyen speciális tudatállapot elérése.

Vizualizáció: egy folyamat lelki szemeink előtt történő "látása", elképzelése.

Célja: tudatalattink "programozása" adott szituáció elfogadására.


3. Agykontroll. A saját véleményem ezzel kapcsoloatban az, hogy ez semmi más, mint a több ezer éves meditáció+vizualizáció modern változata.

Mert mi történik ilyenkor? Először egy relaxáció, testi-szellemi ellazulás, majd egy vizualizáció, melynek során a kívánt eseménysort, képet, stb. magunk elé vetítjük.


Mindaz, amiről kérdeztél, egy tőről fakad: ápold a szellemed/lelked is tudatosan a jóléted érdekében, úgy, miként a testedet ápolod.

Amilyen természetes a napi 15-20 perces fürdés 1x, 2x, olyan természetesnek kéne lennie a napi 1x-i, 2x-i, 15-20 perces meditációnak, esetleg szimpla relaxációnak.


A kérdésem, amit beígértem: milyen célod van a meditációval, a "stretching"-el és az agykontrollal? Ez roppant naív kérdésnek tűnik, de néhány mondatban próbálj meg válaszolni, s akkor lehet, hogy össze tudunk állítani olyan gyakorlatsort, ami minden tekintetben megfelel az elvárásodnak.

Üdv: Travels

659. b38fef89a3 (válaszként erre: 657. - C4f059c04b)
2009. ápr. 27. 23:46
Müller Péter és Popper Péter örök kedvenceim... Egyszerűen újra és újra hallgatnom-olvasnom kell őket. Annyira jól beszélnek arról, amire igazából szavak sincsenek. Valahogy őket hallgatva-olvasva egyfajta különös békesség tölt el... Mindkettőjüknél, és különösen Müller Péternél érzem azt folyamatosan, hogy nem valami "újat próbál beadni nekem", hanem hogy "amit ő mond, azt én mindig is tudtam valahol mélyen legbelül, csak soha nem fogalmazódott meg bennem, sosem tudtam megfogalmazni, és most ő végre kimondja helyettem".
2009. ápr. 27. 23:41

Travels: nem tudom jó helyre írok-e, de nekem egy kis technikai segítség kellene több dologban:


1) Meditációt jelenleg japán térdelőülésben (szeiza) vagy a hagyományos "földön előre borulós imádkozó pozícióban" végzek (sajnos nem tudom ennek mi a szakszerű neve). Szeretném azonban inkább lótusz pozícióban végezni. Kb. fél évi nyújtással elértem odaáig, hogy a fél lótuszülés most már gond nélkül megy. Viszont innen továbblépni egyszerűen nem tudok. Most jönne az az utolsó lépés, hogy a másik lábfejemet is felteszem a másik combomra, de egyszerűen a fél-lótuszülésnél én képtelen vagyok akár csak egy centivel is feljebb emelni a másik lábejemet, nemhogy a másik combomra teni... Létezik valamilyen gyakorlat erre, hogy idővel meg tudjam csinálni a teljes lótuszt? Kitartó vagyok, de egy ideje egy tapodtat se jutok előre...


2) Meditációnál nem tudom mi a jobb: arra törekedni, hogy tökéletesen összpontosítsak egyetlen dologra/gondolatra, és minden mást kizárjak, vagy épp az ellenkezője, arra a fajta éber tudatosságra törekedés amikor még jobban tudatában van/még jobban érzékel az ember maga körül mindent, mint egyébként? Hasonlóképp: minden kósza gondolatot igyekezzek távol tartani, akár mantrával/jantrával/légzésre összpontosítással/számolással, vagy figyeljek a felbukkanó gondolatokra, és mihamarabb "engedjem el őket"?


3) Agykontroll... Hát ezzel nem álok túl jól, egyszerűen vagy nem érzem azt a bizonyos mélyebb szintre ("alfába") süllyedést, vagy elalszok... Tudom ez így nehéz kérdés, de mit csinálhatok rosszul?


4) Meditációt tekintve eddig Stephanie Clement: Meditáció Kezdőknek (Meditation for Beginners) könzvét használtam; agykontroll terén Domján László: A sziget-ét és Philip Permutt és Chris Conway The Little Meditation Album-jának anyagát; a jóga terén igazból egyelőre a nyújtásra koncentráltam Bob Anderson Stretching c. könyvével. Tudsz ajánlani továbbiakat? Különösen meditáció és agyknotroll terén (Silva-féle alapművet olvastam, de nem akar működni :-( )


Köszi

2009. febr. 16. 16:13
"Az ember kettős lény. Sárból van és napsugárból. Egyszerre anyag és szellem. Földi és égi. Halandó és halhatatlan. Múlandó és örökkévaló. Isteni-és emberi. A legmagasabb és a legmélyebb az emberben találkozik. Ezért aki az emberhez szól, annak ezt a kettősségét látni kell. Nem szabad beledöngölni a földbe,s azt mondani: csak anyag vagy, sejtek ,atomok és molekulák egyvelege. De azt sem,hogy csak szellem, bukott Isteni lélek, csakis Tudat és anyagtalan Lélek és Űr vagy." Müller Péter
656. c4f059c04b (válaszként erre: 655. - Greene)
2009. febr. 11. 19:12
Azt jelenti, hogy minden mindennel kapcsolatban van. Ahol olvastam, ott főleg a környezetünkről írtak.
655. greene (válaszként erre: 654. - C4f059c04b)
2009. febr. 11. 18:31
???
2009. febr. 11. 18:20
"...nem téphetsz le egy virágot anélkül, hogy meg ne zavarnál egy csillagot..."
653. sariya (válaszként erre: 652. - Zizisicc)
2009. jan. 14. 11:24
megyek,köszi:)
652. Zizisicc (válaszként erre: 651. - Sariya)
2009. jan. 14. 11:19
Szia! Gyere át a "az 5 tibeti jógagyakorlat" fórumra. és ha van időd olvass vissza, ott aktív "jógásokat" találsz! :o))
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook