Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jaydess spirál ösztrogén dominancia esetén? fórum

Jaydess spirál ösztrogén dominancia esetén? (tudásbázis kérdés)


12. OKinga79 (válaszként erre: 11. - Yasumi-chan)
tegnapelőtt 11:41

Ez nekem is para volt 😀 nem esik ki csak úgy a spirál.

Pár napig nem kondiztam csak.

máj. 3. 08:19

Wesetlegesen mennyi időt kell várjak utána, hogy súlyzós edzést tidjak végezni?


Csípő emelés, lábtolás, stb.

10. OKinga79 (válaszként erre: 9. - Yasumi-chan)
máj. 2. 16:56

Már ïrtam


Előre senki meg nem mondja Neked, hogy a Te szervezeted hogyan reagál rá.



Anyud túlaggódja ... Nem lesz az annyira rossz... Nekem semmi fájdalmat nem okozott a felhelyzés. Utána étterembe mentem a párommal.

9. yasumi-chan (válaszként erre: 8. - OKinga79)
máj. 2. 15:35

Anyukám már felkészített:


- Nem fogok tudni saját lábon hazamenni

- EL is ájulhatok

- Rosszul leszek nagyon


Én a neten egy hónapot olvastam, hogy addig nem lehet szexelni, mert fennáll a fertőzés veszélye


Meddig lesz összezavarodva a ciklus?:(

8. OKinga79 (válaszként erre: 7. - Yasumi-chan)
máj. 1. 10:58

Igen, sajnos hónapokra felboríthatja az egyébként pontos ciklust, ám vigasztaló,hogy a mennyiség viszont minimális lett.


Nekem nem mondott az orvosom olyat,hogy ne szexeljek egy hónapig.

Küret után szoktak min. egy hetet javasolni, de spirál felhelyzés után szerintem nem.

7. yasumi-chan (válaszként erre: 3. - OKinga79)
ápr. 30. 13:09

Uff, annyi idő míg helyreáll? És köztes vérzéseid mennyi volt? Vagy mindig kellett tisztasági? :(


A fertőzés veszély miatt plusz egy hónapig nem lehet szexelni sem, ez is így van?:(


Nekem rendszeres a ciklusom, most 26 vagy 27 napra jön meg, második és harmadik nap borzadály erős..


Egy ideig nem volt erős, amikor sok vitamint szedtem, de sajnos a vérszegénység megmaradt.

6. yasumi-chan (válaszként erre: 2. - Greeneyed)
ápr. 30. 13:08
Próbáltam, ideig-óráig segített, de kb minimális sincs nekem.. :(
5. yasumi-chan (válaszként erre: 4. - OKinga79)
ápr. 30. 13:08
Vashiányom van, amire ittam vegán vasitalt, Rossmannos. Most egy ideje nem, de gyakori a székrekedésem is, sajnos. Emiatt nem merem újra kezdeni, pedig kellene.
ápr. 27. 07:25

A hulló haj, száraz bőr lehet vashiány,ami gyakori erős menzesz mellett.


Ám,ha szedsz vasat, az okozhat székrekedést.


Ám az is lehet,hogy ezek egyedi sajátosságok és szedhetsz bármit, diétázhat, nem lesz jobb 😥😥

3. OKinga79 (válaszként erre: 1. - Yasumi-chan)
ápr. 27. 07:22

Az erős menzesz ellen kiváló,bár a ciklust nagy valószínűséggel felborítja több hónapra.


Nekem pár nap híján 11 hónapja van fent a Jaydess, és nem akarom elkiabálni,de megtörténik a csoda, eláll a vérzésem.

🙏


Az arcbőröm sosem volt még ilyen szép,bár komoly gondok sem voltak vele.


Nem híztam egy grammot sem.


44 éves vagyok, nem szültem.


A Mirenás fórum aktívabb, ott is nézz szét. A két spirál csak méretben és a napi leadott hormonmennyiségben tér el, a hatóanyag ugyanaz.


Előre senki meg nem mondja Neked, hogy a Te szervezeted hogyan reagál rá.


A felhelyzés kb annyi volt nekem érzésre, mint egy méhnyakrák szűrés,csak picit több idő.


Szerintem tegyél vele egy próbát. Igaz, nem olcsó,de ha valóban erős a vérzésed, akkor a betét, tampon, bugyik stbre 1,5 alatt költöd el az árát.

2. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Yasumi-chan)
ápr. 26. 14:25
Progeszteronkrém nem merült fel? Állítólag krém formában nagyon jól hasznosul.
ápr. 26. 11:29

Sziasztok!


A tegnapi napon voltam magán nőgyógyászaton.

Már eléggé tájékozott vagyok a témában, de bővebben rólam:


- 24 éves, nem szült nő vagyok.

- PCOS-est diagnosztizáltak nálam 2018ban, utána sok laborom volt de kb semmi kilengést nem mutattak. Viszont a hízás a mindennapjaim része volt és nem tudtam fogyni, pedig vendéglátásban dolgoztam évekig és sportoltam is.

- Szerencsére az előző és ez évben sikerült a fogyás, de kb már mindent próbáltam hogy ez összejöjjön. 1500kcal diéta és sport mellett sem jutottam semmire ezelőtt, most egy picit beindult a dolog.

- Pajzsmirigy és vércukor vizsgálat oké volt, semmi kilengés.



A doktornő szerint:


- Nem PCOS gyanú, hanem ösztrogén dominancia, amin a Jaydess a progeszteron és a másik hormon segítségével tudna segíteni. SOsem volt még ovulációm és teszteredményként ki is jött az alacsony progeszteron, valószínű sajnos a pajzsmirigyem sem lehet tökéletes..


Bővebb problémák, amiket napi szinten tapasztalok:


- Hulló, száraz haj

- Száraz bőr

- Súlygyarapodás

- Erős menzesz

- Nehéz elalvás esténként (erre szoktam inni citromfüves GymBeames port, ami nagyjából segít is)

- Egy ideig volt nagyon durva székrekedésem is, volt hogy 2-3-4 napig nem tudtam menni wc-re, pedig napi több mint 3 litert szoktam inni..


De főleg sajnos a súly dologgal van problémám.

Legfőbben a combomon és a pocakomon. A derekamból amióta komolyabban végzem a súlyzós edzést és több fehérjét eszem, nagyon szépen elkezdett lemenni, 2 év alatt 5 farmert mérettel kellett kisebb. (46-38)


Jelenleg:

162 cm vagyok és 69-70 kg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook