Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismerősömet elütötték a zebrán fórum

Ismerősömet elütötték a zebrán (beszélgetős fórum)


1 2 3
14. Bichi (válaszként erre: 3. - Boldogzokni)
2022. szept. 17. 16:18
Pont úgy vagyok vele, ahogy apád, nekem még az sem elég, ha villant, hogy mehetek, inkább nézzen totál hülyének, de én megvárom azt, amíg láthatóan tényleg meg is áll...
13. Panna.33 (válaszként erre: 9. - Bless the child)
2022. szept. 17. 16:15

A KRESZ szerint a legrövidebb úton, leghamarabb el kell hagynina a gyalogosnak az úttestet.

Nyilván ha elütn valaki, akkor életbe lép a végszűkség, tehát megállhatsz ilyen esetben.

12. tien (válaszként erre: 10. - Simple)
2022. szept. 17. 16:15

Megyeszékhely frekventált átkelő (szemben egyetem)

Csak csoportosan van esély az átkelésre.

Bízva abban,hogy öt embert csak nem gázolnak el.


De !Volt rá példa ,hogy csoportba szaladt bele az autós.

11. Panna.33 (válaszként erre: 3. - Boldogzokni)
2022. szept. 17. 16:11

Igaza volt, a sajat érdeke, hogy óvatos legyen, ő a puhatestű, úgyhogy egy ütközéskor hiába van igaza.

De akkor sem kellene őt hibáztatni, ha már bekövetkezett a bajság.

10. simple (válaszként erre: 1. - Panna.33)
2022. szept. 17. 16:07
Természetesen az autós a hibás. De ez most vigasztalja az elütött ismerősödet, hogy neki volt igaza? Remélem nem lett komolyabb sérülése. hiába az embernek van elsőbbsége, meg igaza, alaposan meg kell gondolni az átkelést.
2022. szept. 17. 16:06
Amúgy megállhatok a zebra közepén?
8. Panna.33 (válaszként erre: 7. - Bless the child)
2022. szept. 17. 16:06
Igen.
7. Bless the child (válaszként erre: 5. - Panna.33)
2022. szept. 17. 16:05
Egy négysávosnál elég nagy az esélye, hogy a büdös életben nem jutsz át, ha azt várod, hogy ne jöjjön egy autó se
6. Panna.33 (válaszként erre: 4. - 55Judit)
2022. szept. 17. 16:04
Nem, a KRESZ szerint a kijelölt gyalogátkelőhelyen (kiveve, ha tilos jelzest kap) a gyalogosnak elsőbbsége VAN.
5. Panna.33 (válaszként erre: 2. - Bless the child)
2022. szept. 17. 16:01

Valami ilyesmi van benne, igen.

De mindig azzal jönnek, hogy a 21.§ szerint a gyalogos az úttestre csak akkor léphet, ha meggyőződött annak a veszélytelenségéről.

2022. szept. 17. 16:00
A kressz szabálya szerint gyalogosként akkor léphetek a zebrára, ha meggyőződtem a biztonságos átkelés lehetőségéről. Az nem garancia a biztonságomra ha zöld a lámpa.
2022. szept. 17. 16:00

Gyors felépülést az ismerősödnek!


Nekem mindig azt monda apám, gyerekem, csak az az elsőbbség, amit megadnak. Nem ő a hibás, hanem az autós. De minden gyalogosnak ott kell lennie a szemének, mert sok a félvak és még több a hülye autós sajnos.

2. Bless the child (válaszként erre: 1. - Panna.33)
2022. szept. 17. 15:57
Hülye vagyok kresz-ből, de nem úgy van, hogyha a zebrára rálépek, onnantól meg kell állnia az autóknak?
2022. szept. 17. 15:55

Ismerősömet elütötték a zebrán. Négy sávos úton haladt át, a harmadik sávban ütötte el valaki, aki azt mondja, hogy szerinte az ismerősöm a hibás, mert esőben meg kellett volna állnia középen, megvárni, míg a masik irányba elhaladnak az autók.

Döbbenetes számomra ez az áldozathibáztató megnyilvánulás.


Nektek mi a véleményetek?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook