Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? fórum

Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? (tudásbázis kérdés)


282. edica11
2011. jan. 11. 15:26
Bocsi a referencia 4-20 ig van elírtam:)
281. edica11
2011. jan. 11. 13:43
Sziasztok!Ha 10,2(4-10) az inzulinszintem az magasnak sámít szerintetek?Arra adnak gyógyszert?
280. sidney_ke (válaszként erre: 279. - S.Nikolett1980)
2011. jan. 11. 12:55

Igen én is épp írni akartam, h jó lenne ha nem itt "találnánk egymásra" de általában a hasonló sorsok szokták jól összekovácsolni az embereket! :):):)


A magas inzulinodra kapták vmi gyogyit? Mi még sajnos az első babáért küzdünk :( Bár tudom, ez számodra nem vígasz, de bízzunk benne, h az idei év sokunk szerencsés éve lesz! :)


Tücsike, üdv itt is!!! :) puszka

279. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 278. - Tücsi29)
2011. jan. 11. 08:26

Szia!


Üdv a klubban, bár jobb lenne valami vidámabb csoportba tartozni. Nekem is nagyon magas az inzulin szintem és már két éve nincs mencim. Nehéz össze egyeztetni a dokihoz járást ezért már jó sok idelye húzódik a dolog. Nekem van már egy hát éves fiam és szeretnénk neki tesót. Most már nagyon. Tegnap megkérdezte, hogy neki mikor lesz. Lehet, hogy nem is lesz? Eléggé elkenődtem, de lehet, hogy ez az év már a miénk lesz.

2011. jan. 10. 20:39

Sziasztok!

csatlakozhatok?..3 év és 2.5 inszemináció után saját indittatásból megcsináltattam a terheléses vércukrot és kiderült h enyhe IR-ám van és pcos(ciszták nékül magas prolaktinnal)..a doki szerint ez nem a világ vége, gyógyszerrel,diétával és mozgással lesz baba természetes úton(nekem csak úgy lehet, mert a férjemnem hajlandó meddőségi kzp-ba menni.De legalább kiderült az ok amiért nem sikerült eddig..ezt felfoghatom jó hírnek is:)

277. bogi0212 (válaszként erre: 276. - Micike55)
2011. jan. 9. 20:23
Szia!Küldtem neked e-mailt.Sok sikert a diétához!!!
2011. jan. 9. 19:29

Sziasztok!


Én is csatlakozom hozzátok. Túl vagyok 6 inszemináción és az utolsó inszem után mielőtt a Kaáliba küldtek nézték meg az inzulin szintemet, mondván, hogy a Kaáliba úgyis kérni fogják. Eredmény:


glukóz

0 perces 9,6

60 perces 18,7

120 perces 13,9


inzulin

0 perces 18,6

60 perces 85,2

120 perces 80,5


A Kaáliba a doktornő ki volt akadva és elküldött Tüű doktor magnrendelőjébe minél előbb, mert áprilisra betervezték a lombikot nálunk. Sajnos ő csak márciusi időpontot tudott adni, de egyik kolléganőjénél lemondtak egy időpontot és így december 15-én voltam nála. Egyből írt fel Meforal-t és diéta+másnaponkénti sport. Diétás tanácsadásra csak februárra tudtak volna beírni sok tízezer forintért, de mivel nekem sűrgős a dolog ezért valamit alkotnom kellene. Megkérlek titeket, hogyha tudtok valamilyen diétás étrenddel szolgálni felém akkor kérlek küldjetek emailt a micike55@freemail.hu-ra. Sajnos az ünnepek alatt nagyon nem tudtam a diétát betartani:( de most mindent megteszek ennek érdekében. Nekem a gyógyszertől nem indult meg a fogyás, pedig lenne mitől megszabadulnom, mert 90 kg körül vagyok. Olyan tanácsra lenne szükségem, hogy melyik napszakban mit lehet enni. Én eddig reggelire gyümölcsjoghurtot ettem, tízóraira gyümölcsöt, ebédre meleg ételt, uzsira gyümölcsöt, vacsorára 1 szelet kenyérrel sajttal, szalámival, vagy tojást, esetleg tejfölt. Itt olvastam, hogy gyümölcsjoghurtot nem lehet enni, mert felviszi az inzulinszintet. Kérlek titeket segítsetek amit tudtok. Köszönöm

275. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 272. - BioCica)
2011. jan. 8. 13:11

Szia!


Mi az a diéta, amiről beszéltél? Még nem hallottam róla. Le tudnád írni röviden a lényegét?

274. bogi0212 (válaszként erre: 272. - BioCica)
2011. jan. 6. 13:06
Köszönöm a válaszodat!Igen,nagyon komolyan veszem,már 1 hete teljes életmódot váltottam.Napi 5xétkezem,figyelek,hogy melyik napszakban milyen típusú szénhidrátot eszem-lassan felszívódó,gyorsan felszívódó-,és a napi rendszeres mozgást is beiktattam már.Nagyon nem szeretnék cukros lenni és ezért mindent megfogok tenni.Van esetleg még valami amire oda kellene figyelnem?A tanácsokat nagyon szívesen veszem.
273. bogi0212 (válaszként erre: 269. - Zibici)
2011. jan. 6. 13:03

"A PCOS fennállásáról akkor beszélhetünk, ha a következő három kritérium közül legalább kettő megvan: 1. peteérési vagy menstruációs zavar, 2. férfihormon-túlsúly tünetei vagy laboratóriumi jelei, 3. policisztás ováriumok észlelése ultrahanggal; más endokrin betegség hiányában.


Tünetek


A betegségnek sokféle tünete jelentkezhet már a serdülőkortól is, betegenként változó mértékben és változó összetételben. Nem minden tünet található meg minden betegen, egyes tünetek más betegségben is gyakoriak, enyhébb eltéréseknek a betegek nem tulajdonítanak kóros jelentőséget, holott a PCOS lehetőségét bármelyik tünete hátterében fel kéne vetni.


Zsíros bőr, pattanásosság (acne) a leggyakoribb. Ugyancsak elég gyakori az eleinte még alig észrevehető, de évek alatt fokozatosan erősödő férfias típusú szőrnövekedés (bajusz- és szakállképződés, szőrök az emlőbimbó körül, a hason felfelé húzódóan, hátul a keresztcsont tájékán). Hajhullás, férfias típusú kopaszodás is előfordul. A még mindig fellelhető tévhittel ellentétben a betegek többsége normál súlyú, vannak kifejezetten soványak is.


A betegeknek csak mintegy harmada túlsúlyos, kevés a kifejezetten elhízott. Utóbbiakon fordulhat elő az acanthosis nigricans nevű bőrjelenség (barna, selyemfényű, durva felületű bőrterületet a tarkón és a hajlatokban). A súlygyarapodás gyakran (de nem mindig) férfias típusú: a has és a derék vastagszik meg inkább, nem a csípő, a derék - csípő körfogat aránya még a soványakon is gyakran magasabb, mint a PCOS nélkülieken.


A menstruáció rendszertelenné válik, olykor már a serdülőkortól kezdődően az. A havi vérzés hónapokra is kimaradhat, de rendszeres menstruáció esetén is a ciklusok többsége peteérés nélküli, ami teherbeesési nehézséggel járhat. Ha terhesség mégis bekövetkezik, gyakran végződik vetéléssel, koraszüléssel, méhlepény-rendellenességgel, gyakori a terhességi cukorbetegség fellépése, az óriásbébi kialakulása, ami csak császármetszéssel hozható világra.


A változókor viszonylag hamar bekövetkezik, közeledtével egyes tünetek alábbhagynak: acne 40 év felett már ritka, de szaporodik a cukorbetegség, vérzsír-zavarok, szív-érrendszeri betegségek, a méh- és petefészekrák előfordulása.


A tünetek változékonysága miatt a beteg sem figyel fel mindenre, különböző tüneteire egyenként próbál megoldást találni, és az összefüggésekre nem derül fény. Egyesek a pattanások, mások a hajhullás vagy szőrösödés miatt hajklinikákra, kozmetikushoz vagy bőrgyógyászhoz járnak, a kövérek legkülönfélébb diétás módszerekkel próbálkozik, megint mások a menstruációs zavar vagy teherbeesési nehézség miatt nőgyógyászhoz fordulnak, vagy meddőségi centrumokon járják kálváriájukat, évekig, sikertelenül. Ha az egyes tünetek hétterében nem gondolunk PCOS-re, és elmarad a megfelelő kivizsgálás, akkor a helytelen vagy korszerűtlen kezelési próbálkozásokra rengeteg idő és pénz megy el, miközben a tünetek csak fokozódnak."

Remélem segítettem!!!

272. BioCica (válaszként erre: 268. - Bogi0212)
2011. jan. 6. 13:03

Szia Bogi!


Ez sajnos masszív IR. Ha a 0 perces inzulinérték 10 felett van, az már IR. Neked nagyon-nagyon magas a 0 perces értéked és ez már majdnem a cukorbetegség határát súrolja!

Kérlek vedd nagyon komolyan a diétát és azt amit az orvos tanácsol.

A paleo diéta bizonyítottan jótékony hatással van az inzulinrezisztenciára, több olyan paleos is van, akinek rendeződött az inzulinrezisztenciája ezzel az életmóddal.

Én is eszerint élek már egy ideje, és egyáltalán nem nehéz betartani a szabályokat.

Szép napot!

271. bogi0212 (válaszként erre: 270. - Andika05)
2011. jan. 6. 12:54
Köszönöm szépen a válaszodat!De honnan lehet tudni egyébként,hogy IR?Azt én is látom,hogy nagyon magasak.Tudod,hogy meddig jók az eredmények?
270. andika05 (válaszként erre: 268. - Bogi0212)
2011. jan. 6. 12:09
igen, ez IR sajna. a diéta mozgás mellé fogsz kapni merkformint is.
269. Zibici
2011. jan. 6. 12:02
Csajok a PCO-t mivel lehet diagnosztizálni?
2011. jan. 5. 20:39

Sziasztok!Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek!Jövő héten megyek vissza a dokimhoz,aki megnézi a laboreredményemet.PCOM van és sztem IR-em is...Ezek az eredményeim:

glükóz 0perc:5.6

30 perc:8.1

60 perc:9.4

90 perc:7.6

120 perc:5.7

Inzulin o perc:21.9

30 perc:61.6

60 perc:120,0

90 perc:138.8

120 perc:85.1

Már elkezdtem a diétát plusz mozgást,gondolom kapok gyógyszert is.A kérdésem az lenne,hogy ugye ez inzulinrezisztencia?Sajnos ilyen kiértékelést nem találok a neten sehol,ezért szeretném ha segítenétek.Előre is köszönöm!!!

267. sidney_ke (válaszként erre: 265. - Zsanetta)
2011. jan. 5. 19:33
jó éccakát! :)
2011. jan. 5. 19:32
Ügyesen!
2011. jan. 5. 19:32
mindenképpen,jó éjt
264. sidney_ke (válaszként erre: 263. - Zsanetta)
2011. jan. 5. 19:31
igen, és a nemsokán legyen a hangsúly...nah most lépek, még levisszük a blökit az esti körre...holnap már lesznek BMC-eredményeim, nah majd beszámolok, ha gondolod! pusza
2011. jan. 5. 19:29

hát ezekbe nem szólhatunk bele,ez az élet és a sors.

Ha jön ,jönni fog ,ha nem ,majd jön nemsoká!

262. sidney_ke (válaszként erre: 261. - Zsanetta)
2011. jan. 5. 19:28
hát igen reméljük ez már a MI évünk lesz, ugyan 2010-re terveztük, akkor úgy szép kerek lett volna, mert '80-as vok, nah mind1 :)
2011. jan. 5. 19:27

Kösz,nem dehogy is nem havonta.

Én most már vékonyka vagyok,szóval ha teherbe is esek ,akkor sem leszek annyi mint a kezdő súlyom.:)

Kívánom hogy ez év szertencsét hozzon!

260. sidney_ke (válaszként erre: 259. - Zsanetta)
2011. jan. 5. 19:24
az igen, nagyon ÜGYES vagy! :):):) de akkor Te havonta nézeted? nekem elég lenne még kb 8-10 kg, és jöhet a baby és csinos kismama lennék :):)
2011. jan. 5. 19:22

javult ,de nem jó még mindig magas.

Most szedem a metet,torna,diéta és remélem javult.

Nekem 3 hónapon át stagnál.

Sőt az éhgyomri 6 hónapja.

De fogytam 30 kg és a cukrom tökéletes.

258. sidney_ke (válaszként erre: 257. - Zsanetta)
2011. jan. 5. 19:21

oooh bocsesz, én kérek elnézést! :)

mindenesetre nem lehetett könnyű Nektek, szívből sajnálom :(((

de most akkor neked javult?

2011. jan. 5. 19:18

Figyi én végig csináltam 2 lombikot és 1 beültetés nélküli stimum is volt és aztán derült ki hogy IR.

Szóval le vagy maradva:)))))))))))))))))

256. sidney_ke (válaszként erre: 255. - Zsanetta)
2011. jan. 5. 19:17

magas ívből tojnak ránk...ha én nem megyek saját kútfőből, h nézzük már meg ezt a nyomi IR-t, akkor simán elküldtek volna inszemre, szerinted???

Felháborító!

2011. jan. 5. 19:16

:)

A D vit. nagyon fontos.

Szerintem is harcold ki,mert magad vagy a bajoddal sajnos,a dokik kicsit kakikálnak a mi gondjainkra

254. sidney_ke (válaszként erre: 253. - Zsanetta)
2011. jan. 5. 19:14
holnap párom elhozza a BMC-ből a papírokat, mert még múltkor azt mondta az endos doki, h ránézne a pajzsmirigyes eredményeimre...gondoltam ezekt még átdoom neki 12 előtt, és akkor kapásból úgy mennék oda, h egy csomó midnent nézessün meg a véremben, ha már ott vok, még a D vitamint is, amit mondtál múltkor, felőlem 10 kémcsőnyi vért is lecsapolhatnak, csak mondjanak már vmi konkrétat, mert irgumburgum lesz... :)
2011. jan. 5. 19:11
Ez a beszéd!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook