Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismerős a 2 hónapos babáját főtt s.répával, banánnal "etetgeti". Nem lesz baja a kicsinek? fórum

Ismerős a 2 hónapos babáját főtt s.répával, banánnal "etetgeti". Nem lesz baja a kicsinek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
22. ében11 (válaszként erre: 20. - Gabilive)
2009. jún. 22. 17:09

igen amit én tapasztaltam az olyan 1-2 éves korban jött ki,általában nem az első falat ételtől, hanem mikor besokalt tőle a gyerek.

és azt sem értik meg, a bélflórát kell rendben tartani, hogy egészségesebb legyen-ehhez pedig tejci kell vagy olyan tápi,almától nem lesz normális bélflórája.

21. ében11 (válaszként erre: 8. - Vikó 26)
2009. jún. 22. 17:07
még egy pici állatnak sem adnak mást a tejcin kivül, a baba gyomra bélrendszere is erősödik az emésztése.én pl. láttam a különbséget amikor már jobban emésztett az anyatejcis kakija más lett, már nem az a folyós híg-kicsit sűrűbb olyan 5-6 hós korától és utána kezdtem neki adni almát stb.de kivártam mindennek az idejét-az a pár hónap nekem nem számított de a babómnak sokat!és még annyit ehet utánna :)
2009. jún. 22. 17:06

Épp most indult egy fórum "Korai hozzátáplálás" cimen,ahol azt ecsetelik,hogy ez milyen helyes.Én ezzel nem értek egyet,de mivel már rögtön az elején kijelentették,hogy aki nem ért velük egyet,az oda ne is irjon ezért nem is szóltam bele.

Szerintem 6 hónapig csak anyatej,ha lehet.Ha tápszeres a baba,akkor talán kicsivel előbb el lehet kezdeni a hozzátáplálást,de semmiképpen sem 2 hónaposan.Lehet,hogy semmi baja nem lesz,de előre nem lehet tudni,csak később derül ki.

19. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 16. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 22. 17:05
Én is kaptam 6 hósan töltöttkáposztát, és jól vagyok, de én a kisfiamnak 6 hós koráig kizárólag csak anyatejet adtam. Más volt az akkori növények összetevője, mint a mostaniaké. Régen nem találtál a kertben akkora sárgarépát pl, mint amekkorát most árulnak a piacon, boltban, vagy akárhol. Minden tele van növényvédőszerekkel, műtrágyával, sokmindennel. Persze ha BIO -val eteti az más, csak ki tudja...
18. ében11 (válaszként erre: 15. - Agica81)
2009. jún. 22. 17:03
az enyém úgy kóstolt hogy megnyalogatta az almát amit ettünk!
2009. jún. 22. 17:02

ja és a párom majd 30 évvel ezelőtt lett beteg a mindent ehet a gyerek dologtól-a szülei örültek hogy megmaradt.

de sok ismerősömnél látom lerázzák a védőnő tanácsát, aztán meg bajba kerülnek hányás hasmenés kiütések ekcéma fulladás és nem sok ismerősöm van, hogy ennyit látok a korai hozzátáplálás hatásaiból.szinte mindegyiknél kijött valami,aki nagyon korán kezdte és csak a doki vizsgálata után állt le, hitte el.

2009. jún. 22. 17:00

A gyerekem 20 éves, tehát már régen volt.

Tápszereztem, tej hiányában. Volt egy kis táblázatom, ami szerint 2 hónaposan el lehetett kezdeni bizonyos kiegészítő ételek adását. Alma, banán. A répára nem emlékszem. De az biztos, hogy fél évesen, amikor már volt foga is néhány, szinte mindent adtam neki.

Makk egészséges a mai napig. Semmi baja nincs. Rendesen fejlődött, szellemileg és testileg is.

Én sokszor úgy gondolom, hogy manapság túlzásba visszük, hogy mit ehet a gyerek.

De ez csak egy vélemény, ne haragudjatok rám:)

2009. jún. 22. 16:59
Szerintem még korai,örülhetne,hogy van teje és szopik a baba.4 hónapos kortól már lehet kóstoltatni az ízekkel,de akkor is csak pár kanállal és fokozatosan.
14. Vikó 26 (válaszként erre: 7. - Ében11)
2009. jún. 22. 16:59

Ez is igaz lehet,de az azóta el telt időben változott a világ,mára már szinte minden allergizálhat és tele vannak vegyszerekkel az élelmiszerek!

Én a kislányom 5 hós korától kezdtem az anyatej pótlást a gyermek orvos általt fel írt gabona péppel és ekkor kezdtük el lassanként az almát,répát,először ezeknek is csak a levét!

13. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 7. - Ében11)
2009. jún. 22. 16:59

Bizony, bizony! Ha nem saját sárgarépa, és nem csapvízzel vagy esővízzel öntözött akkor gáz. A Nitrátmérgezés nagyon veszélyes. Pont volt szó róla mostanában, hogy meghalt egy kisbaba, mert a kútból adták neki a vizet :((((

Szóval ha sárgarépa akkor is tudni kell hogy honnan származik, és mivel volt locsolva.

12. ében11 (válaszként erre: 6. - 8e8c2f0ee9)
2009. jún. 22. 16:59
inkább a tápival is 4-5 hónap.a védőnő nem hiszem hogy mond bármit is, különben legközelebb nem engedik be,örül ha szóba állnak vele.sokszor hallottam tanácsadáson hogy elmondták mi mindent adnak és a védőnő nem vitatkozott!max a doki, de neki már nem dicsekedett úgy az anyuka,rendszeres volt hogy azt mondták persze anyatej gyümölcs főzelék aztán a váróban meg beleöntötte a siódrinkszet a cumisüvegbe.
2009. jún. 22. 16:57
Semmi baja nem lesz.Gondolom nem fűszerezi.
2009. jún. 22. 16:57
A vélemények nagyon megoszlanak. Ezelőtt 20-30 évvel ez természetes volt. Most, hogy az anyatejes táplálás ismét előtérbe került általában ellenzik az orvosok, védőnők. Én is így nőttem fel, nincs tudomásom róla, hogy ez bármi problémát okozna nálam, de a saját fiamat 5 és fél hónapos koráig csak anyatejjel tápláltam.
2009. jún. 22. 16:57
Szerintem még nagyon korai! Nekem 9 hós a fiam, úgyhogy nem rég elég sokat olvastam a hozzáetetésről és a jelenlegi állás szerint 6 hónapos korig kizárólag anyatej, ennek hiányában tápszer javasolt. Én olyan 5 hósan kezdtem kóstoltatni, előbb semmiképp. Nekem ez elég ijesztő...
8. Vikó 26 (válaszként erre: 2. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 22. 16:56

Persze elvileg mindent lehet,kérdés hogy egy kéthónaposnak mire van nagyobb szüksége az anyatejre vagy a zöldségre gyümölcsre!

Ezek még nagyon meg tudnak viselni egy ilyen érzékeny kis gyomrot!

Számomra ez érthetetlen viselkedés!

2009. jún. 22. 16:56

répa gáz, mert a műtrágyát elraktározza magába,ezzel kell a legjobban vigyázni!

igen. én is megkérdeztem anyut miért etetett meg 2-3 hósan, azt mondta kényelmesebb volt kivenni a levesből a répát, almát reszelni tejbegrízt főzni mint szoptatni és idegeskedni hogy nincs elég tej-mondjuk akkor tápi se nagyon volt,meg banán se.

nem tudta hogy mit kell csinálni hogy elég teje legyen(pihenés,sok folyadék,evés,sok szopi)de elfogadta ahogy én csináltam az enyémmel sőt sokat segített benne,örült hogy ügyes voltam és pepecseltem az egésszel.

2009. jún. 22. 16:55
Ha csak anyatejes, tehát tápszert nem kap mellé, akkor 6 hónapos kortól kell elkezdeni bevezetni az almát, sárgarépát...De azt is nyersen, és nem főve, és először csak a levét, nem a rostot. Nekem is nagyon rémisztően hangzik, de nem vagyok szakember, csupán anya. Hány éves a barátnőd? A tápszeresek nem tudom mikortól kezdik el bevezetni, talán 3-4 hónap.
2009. jún. 22. 16:55
háááááááááááááááááát, jobb az anyukára bízni, de ha nem birja a szoptatást, azt ne így oldja meg... :( fejegethet, adjon tápszert, de szerintem az alma, banán, répa dolog még korai.
4. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 1. - Pné Veronika)
2009. jún. 22. 16:55

A védőnője mit mond erre?


Még nem hallottam, hogy ilyen pici babákat ilyenekkel etettek volna.

2009. jún. 22. 16:55

Nem jó ez biztos,de sajnos ez az ő dolga!

Esetleg szóvá teheted neki a nem tetszésed,de azt nem venném biztosra hogy változtat is majd a hozzá állásán!

2009. jún. 22. 16:54
Úgy emlékszem, bár régen volt, hogy ilyeneket már lehet adni.
2009. jún. 22. 16:52

Az az igazság, hogy várom a tapasztalataitokat, lehet-e gond belőle, vagy csak én "fújom fel a dolgot"...(Nekem nagyon ijesztő...):-(


A kicsi még szopizik de lehet, hogy az anyukának már "terhes" a dolog, így banánt, almát és s.répát ad neki(főtt). Azt, hogy mennyiségileg mennyit, azt nem tudom, de rám nem hallgat, hogy még korai az ilyenfajta etetés. Mi a véleményetek?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook