Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ingyen segítség másoknak! fórum

Ingyen segítség másoknak! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
113. 37e1ff8723 (válaszként erre: 111. - Falipapir)
2022. febr. 5. 11:41
Azt írtam, hogy egy idegen döntse el? 🙄 Bárki bármit ír, félreértelmezed. Hozzáteszel, vagy elveszel belőle, de soha nem arra reagálsz, amit írnak.
112. syria (válaszként erre: 93. - Barbus0501)
2022. febr. 5. 11:39

Persze, hogy megnéztem a videódat, azért láttam a hasonlóságot az ismerősöm feladatával, és utána gyűjtöttem ki a levelezésemből a képeket. Akik azzal vádolnak, hogy fényezed magad, el vannak tévedve. Nem értem, miért fáj nekik, hogy a rászorultak számára ingyenes segítségnyújtás mellett bevételt is megcélzol? Több ezren élnek abból, hogy felteszik a hülyeségeiket, és a kattintások után pörög a kasszájuk. Az nem fáj nekik?

Szerintem meg kell mutatni, hogy bajban lévő embereken lehet segíteni. Az ismerősöm alanya pl. hálás, hogy valaki elkezdi kivakarni a 💩ból. Pár alkalom után már elmosogatott maga után, amit addig nem tett: addig főzött, amíg el nem fogytak a tiszta edények. Utána rendelte az ételt, de a dobozokat nem dobta ki. Huh!!! 4, azaz négy 100 literes nylonzsáknyi üveg volt felhalmozva az 52 négyzetméteres lakásban! A legborzalmasabbak azok a csavaros tetejű üvegek voltak, amikbe bele volt rohadva a tartalom egy része, ki se lehetett nyitni, voltak olyan uborkások, amiknek a fém tetejét lyukasra a marta az ecetes lé. Hány év kellett hozzá? A legdöbbenetesebb, hogy ha a nő kilép a lakása ajtaján, jobbkézre mindjárt ott a szemétledobó.

Ahogy írtad is mindjárt az 1. hsz.-ban, az ilyen emberek mentálisan betegek; lehet, hogy a ganézásnál, a rendrakásnál mindennél többet ér számukra, hogy valaki törődik velük. Árulkodó jel, hogy amerre léptél, mindenhol zoknikat találtál, ill. a sok megvásárolt, fel nem bontott cucc.

Megkérdeztem az ismerősömet, mert fúrta az oldalamat a kíváncsiság, hogy mit keresett a tejesdoboz (egyéb, oda nem illő tárgy mellett) a kanapé fiókjában? Megfejtés: a nő gyorsan így „rakott rendet”, amikor tudta, hogy jön hozzá valaki. (Gondolom, a konyha- és fürdőszobaajtót gondosan becsukta.) S hogy a dobozt miért nem a hűtőbe tette? Azért, mert üres volt. Gyááááá! Ez a momentum arra utal, hogy a szerencsétlen TUDJA, hogy helytelen, amit csinál, de segítség nélkül nem tud talpra állni.

Sok erőt kívánok a munkádhoz!

111. Falipapir (válaszként erre: 110. - 37e1ff8723)
2022. febr. 5. 11:33

Értem.

Komolyan azt hiszed hogy egy idegen el tudja dönteni, hogy számodra mi felesleges, és mire van szükséged?


Ez kivitelezhetetlen.

110. 37e1ff8723 (válaszként erre: 104. - Falipapir)
2022. febr. 5. 11:18
Meg kéne szabadulni a felesleges holmitól.
109. 37e1ff8723 (válaszként erre: 101. - Michelle.r)
2022. febr. 5. 11:15
👍
108. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 107. - Liliom10)
2022. febr. 5. 11:08
Neki ez nem egy igazi jótékonyság, hanem egy későbbi időszak megalapozása, hogy ebből a vállalkozásból tudjon megélni idővel, ha beindul a "bolt" Ez a "jótékonysági" befektetés a későbbi megélhetésének a befektetése. Tehát ez egy vállalkozás elindításának a kezdete. Lehet pont a gyerekeiért teszi, hogy majd a tanulmányaikat tudja fedezni egykoron.
107. liliom10 (válaszként erre: 88. - Barbus0501)
2022. febr. 5. 10:59

Kezdhetted volna azzal a fórumot, hogy bár nem Magyarországon élsz, szeretnéd, ha innen is segítenének Neked a videód megnézésével. ( Két helyen is írtad a centet, ezért gondolom.)

Úgy tűnik, ilyen pici gyerekek mellett otthon vagy egész héten, és ezért találtad ki a szombati ingyen takarítást. Ha a férjed támogatja az ötletedet, akkor semmi gond. Az idő megmutatja, van-e értelme, mekkora igény lesz rá.

Az eddigiek alapján az az érzésem, hogy valami nincs rendben a lelkedben - talán gyerekkorból -, vagy ilyen a személyiséged. Ha valaki máshogy gondolkodik, megsértődsz, beolvasol, türelmetlen, fölényes leszel. Azt tanácsolom, néha gondolkozz el azon, amit itt írogatunk, mert bántani senki nem akar, csak kicsit elgondolkodtatni.

Én nagyon családcentrikus vagyok. Mikor ilyen kicsik, picik voltak a gyerekeim, minden percet élveztem velük, boldog voltam naponta ,ahogy nyílik a kis értelmük, hogyan játszanak, miket kezdenek mondani, kérdezni,stb. Csak ha éhenhalás fenyegetett volna, akkor mentem volna el PÉNZÉRT valamennyi időt dolgozni.( Amikor így volt, el is mentem.)

Biztos fiatal vagy, én pedig már nagymama, hasonló korú kis unokákkal, mint a gyerekeid.

Az volt a tapasztalatom, hogy a gyerekekkel a legnagyobb öröm az első 10-12 év. Ahogy jön a kiskamaszkor, egyre kevesebbet lesznek a szülőkkel, egyre fontosabbak a barátok, és a velük való programok. Tehát nagyon ki kell használni ezt a csodálatos időszakot, amíg csak boldogság velük az élet ! Általában a kamaszkor elég ( vagy nagyon) nehéz a szülőknek. Majd megtudod Te is, és esetleg akkor fogod sajnálni, hogy nem töltötted velük minden napodat.

Nem ismerlek. Hidd el, nekem mindegy, mennyit takarítasz másoknál. A pici gyerekeidnek nem mindegy.

106. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 101. - Michelle.r)
2022. febr. 5. 10:30

Veled sosem volt gondom. Értelmesen és indulatmentesen lehet veled megbeszélni mindent. Én legalábbis így tapasztaltam.

Sokáig csak szemlélője voltam a fórumbak. Vártam mi sül ki a dologból.


Itt, felszisszentem, hogy miért támadja a másik fórumozót?

51. Barbus0501 (válaszként erre: 46. - Ghost👻)

tegnap 20:17

Bezzeg a musort azt be tudtatok linkelni! Komolyan ennyire romlott vagy?


56. hsz-ig hallgattam.

A 74. hsz-ig várt FI. mire kinyögte a lényeget.

Koszonom!!!! Nem is ertem! Azert ilyenek, mert csinaltam egy csatornat. Hatha osszejonne, es fo allasban tudnek igyen segitenj. Azaz, akinek segitek, nem fizet, csak azaltal kapnek penzt, hogy az emberek megnezik a videokat! Amit valljunk be, nagyon lutri! Ennek ellenere 7 orat eves nelkul takaritok, mert segiteni akarok.! Es meg tobbet es nagyobbat szeretnek segiteni. Ehhez pedig kell, hogy ismerjenek. Egy oldalon 600 ember gratulalt es senki nem szolt le. Senki!!!!


Nincs ezzel gond. Csak félrevezető a cím.

"Ingyenes segítség Amerikában", helyesebb lett volna.

Majd már az elején kezdhette volna vázolni, mit szeretne elérni és ebben szeretne segítséget kérni. Majd ezt megköszönni azoknak, akik ebben segítenének neki.

Úgy gondolom, más lenne a hozzáállás.

Amennyiben segítségre van szükségem,szépen kérek. Ha valaki erről kérdez, akkor indulatmentesen válaszolok. Amint indulatossá válik valaki, nehezen tudom a segítő szerepben elképzelni.

105. Sirga (válaszként erre: 3. - Barbus0501)
2022. febr. 5. 10:11

Nagyon szívesen csatlakoznék. :)

Igaz, pillanatnyilag az is sok, ami fölém tornyosul, de ennek ideális esetben 2-3 hónap múlva vége. Akkor ezer örömmel fognék bele. Remek kezdeményezésnek tartom.

2022. febr. 5. 10:02
Hát nem tudom. A youtube-n ahogy látom, nem idehaza űzöd a jótékonykodást. A lakások állapota (bár lehet ez összes videó ugyanazt a lakást mutatta), alapján nem olyan csóró a tulaj, csupán rendkívül trehány. Amit meg elpakolsz utána, 2 nap múlva ugyan olyan kupleráj lesz. Szerintem ez hiába való munka...
2022. febr. 5. 09:52

Meg tudnék örülni attól,amikor folyamatosan ékezetek nélkül kommunikál valaki.........!

Biztosan nagyon hasznos dolog amit folytatsz,de engem annyira nem hatott meg,hogy megnézzem!

További jó munkát!

102. michelle.r (válaszként erre: 86. - Globus)
2022. febr. 5. 08:47
Az első döbbenet után már én is csak röhögni tudtam. Nagyon sajnáltam szegényt, borzasztó lehet így élni.
101. michelle.r (válaszként erre: 91. - 9b10f3d7ff)
2022. febr. 5. 08:39

Én nem erről beszéltek. És remélem, ismersz már annyira, hogy nem bántó szándékkal írom. De eléggé jellemző, hogy egy ember előáll egy ötlettel, ami vagy jó, vagy nem. De hogy csak a negatívumokat kapja, ez erre az országra nagyon jellemző. A kanapéról mindenki jól tudja, hogy a másiknak mit kéne csinálnia, de a mikor arról van szó, hogy áll fel, gyere, ha szerinted én rosszul csinálom, mutasd hogy kell, akkor elhalkul a kórus.


Ezt a fórumot sem értem. Ez a lány csinál valamit. Ami vagy tetszik, vagy nem. Ha nem, tovább lehetne lapozni, de csak azt kapja, hogy elhanyagolja a gyerekeit, fényezi magát, undorító, hogy mások lakását mutogatja. Annak ellenére, hogy elmagyarázta, mi a célja vele, és hogy nem az érintettek engedélye nélkül teszi.

100. barbus0501 (válaszként erre: 99. - 9b10f3d7ff)
2022. febr. 5. 00:27
Nagyszeru!!!
99. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 98. - Barbus0501)
2022. febr. 5. 00:10
Többet felfogok, mint gondolnád. :) Jobban átlátok embereken, mint gondolnák.
98. barbus0501 (válaszként erre: 97. - 9b10f3d7ff)
2022. febr. 5. 00:01
En ezt tudom tenni, ezt teszem! Azt ugye felfogod, hogy csupan egy linket osztottam meg, hogy ha erdekel, nezzetek meg, ezzel nekem segitve, es ezen akadtok fent….. na, mindegy! Remelem, valakinek en leszek Terez anya
97. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 95. - Barbus0501)
2022. febr. 4. 23:56

Én azt vallom, okos ember arról is hallgat amije van, amit önszántából tesz, a buta meg arról is papol, amije nincs.

Hogy én mit mondok el itt magamról nem releváns. Írhatnék szépeket is. Aki ismer tudja milyen vagyok, aki meg nem, hát nem igazán érdekel mit gondol.

Miért gond, hogy mások őszintén leírták ezt nem csinálnák? Ez nem baj, nem vagyunk egyformák. Lehet pont más meg, kiakasztgatja a gyümölcsöt a kerítésre, hogy vigyék. Vagy koraszülötteknek sapkákat horgol. Idős otthonokba jár foglalkoztatni az időseket, kórházba önkénteskedni, felolvasni, ételt osztani a hajléktalanoknak. És írhatnám oldalakon keresztül.

Nem becsülöm le azt sem amit teszel, ha ez jót tesz a lelkednek. Mindenki másban jó. Sok sikert!

Csak ne szállj el magadtól, még Teréz anyától nagyon messze jársz.

96. barbus0501 (válaszként erre: 94. - 9b10f3d7ff)
2022. febr. 4. 23:42
Mellesleg, legyszives, mikor meg csak most kezdtem, hogy tegyek meg ennel is tobbet????? Sok ember ennel sokkal-sokkal tobbet tesz! Hat ti peldaul meg egy megnezessel sem tamogatjatok azt, hogy lehetosegem legyen sokkal tobbet tenni! Egy ember nem tudja megvaltani a vilagot, de kaphat segitseget, tamogatast, biztatast! Legtobben itt csak kopkodtok!!!!
95. barbus0501 (válaszként erre: 94. - 9b10f3d7ff)
2022. febr. 4. 23:40
Mondjuk azok, akik itt hangoztattak a poszt elejen, hogy ok aztan ingyen el nem mennenek! De engem tamadtak. Nem gondolod ugye, hogy az osszes kopkodeseteket farokbehuzva turom majd! Miert ne erezhetnem magamat buszkenek? Meg milyen embereket ismersz? Akiket nem tor ossze semmi? :D gyorsan akkor belemesz az alazasba, erezz mar magam rosszul! En nem neveztem meg senkit, ezaltal senkit nem sertek meg! Ti eleve nem akartatok dicserni, csak megereztetek a verszagot es jottetek! Minnel tobb taladast olvashattok, annal erosebbnek erzitek magatokat az oszzefogas ereje miatt! Valoban en lennek a rossz? Mert reklamozom, hogy mit csinalok? Te veletlenul sem, akik engem szoltok le! :)
94. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 92. - Barbus0501)
2022. febr. 4. 23:34

Lehet összetöröm az egodat (bár ismerem az ilyen embereket nem töri össze senki ), de nagyon sok ember nálad sokkal-sokkal többet tesz. Miért gondolod, hogy csak te vagy a földre szállt angyal?

Annyira fényezed magad, hogy mennyire jó vagy, engedd meg, azt mások tegyék. Az öndicséret büdös. Miközben, azt hangoztatod, más meg nem tesz semmit!! Honnét veszed a bátorságot, hogy ismeretlen emberekről azt állítsd, hogy másokért nem tesznek semmit??


Nem így kellett volna a fórumot indítani.


Lassan szisztematikusan próbáltad felépíteni "okosban"

93. barbus0501 (válaszként erre: 90. - Syria)
2022. febr. 4. 23:30
Koszonom! Ha megnezed a videomat, pontosan az ilyen allapotu lakasoknal segitek! Ezek az emberek elmondjak, hogy azt sem tudjak, hol kezdjenek neki!!! Volt, aki privatban irt nekem, mivel kezdje? Ez remek dolog!!!! Nagyon szeretnek kesobb belemenni abba, mi szerint dolgozok en! Mivel kezdem, hogy haladok! Milyen tisztitoszereket hasznalok. Volt, aki a videom hatasra azt mondta, de jo! Magatol nem jutott volna eszebe, hogy igy is lehet mason segiteni. Itt meg csak azt latjak, hogy csatornat csinaltam es penzt varok! Hat ki az, aki nem szeretne penzt keresni, kozben masoknak segiteni? Talan egyszer nem csak takaritassal, hanem anyagiakban is tudok segiteni raszorulo csaladoknak! Es mindezt ugy, hogy annyit kertem, nezzek meg a videom.
92. barbus0501 (válaszként erre: 89. - 9b10f3d7ff)
2022. febr. 4. 23:24
Miert? Te nem nezel meg szivesen egy ilyen videot? Ne mondd, hogy nem erdekel, egy r ndetlen lakasbol hogy csinal valaki tisztat! Mekkora gerinctelen vagyok, hogy valakinek ingyen segitek, de megkerlek titeket, hogy nezzetek meg a videomat! Huuuha! Attol a segitseg meg segitseg, es hidd el! Senki nem takarit masoknal ingyen 7 oran keresztul!!!! Bejott? Hol jott volna be? En ezz egyetlen egy centet nem kerestem! Eddig 3 hazban voltam, es megyek tovabb, csinalom!!! Hogy jo lenne aztan kesobb, ha a Youtube fizetne, es keresnek vele, de ezeknek az embereknek tovabbra sem kene fizetniuk? Fantasztikus lenne! Igen!!! Ha ez nem segitseg szamotokra, akkor nem tudom, mi lenne. Barki elott ott a lehetoseg! Elotted is! Akinek van kedve, csinalja utanam! Mutassatok meg, ti jobbak vagytok nalam es videoval, vagy anelkul, de elmentek es tesztek ennyit masokert! Nyilvan azt mar nem…
91. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 82. - Michelle.r)
2022. febr. 4. 23:19

Itt túl sok a szegény, lemegyek az aluljáróba és az egész havi fizetésem nem lenne elég arra, hogy azt a sok embert etessem.

Mindenki talál a környezetében itthon olyan embert, családot, akit segíthet. Sokan segítenek is, lehet a gyereküket, az szüleiket, valamelyik családtagját, szomszédját, csak erről nem mindig beszélnek, teszik némán , ami telik tőlük.

Nem olyan gonoszak az emberek, legalábbis is sok jóval találkozom, de sok a mocsok is, amitől az embereknek a bizalmuk elillan.

Szerintem mi már beszélgettünk, az alapítványoktól, akinek nem inge ne vegye magára, de nagyon lesújtó a véleményem. Dolgoztam párnál, és hányingerem lett az egésztől.

90. syria (válaszként erre: 27. - Barbus0501)
2022. febr. 4. 23:12

Le a kalapot az előtt, amit csinálsz! Akik fikáznak itt téged, nem látnak az orruknál tovább.

A videókon látott disznóólak felszámolásához gyomor, és rengeteg erő kell. Amíg egy ismerősöm nem találkozott hasonlóval, el se tudtam képzelni, hogy ilyen létezik (bár hallottam már róla, de más testközelből látni); a videód akár abban a lakásban is készülhetett volna, ahol ő takarít. Igaz, nem ingyen, mert ő takarításból él, de hatalmas segítség annak a diplomás, 42 éves óvodapedagógusnak, aki bevallotta, hogy utál takarítani. Az ismerősöm a negyedik volt, aki elvállalta, hogy segít, mert az előző 3 jelentkező seggel ment ki, amikor meglátta a borzalmat. Még nem derült ki, de valószínűleg érhette valami trauma, hogy ide jutott. Ha nem látom a képeket, nem hiszem el, hogy valaki, ráadásul egy viszonylag fiatal, értelmiségi nő képes így élni!

[link] [link]

[link] [link]

89. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 78. - Barbus0501)
2022. febr. 4. 23:10

De ezt miért nem abban az országban hirdeted, ahol élsz?

Az emberek, tisztelet a kivételnek, nagyon kevesen tesznek bármit is ingyen. A legszebben hangzó segítségre szakosodott alapítvány is, úgy segít, hogy a a tejről a fölét magához veszi.

Te már évekkel ezelőtt internetes pénzkereseti lehetőséget kerestél. Erre ez bejött.

Aki segít önzetlenül, az anonim teszi. Nem csinál hírverést.

Magánügyed, az ember pénzből él. Ezzel nincs is gondom, csak ne akard magad itt glóriával a fejed felett, szárnyacskákkal a lapockádon, angyalként feltüntetni.

88. barbus0501 (válaszként erre: 85. - Liliom10)
2022. febr. 4. 22:23
Nem, nem titok! 3 es fel es egy 1 eves! Tokeletesen elvannak egy napot az apjukkal!
87. globus (válaszként erre: 83. - Liliom10)
2022. febr. 4. 22:21
Köszi 🙂
86. globus (válaszként erre: 82. - Michelle.r)
2022. febr. 4. 22:21
Pedig te biztosan nem látszol útonállónak 🙂 Bocs, nagyot nevettem, vizuális típus vagyok, elképzeltem a helyzetet.
85. liliom10 (válaszként erre: 81. - Barbus0501)
2022. febr. 4. 22:18

Már írtam,hogy a szándék pozitív, igazán értékelem. De arról nem tudtok - valószínű - meggyőzni, hogy ez egy családanyának való.

Hány évesek a gyerekeid ? Vagy titok ?

84. barbus0501 (válaszként erre: 82. - Michelle.r)
2022. febr. 4. 22:15

Fenyezesnek tunhet amit teszek, kozben pedig keresem a kapcsolatokat. Szuper jo lenne egy lany, akivel egyutt csinalnank! Ugyan, ki jonne el szombaton ingyen 7 orakat takaritani??? Senki!!! De hatha megis talalok valakit! En teljesen leinformalhato vagyok! Ugyelek arra, hogy ezek az emberek biztonsagban erezzek magukat, ne pedig aggodniuk kelljen a jelenletem miatt! Peldaul, hogy meglopom oket! Arra is nagyon figyelek, hogy meg veletlenul se osszak meg roluk szemelyes informaciot a videommal! De azt hozzateszem, hozzajarultak ahhoz, hogy felhasznaljam a videokat! En szeretnek masoknak segiteni! Meg ennel is tobbet! Es igen! Akarom, hogy az emberekhez eljusson ez! Inkab ezt nezem, mint azt, hogy a 20 eves fiuk lanyok hogy toltik fel a sminkes, penzes videoikat, akinek egy szemernyi lenyege sincs! Hogy az a lenyeg, hogy jo ruhakban jarjunk, hogy jobtelefonunk legyen. Kozben ezek az emberek ebben elnek! Es nem onszantukbol. De ezt te ugy is tudod! Egymas utan toltottek fel nekem a kepeket, hogy bar segitenek nekik! Mert nem tudjak tovabb elviselni a kupit. De tobb ev utan nem tudjak, hogy alljanak neki! A szivem

Szakad meg!!!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook