Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Inkább testek vagy inkább lelkek vagyunk? fórum

Inkább testek vagy inkább lelkek vagyunk? (beszélgetős fórum)


1 2 3
48. unom (válaszként erre: 42. - Hekate)
2022. febr. 13. 20:04
Miért is? Leírtad, amiben hiszel, devez csak a te hited, nem több. Fantáziálni bárki tud.
47. globus (válaszként erre: 46. - Tumbo2)
2022. febr. 13. 20:03
Persze, a hit legfontosabb, minden másban is.
46. tumbo2 (válaszként erre: 45. - Globus)
2022. febr. 13. 20:02
én sem,de aki akar,az higgyen benne.ha lenne is,akárki bőrében újjászületni,az már nem én lennék.
45. globus
2022. febr. 13. 19:52

Nem hiszek a lélekben.

Egyszer élünk- közmondás, ezer éve él.

Már csak azért írom, mielőtt valaki lélekvándorlással jönne 🙂

Természetesen azt hiszünk, amit akarunk, a téma lehetne egy sima szavazás.

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Liliom10)
2022. febr. 13. 18:43
Köszi az ajánlót, beleolvastam és eszembe jutott, hogy régen volt olyan élményem, hogy ültem a szobában, és láttam az egyik ismerősöm, hogy odaér az ajtóhoz és becsenget. Abban a pillanatban megszólalt a csengő és az az ismerősöm volt, és pont abban a ruhában, hajjal, ahogy láttam.
43. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 18:20

" Lelkünk útja I. "


Olvasd el a könyvet !

[link]


Görgess lefelé, és olvass bele az értékelésekbe és az idézetekbe !

42. Hekate (válaszként erre: 31. - Unom)
2022. febr. 13. 18:07
Tévedés. :)
2022. febr. 13. 15:10

"sokkal boldogabbak akik találnak valamit amiben jobbá válhatnak"


Itt fontos megjegyezni, hogy a kutatás szerint ezt a hosszabb távú boldogságot akkor érezzük, ha mi tudjuk, hogy fejlődtünk, sőt, ha valójában nincs fejlődés, de mások által megkapjuk az elismerést, akkor hosszabb távon boldogtalanabbak leszünk mint előtte voltunk.

2022. febr. 13. 15:03
Ép testben ép lélek.
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - 37e1ff8723)
2022. febr. 13. 14:42

Persze, nem akar mindenki fejlődni, de tudományosan bizonyított, hogy azok sokkal boldogabbak akik találnak valamit amiben jobbá válhatnak, és eredményeket érnek el.

Akkor is már boldogabbak, ha csak azt szeretnék mondjuk, jobb szülővé váljanak.


Én csak embert láttam rendszeresen 5-kor felkelni, elmenni edzeni, és bármelyik magasra ugró macska, ha edzene, akkor sokkal magasabbra tudna ugrani, de az állatnak eszébe sem jut ilyen, ezért más az ember, mint egy állat.

Az állat legfeljebb azért küzd meg, hogy a szükségleteit kielégítse, ösztöneit kiélje. Ettől az állat már jobban érzi magát, de egy ember csak ideiglenesen az.


Aztán az is érdekes kérdés, hogy mitől lesz valaki "lelketlen".

Amikor egy szerzetestől megkérdezték, hogy az emberben van a jó és van a rossz, akkor melyik fog növekedni, mitől függ, akkor a szerzetes azt mondta, hogy az, amelyiket etetjük. (Lehet, hogy nem volt pontos a történet, de a lényeg, hogy nem mindegy mire fókuszálunk.)

38. 37e1ff8723 (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 14:30
Általánosítasz. Nem akar mindenki fejlődni. Az állatoknak miért kéne edzeni? Láttál már macskát akcióban, hogy mekkorát ugrik? Az ember azért edz, mert ráfér, mert nyomi egy állathoz képest. 🤨 Mellesleg az állatok is versengenek egymás közt.
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Janszi)
2022. febr. 13. 13:52

Ezt nem teljesen értem, de érdekes kérdés pl. az is, hogy az ember abban is különbözik az állatoktól, hogy attól boldog, ha fejlődhet.

A külső dolgok mindenkit csak rövid időre derítenek jókedvre, attól függően, hogy mi az, vagy hányszor éli át.


Lassan itt a szerelmesek napja, ha ezt a példát veszem, akkor az első csóktól akár napokig a fellegekben lehet járni, aztán évek múlva már nem dob úgy fel.


Viszont ha találunk valamit amiben szívesen fejlődnénk, akkor az tartósan elégedettséget, boldogságot tud adni, és ez csak az embernél van.

Én még macskát nem láttam tudatosan edzeni, hogy az egeret egyre gyorsabban kapja majd el, viszont embert láttam már edzeni, sőt, versenyeket is szerveznek, ahol a legjobbak össze tudják mérni egymással is az erejüket.

Az embert boldoggá teszi, ha valamiben egyre jobb, egyre ügyesebb, egyre gyorsabb, stb...

Itt az oldalon is pontokat kaphatunk, és vannak akik attól elégedettebbek, hogy sok törzspontot összegyűjtenek. Van aki csak emiatt szavaz, térdepeltet kukoricára, vagy csak lép be.


A fejlődés vágya is mintha az ember sajátja lenne, és mivel ez sokkal tartósabban tesz boldoggá, akkor azt mondom, hogy az ember inkább lélek, mint test, hisz a testi élvezetek múló örömet, míg a lelki, bármiben fejlődés, tartós örömet, így végső soron boldogságot adnak.

36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Globus)
2022. febr. 13. 11:48

Dokumentálva van több agy nélkül élő ember esete, ebből talán leghíresebb az a francia 44 éves férfi, akinél véletlenül derült ki, hogy nincs agya. Családja volt, munkája, ami ráadásul szellemi.

Egyetértek, egyre több rejtélyes dolog derül ki.

2022. febr. 13. 10:47
Szerintem csak élünk. Ez biológia, fizika és kémia. Nem több.
2022. febr. 13. 10:21

Nem tudom.

A tudósok szerint lélek nem létezik. Csak egy kémiai folyamat miatt érezzük léleknek.

Ez mind az agyunk játéka.

Mások szerint a halál után mérhető a súlykülönbség miután a lélek távozott.

Már egy ideje nem tudom mit higyjek.

2022. febr. 13. 09:59
Is-is.
32. globus (válaszként erre: 11. - C9155193c4)
2022. febr. 13. 07:30

Ez a misztikum megdőlt. Ellenőrzött körülmények között mesterségesen előállítható. Bizonyított, hogy a halálközeli élmények valójában az oxigénellátási zavarából adódnak. Ettől függ, hogy valaki "visszajön-e" vagy ott marad.

Mókás szerv az agy, keveset tudunk róla. Biztos vagyok benne, hogy okoz még meglepetést. Fény derülhet eddig rejtélyesnek, csodásnak, titokzatosnak hitt dolgokra.

31. unom (válaszként erre: 30. - Hekate)
2022. febr. 13. 07:08
Ha tested nem lenne, akkor nem lennél.
30. Hekate (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 07:06

Van lélek. Ha nem lenne, te sem lennél..


Mi választjuk a feladatainkat. Senki semmire nem kényszerít.

29. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 06:54
Számodra elérkezett az idő hogy olyanoktól tanulj,akik megfelelő válaszokat is tudnak adni.Egy ösvényre léptél,ahol olyan,számodra új dolgokat látsz,amik ezer kérdést vetnek fel benned.Kétféle képpen járhatsz ezen az úton.Elágazásoknál lesz néhány dölyfös és kevély,míg hallgatod,meglátod azt a buborékot,miben él,szemed hamar megtanulja ezt.Nehogy elvessz,gyermeki naivitásod áldoznod kell érte,ez a beavatás,sok népcsoportnál(is) van még ilyen.
28. c85d1d200b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 03:27

A gondozasi idot a fajok altalanos elettartamahoz lehet merni. Ez altalanos iskolai bio.


Es nem dekoralnak, de a legdekorativebbek a legsikeresebbek egyes fajoknak. Az allatok is hasznalnak eszkozoket.

Ennyit mindenki tud.


Test+szellem+leltek=nincs.


Test+tudat=van, a tudat krealja a szellemet.

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Vigyefene)
2022. febr. 13. 00:05
A képekre való korai reakció tudományos vizsgálat volt, az agy nélkül élő emberek esete is tudományosan bizonyított, a homloklebeny szintén. Ezek dokumentált tudományos adatok, tények.
2022. febr. 12. 23:59
Hitben, mesében, fantáziában, képzeletben, akármi lehetséges.
2022. febr. 12. 23:50
Kinek mi.
2022. febr. 12. 23:46

Az is érdekes, hogy egyesek hipnózisban beszámolnak előző életükről. Ha ez nem csak az agy játéka, akkor csak a lélek emlékezhet vissza.

Vagy a képek mutogatásánál, ha az ember előbb reagál mint ahogy a szem látja, akkor a testével nem láthatja, csak a lélek az ami a jövőbe lát.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Ildi992)
2022. febr. 12. 23:30

Igen, a lelket bizonyíthatja az, hogy volt aki a lelkével kilépett a testéből, a teste ugyanúgy lélegzett, létezett, csak aludt, és amikor visszatért a testébe, mindent elmondott, hogy pontosan mik történtek közben, mert a lelke megjegyezte.

Kómából felébredt betegek beszámolnak arról, hogy mik történtek körülöttük.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - C9155193c4)
2022. febr. 12. 23:22
Nem tudom, hogy mit higgyek. Csak felmerültek bennem kérdések, és gondoltam, hogy hátha van más is aki ilyesmin gondolkodott. Talán megfejtjük az élet értelmét ;) is, akár testek, akár lelkek vagyunk, mert azért azt szeretném hinni, hogy van értelme az életnek.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Vigyefene)
2022. febr. 12. 23:17
Nem csak társadalmi korlátozások, hanem biológiai korlátok is vannak.
2022. febr. 12. 23:14
Isteni lelkek vagyunk testbe zárva. Nem hiába nevezik ezt karanténbolygónak. Fényünk nagyon le van korlátozva. Evés ivás szintjére. Rossz dolgok csak úgy dől belöllünk. Az már kevésbé hogy valakinek segítsünk, kinevetés, gúny, pletyka helyet szeretettel forduljunk hozzájuk. Mindent lehet, de nem minden használ. Szabad akaratunk van, ellene lehet mondani sok mindennek. Vagy nem, ahogy mi döntünk. De a döntésünknek később következményei lesznek.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - C9155193c4)
2022. febr. 12. 23:10

A halál utáni beszámolókat én is kétkedve fogadom, de amikor gyerekek számolnak be előző életükről, az érdekes.

Az is, hogy nagyon ritkán, de vannak akik agy nélkül születnek, és beilleszkednek a társadalomba.


Volt olyan kísérlet is, hogy véletlenszerűen képeket mutattak, és még mielőtt felvillant volna, már reagált rá az ember, vagyis még nem látta, mégis tudta, hogy pozitív, vagy negatív témájú lesz a kép.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook