Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Internetfüggőség szülői szemmel? Tehetünk valamit? fórum

Internetfüggőség szülői szemmel? Tehetünk valamit? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
27. Mazsinka (válaszként erre: 22. - 72497ec515)
2013. okt. 5. 22:15
Annak is eljön majd az ideje. :) Nem tudom, min akadsz ki, az imént még szemrehányóan jegyezted meg róla, hogy egész nap csak netezik. Akkor döntsük már el, hogy ez baj vagy nem.
26. gyöngyszemü (válaszként erre: 16. - 408020f45e)
2013. okt. 5. 22:14
Nálunk is ugyanez az apja is játszik, a múltkor összevesztek kinek van jobb tankja, miért vette meg ő is azt ami neki.... és hát egymást zavarják el a géptől hogy játszhassanak, mivel csak egy gép van. Én csak ilyenkor férek ide és még ezt is sajnálják..
25. anita.81 (válaszként erre: 16. - 408020f45e)
2013. okt. 5. 22:13
Hát, nem irigxellek... Nálunk legalább a két szülő egy követ fúj. De te egyedül maradtal... Őrület :-(
24. anita.81 (válaszként erre: 20. - Forgatos)
2013. okt. 5. 22:11

Eddig kitűnő volt.most 10.-es és talán most veszem észre, hogy már a suli sem érdekli annyira. Persze megígérte, hogy a jegyein nem veszünk majd észre semmit, de ez is olyan, hogy utólag már papolhatok. Ja és nem vártuk el soha, h kitűnő legyen, ez így alakult.

Az osztálytársai járnak szórakozni, bulizni, kirándulni. De a fiamat már nem is hívják, mert tudják, úgysem megy veluk.

23. forgatos (válaszként erre: 21. - Anita.81)
2013. okt. 5. 22:10
Húúú, az elég sok idő. Azt olvastam, hogy ezeket a játékokat normal esetben 1 év alatt megunják.
22. 72497ec515 (válaszként erre: 18. - Mazsinka)
2013. okt. 5. 22:07
vannak barátai ,kitűnő tanuló,vannak álmai és még követi is a divatot ! Cserfes kedves értelmes lány lány. És akkor mi van ha fb-zik? inkább mint majdnem meztelenül tekeregjen egy pasin hulla részegen egy diszkóban
21. anita.81 (válaszként erre: 17. - Forgatos)
2013. okt. 5. 22:06
Kb. 1,5- 2 éve.
20. forgatos (válaszként erre: 19. - Anita.81)
2013. okt. 5. 22:06
A suliban hogy teljesít? Az osztálytársaival sem mennek sehová?
19. anita.81 (válaszként erre: 11. - Forgatos)
2013. okt. 5. 22:04
Ez így van! Felajánlottuk neki, hogy anyagilag támogatjuk mindenben, ha szórakozni menne. Felajánlottuk, h csinálhat hazibulit, akár el is megyünk itthonról. Kerestünk neki való helyeket (bowling, stb). Könyörögtunk, válasszon vmilyen sportot.. Egyszerűen az ég világon SEMMI nem érdekli. :-(
18. Mazsinka (válaszként erre: 12. - 72497ec515)
2013. okt. 5. 22:03
Attól, hogy valaki pasizik, még nem biztos, hogy terhes is lesz. Mennyivel jobb, hogy inkább egész nap fb-ozik. Pfff...
17. forgatos (válaszként erre: 1. - Anita.81)
2013. okt. 5. 22:02
Mennyi ideje netezik ilyen intenzíven?
16. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Anita.81)
2013. okt. 5. 22:01

Igen ismerős a helyzet! A fiam 22 éves és ugyanezzel a játékkal játszik. A csapattársak a világ minden részéből vannak, van amelyikkel angolul beszél, de van mikor a szótárakat kapja elő, szóval dúl a harc. De még ha csak ő játszana!? De az apja is! Szóval felváltva mennek tankokkal és háborúznak, stratégiákat terveznek, tankokat adnak-vesznek! De már ott tartanak, hogy megszabták egymásnak, hogy ki mennyit játszik, utána átadják egymásnak a gépet és egyeztetnek. (?!) Már nem is mindegy, hogy mikor ebédelünk vagy vacsorázunk, mert ugye a csatát nem szabad félbehagyni! Ez egy őrület. Ha tehetné, hajnalig fenn lenne és játszana. Persze azt azért tudni kell, hogy ez nem egy egyszerű játék. Logika és nagy stratégiai érzék kell hozzá és persze ez csapatjáték, tehát a csapattársakat sem lehet cserben hagyni.

Na ennyit sikerült megtudnom erről az új őrületről, ami azért bizonyos szinten hasznos is. Persze én sem nézem jó szemmel, hogy órákig a monitor előtt ül, de minden korban voltak "sláger játékok" Szerintem egy ideig fog ez is csak tartani, aztán majd jön egy méjvadabb!:)

15. 72497ec515 (válaszként erre: 10. - Anita.81)
2013. okt. 5. 22:01
az sem megoldás hogy elveszed tőle a netet,ő biztos egy speciális eset de a legtöbb kamasz szerintem kinövi ezeket a dolgokat
14. 72497ec515 (válaszként erre: 11. - Forgatos)
2013. okt. 5. 21:59
Neked ez a véleményed. Én sem maradtam le semmiről sem ...
2013. okt. 5. 21:59
20 év fölött. Bocs
12. 72497ec515 (válaszként erre: 9. - Gyöngyszemü)
2013. okt. 5. 21:59
Én is!! Hozzátenném hogy a hugom 18 és állandóan fb-zik de örülök hogy nem csavarog és nem a pasikon jár az esze ,anyu bele is bolondulni ha terhes lenne...
11. forgatos (válaszként erre: 3. - 72497ec515)
2013. okt. 5. 21:58
Egy ilyen koru fiúnak bizony hogy bulizgatni kellene járnia. Ott társaság van, barátok, csajok. Sztem ez lenne a normális.
2013. okt. 5. 21:58
Én is ebben szeretnék bízni, hogy változni fog. De ha mégsem? Van egy ismerősöm, aki már jóval a 30-on túl van, de neki nem sikerült kinőni ebből. Anyukájával él, barátnője még nem volt, a gépet viszont nyomja.. Szóval, ha tudnám, hogy változni fog, akkor hagynám, fr félek, hogy nem és 20 eb fölött már beszélhetek neki. Nem most kéne vmit csinálni? Amíg lehet'?
9. gyöngyszemü (válaszként erre: 8. - 72497ec515)
2013. okt. 5. 21:54
Köszi a biztatást :-) Azért a lányok mások, vagányabbak, azokat most viszont félteni kell. Örülök hogy nem lányom van...
8. 72497ec515 (válaszként erre: 7. - Gyöngyszemü)
2013. okt. 5. 21:51
változni fog! ez biztos engem 18 évesen kezdtek érdekelni a fiúk..
7. gyöngyszemü (válaszként erre: 6. - 72497ec515)
2013. okt. 5. 21:47
Bízom benne én is hogy majdcsak megváltozik. Viszont ha jól sejtem anno mikor te ennyi voltál nem volt ilyen számítógép őrület... és könnyebb volt ismerkedni is ....... ezek a mai fiatalok.... hát nem irigylem őket :-(
6. 72497ec515 (válaszként erre: 5. - Gyöngyszemü)
2013. okt. 5. 21:41
Változik majd hidd el,én is ilyen kamasz voltam,és mégsem maradtam le semmiről sem,sőt talán köszönhetem az édesanyámnak hogy ilyen rendes volt és nem piszkált,mégis boldog vagyok van családom és egy kisfiam. Én később kamaszodtam mit az átlag és mégsem érzem hogy lemaradtam akkor valamiről is.
5. gyöngyszemü (válaszként erre: 3. - 72497ec515)
2013. okt. 5. 21:38
Szem előtt van az igaz, de milyen élete lesz, nem barátkozik nem kommunikál nem csajozik... viszont legalább nem csavarog az igaz, de ez élet???
2013. okt. 5. 21:33
Nekünk megölte a gépét.. másikat meg nem kap, mert nem teljesít jól az iskolában. Gond letudva, telón nem tud játszani. Mondjuk az enyém azért nem játszott ennyit, mert szimplán kinyomtam nála a netet.
2013. okt. 5. 21:32
Azzal szerintem semmi jót sem fogsz elérni,én olyan kamasz voltam aki minden ellen lázadt ! Ha ezt teszed ,haragudni fog rátok,hazudni fog ,és netes kávézókba vagy barátoknál ugyanúgy netezni mint nálatok. Inkább szem előtt legyen! Sokkal jobb mintha bulizgatni járna vagy drogozna stb.
2. gyöngyszemü (válaszként erre: 1. - Anita.81)
2013. okt. 5. 21:32
Akár én is írhattam volna szóról szóra ugyanezt!!! Mi is ezzel küzdünk nekem 17 éves a fiam és ugyan ezt játsza ha tehetné és hagynánk akár 24 órát is a gép előtt töltene. :-( Én sem tudom mit tehetnénk!!! legszívesebben megszüntetném a netet........ Egyszer egy napig nem volt áram szerelés miatt, látszott rajta hogy kész ideg, elvonási tünete volt... :-(
2013. okt. 5. 21:25

Sziasztok!

Végső elkeseredésemben fordulok hozzátok, talán járt már valaki ilyen helyzetben...

A 16 éves fiamról van szó, aki internetfüggőségben szenved!

Van egy bizonyos online stratégiai játék, ahol több emberrel együtt csapatot alkotnak és nap mint nap háborúznak, versenyeznek stb. Nem is magával a játékkal van problémám, hanem, hogy mára napi 10-12 órát tölt a gép előtt, és szerinte ebben nincs semmi különös!

Nagyon-nagyon sokat beszélgettünk vele erről, próbáljuk meggyőzni, hogy nem jó így, kérjük, könyörgünk, hogy barátkozzon, szórakozzon, sportoljon, de neki semmihez nincs kedve. Egyetlen barátja sincs, mindet leépítette a játék miatt. Barátnője szintén nincs (nem is keres). Azt mondja, h a netes csapattagok a barátai és neki másra nincs szüksége!

Sajnos már ha a témát felhozzuk, vagy végighallgat faarccal és azt mondja, jó, holnaptól kevesebbet játszom, vagy végig sem hallgat, ránk csapja az ajtót. Persze másnap ugyanúgy folytatódik minden..

volt már valaki ilyen helyzetben? Mit tehetnénk? Hogyan segíthetnénk rajta? Odáig jutottunk, hogy egyszerűen kihúzzuk a gépéből a netet. Ez megoldás lehet, vagy épp az ellenkezőjét váltjuk ki vele? Segítsetek!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook