Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Imádok a politika miatt összeveszni a családommal fórum

Imádok a politika miatt összeveszni a családommal (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. ápr. 6. 14:58
Költözz el, és akkor nem lesz ilyen probléma.
17. anya4005 (válaszként erre: 1. - Csakegyharit)
2014. ápr. 6. 14:55
Azert mert a te csaladod olyan,amilyen,ne utald az egesz vilagot,mert annal nehezebb lesz megtalalnod a helyed benne! Jo ido van,ne ulj otthon,menj el setalni,olvass a szabadban,mint veszekedj az osokkel! Sajnos sanszos,hogy ok mar nem fognak valtozni,de te meg megteheted! :-)
2014. ápr. 6. 14:55

Csak még annyit...hogy ebben a töredékben is benne van minden: "Egyszer állok ezekkel szóba...."

..ez gyönyörű...:(

15. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Csakegyharit)
2014. ápr. 6. 14:53

"És most jön a csattanó: 24 vagyok és még mindig a szüleimmel élek. Gondolom, sokan máris úgy gondolják, hogy akkor egy szavam se lehet, hisz PÉNZ BESZÉL, KUTYA UGAT és jelen esetben én vagyok a kutya. Ilyen a mai világban egy szülő gyermek viszony. Ezért ilyen a világ. Pénz alapú. mindent a pénz irányít, még ezt is. Szeretetről szó sincsen. Minek az?"


Nálatok, de sok helyen tudják, hogy miről van szó, és nem azért tartják el akár a 24 éves gyereküket, hogy leordítsák a fejét, terrorizálják, stb.

Sajnálom a helyzetedet, de ne általánosíts.


Egyébként azt gondolom, hogy te gondolod így, ezt és kivetíted a környezetedre és már meg is van az, amit elképzeltél....

2014. ápr. 6. 14:52

"emelt hangon elkezdtek politizálni, én meg közöltem, hogy nem politizálok és elmondtam a véleményem ugyanolyan hangvételben, mint ők...."


Kicsit ellentmondásba kerültél önmagaddal. Ugye a politikai téma csak ürügy volt, hogy jó kis családi vitát robbants vasárnap délutánra?

Mi a végzettséged és milyen intenzitással keresel munkát? Külföld? ...sokan arra veszik az irányt.


...de mégis. Anyud és apud nyakán élsz és elvileg ők tartanak el. Ha nagy pénz ütné egyszer a markodat, mit tennél? Szó nélkül lelépnél és becsuknád magad mögött az ajtót?

13. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 11. - 91d4989ab9)
2014. ápr. 6. 14:50
ki tudja....:)
12. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Csakegyharit)
2014. ápr. 6. 14:49
24 évesen miért lenne gond, hogy a szüleiddel laksz?! Tanulsz?
11. 91d4989ab9 (válaszként erre: 10. - 91d4989ab9)
2014. ápr. 6. 14:48
ironizált:)
10. 91d4989ab9 (válaszként erre: 5. - 16b5d6ae34)
2014. ápr. 6. 14:48
irozinált szerintem utálja
9. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Csakegyharit)
2014. ápr. 6. 14:46
hát pedig a szülők nem változnak, és ez így lesz még otthon laksz. tanulj meg velük bánni, alkoss hozzájuk egy használati utasítást. gondold át mik azok a jelek amik előrevetítik a vitát ordítást és kerülj minden konfrontációt amennyire csak lehet.közben gondold át hogy hogyan juhtatnál pénzhez, keress melót , azt még suli mellett is lehet és lakj otthon amíg csak bírsz. ha párod van akkor könnyebb ha ő tud lelkileg anyagilag segíteni, ha nincs akkor nagyon rossz lesz de légy kitartó a célod legyen a külön élet feltételeinek megteremtése. sok sikert és nyugalmat, és inkább itt írj, vitázz mint velük:)
2014. ápr. 6. 14:45

a mostani világban elég nehéz elköltözni a gyereknek a szüleitől, pláne ha nincs munkahely lehetőség sem, főleg meg pénz


de azért bármennyire is rossz a helyzet, valahol hálásnak kell lenned szüleidnek, mert nem a híd alatt alszol


megértem azért mit érzel, mert hasonló cipőben vagyok én is,de azért hálás vagyok szüleimnek, hogy most segítenek a rossz helyzetben

7. kisj
2014. ápr. 6. 14:44
Hogy jön ide a politika, hiszen nem ez a legfőbb gondod a családoddal.
2014. ápr. 6. 14:44

Most akkor imádsz veszekedni, vagy sem?


Amúgy ha nem beszéltek az év 365 napjában, akkor ma igazán teljesen nagy hiba volt szakítani a hagyományokkal.

2014. ápr. 6. 14:43

"....elmondtam a véleményem ugyanolyan hangvételben, mint ők."

Alma és az ő fája....


A fórumod címében is benne van minden...ha "imádsz" összeveszni, akkor mi a gond?:)


Az, hogy 24 évesen a szüleiddel élsz, számodra mit jelent?

2014. ápr. 6. 14:42

Egyszerűen ne törődj velük! :) A politika amúgy is kényes kérdés, szerintem senkinek semmi köze ahhoz, hogy a másik mit gondol a témáról. Mi is most indulunk majd szavazni. Pont tegnap kérdeztem az egyik barátnőmet, hogy ő megy -e. Válasz: Nem, nem érdekli a politika. Nem fogok emiatt összeveszni vele. Tudnék rá mit mondani, de minek? Mi közöm hozzá? SEMMI! Elmondom hogy engem érdekel és ezzel le van zárva. Nem szeretem a buta embereket és azokat, akik nem tartják tiszteletben más véleményét. Brr! Nem is lehet mit hozzászólni. Buták.


Kitartás! Előbb - utóbb majd elmész onnan. Addig inkább ne is szólj semmit, ne törődj velük. Kár idegeskedni miattuk. :)

3. megi04 (válaszként erre: 1. - Csakegyharit)
2014. ápr. 6. 14:37
Nem értem...Mi van ha a szüleiddel élsz 24 évesen?
2014. ápr. 6. 14:30
jav egyet
2014. ápr. 6. 14:30

Nem lehet igaz, hogyha egyszer nem értek ezekkel valamiben együtt, akkor mind a ketten nekem támadnak! Ezért nem beszélek velük az év 365 napjában. Egyszer állok ezekkel szóba és akkor is csak támadni tudnak. Hogy lehetnek ilyen szemétládák? Annyira elegem van már ebből:( Csak az a szerencséjük, hogy MÉG nincs állásom és függök tőlük, csak ezért tudnak elnyomni, de majd ha lesz, akkor én fogok nevetni és ők sírni!


Úgy kezdődött ez a vasárnapi hiszti, hogy emelt hangon elkezdtek politizálni, én meg közöltem, hogy nem politizálok és elmondtam a véleményem ugyanolyan hangvételben, mint ők. Erre mind a kettő felcsattant és közölték, hogy én veszekszek!!!!!! Mi van? Nem is veszekedtem! Tök normálisan beszéltem! Ha egyszer egy kicsit határozottabban nyilvánulok meg, már egyből nekem támad mind a kettő! Ráadásul az apám még ordítani is szokott és nem bírom, amikor egy férfi teli torokból ordít velem, úgyhogy még félek is.


Tök ciki, hogy egy nyilvános fórumon írok a problémáimról, de most elszakadt a cérna. Elegem van, hogy állandóan elnyomnak és emiatt egy kis mimóza vagyok, aki képtelen felvállalni a véleményét. Nulla az önbizalmam és a hétköznapi életben is ugyanúgy elnyomnak, mert HAGYOM MAGAM, mert egyszerűen GYENGE VAGYOK és baromi nehéz megerősödni. Fel se vállalom a véleményem senki előtt és ez szerintem azért van, mert itthon duplán támadnak, ha ez megtörténik.

Nem ez az egy eset fáj, hanem az, hogy mindenben ez van. Ha nem értek egyet a családommal valamiben, akármiben, mindenki egyszerre esik nekem és addig rugdosnak, amíg csak lehet. Amíg nem gondolom azt, amit ők.


És most jön a csattanó: 24 vagyok és még mindig a szüleimmel élek. Gondolom, sokan máris úgy gondolják, hogy akkor egy szavam se lehet, hisz PÉNZ BESZÉL, KUTYA UGAT és jelen esetben én vagyok a kutya. Ilyen a mai világban egy szülő gyermek viszony. Ezért ilyen a világ. Pénz alapú. mindent a pénz irányít, még ezt is. Szeretetről szó sincsen. Minek az?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook