Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? fórum

Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? (tudásbázis kérdés)


402. DorkaMoncsi (válaszként erre: 401. - 2d53803228)
2011. márc. 1. 15:53

Szia! Sziasztok!


Én is a Mensmentisbe járok, ill. kétszer voltam ott. Csak pozitív véleményem van róluk. Most jött meg a vérvétel eredményem, amit majd 7-én beszélek meg a doktornővel, de van 1-2 rész, ami nagy kérdőjeleket okozott bennem, és kissé be vagyok pánikolva h mi lehet az.


TSH: 2. 290 mIU/l (0. 270-4. 200)

Thyreoidea-peroxidáz AAT: 13. 04 IU/ml (<34. 00)

*Cortizol: 168. 50 nmol/l (171. 00-536. 00)

FSH: 4. 4 IU/l

LH: 5. 1 IU/l

Ösztradiol: 328. 9 pmol/l

Progeszteron: 2. 5 nmol/l

Prolactin: 331. 7 mIU/l (102. 0-496. 0)

*Tesztoszteron total: 3. 18 nmol/l (0. 22-2. 90)


Glucose terhelés 0 perc: 5. 44 mmol/l (4. 10-6. 00)

Glucose terhelés 60 perc: 10. 48 mmol/l

*Glucose terhelés 120perc: 12. 87 mmol/l (4. 10-7. 80)


*Insulin terh 0 perc: 70. 15 mIU/l (2. 60-24. 90)

Insulin terh 60 perc: 378. 70 mIU/l

Insulin terh 120 perc 890. 90 mIU/l


Szerintetek ez mit takar? A tesztoszteronom sajna mindig is magasabb volt a normálnál, de kb. így, szóval nem sokkal. Viszont ez az insulin nekem nagyon durvának tűnik... Tud mondani esetleg valaki valamit rá?

2011. márc. 1. 09:54
Sziasztok! Én a Mensmentist ajánlom nektek, vagy Debrecen vagy Pest. Én Debrecenbe járok Valicskó Viktóriához. 4 hónap alatt ment le 11 kg, mostmár nem is kell fogynom. Megpróbáltam tartani a diétát, de nem ment maardéktalanul, főleg miután a diéta és met után 3 hónappal megállapították, hogy még rosszabb a 120 perces. Közben volt ciklus, peetérés, fogyás, most pedig váratlanul teherbe estem, úgy hogy mindenképp lombikot kezdtük volna most márciusban a minimális sperma miatt és tessék...:) Nem szabad feladni lányok. A gyógyszer majdnem önmagában is segít. A pco-t nem kell műteni, a met és a diéta rendbeteszi. Akinek a párjának nincs baja, néhány hónap alatt babásodik. Nálunk még az is volt és mégis....Higgyetek, bízzatok, imádkozzatok!
400. nadri7
2011. febr. 28. 07:17

Hááááát muszáj betartani a diétát, a napi 160g ch kevésnek tűnik de ha ügyes az ember és jól állítja össze a napi étrendet akkor még sok is lehet.

én 2hónapja szedek metet de eddig csak 3kg sikerült leadnom, egyszerűen megállt, nem megy tovább a fogyás.

Néha rám is rám jön az édesség utáni vágy, ilyenkor étcsokit szoktam enni egy kis darabot, vagy zabkorpás kekszet, vagy sütit sütök de nem fehér lisztből hanem zabkorpából kukorica lisztből és durum lisztből készítek egy keveréket és ezt használom akár palacsintához is.......



Az orvosokra visszatérve.... házidokit nekem is kellett váltani mert mikor megműtöttek a pco-ra utánna se a házi se a nődoki nem küldött endo dokihoz, egy tragédiának kellet bekövetkezni ahhoz h felismerjék, nem elég a műtét gyógyszeres kezelés is szükségeltetik.Mikor házidokit váltottam az a leleteimből illetve a történtek miatt egyből küldött az endo dokihoz.......

399. bogi0212 (válaszként erre: 398. - S.Nikolett1980)
2011. febr. 27. 20:14

Reméljük...De ez borzasztó,némelyik orvos azt sem tudja mi ez az egész.A háziorvosom is a napokban újságolta mikor mentem hozzá,hogy végre érti már miről beszélek,mert volt továbbképzésen és többek közt erről is szó volt.

Nektek egyébként mennyire sikerül betartani a diétát?A gyógyszer segít ebben?Nekem néha olyan édesség ehetnékem van,remélem ha felírják végre a gyógyszert az mérsékli majd ezt az édesség utáni vágyat.

398. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 397. - Bogi0212)
2011. febr. 27. 18:00
Én is orvostól orvosig járkálok, egyszer csak meg találom az aki segíteni fog.
397. bogi0212 (válaszként erre: 396. - Sidney_ke)
2011. febr. 26. 20:40
Igen,ahogy egyre többet olvaslak benneteket látom,hogy mennyien így jártak,mint én.Tényleg hülyére veszik az embert.Hétfőn felkeresek egy újabb orvost,remélem ő lesz az emberem.Tudjátok a remény hal meg utoljára............:D
396. nadri7
2011. febr. 26. 13:09

Sziasztok!

Sajnálatos dolog h így bánnak az emberekkel, ha nem fizetsz le vagy magasról t....va az illet.

nem akarom fényezni a menst, én is oda járok egy dokinőhöz.Eddig még nem szólt semmit h miért nem ott csináltatom a laborokat.

Ellenállásba ütközni inkább az állami kórházi dokiknál szoktam h minek ez magának, jók az eredményei.......

Pesten kapásból kiírták a met bogyókat, de házidoki is kiírja......

395. bogi0212 (válaszként erre: 394. - Ivi79)
2011. febr. 22. 21:38
Hát mert ezeknek csak az számít,hogy virítsd a lóvét,más nem nagyon érdekli őket.
394. ivi79 (válaszként erre: 391. - Bogi0212)
2011. febr. 22. 21:23
jaaj akkor bocs! azért gondoltam ezt, mert a mens mániája h prolaborban csináltasd a terhelést..
393. bogi0212 (válaszként erre: 392. - Mézgapaula)
2011. febr. 22. 20:25
Köszönöm a segítséged.Találtam most egy endokrinológus doktornőt.A bemutatkozásában azt írja,hogy szakterülete a pcos.Már időpontom is van jövő hétfőre.Remélem nem egy újabb csalódás...De optimista vagyok :D
392. mézgapaula (válaszként erre: 385. - Bogi0212)
2011. febr. 22. 20:22

Szia!

A pcos.hu oldalon van orvosajánló, ahol fel vannak sorolva azok, akik érdemben foglalkoznak a betegséggel, hajlandóak felírni a metformint.

Ha Budapest elérhető közelségben van neked, ott van egy jópár.

2011. febr. 22. 19:23
Félreértesz.A magánklinikán voltam endokrinológusnál,ő ajánlotta a mensmentist,de én kórházba mentem.Majd mikor visszamentem a klinikára az endos dokihoz lepattintott.
390. ivi79 (válaszként erre: 389. - Bogi0212)
2011. febr. 22. 19:03

igen így gondoltam, h a mensbe dokibához, labor meg a prolaborba.. ehelyett volt bátorságod sztk labort választani.ejnye

pont ilyenek miatt nemtudom megnézetni h van-e ir-em(pajzsmirigyhez társulhat sajna). vagy kiveszek 1hét szabit, h sztkban mindenféle dokiknál ücsörögjek beutalóér terheléses inzulinra, vagy fizetek(de erre nincs keret egyelőre).

neked mennyiér csinálták labort? eredményből azé tudnám h kell-e tovább kutakodnom dokiér aki kezel vagy semmi bajom

389. bogi0212 (válaszként erre: 388. - Ivi79)
2011. febr. 22. 18:51
Pont ez az,hogy nem oda mentem cukor-és inzulin terhelésre,hanem egy kórházba.És ez nem tetszett a kedves doktor úrnak....
388. ivi79 (válaszként erre: 385. - Bogi0212)
2011. febr. 22. 18:43
csak nem a mensmentisben voltál?
2011. febr. 22. 17:04
ja és októberben menstruáltam utoljára..........
2011. febr. 22. 17:04

Azt elfelejtettem leírni,hogy az eredményeim:

0 perces inzulin 21,9

120 perces 85,1 :(

2011. febr. 22. 16:58

Sziasztok!

Már írtam korábban ide nektek,de most leszeretném írni a kálváriámat,ami ma érte el tetőpontját....


Pár hónapja kiderült egy nőgyógyászati vizsgálat-

hüvelyi uh-alkalmával,hogy pcos-em va.A nőgyógyászom azt tanácsolta,hogy keressek fel egy endrokrinológust,mert ő ennek a kezeléséhez kevés.Meg is fogadtam a tanácsát,hosszas nézelődés után kiválasztottam egy budapesti magánklinikát,ahol egy állítólag nagyon jó szakember rendel,kifejezetten meddőségi bajokkal foglalkozik.Kértem időpontot,elég hamar kaptam is.Mikor beléptem az intézménybe már teljesen biztos voltam benne,hogy jól választottam,itt biztos mindent megkapok a pénzemért.A betegfelvételen olyan szinten kifaggattak minden egészségügyi bajomról,életmódomról,a családban előforduló betegségekről,hogy teljesen elámultam.Aztán mikor már fél 7et mutatott az óra és én még mindig a bőrkanapén várakoztam kezdtem elbizonytalanodni.Az asszisztens hölgy még arra sem méltatott bennünket várakozókat,hogy legalább egy elnézést odalökjön...Végül 7óra táján bejutottam a doktor úrhoz,aki 12000 ft-ért megerősített abban,hogy cisztásak a petefészkeim és javasolta menjek el egy magán egészségcentrumba,ahol csináltassak terheléses cukor-és inzulin vizsgéálatot,ami a pcos-hez gyakran társul.Kérdésemre,miszerint ezt egy kórházban nem tudom megcsináltatni tb ellátás alatt az volt a válasz,hogy a kórházakban nem nagyon értenek ehhez a vizsgálathoz.???Én persze ezt egészen addig elhittem míg anyukámmal nem értekeztem erről a dologról.Ő nővér egy állami kórházban,ahol természetesen teljesen jól,szakszerűen megcsinálták nekem a vizsgálatot.Gondoltam minek fizessek még ezért is mikor mint egyéni vállalkozó fizetek én elég tb-t havonta...A doktor úrral úgy váltunk el,ha megvan az inzulin terhelés eredménye keressem fel újra és majd meglátjuk,hogyan legyen a kezelésem.Én így is tettem,visszamentem hozzá és már rögtön az elején mondtam neki,hogy megvan az eredmény,bár nem az ő általa javasolt egészségcentrumban csináltattam meg,hanem a lakhelyemhez közeli kórházban.Erre ő 2percen belül azt vélaszolta az eredményeimre,hogy igen súlyos ir-em van és keressek fel a lakhelyemhez közeli diabetológiát,ahol majd kezelnek.Akkor még nem értettem miért mondja ezt,miért viselkedik így velem,miért nem olyan mézas-mázos,mint első alkalommal...mára megértettem-gondolom az állami kórházból nem jár neki juttatás utánam- Mondtam neki,hogy doktor úr erre ha jól tudom metformint szoktak felírni-hála nektek fórumozók,ahogy olvastalak benneteket megtudtam mindent a betegségemmel kapcs.ban- Az orvos válasza ez volt:nem az a baj,hogy ne tudnám mit kellene erre felírni.Azért a 2percért még legombolt rólam 3000 ft-ot.Teljesen elkeseredtem,csalódott voltam,elegem lett mindenből.Majd bejelentkeztem egy tb-s diabetológiára,ahol újra leráztak-ez a mai nap történt-misszerint diabetológus ir-re nem írhat metformint,csak ha cukros lennék...Azt mondta menjek nőgyógy.endokrinológushoz.Most mondjátok meg,hogy lehet hogy 3helyen is voltam és ilyen magas inzulin szintre nem adnak nekem sehol gyógyszert???A diabetológus válasza az ir-re az volt:Tudja magácska hány embernek magas az inzulinja?Ez nem jelent semmit.Lehet pár év múlva cukorbeteg lesz,de az is lehet,hogy nem.Teljesen felvagyok háborodva.Tapasztalatból írom,hogy sok orvos pl .háziorvos ,sőt állítom ez az idős diabetológus sem tudják mi az a pcos és ir.Komolyan hülyén érzem magam,ha mondom,hogy mi a betegségem,mert csak lesnek rám,vagy leráznak,mint a klinikán....Ne haragudjatok,hogy regényt írtam ide nektek,de nem tudom a felháborodásom magamban tartani.Barátoknak hiába mesélem el,nem értik mi is ez az egész.Sajnos ezt csak mi érthetjük,akik szenvedői vagyunk ennek a betegségnek.Szebb napot mindenkinek,mint az enyém volt!!!!

384. Szeptember1979 (válaszként erre: 383. - Nadri7)
2011. febr. 20. 15:12
Köszi szépen nadri7!
383. nadri7
2011. febr. 20. 10:12

Szeptember1979


Főzeléket kefír+rizsliszt, vagy keményítővel habarom, a rántás+tejföl párosítást azt el kellett nekem is felejteni

Gyümölcslevest azt meg natúr joghurt+rizsliszt

2011. febr. 19. 19:14

Sziasztok!


Ha főztök főzeléket, azt mivel készítitek el?mivel helyettesítitek a fehér lisztet?már egy hónapja diétázom és a mtársaim azt mondják, h látszik az eredmény. 5 kg-ot fogytam egy hónap alatt. mindenkinek ilyen nehéz megállni, h ne egyen csokit?most látom csak mennyire függő voltam :)

381. Médy (válaszként erre: 379. - Csillag80)
2011. febr. 16. 10:29

Szia!


Privátban elküldtem.


My

380. Médy (válaszként erre: 379. - Csillag80)
2011. febr. 15. 15:44

Szia!


Holnap válaszolok.


Üdv:


Médy

379. csillag80 (válaszként erre: 378. - Médy)
2011. febr. 14. 14:44

Köszönöm Médy, a kenyér komolyan sok???? Ebédem 2 sz. tk az előre szeletelt toast-méretből, meg este ált. 1 szelet, este igyekszem inkább zöldséget, husit ilyesmit. Pár hete a mozgásra is jobban odafigyelek, múlt hetem:

H: fél óra gyaloglás + 45 perc torna

K: fél óra gyaloglás + 45 perc torna

Sz: fél óra gyaloglás

Cs: fél óra gyaloglás

P: 1 óra gyaloglás

Szo: 45 perc torna

V 90 perc aerobik+torna, fele -fele.


A 175 centimhez szerintem nem nagyon kellene fogynom, 65 kilót írtam, mert az én számításom szerint csal a mérlegünk 1.5-2 kilót, mindenesetre ma reggel 62-t mutatott.

Azt olvastam, a reggeli 30 grammból 20 lassú 10 gyors kellene , h. legyen, ebbe belefér az általam írt reggeli? Tudom, h. tejtermék, csak eddig így számoltam, azt gondoltam , jó.

Köszönöm a véleményedet, még az orvos nem mondta ki az ítéletet ( sőt, szerinte rendben van, ), majd jövő kedden kiderül, de addig is csinálom.

378. Médy (válaszként erre: 373. - Csillag80)
2011. febr. 14. 14:11

Szia!

Diétával és rendszeres sporttal nagyon jól karbantartható az IR. Ha jól válogatod össze a táplálékokat és megfelelően mozogsz mellé lassú ütemben lehet fogyni. Az IR-esek nem ehetnek reggelire gyümölcsöt, tejterméket, (kivétel a túró, 10 dkg-ig)vagy halat. Ezeknek az ételeknek ui. hiába kicsi a GI-je, az inzulin indexe nem jó. Ami azt jelenti, hogy alacsony vagy közepes GI ellenére jelentős inzulin kiválasztással jártak.Inzulin érzékenységünk reggel és késő délután a legkisebb. Legnagyobb délben és éjjel. Reggelire ezért kevesebb szénhidrátot szabad fogyasztani, mint délben. PL. reggelire:

2 kis szelet tk. kenyér, vagy zsömle, vagy Wasa, vagy puffasztott búza stb.sovány felvágott,tojás,körözöt, sovány túró,cottage cheese, paradicsom, paprika, uborka, retek, savanyú káposzta.

Tízóraira már ehetsz tejterméket és gyümölcsöt is. Amit írtál, az jó.

Talán én kevesebb kenyeret ennék a helyedben és több ressre párolt zöldséget,sovány húst,főzeléket,tojást.

Sok mintaétrend, blog és receptek vannak a neten IR-re, ill. ch számolással.

Érdemes átböngészni őket.

Jó egészséget és sok szerencsét az álmaidhoz!

Üdv:

Médy

2011. febr. 13. 18:48

Sziasztok

Nekem három éve van, hogy a vérzés előtt már 10-12 nappal barnás folyás indul, egész a menstruációig.

Elég pattanásos az arcom, és a hasam alján van néhány erősebb szőrszál.

Túlsúlyom nem veszélyes, bár örülnék, ha még lemenne 5 kg.

Már annyi nőgyógyásznál voltam, és mindenki mást mondott.

Mostanában nagyon sokat, szinte már állandóan fájnak a petefészkeim is.

Szerintetek gyanús az IR?

Tolna megyében nem tudtok nőgyógyász-endokrinológust.Vagy még Pécs is jó!

376. muco28
2011. febr. 13. 17:28

Szia Kunora8!

Megpróbáltam a meglévő munkahelyem mellett(3 nappal,3 otthon,3 éjszaka,3 otthon...12 órában)elkezdeni a diétát,mozgást.Először nagyon nehéz volt,de kezdem megszokni(1 hónapja).Azt is,hogy nem eszem éjszaka semmit.Ugye azért nem ártok ezzel?

375. muco28
2011. febr. 13. 17:06

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek.Lenne egy pár kérdésem.

1 hónapja derült ki az IR-em.Azóta csinálom a diétát,3kg ment le(ez is úgy hogy 2 le,1 fel,2 le).Jó szerintetek?,mert engem idegesít hogy ilyen kevés.Azelőtt update-tel 10kg simán lement.

Szobabiciglizem,heti 3-4-szer 40 perc.Szedem az adimetet.

Mikor érdemes szerintetek újabb terhelést csináltatni?Már úgy csináltatnék.

Remélem jó az étrendem,mert néha soknak tűnik,néha kevésnek.

Zöldséget nem nagyon eszek,sajna nem bírom megenni.Azt mondták,hogy akkor főzelék formában egyek(borsó,bab,lencse).Sajna nem tudom,hogyan kell diétásan csinálni.Segítsetek!

Köszönöm!

374. mézgapaula (válaszként erre: 373. - Csillag80)
2011. febr. 13. 16:08

Szia!

Reggelire a tej, joghurt szigorúan tilos sajnos.

De ha az endokrinológus nem találta rossznak az inzulinodat, nem valószínű, hogy diétát fog javasolni. Fura, mert nálad növekvő tendenciát mutat az inzulin az idő elteltével, általában fordítva szokott lenni az IR-eseknél.

2011. febr. 13. 13:17

Sziasztok!


Már egyszer írtam ide az inzulin miatt, de most tovább ieredmények miatt újra tanácsot kérek. Csak ismétlésképpen:


2 éve szeretnénk babót, 1 éve járunk meddőségibe, férjem eredménye nem teljesen okés, nálam nem találtak semmit, petevez. átjárható így volt 4 inszem, 2 lombik, sikertelenül, az első lombiknál elindult vmi, de nem maradt meg. Most alaposan megvizsgáltatom magunkat, voltam endokrin dokinál,az eddigi eredmények:


Cukor 0 perc: 4,5

Cukor 60 perc: 4,5

Cukor 90 perc: 5,7

Cukor 120 perc: 5,8


Inzulin 0 perc: <2,0

Inzulin 60 perc: 14,2

Inzulin 90 perc: 19,1

Inzulin 120 perc: 26,4


Hormonok(4. napi vérvétel):

TSH: 3,05

FT4:14,76

FT3: 3,73

anti TPO: 10

Anti TG <20

LH: 3,19 IU/l

FSH: 5,57 IU/l

Prolactin: 200,9 mIU/l

Progeszteron: 1,25 nmol/l

Oestradiol: 81,8 Pmol/l

Total tesztoszteron 0,23 nmol/l (ez csillagos, 0,29-1,42-ig ad referenciát)

SHBG :50,3 nmol/l

DHEAS :2,7 umol/l (2,68-9,23 a referencia, tehát határon van)

21. napi progeszteron még folyamatban.


Fizikailag, nőgyógyászatilag PCO jele nincs,175 cm, 65 kiló vagyok.


Endokrinológus lelethez csatolt levele szerint a TSH-n kívül minden rendben, arra ír fel majd gyógyszert, de csak 22-re kaptam időpontot, addig infóvadászok.

Ő az inzulinra is azt írta, rendben, de arra már többen is mondtátok, hogy az arány nagyon vacak. Ezért hétfő óta diétázom, természetesen rá fogok kérdezni nála, hogy az inzulinnal mi a helyzet, de szerintetek diétával mennyit lehet ezen javítani és mennyi idő, amíg reagál rá a szervezet?

A többi hormonról vélemény?


Mivel még a diétát is csak tanulom, szeretném, ha véleményeznétek egy napomat:


5:45 : 1 dl joghurt 4 ek. búzakorpával, 3 dl tejeskávé, ebből 1 db tej (évek óta ez a reggelim, amivel az emésztésem "működőképes", ezt én 10 g gyors, 10 g lassúnak számoltam)

8:50 : 3 korpovit+15 deka alma

11.35 vagy 12.30: 2 szelet tk. kenyér, sajt, szalámi, uborka, paprika

14.30 vagy 15:00 : 3 dl tejeskávé, túró 2 korpovittal, vagy 2 hamlett sajttal, felvágottal

18:30 ebédből ami ehető, pl. pörkölt ubival, 1 sz. tk kenyér, vagy 2 sz. tk kenyér, sajt, uborka, paprika, felvágott, + fél alma.

Egy hét alatt ezzel a súlyomat tartottam, amúgy sem ettem eddig sem sokat, de nem tudom, ez mennyire jó, és nem gond-e, ha kevesebbet eszem. Bírnék többet, de abból, ami tilos, a keksz, csoki, mézes tea hiányzik nagyon a többit könnyen csináltam, de nem tudom, mennyire jól.


Minden véleményt és tanácsot szívesen látok és előre is köszönöm!!!

Sziasztok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook