Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jabil Tiszaújváros. Érdemes? fórum

Jabil Tiszaújváros. Érdemes? (tudásbázis kérdés)

2011. jan. 22. 09:15
Már régóta nem találok Jabil hirdetést sehol. Lécci, segítsen Valaki, mikor lesz valahol (mindegy hol) toborzás?
133. Cuky10 (válaszként erre: 132. - Apa1977)
2011. jan. 21. 16:17
Hát .. az változó! Van amelyik rendes és van olyan is aki nagyon szemét.
132. Apa1977 (válaszként erre: 131. - Cuky10)
2011. jan. 19. 12:44
Koszonom az infot. Es milyenek a muszakvezetok?
131. Cuky10 (válaszként erre: 130. - Apa1977)
2011. jan. 19. 10:07
Nem nehéz! Egy 8 éves gyerek is megcsinálja. Logikai feladatok,számok összehasonlítása,összeadás-kivonás, stb.. Ne izgulj!
130. Apa1977
2011. jan. 19. 09:10

Üdv mindenkinek.

Érdeklődni szeretnék,hogy a Jabilbe milyen jellegű tesztet kell majd írnom? Valaki tudna nekem segíteni?


Üdv.

2011. jan. 18. 11:53

Sziasztok.

Nemtudja valaki hogy a Jabil mikor tart legközelebb toborzást ?

128. bi-bipp
2011. jan. 10. 15:35
Gondoljatok bele,ha kivonulna a jabil az országbol mennyi munkanélküli lenne több ezer embernek ad munkát,az más kérdés,hogy milyenek a körülmények.de még mindig jobb mint segélyen lenni és közmunkát végezni nem???
127. bi-bipp (válaszként erre: 117. - Meli31)
2011. jan. 10. 15:31
ha elrakod a jegyeket és leadod a kisablaknál egy formanyomtatvány kiséretében akkor visszafizetik Neked.
126. Meli31 (válaszként erre: 124. - A89e6fc071)
2011. jan. 9. 17:48
Az a baj hogy diplomával Borsodban elhelyezkedni nehéz ha nincs ismerősöd. A férjem munkanélküli, itt a lakáshitel, egyebek. Nem mennék ha nem volna muszáj, mert nem ez álmaim munkahelye. De nincs más választásom, sajna :(
125. Cuky10 (válaszként erre: 124. - A89e6fc071)
2011. jan. 9. 17:19

Nem csak Borsodból,hanem az országból.

Most is hírdeti,hogy 6-800 embert vesz fel,de azt nem írja sehol.hogy decemberben 900 embert elengedett.

2011. jan. 9. 16:52

Meli!


Egyik munkakör sem jobb! A Jabil egy nagy FOS hely! Nyolc hónapot lehúztam és tapasztalatból beszélek. Szerintem ha van egy kis eszed nem mész ide dolgozni. Ha mégis akkor a szart kihajtják belőled arra készülj fel! Megaláznak,eltaposnak,kihasználnak ecetera-ecetera-ecetera... Az ország szégyenfoltja ez a szar! Ennél csak jobb helyek léteznek! Jó lenne ha eltakarodna már végre ez a szar Borsodból!!!

123. Meli31 (válaszként erre: 122. - Cuky10)
2011. jan. 9. 11:47

Jobb mint ha összeszerelő lennék ? A fizu mennyi kb. ?

Valaki aki ezt csinálta tudna bővebb infóka írni...?

Köszi a válaszokat!

122. Cuky10 (válaszként erre: 120. - Meli31)
2011. jan. 9. 10:43
Igen kell vizsgázni nem is egyszer!Általában elég sokat cseszegetik a minőségellenőröket.Ha észreveszik a hibát az a baj, ha meg nem akkor az.De attól is függ melyik részlegre kerülsz és milyen csopit kapsz.
121. Meli31
2011. jan. 9. 10:07

Minőségellenőrként milyen a munka a Jabilba?

Köszi az infókat.

m.

120. Meli31 (válaszként erre: 118. - Cuky10)
2011. jan. 8. 20:34

Igen, van szerződéses járat. Még annyit szeretnék megkérdezni, hogy a minőségellenőr-öknek is kell vizsgázniuk?

Köszi a választ!

119. Cuky10
2011. jan. 8. 19:23

Ez egy régi cikk,de a mai napig vannak hozzászólások!

Érdemes elolvasni a kommenteket is!!!



Az amerikai Jabil tiszaújvárosi gyára százával vesz fel munkásokat


2008.12.06. 08:51

Szerző: MTI



Gazdaság


nyomtat | nagyít

| kicsinyít



A recesszió ellenére a nyár óta sok százzal növelte dolgozói számát az amerikai tulajdonban lévő tiszaújvárosi Jabil Circuit Kft., amely a tervek szerint tovább folytatja a munkásfelvételt - írta az Észak-Magyarország. A tiszaújvárosi cég a közelmúltban kezdte meg kanadai megrendelésre az úgynevezett okos telefonok gyártását, a hosszú távú együttműködésnek köszönhetően új gyáregységet létesített ezért. Ennek működtetéséhez kerestek és keresnek elsősorban gyártósori munkásokat, eddig több százzal növelték a létszámot - olvasható a Borsod-Abaúj-Zemplén megyében megjelenő napilapban.



A cikk szerint a munkásfelvétel nem fejeződött be, továbbra is több száz ember felvételét tervezik, akiknek a három műszakos, illetve folyamatos munkáért versenyképes fizetést ígérnek.

118. Cuky10 (válaszként erre: 117. - Meli31)
2011. jan. 8. 18:27
Ha van műszakos járat, akkor mehetsz azzal és nem kell fizetni.A szerződést megkapod az első napon,de a többi attól függ milyen eredménnyel vizsgázol.Ha nem sikerül már mehetsz is.Kitartást kívánok neked!
117. Meli31
2011. jan. 8. 16:01

Sziasztok.

Én is Jabil dolgozó leszek 13-tól. Vagyis előtte való nap mennem kell az üzemorvoshoz és a személyügyre.

Akkor az igaz hogy 3 nap önköltségen kell bejárni + a vizsga 1 nap és csak utána biztos hogy felvesznek?

Köszi a választ.

Melinda

116. Leila80
2010. dec. 28. 16:05

Kedves B.Gabika.Egy kicsit pontosítanék a cafeteriáról.Van két fajta juttatás amit a cafeteria kártyára kapunk.Az 5ezer forint az a meleg étkezés amit a cég ad/ha akar/.Ezt korlátozták a táppénzel.Bár módosítottak rajta aki 3 napot hiányzik ő még kap 2500ft-ot.A másik a cafeteria ami szintén csak adható évi 100ezer ft.Ez meg van adóztatva és ebből a nettó összegből lehet választani pár dolgot.Szinte mindenki a meleg utalványt választja ezt nem veszik el ha elmész táppénzre.Nyilván ha valaki hónapokig betegen van akkor megvonják de ez máshol is így van.Ezt nem a cég védelmében írom de így van.Sokan nem tudják,hogy mi hogy működik,némelyik ember még a jelenléti ívet sem tudja kitölteni pedig ahhoz nem kell még érettségi sem.Na ez már egy más téma.


Nemtudom11!Biztos ismerjük egymást:)A régieket mind ismerem:)Annó a nokiáról ahol nagyon szerettem dolgozni.Meg akkor még kevesen voltunk,könnyen megjegyeztem az arcokat meg a neveket is.Azt a 2embret akit elküldtek nem kellett volna.Azóta katasztrófa ez a cég.Sajnos.

115. Nemtudom11 (válaszként erre: 105. - Leila80)
2010. dec. 27. 09:56

Nagyon sajnálom, hogy ennyi rosszat olvasok erről a cégről. Én több, mint 5 évet dolgoztam ott, szinte az elejétől, s őszintén mondom, semmi ilyesmi nem volt akkoriban, sőt! Mindenki szeretett ott dolgozni, teljesen más viszonyok voltak. Még a legújabb operátor is tegezte a gyárigazgatót.

Ezt Leila is megerősítheti, ha valóban annyi ideje ott van, sőt szerintem ismerjük is egymást :)

Amióta a vezérkar megváltozott.. még a managerek közül is csak 2-3 van ott a régiek közül. Talán nem véletlen!

Nagyon sajnálom, hogy ilyenné alakult a cég, nem vonom kétségbe, amiket írtok itt, csak annak fényében, amilyen volt, elég durva a változás. Kitartás mindenkinek, akinek muszáj ott dolgoznia.

114. noysee
2010. dec. 23. 12:41
Ennyi..én nem tudom, hogy lehet ezt szeretni.. igaz vannak emberek, akik tudnak nyalni..dehát arra sztem születni kell, mert pl. én nem tudnék nyalizni. Valahogy nem vinne rá a lélek.
2010. dec. 22. 21:42
Undorító egy hely az tutkó! Volt szerencsém 7 hónapot lenyomni ebben a FOS-ban. Hála istennek akadt egy jobb hely és léptem! De ha ez lenne az utolsó munkahely a világon akkor sem mennék vissza! Inkább éhendöglenék vagy elmennék lopni. Aki ide megy dolgozni az erősen kösse fel a gatyingert.
112. cézé (válaszként erre: 109. - B. Gabika)
2010. dec. 22. 20:54

Minden szó igaz.

Emberem öt hónapig dolgozott a RIM-en, határozatlan idejű szerződéssel, mérnökként, magyarán ő jobb elbánásban részesült, de túlzás nélkül mondom, néha sírt itthon. Pedig nem az a fajta.

Pl. nem volt széke. El tudjátok ezt képzelni? Munkahely, ahol nincs szék, és az ember csak lézeng egész nap. Ha széket akart, akkor valaki alól egy óvatlan pillanatban kilopta. Ő is mesélt ájuldozó, maguk alá vizelő emberekről, de attól különösen megrendült, amikor egy nő térdig véres nadrágban állt, mert nem engedték ki a mosdóba, kicserélni, amit ki kell olykor.

Hetek kellettek, mire elfelejtette ezt az egészet, pedig nem egy tutyi-mutyi, vagy nem is nyugdíj közeli idős, hanem ereje teljében lévő fiatalember.

Minden tiszteletem azoké a nőké (és férfiaké) akik, más lehetőségük nem lévén, elviselik ezt a családjukért és magukért.

Volt egyszer RIM-es bulin, az pedig abból állt, hogy az ott lévő vezetőnek nyalták a seggét a többiek, aki ezt el is várta. Undorító.

111. Cuky10 (válaszként erre: 109. - B. Gabika)
2010. dec. 21. 17:46
Minden szó így igaz,ahogy leírtad! Végre valaki egyetért velem! Nekem az a 4 hónap bőven elég volt,de nem mondom,hogy soha nem megyek vissza.Most van munkám,amit szeretek is,de ha nem lesz más akkor...
2010. dec. 21. 17:38
mikor lesz legközelebb felvétel a jabilba?
109. B. Gabika (válaszként erre: 108. - Noysee)
2010. dec. 21. 15:27

Sziasztok!

A Jabilról szóló témákhoz úgy érzem hozzá kell szóljak én is. Valóban vannak nagyon jó emberek ennél a cégnél, akiket mint emberileg és mint szakmailag is nagyon tisztelek. De vannak olyanok valóban sokan, akik visszaélnek a hatalmukkal, és olyan dolgokat tesznek amiket nem kellene.

Nem rég olvastam, hogy újra toborzás lesz. Nos, nekem is csak kényszer munka, muszájból vagyok itt, mert nincs jobb. De keserves és rengeteg jogtalan dolog történik. Az újonc jelentkezőknek pedig figyelmükbe ajánlom a Toborzási Felhívás fordítását, miszerint ezeket adja a cég: (és mellette pedig az, hogy mi is az igazság erről)


- Szakmai és személyes tovább fejlődést ígérnek: (ha egyáltalán van szerencséd, és van, hogy a felettesed nem írja alá vagy nem is továbbitja a belső pályázatod, te pedig reménykedsz hónapokig, diplomával vagy éppen nyelvvizsgával vagy megfelelő szakmával a kezedben várakozol hátha történik majd valami, de semmi, mert el se jutott a pályázatod oda ahová kellene)


- Teljesítményt elismerő vállalati kultúra: (nos én a régi béremet kapom, már névlegesen "előléptetve" is 7 hónapja!!! Szerződés módositás nem történt és nem is fog a felettesem miatt, igy a munkaköröm megváltoztatása se történt meg, és 3X-or annyi munkám van, ugyanazért a kevés pénzért és a folyamatos ideg, zaklatás, és szekálás,de ez felettes függő tényező, és olyan dolgokat várnak el tőled ami nincs a munka szerződésben, akár azt, hogy 12 óra mellett menj be a pihenőnapodon is, mert a főnöknek kell valami határidős munka, ami nem is a te hozzád tartozik)


- Kulturált körülmények, klimatizált helyiség: (mint 1 börtön, semmit se vihetsz be, wc-re se mehetsz csak engedéllyel, de nem is tudsz ki menni csak úgy, mivel ezt a biztonsági szolgálat akadályozza, és nyáron 38 fok meleg, napi 20-30 elájuló ember a sorokon, télen a folyosó jég hideg amin keresztül juthatsz el a wc-ig vagy éppen a konyhára, és újabb megfázás jön, a konyhán koszosak a tálcák, és a kukák is egy légtérben kinyitottan ott vannak az asztaloktól 2 méterre, a 12 óra alatt a 3 előirt szünetedből az utolsót nem tudod gyakorlatilag kihasználni, mert az utolsó szünet 5:50től 6ig van, mikor valójában a nyomorgó ezres nagyságú tömegben lökdösnek a detektor kapuknál, hogy elérhesd a 10-15 perc múlva induló buszodat, és az öltözőt lehet pont olyat kapsz, hogy kint van a sátrakban, ilyenkor -17 fokban szaladj kifelé, a gyár másik végébe, és örülj ha nem törték fel a szekrényed, és nem lopták ki mindened, de azért érd el a buszodat is)


- Könnyű fizikai munka: (én naponta térdig lejárom a lábam 12 órában, vagy ülö munkával van, hogy a széket sem találsz, vagy nem is vehetsz el, illetve kiveszik alólad a széket, de aki áll 12 órában pár hónap alatt számitson rá, hogy viszerei lesznek!!!)


- Méltányos bérezés: (örülhetek ha megkapom a sima órabért, de a túlórák, és a műszakpótlékért minden hónapban a bér papiromat vissza is kell küldenem bér reklámació kiséretében, mert semmit se számolnak el jól!!! Féléves bérkorrekciómat még mindig nem kaptam meg, állitólag januárban megkapom!!! De féléve ezt hallgatom, hogy majd a következő hónapban!!! Lassan már megüti a 100ezer ft-os szintet, kifizeti ki nekem??? Még semmilyen hiányosan el nem számolt pénzemet nem kaptam még meg!!!)


- Béren kívüli juttatások: (azt a kevés cafeteria pénzt is csak akkor kapod meg, ha a hónapban 1 napot se vagy táppénzen, de jelzem sokan betegen mennek dolgozni, én fiatalon és egészségesen a jabilos pályafutásom alatt, havi szinten vagyok megfázva, illetve megfertőzve a többi dolgozó által, mert nem mer senki táppénzre menni ha beteg, mert akkor nincs annyi pénz a melegétkezési utalványra!!! Tehát aki beteg, az ne is egyen!!!)


- Sikeres tesztirás, és interjú után akár 6 hónapos szerződés: (igen, utána folyamatosan 1 hónapos hosszabbitásokkal szúrják ki a szemed, a véglegesités ritka, felejetsük is el)


Szóval...aki muszájból jönne ide dolgozni, az legyen ezekkel tisztában, ne érje meglepetés, nehezen, de kilehet birni, ha nagyon muszáj...nem célja senkinek se itt dolgozni nyugdijig, nekem is csak addig kell amig nincs jobb, habár már nagyon gondolkozok azon, hogy leszámoljak, mert tarthatatlan, türhetetlen, és elviselhetetlen az a viselkedés, és az a hangnem amit a felettesek megütnek itt az emberekkel, ráadásul még jogtalanul kérnek tőled olyan dolgokat amikhez joguk nem lenne!! Sokan félnek és inkább csak befoják a szájukat, mert senki se akar fegyelmit, vagy kirugatást, mert ez a munka csak arra jó, hogy éppen ne haljunk éhen. Alig túl a 20-on, majdnem 1 éve a Jabilban, és lassan megőszülve állok, hogy ezt nem hiszem el, hogy mit művelnek az emberek ezrével itt!!! Akinek muszáj ide jönni, mert nincs más lehetőség az készüljön fel, nem lesz könnyű. És mindekinek sok sikert és kitartást kivánok és nagyon sok szerencsét, na meg persze kivánok mindekinek ennél 100X-or jobb munkát!!! Üdv. Gabika

108. noysee (válaszként erre: 105. - Leila80)
2010. dec. 19. 10:38

Talán azért olvasnak utána és írnak véleményt kedves Leila80, mert ez egy fórum, ahol lehet negatívat és pozitívat is írni. Tiszteletben kell(ene) tartani más véleményét. Valaki szerint jó a Jabil..hát egészségére..valaki szerint meg egy nagy kalap sz*rt se ér...ami szerintem is így van..

Különben én 4 hónapja vagyok Jabilnál..első hónapok jók voltak, amikor SMT csarnokban voltam, de amikor DFbe kerültem más lett a helyzet. Igaz, eleinte ott is jó volt, de most már utálom, és tudom, h lehet menni leszámolni és megyek is. Az utóbbi pár hét teljesen kikészített. Aludni nem tudok, a bioritmusom telejesen felborult, és lelkileg is megvisel az egész, mert amúgy is instabil vagyok lelkileg és nem is tudom, hogy bírtam eddig. Tény és való, hogy vannak rendes emberek, tisztelem becsülöm őket. De vannak nyomorék lelkű műszakvezetők- nem akarok konkrét neveket írni-, akik visszaélnek a hatalmukkal, miközben tudom, h előtte mi volt a foglalkozásuk. Na most nekem egy ilyen senkiházi szarzsák ne dumáljon, aki egy szinten, v lehet egy szinten sincs velem agyilag. Meg alkoholista is. Na mind1. Még jó, h nekem ez az egy év csak pihenő és azért dolgozok, h kitöltsem kis időmet, meg szerezzek egy kis moneyt, és ez a pár hónap ráébresztett, h tanulni kell, mert így nem lesz belőlem semmi...nekem , mint ahogy sztem sok embernek nem a Jabil a cél. Az h a nagy művezetők azt képzelik, h mekkora emberek hát pffffff erre csk ezt tudom mondani, mert nem nagy tudomány kell hozzá. Na meg megy az irigység is ott bennt nem kicsit, de ezt sem ecsetelném most.

Ha jellemezni kéne a gyárat, többnyire a börtön szóval tudnám illetni, ahhoz hasonló. Megvannak a jó oldalai is..és voltak olyan napjaim, amikor végig nevettem az egészet, mert olyan jófej emberekkel voltam körbevéve. De voltak nagyon rossz napjaim, amikor dobáltak egyik helyről a másikra. És amikor megkérdeztem h ESETLEG nem e maradhatnék a helyemen, a válasz fölényes volt és fenyegetőző. Hogy lehet menni máshova, hát..én megyek is.

Na meg volt olyan, hogy egy széket akartam kölcsönvenni, és a kedves művezető leordította a fejemet egyetlen egy darab szék miatt. Na most ha neki annyira kell az a szék, majd veszek neki karácsonyra egyet azt dugja fel!!! :))))))

Nagyvonalakban ennyi..

107. Cuky10 (válaszként erre: 104. - Arizona48)
2010. dec. 18. 18:31
arizona48! Én ott voltam és hallottam,amikor egy majdnem 60 éves nő kiakart menni a wc-re és a csopi nem engedte ki. Úgy hogy nekem ne mond,hogy nem kell kérezkedni.De én is azért mentem oda dolgozni,mert nem volt más lehetőség. Most már van és azonnal váltottam is.Nem tudom,hogy te hol,melyik részlegen dolgozol,de biztos jó helyed van,ha ennyire odáig vagy a Jabillal. Hát kívánom neked onnan menj nyugdíjba ha addig kibírod!
2010. dec. 17. 16:02
Tisztelt Leila! Nem tudom mi az amiben nem értünk egyet! Én több mint 6 hónapig voltam munkanélküli nekem nem kell bemutatni, de akkor sem mentem semmilyen segélyért! Igen ezt akartátok "hallani" ideiglenes megoldásnak jó de jövőt oda nem lehet tervezni! Nincs olyan munkahely ahol ne lennének problémák de ne ijesszük el az újakat! Én is csak néhány hónapot tervezek de nem többet viszont nem mind1 hogy azt a néhány hónapot hogyan is töltöm ki! Nem úgy akarok eljönni hogy ez hú de szar volt! Ott biztosabb jövője csak annak van akinek korlátlan idejű a szerződése és viszonylag elfogadható a fizetése! Igen központi probléma a műszakváltás! Több száz ember nyomorog egy helyben és kb 15 perc még kijutsz! Ha kész lesznek a cellák akkor már az emberek többsége ülni is tud és a WC-t is tervezik RIM-en belülre!Csoport vezetők közül idáig még csak 1-et találtam aki kiabál nem is ordibál a dolgozókkal!Valóban a felső vezetéssel van a baj!
105. Leila80
2010. dec. 17. 14:27
Kedves arizona48.Nem értek veled egyet mert úgy beszélsz mintha az embereknek lenne más lehetőségük,hogy válogatni tudnak a munkahelyek között.Ez Magyarország!!!Itt nem lehet azt mondani,hogy na én most nem dolgozok,mert úgy is megélek a munkanélküliből mint sok külföldi országban.Az ebereket gyakorlatilag szarba sem nézik.Minden műszak más de egyik sem jobb a másiknál.És nem a csopikkal van a baj ahogy írja mindenki hanem a felső vezetéssel.Sajnos ez nem fog változni így kell elfogadni.Ha valaki nem bírja leszámol de rengeteg ember van aki visszajön mert nincs más lehetősége.Én nem hónapok hanem évek óta ott dolgozom.Sok mindent láttam már és régen szerettem ott dolgozni mert legalább jó volt a csapat.De most..... Majd megváltozik a véleményed neked is.Bár nézőpont kérdése.Van aki szeret ott dolgozni még ha cellába is áll vagy ül.Viszont én azt tanácslom mindenkinek,hogy ha nem bírja számoljon le mert az egészsége is rámehet.Nekem is van bőven problémám. De ez az én bajom.Jabilon kívül is van élet és lehet dolgozni máshol is.Aki megteheti menjen jobb helyre.Januártól újabb toborzások lesznek.Hát mit mondjak az ajtón már így sem lehet kijutni.Meg még sorolhatnám.Nekem jó helyem van de az évek során már dolgoztam mindenhol.Így sem maradok sokáig mert már nem bírom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook