Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Inkább testek vagy inkább lelkek vagyunk? fórum

Inkább testek vagy inkább lelkek vagyunk? (beszélgetős fórum)


1 2 3
18. vigyefene (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 12. 23:02
Társadalmi korlátozások vannak, nem valamiféle istenadta feladatok.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Vigyefene)
2022. febr. 12. 23:00
Ezt arra írtam, hogy igaz, hogy az élet folyamatos változás, de ha nem is van előre megírva, mert mindenki maga alakítja, csak kereteken belül tud mozogni.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - C9155193c4)
2022. febr. 12. 22:55

Azt mondják, hogy a homloklebeny felelős azért, hogy kinek milyen az erkölcse.

Híres történet az egykori vasútépítő mester balesete, ami híressé tette az ideggyógyászat számára ezt. (1848-ban egy robbanás következtében a vasrúd szabályosan keresztülment a fején, és ugyanúgy tudott mindent csinálni, csak addig megbízható volt, utána megbízhatatlanná vált.)

15. vigyefene (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 12. 22:53

"Egy férfi nem szülhet gyereket, egy nőnek más "feladatai" vannak születésétől fogva, mint egy férfinak."


Valahogy ez már egészen más téma.

14. vigyefene (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 12. 22:50

Igen, mint én..... De már feledékeny volt, mert fél napig kereste a 36 cm.-es pipáját, de nem találta meg, mert a szájába lógott. :-DDDDDD

Úgy halt meg, hogy átkelőhelyen elütötte egy teherautó.

2022. febr. 12. 22:49
Nem akarlak meggyőzni, ha azt hiszed inkább "lelkek" vagyunk, jogod van így látni. A fórumokon mindenki leírja a saját meggyőződését, ha ez elekntétes a tieddel, el kell fogadd, úgy ahogyan én is elfogadom a te verziódat.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Vigyefene)
2022. febr. 12. 22:49

Azt mondják, hogy "bármi lehetsz", a kiosztást nem is szó szerint értem, de mindenki beleszületik valamibe.

Egy férfi nem szülhet gyereket, egy nőnek más "feladatai" vannak születésétől fogva, mint egy férfinak.


Vagyis a keretet megkapjuk, az életünk "tortájának" az alapanyai adottak, csak rajtunk múlik, hogy abból mit "sütünk". Aki depressziós, ő már talán semmit sem akar, aki vidám, ő pedig még ki is díszíti.

11. c9155193c4 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 12. 22:45

Az agy hihetetlen dolgokra képes. Minden itt dől el, hogy mennyire egészséges az agyunk vagy éppen fejlett. A tényeken persze nem változtat, mert a 80 évesek idősek, a fiatalok pedig fiatalok

A halál utáni élet beszámolók nem bizonyítottak, feltevéseken alapulnak, főleg vallásos emberek szájából.

A tudomány nem annnyira fejlett jelen pillanatban, hogy erre meg tudjuk adni határozottan a választ.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Vigyefene)
2022. febr. 12. 22:45
Akkor fiatalos lehetett a Nagyapád!
9. vigyefene (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 12. 22:43
Nem tudom elhinni hogy előre ki van osztva, bármilyen formában, ugyanis az élet egy folyamatos változás.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - C9155193c4)
2022. febr. 12. 22:43
?
7. vigyefene (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 12. 22:42
A Nagyapám 94-évs korában is a nőket üldözte, elutasította az 60-éveseket, mert kapott 50-eseket.
6. c9155193c4 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 12. 22:41
Ha te már eldöntötted magadban a kérdésedre a választ, miért írsz fórumot? Mi ez esetben nem kellünk.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Vigyefene)
2022. febr. 12. 22:40
Lehet, hogy még az anya hasába kerülés előtt "ki van osztva", vagy csak a megszületés pillanatában?
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - C9155193c4)
2022. febr. 12. 22:39

Ha inkább testek vagyunk, akkor miért van az, hogy 80 évesen is fiatalnak érzi magát valaki? Vagy fiatalon idősnek? Miért van, ritkán, hogy van nő aki férfinak, van férfi aki nőnek?


Sok érdekes történetet hallani, olvasni előző életről.

3. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 12. 22:36
Agnosztikus létemre, még nem gondolkodtam ilyesmin, de azt nem tudom elképzelni hogy Anyánk hasában ki lesz osztva a feladat. Azt hiszem hogy be kell illeszkednünk a környezetünkbe, bárhol születtünk/élünk a világon.
2022. febr. 12. 22:31
Testek
2022. febr. 12. 22:19

Vajon van lélek?

Elgondolkodtatok azon, hogy az ember az egyetlen emlős, aki ruhákkal védi, díszíti a testét? Az állatok, ahogy megszületnek, szinte azonnal felállnak, és nagyon gyorsan szinte felnőttekké válnak, sokkal gyorsabban tanulnak meg önállóak lenni mint az ember.


El tudjátok képzelni, hogy mi választunk, vagy kapunk valamilyen feladatot mielőtt megszületünk, és a lélek abba a testbe kerül ami a feladata lesz majd? Mintha egy film főszereplőivé válnánk, aztán van, hogy ez a szerep tetszik, van hogy nem tetszik, de a fő feladatunk talán az lenne, hogy az adott szerepet jól eljátsszuk az élet színpadán.

Vajon mi választjuk a feladatainkat, vagy kapjuk?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook