Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ilyen esetben feljelenthet az autósiskola? fórum

Ilyen esetben feljelenthet az autósiskola? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
74. Nyamitörp (válaszként erre: 73. - Smirnoff)
2018. okt. 30. 15:20

A fórumindító is követett el hibákat. Eleve nem kellett volna belekezdeni így, hogy a maximális 2 évet is csak kicentizve tudja teljesíteni, meg utánajárhatott volna máshol is, hogy mi a menete a jogosítvány szerzésnek, de ez már a dolog szempontjából lényegtelen. Gondolom tanult az esetből. Viszont a vezető se volt korrekt. Neki inkább tudnia kellett, hogy mennyire reális az ígérete, nekem kicsit lehúzás szagú az ügy. Vagy nem igazán figyelt oda, hogy pontosan mik a fórumindító igényei. Az, hogy emberileg jogos vagy jogtalan-e a 10.000 ft befizetése, mindegy. A kérdése az volt, hogy hogyan és mi módon követelheti az autósiskola ezt az összeget.

Nem tudom pontosan mi a hivatalos eljárás, de mivel elég bizonytalan az eredmény, én inkább befizetném, aztán mindenki gondoljon magában azt, amit akar. :-)

73. Smirnoff (válaszként erre: 72. - Nyamitörp)
2018. okt. 30. 14:59
Ha már a második idopontot két hétre kapta, akkor miért nem foglalta le a többit azonnal a másodikkal együtt, vagy azelőtt hogy a második óra előtt beszállt az autóba? Furikazzott még egy kört, majd utána berendelt valaki mást maga helyett pamopogni. Ez aztán baromi nagy körültekintést mutat, nyilván csak a másik a hülye.
2018. okt. 30. 14:43

Értem, amit írtok, de ha én rákérdezek, hogy így is meg tudják-e oldani és megígérik, aztán mégsem ez történik, akkor jogosan érzem magam becsapottnak vagy minimum félretájékoztatottnak.

Azt felesleges firtatni, hogy miért ennyivel a kresz vizsga után kezdte a vezetést, valami oka biztos volt rá, de azon a tényen ez nem változtat, hogy többször is érdeklődtek és mindig azt a választ kapták, hogy megoldják nekik. Ha a fórumindítónak tudnia kellett volna, hogy egy hónap nem elegendő a sikeres vizsgára, akkor a vezetőnek is.

71. aszparagusz (válaszként erre: 69. - Nyamitörp)
2018. okt. 30. 14:37
A kresz vizsgát időben letette. Csak utána több, mint másfél évig nem kezdte meg a vezetést. A fennmaradó szűk időbe nem fért bele a vezetés és a sikeres gyakorlati vizsga.
70. Smirnoff (válaszként erre: 69. - Nyamitörp)
2018. okt. 30. 14:36
2, azaz kettő éve volt a sikeres forgalmi vizsga letételére a KRESZ után, és az utolsó pár hónapig nem vezetett.
69. Nyamitörp (válaszként erre: 68. - Smirnoff)
2018. okt. 30. 14:30
Nem. Én úgy értelmeztem, hogy a kresz meg az elsősegély vizsgát se tette volna le, ha nem ígérik, hogy alkalmazkodni tudnak hozzá. Valamelyik hsz.-ban írta, hogy a vezető azt állította, hogy van külön oktatójuk az ilyen esetekre.
68. Smirnoff (válaszként erre: 67. - Nyamitörp)
2018. okt. 30. 14:17
Ha az iskola biztosítja az órákat időre, a vizsga is határidőn belül van, és a jomadar megis megbukik, akkor a 20-30(nem tudom mennyi) levezett órát nem fizeti ki, mert bruhuhu, ugrott a KRESZ-em is?
67. Nyamitörp (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2018. okt. 30. 13:45

Van igazság abban is, hogy a fórumindító becsapva érzi magát. De nem tudom a bíróságon mennyire fogadják el, azt, hogy "de a vezető megígérte". Főleg (ahogy írtátok is), hogy csak szóbeli ígérgetés történt.

Én is azon a véleményen vagyok, hogy jobban megéri befizetni a 10.000 ft-ot, aztán lezárni ezt az ügyet.

66. Smirnoff (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2018. okt. 30. 13:33
Ha meg nem "zaklat", hanem egyből hivatalos eljárást indít, annak minden költségével terhelve az adóst, akkor meg azért köcsög.
65. dd9dec5381 (válaszként erre: 58. - Guruljka)
2018. okt. 30. 13:14

Nem is volt életszerű ilyet ígérni...

Ahhoz, hogy manapság valaki nyáron (amikor a dömping van) minden nap tudjon vezetni menni, kb. különbejáratú oktatóra lenne szüksége. Ehhez vagy óriási proti kell, vagy vmi kezdő, aki most indítja be a "praxisát" és mindent bevállal.

És akkor még le is kell vizsgázni, amire nálunk másfél hónappal előtte kellett jelentkezni.

Ez egy ilyen rohadt rendszer, résen kell lenni a saját érdekünkben.

Ebben az esetben úgy érzem, nincs miért harcolni tovább, legyen ez tanulópénz, és álljon itt okulásul a többieknek.

Aki két és fél hónap alatt jogsit ígér, az gyanús.

64. aszparagusz (válaszként erre: 59. - Smirnoff)
2018. okt. 30. 13:11
A 26. sz. hozzászólásában leírja, hogy szerinte az autósiskola miatt bukta a kresz vizsga díját.
63. Guruljka (válaszként erre: 59. - Smirnoff)
2018. okt. 30. 13:10

Ha a törvényes lehetőség a 2 év, akkor az 2 év és slussz.

Akárhogy is emlékszik bárki, a bíróság pont a viták tisztázására való. A zaklatás nem módszer.

Ha egy autósiskolának annyi tanulója van, hogy nem ér rá egy fontos tényezőt írásban rögzíteni, és csak kéthetente adódik vezetésre mód, akkor nyilván nem jelent csődöt a tízezer hiánya miatt.

Ha előre jelzi, hogy nem fog tudni gyakrabban órákat biztosítani, akkor a kérdező ezt a két órát sem tölti le, és eleve nem lenne vita.

62. Magdalénia (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2018. okt. 30. 13:10

A legjobb tanács. Szerintem is, de ezt már előbb is megtehette volna. Így kilóg a lóláb, hogy csak az oktatónak nem akarja kifizetni a ledolgozott idejét.


Ha tudja bizonyítani az igazát, akkor sem a gk.oktató a hibás, hanem az autósiskola.


Elvileg: egyrészt ki kell fizetnie az oktató munkaóráját, másrészt jogorvoslati kérelemmel perli az oktatás költségeit és az ebből eredő kárát az autósiskolától.

61. aszparagusz (válaszként erre: 58. - Guruljka)
2018. okt. 30. 13:08

Nincs, de ha valaki akkor kezdi meg, nem tudja letenni a vizsgát egy hónap alatt, még akkor sem, ha naponta vezet. A vizsgaidőpontra is heteket kell várni.

Nehogy már az iskola hibája legyen, hogy nem tud levizsgázni.

60. Smirnoff (válaszként erre: 58. - Guruljka)
2018. okt. 30. 13:08
Nincs, de valahol meg van írva, hogy az iskolának a hangyag tanulókat a fizető, betablazott ügyfelek elé kell venni?
59. Smirnoff (válaszként erre: 55. - Guruljka)
2018. okt. 30. 13:06

Coccoco ... A vezető lehetsz hogy máshogy emlékezne arra az ígéretre. Aki így járt el, és már hibáztat, mert neki 2 évig nem volt ideje, én sokat nem adok a szavára.

Én mikor magantanarhoz jártam nyelvorara "feketen" nem szaroztam azon, hogy kifizessem az órát, amin nem jelentem meg, és későn szóltam (saját hibámon kívül). Nekem ez a viselkedés elfogadhatatlan. Jó hogy perelni nem akarja az autósiskolat, amiért bukta a kresz vizsgajat :D

58. Guruljka (válaszként erre: 57. - Aszparagusz)
2018. okt. 30. 13:05

Van valahol írásban rögzítve, hogy a 23. hónapban nem lehet megkezdeni a vezetést?

Az iskola vezetője szóban vállalta, hogy lehetővé teszi a szükséges gyakorlati órák megszerzését.

57. aszparagusz (válaszként erre: 55. - Guruljka)
2018. okt. 30. 12:59

Két éven belül a gyakorlati vizsgát kell letenni. Nem annak lejárata előtt egy hónappal megkezdeni a vezetést.

Az igénybe vett szolgáltatást (órákat) kifizetni.

56. Guruljka (válaszként erre: 54. - Sacc01)
2018. okt. 30. 12:59

A bírósági panasznap nem jelent költséget, ott pontosan megmondják, mi várható.

Az írásba foglalás az iskola részéről lett volna elsősorban elvárható...

55. Guruljka (válaszként erre: 51. - Aszparagusz)
2018. okt. 30. 12:57

Nem soron kívüliséget várt el, hanem hogy a megbeszélteket az iskola a vezetője ígérete szerint megtartja.

Mindegy, mennyi időn belül kérte, ha a törvényes két éven belül jelentkezett a gyakorlatra.

54. sacc01 (válaszként erre: 49. - Guruljka)
2018. okt. 30. 12:56

Az a baj semmi nem volt irasba foglalva, igy nyilvan en tamadhato vagyok.

Ha tudnam hogy eloszor felszolito levelet kapok, azt megvarnam, viszont igy tartok a mindenfele egyeb koltsegtol ugyhogy be lesz fizetve szerintem.

53. Banános Zselé (válaszként erre: 50. - Aszparagusz)
2018. okt. 30. 12:53
akkor nem kell megígérni, ha megígérték akkor vállalják
52. Smirnoff (válaszként erre: 49. - Guruljka)
2018. okt. 30. 12:50
Akkor májusban (ha addig nem), le kellett volna foglalni az időpontokat, és fizetéssel megpecsételni. Ja, hogy anntira mégsem olyan biztos, mert talan máshogy alakul a programon, meg utólag nem lehet ciganykodni
51. aszparagusz (válaszként erre: 25. - Féknyom)
2018. okt. 30. 12:48

Készült erről valamilyen szerződés? Szóban sajnos sok mindent lehet mondani.

Kevés az oktató, sok a vezetni vágyó. Nem értem, miből gondolta, hogy neki soron kívüliség jár.

50. aszparagusz (válaszként erre: 49. - Guruljka)
2018. okt. 30. 12:44

Az autósiskola szolgáltatása nem azt jelenti, hogy teljes mértékben a tanuló igényei szerint teljesíti az oktatást.

A fórumindítónak több, mint másfél évig nem volt fontos, hogy vezessen, utána viszont 1 hónap alatt az iskola nem tudott minden nap a rendelkezésére állni. Hiszen vannak más diákjai is.

49. Guruljka (válaszként erre: 48. - Banános Zselé)
2018. okt. 30. 12:40

Egyrészt.

Másrészt az autós iskola végeredményben egy szolgáltató, amely a jelen esetben nem teljesített megfelelően.

Nem kegyet gyakorol velem a saját pénzemért, hogy jogosítványhoz juttat, hanem ez a dolga.

48. Banános Zselé (válaszként erre: 46. - Aszparagusz)
2018. okt. 30. 12:19
ők ígérték meg neki hogy nyáron is oktatják
47. simple (válaszként erre: 10. - Nyamitörp)
2018. okt. 30. 12:13
Sosem volt egy óra. 45 perc volt mindig is.
46. aszparagusz (válaszként erre: 26. - Sacc01)
2018. okt. 30. 12:12

Nem miattuk buktat a kreszt és vizsgadíjat, hanem magad miatt, mert nem kezdted el a gyakorlati vezetést. Kihagytál több, mint másfél évet, majd elvártad volna, hogy úgy oktassanak, ahogy neked megfelel.

A legtöbb iskolában a kresz vizsga után várni kell 1-3 hónapot, és általában hetente kétszer vezetsz (dupla órákat.) Majd heteket várni a gyakorlati vizsgára.

45. dd9dec5381 (válaszként erre: 44. - Guruljka)
2018. okt. 30. 12:10
Hát aki tíz ezer forint miatt idegeskedni akar, tegye.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook