Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ingyenes lesz az orvosi ellátás vagy fizetnem kell érte, ha lejárt az alanyi jogon járó közgyógy igazolványom? fórum

Ingyenes lesz az orvosi ellátás vagy fizetnem kell érte, ha lejárt az alanyi jogon járó közgyógy igazolványom? (tudásbázis kérdés)


1 2
13. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Globus)
2016. júl. 2. 16:13
Már nem az önkormányzat intézi,hanem az illetékes járási hivatal :)
12. globus
2016. júl. 2. 16:01
Orvosi ellátás nem közgyógy igazolvánnyal függ össze. Mindenképpen ellátnak, feltételezem, hogy tb-biztosításod van (ha nincs, akkor is :D), de ha közgyógyod érvénytelen, gyógyszertárban fizetned kell. Ha alanyi jogon járt, az gyógyszerköltségtől független, tehát a polgármesteri hivatal illetékes osztályán kell újra kérvényezni. Amíg elintéződik, megkérheted az orvost, hogy olcsóbb gyógyszert írjon fel.
11. 937a2a883a (válaszként erre: 10. - Freddy36)
2016. júl. 2. 13:25
Többnyire nem.
10. freddy36 (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2016. júl. 2. 13:20

Őt minősíti,nem engem,ha nem köszöni meg!☺

Sose válaszol? Nem néztem a többi fórumait.

9. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Freddy36)
2016. júl. 2. 12:36

Megválaszoltad a kérdését, végülis nem tépted feleslegesen a szád, ő hozzájutott az információhoz.

Már csak az a kérdés, megköszöni-e a segítséget.


Ja, nem....

2016. júl. 2. 11:37

Az orvosi ellátás ingyenes,ha fizetve van a TB.

A gyógyszer viszont pénzbe kerül.

Add be a papírokat és kb.két hónap múlva megállapítják ,hogy jár-e a közgyógy.

2016. júl. 2. 09:22
Ő ezekszerint megelégszik a válaszokkal is mindig, ha nem reagál. :)
2016. júl. 2. 08:52

Meg kell újíttatni 2 évente!Előbb a háziprvos leírja milyen gyógyszereket szedsz,aztán vinni kell a patikába,hogy mi mennyibe kerül,vissza a dokihoz,aláírja,leragasztja,és le kell adni a polgármesteri hivatalba,onnan intézik tovább,csak várni kell az új igazolványt! Nekem legalábbis ez volt a menete...eddig.

Van olyan,hogy alanyi jogon jár.

De minek kérdezel,ha nem válaszolsz kisfüles?

Akkor feleslegesen tépjük a szánkat...

5. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2016. júl. 2. 08:25
De létezik alanyi jogon...:)
2016. júl. 2. 08:18

Olyan nincs, hogy alanyi jogon járó közgyógy. Ha van még betegséged, igazoltatni kellene első körben a háziorvosoddal, aztán ő megmondja, hogyan tovább. Ha úgyis menned kell, beszéljétek meg.

Dobj már egy jelet, ha elolvastad.:))

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2016. júl. 2. 08:12

Nagyon szép estéket,és nagyon szép napokat kívánok neked kedves kisfüles.


Mikor járt le?

Tudom ne is kérdezzek, úgysem válaszolsz.

2016. júl. 2. 08:07
A gyógyszer nem lesz ingyen..de miért nem intézted lejárat előtt az újat?,ja,úgysem válaszolsz....
2016. júl. 2. 08:05
Lejárt az alanyi jogon járó közgyógyigazolványom.Orvoshoz kell mennem.Ingyenes lesz az ellátás vagy fizetnem kell érte?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook