Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Iskola második osztály és akik már tapasztaltabbak fórum

Iskola második osztály és akik már tapasztaltabbak (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
43. rohangya77 (válaszként erre: 41. - Sly001)
2012. jún. 22. 15:36

Igen én tudom és tapasztalom is .

De itt a városunkba iskolánk lenézi ezt a módszert

ezért nem ide más városba jár a gyerek

42. Sly001 (válaszként erre: 40. - Rohangya77)
2012. jún. 22. 15:24

A kiadó célja volt, hogy legyen a Játékház olvasókönyvcsaládjának normál pedagógiában is hatékonyan alkalmazható folytatása,olyan közös taneszközöket használhassanak az inkluzív osztályok tanulói melyek alkalmasak a modern pedagógiai törekvések megvalósítására (kooperáció, differenciálás, drámapedagógia, stb.).


A használói véleményekből kitűnik, hogy haladási üteme, világos feladatrendszere, tartalma megnyugtató és eredményes munkát biztosít a pedagógusoknak, a tanulási nehézséggel küzdő gyerekek tanórai differenciált oktatása biztosítható a taneszköz alkalmazásával, ugyanakkor a jó képességű gyerekek oktatására is jól használható, mindezt a sokrétűséget a differenciálás lehetősége biztosítja.

41. Sly001 (válaszként erre: 40. - Rohangya77)
2012. jún. 22. 15:21

Ez egy nagyon jó módszer,és rengeteg iskolában elterjedt,mert a tanárok rájöttek,hogy ez sokkal jobb!!!

Sőt tudok olyan kislányról is a fórumon,aki kiemelkedő képességű,egy híres iskolába íratták,és mégis ezzel a módszerrel tanulnak ott is.

40. rohangya77 (válaszként erre: 39. - Sly001)
2012. jún. 22. 14:48
Sokan kérdezték hogy fejlesztésre szoruló gyerekek járnak ide hogy lassított módszer nem de nagyon jó mert nincsenek stresszelve a gyerekek a sok dolgozattal .Évégére ugyan oda eljutnak mint ha rendes módszerrel tanulnának .
39. Sly001 (válaszként erre: 38. - Rohangya77)
2012. jún. 21. 23:22
De jó,hogy nálatok ezzel mennek tovább alapból is!Nekem külön meg kell vennem ezeket a könyveket is.
38. rohangya77 (válaszként erre: 37. - Sly001)
2012. jún. 21. 22:33

mi is fojtatjuk Meixner módszerrel tanulnak tovább.

de én a tanszer lista füzetek stb gondoltam azt hitem kevesebb lesz de mégse

37. Sly001
2012. jún. 21. 22:30

Nálunk az iskola rendeli meg a könyveket,és az évnyitó után kapjuk meg.

Mondjuk én külön rendelek magyar tankönyveket,mert Zétény marad továbbra is magántanuló,és szeretném ha a Meixner módszerrel tanulna tovább.

Van második osztályban is folytatása a Játékház sorozatnak,a neve "Hónapról hónapra".

Az iskolánkban a leendő második osztály nem ebből fog tanulni,hanem az Apáczai tankönyvekből.

36. rohangya77 (válaszként erre: 34. - Rohangya77)
2012. jún. 21. 21:57
Fiaim szeretnek olvasni és sokat rendelek könyveket így tudom hogy honan kell rendelni és mit .
2012. jún. 21. 21:54
Meg kaptátok már hogy jövőre mit kel venni ,Én azt hitem kevesebb mindent hát nem ugyan annyit
34. rohangya77 (válaszként erre: 33. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 21. 21:43
a fiaim szeretnek olvasni
33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 31. - Rohangya77)
2012. jún. 21. 19:36
Azért bámulatos a lelkesedésed, hogy mindent tudsz. :-))
32. Lencsy (válaszként erre: 31. - Rohangya77)
2012. jún. 21. 18:37
ÁÁ köszönöm, sokat segítettél ..:) Tehát a "Manó " könyvek közt érdemes körülnézni ..
2012. jún. 20. 09:23

Bazsó és Borka - A kedves pincerém

Bátky András

Manó Könyvek Kiadó



Vándorlány és az elvarázsolt Kisváros

Menyhért Anna



Berg Judit: Rumini Ferrit-szigeten | könyv borító


Rumini Ferrit-szigeten

Berg Judit

Pozsonyi Pagony Kft.



Francesca Simon: Rosszcsont Peti és a zombivámpír | könyv borító


Rosszcsont Peti és a zombivámpír

Francesca Simon

Animus Kiadó



Tea Stilton: Szabad egy táncra? | könyv borító


Szabad egy táncra?

Tea Stilton

Alexandra Kiadó



Alexandra Fischer-Hunold: Rozália királykisasszony és a titkos recept - Olvass velem! | könyv borító


Rozália királykisasszony és a titkos recept

Olvass velem!

Alexandra Fischer-Hunold

Manó Könyvek Kiadó



Sarah Herzhoff: Dudu, a kicsi sárkány - Olvass velem! | könyv borító


Dudu, a kicsi sárkány

Olvass velem!

Sarah Herzhoff

Manó Könyvek Kiadó ez nagyon jó könyv



Geronimo Stilton: Az olimpia hőse | könyv borító


Az olimpia hőse

Geronimo Stilton

Alexandra Kiadó sok van eböl ezek is nagyon jók

30. rohangya77 (válaszként erre: 29. - Lencsy)
2012. jún. 20. 09:16

Olvasókalóz

Állati történetek Jjulia Boehme 7 éves kortól )

CSODA KUNYHÓ 8sorozat (Mary Pope Osborne )Nidzsák éjszakája ,és a Kalózok hajóján ez a két könyv is nagyon jó a nagyobbik fiam olvasta és tetszettet.

Kicsit vastagabb de nagy betűs a Egy ropi naplója(Jeff Kinney)

29. Lencsy
2012. jún. 19. 16:46

Ha már nyári tanulás és olvasás , had kérdezzek én is ..

A kisfiam most volt másodikos . A nyári szünetre azt a feladatot kapták, hogy válasszanak egy kimondottan nekik való, vékony , könnyen érthető szövegű könyvet elolvasásra , majd leírni a tartalmát . Tegnap szét néztem a könyvesboltban, de nem találtam olyat ami a három kritériumnak megfelelne . Mivel nem kotortam végig minden polcot gondoltam megkérdezném tudtok e ajánlani ilyen olvasmányt ...

28. 4c1a787e8f (válaszként erre: 20. - Rohangya77)
2012. jún. 19. 15:06
Semmi gáz, csak még az átlagnál is több a helyesírási hibád, de engem nem zavar, néha nekem is van. Bár elárul valamit az emberről, ez nem ok, hogy ne akarjam a másikat megérteni...
2012. jún. 19. 15:05

Mindenképpen kell 3-4 hét, amikor tényleg semmi sincs. Ez a jótékony felejtés, az ülepedés időszaka.. Mondjuk nyaralás, szabdság...


Egyébként meg egy kis foglalkozás nem árt, még programot is jelent, pláne városon, ahol nem tudnak egész nap kint lenni..


Mi a Kincskeresőt olvastuk, bár még nem kötelező, de mindenki szereti.

26. rohangya77 (válaszként erre: 25. - 67c816cf2e)
2012. jún. 19. 09:19
Nekünk is a Pál utcai fiúk.
25. 67c816cf2e (válaszként erre: 24. - Rohangya77)
2012. jún. 19. 09:15

Én egyáltalán nem vitatkoztam, akkor más vagyok! :)


Pál utcai fiúk.


Szerintem azért nem kell mindennap tanulni! De ez az én véleményem.

24. rohangya77 (válaszként erre: 22. - 67c816cf2e)
2012. jún. 19. 09:14

béke

én nem akarok vitatkozni

mi a nagyobbik fiadnak most a kötelező olvasmány

2012. jún. 19. 09:12

nagyon sokszor azt a vádat kapom hogy mért nyúzom a gyerekeimet tanulással nyáron .

Mert nagyobbik fiammal 1 osztályos kora óta úgy csináltam ebéd után fél óra PL.Hétfőn írtunk

Kedden Matekoztunk

szerdán Olvastunk

Csütörtökön Írtunk

Pénteken Matekoztunk

Szombaton Olvastunk

Vasárnap irtunk kb. így

S a delelőt játszás délután játszás csak a délutánból fél óra én úgy gondolom fél órába nem hal bele a gyerek .

22. 67c816cf2e (válaszként erre: 20. - Rohangya77)
2012. jún. 19. 09:11

Nekem is 5.-be megy a fiam. Nem azt írtam, hogy a gyerekeiddel probléma van, valamit félre értettél.

Mi például a kötelezőt is úgy olvassuk, hogy mindennap egy kicsit. Elosztjuk, hogy mennyit kell elolvasni mindennap, hogy végezzen vele szeptemberig. Ez nem megterhelő.


A tanácsot pedig pont azért adtam, hogy ne bántsanak, ha akarod megfogadod, ha nem nem. A te dolgod.

2012. jún. 19. 09:04
Gyermekeim csodás gyerekek és jó tanulok nagyon büszke vagyok rájuk
20. rohangya77 (válaszként erre: 19. - 67c816cf2e)
2012. jún. 19. 08:48

igen lehet

kéredésem a gyerekekre irányuló és nem rám de mindenki engem bánt miota megnyilt ez a fórum

igen van két fiam most volt 1 osztályos a másik 4 osztályos 5be megy

19. 67c816cf2e (válaszként erre: 18. - Rohangya77)
2012. jún. 19. 08:44

Ne haragudj, nem olvastalak végig, mert egyszerűen nem volt türelmem végig olvasni azt a sok kuszaságot.

Szóval, neked másodikos?

Nyugodtan gyakoroljatok, persze nem mindennap, de ne is pont a nyári szünet végén, találjátok meg az aranyközéputat.

Muszáj, mert sokat felejtenek és így könnyebb dolgod lesz szeptemberben.

Nem akarlak bántani, de legalább kapcsold be a gépeden a helyesírás ellenőrzést, vagy valóban gyakorolj te is.

Véleménye meg szerintem mindenkinek lehet, gondolom ezért indítottad a fórumot.

18. rohangya77 (válaszként erre: 16. - 67c816cf2e)
2012. jún. 19. 08:39

mért meg lepne ha volna ?

IGEN VAN

17. rohangya77 (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2012. jún. 19. 08:38
nem kértem a véleményed
16. 67c816cf2e (válaszként erre: 12. - Rohangya77)
2012. jún. 18. 19:23
Helló! Van gyereked?
2012. jún. 18. 19:18

Az enyém élvezi, csinálom neki a feladatlapokat... Neki ez szerintem olyan, mint egy jó keresztrejtvény.. Inkább sokszor én vagyok lusta..


Nem az ismerőseimre hallgatok ebben, én is 3 éve fejeztem be a sulit, azért még tudom, hogy mennek a dolgok. Nyilván figyelembe veszem a gyerekem sajátságait, de a verseny bizony nagy. Én azt választottam, hogy egy átlagos suliba viszem versenyistálló helyett, viszont tudom, hogy az itteni osztályelsőség máshol azért nem lenne annyi.. Viszont nagyon szereti az iskolát, nem stresszel, és ez megfizethetetlen..


Ha semennyit sem gyakorolnak, akkor bizony nagyon kiesnek. Mi megtartottuk a régi könyveket, és abból nézünk olyan feladatokat, amit már csináltak. Így ez nem is olyan nehéz, és ismétli az anyagot.


Meg sok barkóbázás, szóláncozás, kertészkedés, rajzolás, múzeumozás, helyi séták, stb....


Ja, és sok olyat csinálunk, hogy ő csinál nekünk feladatlapokat.. Azt hiszi, hogy így velünk szúrhat ki, közben rengeteget tanul..

14. andi6020 (válaszként erre: 12. - Rohangya77)
2012. jún. 18. 18:58
Ahogy így olvaslak, neked is hasznodra fog válni a gyakorlás.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook