Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ismered a kötényhas, a kövérség lelki hátterét? Fórum 100 kilóval küszködőknek fórum

Ismered a kötényhas, a kövérség lelki hátterét? Fórum 100 kilóval küszködőknek (beszélgetős fórum)


1 2
15. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 2. - 130454e42d)
2013. jan. 7. 15:54

Szoknyában nem látszik.

Ha lenne, akkor sem feküdnék csak emiatt fel a mûtôasztalra százezrekért. Ez önmagában nem betegség.

14. Jacques (válaszként erre: 13. - Jacques)
2013. jan. 7. 15:48
Kiegészítés, mert félreérthető: nincs menstruációs problémám.
13. Jacques (válaszként erre: 1. - C8ec504c40)
2013. jan. 7. 15:45

Na, akkor egy válasz is a kérdésedre: :)


Mióta van kötényhasad? - Nem tudom. Egyszer csak észrevettem, hogy ez bizony az. Ennek tudatosulása kb. 5 éve volt.

Vagy mióta vagy kövér? - 10 évesen már az voltam. Ez volt 20 éve.

Hány kiló vagy most? - 101-102.


Milyen egészségügyi problémákhoz vezetett a túlsúlyod?

Pl.:

- menstruációs panaszok (milyen tüneteket észlelsz?) - Nincs.

- sérv? - Nincs.

- puffadás? - Előfordul, főleg rostdús táplálkozáskor.

- aranyér? - Van, de nem nagyon okoz problémát.

- esetleg kényszerevés (bár ez oka is egyben). - Inkább éhségrohamnak nevezném.


De pl. lúdtalpam van (szerintem a súly "nyom" le), most már térdfájás, a hátfájásomat a melleimnek köszönhetem, enyhén magas vérnyomás. Ezen kívül inzulinrezisztanciám is van, viszont az még nem világos, hogy ez a kövérségem következménye, vagy a kövérség az inz.rez. következménye. Majd kiderül.


Jártál már úgy, hogy a hasi hájtömeged miatt egy doki csak nehezen tudott megvizsgálni? - Nem. Nálam a mellméretemen akadnak ki.


Törekszel rá valamilyen módon, hogy újra normális legyen a testsúlyod? - Mindig próbáltam ki fogyókúrákat, de pl. koplalást vagy 10 nap alatt 10 kg fogyást ígérő csodákat még egészségtelenebbnek látom, mint a túlsúlyomat.

Mióta küszködsz? - Emberemlékezet óta. :)

Hajlamos vagy jojózásra? - Ja-ja. :)

Vagy te túlsúllyal is harmóniában élsz önmagaddal? - Nem. Abszolúte nem. Bár aki ismer, meg nem mondaná.

Mit teszel érte? - A harmóniáért vagy a fogyásért? Olyan körülmények (otthon) között élek, ami nem egészen teremti meg a harmónia alapjait. De próbálok kirándulni, barátokkal lenni, utazgatni. 140 g-os szénhidrátdiétára tértem át, és próbálok sokat (vagy legalábbis régi önmagamhoz képest sokat) mozogni.

2013. jan. 7. 15:10
Pl. Löventhal-szindróma esetén... Ez pedig nem lelki háttér, hanem súlyos és gyógyíthatatlan hormonzavar következménye.
11. 130454e42d (válaszként erre: 10. - 3f2a864951)
2013. jan. 7. 14:39
Mert elég tág határok vannak megadva, simán belefér a csontozati különbség. kb. 10-15 kiló különbség simán fedezi a csontozat különbségeit.
2013. jan. 7. 14:34

Atlagembereknel miert? Ott sem veszi tekintetbe a csontozatot es az atlagos felepitest.


Ha jol emlekszem az en magassagomhoz valami 90 kg dukalna, amivel elszallnek. :-)


Bar 15 eve edzek, ennel fogva mar belem vannak rogzodve a gyakorlatok, nem is nezek ilyen oldalakat. :)

9. 130454e42d (válaszként erre: 7. - 3f2a864951)
2013. jan. 7. 14:30

A tükör a mérvadó nekem, ha meg vagyok elégedve a látottakkal akkor rendben van a dolog. Amúgy a BMI sportolóknál nem alkalmazható, átlagembereknél jó viszonyítási alap.

Elkezdtem súlyzózni, remélem, hatásos lesz, a karomat akarom erősíteni, nem tudsz olyan oldalt ahol a gyakorlatok helyes kivitelezése van leírva?

8. Kistanítónéni (válaszként erre: 6. - C8ec504c40)
2013. jan. 7. 14:29

Sajnos ez benne van a pakliban fogyásnál. Ha lassan fokozatosan sikerül fogyni, akkor talán a bőrnek is van ideje visszahúzódni, de ez nagyon függ az egyéni adottságoktól.

Azért ez ne tartson vissza a fogyástól, az egészséged miatt megéri. Csak lassan fokozatosan és következetesen kell csinálni! Kitarartást és nagy akaraterőt kívánok hozzá! :)

2013. jan. 7. 14:25

Szerintetek mi a tulsuly?


En ugyan ferfi vagyok, de remelem nem a BMI indexet veszitek alapul, mert az semmire nem jo.


Az alapjan en egy hajzsak vagyok. :D

6. c8ec504c40 (válaszként erre: 3. - Kistanítónéni)
2013. jan. 7. 14:23
Az én kötényhasam akkora, hogy sokszor megijedek saját magamtól. Félek, ha le is fogyok, akkor is műtéttel lehet regenerálni a hasam alját.
5. c8ec504c40 (válaszként erre: 2. - 130454e42d)
2013. jan. 7. 14:21

Köszi.

Én sajna érintett vagyok... :(

4. 130454e42d (válaszként erre: 3. - Kistanítónéni)
2013. jan. 7. 13:58
A kötényhas akkor alakul ki ha megnől a has körfogata majd visszamegy. Terhesség után vékony nőknél is lehet.
2013. jan. 7. 13:56

Én eddig azt gondoltam, hogy a kötényhas az a bőr megnyúlása és ez nem függ össze a súllyal. Én hiába vagyok viszonylag vékony a két terhességemnek (ebből egy ikerterhesség) köszönhetően a kicsi kötényhas az megvan, de talán annyira nem vészes, hogy megműttessem.

Egyébként mindenkinek szurkolok, aki változtatni akar, hogy sikerüljön, nem annyira a súly, a kinézet, de az egészség miatt mindenképp.

2013. jan. 7. 13:44
Szia, bár nem vagyok érintett, belekotyognék. A kövérségnek biztos, hogy van lelki háttere, de a kötényhas genetikán múlik, mennyire rugalmasak a kötőszövetek. Sajnos akinél kialakult azon csak a műtét segít :(
2013. jan. 7. 13:14

Mióta van kötényhasad? Vagy mióta vagy kövér?

Hány kiló vagy most?


Milyen egészségügyi problémákhoz vezetett a túlsúlyod?

Pl.:

- menstruációs panaszok (milyen tüneteket észlelsz?)

- sérv?

- puffadás?

- aranyér?

- esetleg kényszerevés (bár ez oka is egyben).

Jártál már úgy, hogy a hasi hájtömeged miatt egy doki csak nehezen tudott megvizsgálni?


Törekszel rá valamilyen módon, hogy újra normális legyen a testsúlyod? Mióta küszködsz? Hajlamos vagy jojózásra? Vagy te túlsúllyal is harmóniában élsz önmagaddal? Mit teszel érte?


Kérlek benneteket, osszuk meg tapasztalatainkat, hátha így - ismeretlenül is -, de segíthetünk egymáson és megadjuk a kezdő lökést a gyógyulás útján...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook