Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Így le tudok fogyni szerintetek? fórum

Így le tudok fogyni szerintetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
18. 55Judit (válaszként erre: 16. - Libikóka)
2022. aug. 15. 17:16
Igaz! Én is fogyasztok fehérjét, de ehhez nincs vitamin és semmi egyéb hozzáadva, csak stevia és természetes vanília aroma. Vanília (és füge) mániás vagyok.
2022. aug. 15. 17:14

Érdemes meghallgatni ezt a videót, holnapig még elérhető:


[link]

2022. aug. 15. 17:13

Még ami említést érdemel,,az a jó minőségű fehérje por,cukor mentes is van.

Nasi és étkezés egyben,jól lakat ,vitaminok stb.van benne . Vacsorára vagy reggelire kiváló.

15. 55Judit (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2022. aug. 15. 17:09

Egyre többen elfogadják ezt, és örülök hogy itt is van már személyedben ilyen ember. Valóban, én is úgy tudom, a kalóriaszámolgatással le lehet ugyan fogyni, de a súlyt megtartani lehetetlen. Valamikor én is számoltam, és nagyon sokszor hiányzott mellette a jóllakottság érzése. Ami persze generálja a feszültséget az emberben. Hát, nekem ez nem hiányzik.


Én azért a fentartható életmódváltásban hiszek mert nekem ez vált be. Nagyon-nagyon lassan csúszik lefelé a felesleg rólam, van hogy hetekig áll a mérleg nyelve, de összességében a helyes úton vagyok. Egészségem van, és a korom ellenére egyre több energiám.

14. michelle.r (válaszként erre: 3. - 55Judit)
2022. aug. 15. 16:57
Így igaz. A kalóriadeficit a biztos zsákutca, és a jojozás alapja. Egyetlen embert sem ismerek, aki a fogyását legaláb 5 évig meg tudta ezzel tartani.
13. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Epycsa)
2022. aug. 15. 16:55

Pedig az lenne a jó, ha kicsit éheznél, és összeszűkülne a gyomrod. A biciklizés frankón megerősíti-vastagítja a lábad.


Már az eleve nem jó, hogy ezt-azt nézegetsz, meg majd ha hűvösebb lesz, stb. Tessék jó pár napig éppen csak falatokat enni, rágózz, igyál sok-sok vizet. Ha most 3 éves körül van a picid, borzasztó fiatal vagy ennyi kilóhoz! A "kis gyümit" meg felejtsd el, barátnőmnek azt mondta a doki: tessék kevesebb gyümölcsöt enni. NE hidd, hogy a gyümölcsevéssel bármit kompenzálsz. Annyi cukor vab benne, vitamin meg a fele sem, ahogy tudjuk.

2022. aug. 15. 16:40
Nem tudjuk megmondani, hogy fogyni fogsz-e. Van aki kalória számolgatással fogy úgy, hogy közben tömi magába a cukros nasikat, tortákat, a chipset stb. Van, aki sokkal több kalóriát eszik, de nagyon kevés szénhidrátot és azzal fogy. Ki kell tapasztalni, ki hogy fogy.
11. libikóka (válaszként erre: 1. - Epycsa)
2022. aug. 15. 16:40

Valahol el kell indulni,,megtetted👍


Nem kell mindig főzni magadnak,,de ha pl. megcsinálsz egy jó tartalmas zöldséges húsos levest,,,krumpli,habarás nélkül,,3 napig megvan az életmentő kajád amiből bármikor ehetsz ha megéhezel.

A gyümölcsök közül mostnem sok van ami diéta barát.

Minél jobban leszorítod a ch. annál több laktató kaját ehetsz.

Drukkolok🙂

10. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Epycsa)
2022. aug. 15. 16:26

[link]


Ezeket ajánlom átböngészni, elsősorban a gabonafélék, kenyér és péksütemények, a gyümölcsök...

A táblázatok utolsó oszlopa a GI% (Glikémiás Indix)

Alacsony GI % 0 - 55

Közepes GI % 56 - 80

Magas GI % 80 -


Az alacsony GI %-ba tartozó élelmiszerekben levő ch-t a szervezet lassan bontja le és használja fel, tehát később éhezünk meg. Ha pl. teljes kiőrlésű, vagy barna, esetleg félbarna kenyeret eszel a fehér kenyér helyett, kevesebb is elég lesz belőle, mert hamarabb telíti a gyomrot, és ráadásul később éhezel meg utána. De ugyanígy a gyümölcsökből sem mindegy, hogy édes sárgadinnyével, szőlővel tömjük meg a hasunkat, vagy szilvát, savanyú almát, hasonlókat eszünk...


Ha csak annyit teszel meg, hogy kiváltod a fehér kenyeret, fehér cukrot, fehér rizst másik fajta kenyérre, édesítőre, rizsre... máris sokat tettél. És még egyetlen szót sem beszéltünk az éhezésről. :))

Sokféle mankó van, amit be tudsz vetni, nem feltétlenül kell éhezned. De a napi 1x-i bezabálás módszere (szerintem) az egyik legrosszabb választás. :))

9. Csillagszem38 (válaszként erre: 8. - 820e00bff1)
2022. aug. 15. 16:22

Hát vagy inkább 20-at :)


Neked az orvos által javasolt diétát kell csinálnod, túl keveset sem ehetsz a betegséged miatt. És kezdj el mozogni 👌

8. 820e00bff1 (válaszként erre: 1. - Epycsa)
2022. aug. 15. 16:20
Remélem ezzel a módszerrel sikerül lefogynod. Èn a 160 g szénhidrát diétát csinálom a cukorbetegségben miatt ès nekem sem ártana fogynom vagy 10 kg- t. 165 cm- hez vagyok 83 kg.
7. 55Judit (válaszként erre: 1. - Epycsa)
2022. aug. 15. 16:15

Hát most számodra keresgéltem, talán ez a cikk segít neked, érthetően és röviden mondja a lényeget: [link]

Ha ezt megszíveled, nagyjából egyenesben vagy.

Sok sikert!

6. 845783fc97 (válaszként erre: 1. - Epycsa)
2022. aug. 15. 16:10
Szerintem kezdetnek az is elég, ha kevesebbet eszel abból, amit eddig ettél.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - 55Judit)
2022. aug. 15. 16:09

A lényeget tekintve igazad van! Nem mindegy, hogy miből áll össze a napi kcal, amit megeszik.


Valóban leírtad már ezerszer. Ha többször nem akarod leírni, akkor ne írd le. Ettől még számtalanszor fogják megkérdezni, hogyan is célszerű csinálni. Majd válaszol más. :))

4. Pasionella (válaszként erre: 3. - 55Judit)
2022. aug. 15. 16:07

Ennél nagyobb hülyeséget leírni nem is lehetne...hogy azért van egyre több kövér embert mert egyre többen kalóriát számolnak...

Nyilván aki le akar fogyni feléri ésszel, hogy az az x kcal nem állhat csak kenyérből...

Van egy hatalmas csoport akik ezzel fogytak le, facebookon be lehet lépni és meg lehet nézni meg lehet nézni mit értek el így...

Aki idióta módon akar lefogyni sosem fog tudni de ilyet állítani, hogy ezért van egyre több kövér ember mert kalóriát számol... istenem, ne már...

3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Epycsa)
2022. aug. 15. 15:40

Azért van egyre több kövér ember, mert egyre többen kalóriaszámolgatással akarnak fogyni. Nem vitaindítónak szántam, sokszor leírtam már, többször nem akarom.

Csak annyit árulj el hogy az az 1300-1400 kalória miből lenne? Mert ha annyi kalória szénhidrátot eszel hízni fogsz, ha annyi kalória fehérjét, akkor fogyni.

2. papája (válaszként erre: 1. - Epycsa)
2022. aug. 15. 15:39

Próbáld a keresőbe beírni a KALÓRIABÁZIS-t.

Nagyon jó és használható segítség.

Próbálgasd, ismerkedj vele és utána regisztrálj.

Számol helyetted és grafikonon követheted a súlyveszteséged alakulását.

Mindent ehetsz, a program által kiszámított kalória kereteden belül. Van benne fórum is, amit olvasgathatsz és kérdezhetsz is.


Pajzsmirigyed rendben van ? Az alul működés nagyon nagy hízást tud okozni.

2022. aug. 15. 15:23

Adott egy kb +40kg túlsúly 164cm 110kg tudom rengeteg 😔

Szülés elött sem voltam sovány sosem, de a gyerekkel itthon töltött 3 év alatt felszedtem 20kgt. Nagyon szégyenlem magam és változtatni akarok.

Most ezt a kalória deficites fogyást néztem...

De kicsit alakítottam rajta. Arra, hogy külön magamnak főzzek, sem időm sem pénzem sajnos. Tehát ugy gondoltam, hogy azt eszem amit főzők, abból egy kis vagy normál adagot attól függően mennyire kalóriadús, ezt kiszámolom mindig majd.

És attól függően, hogy ez mennyi kaloriàt jelent, ugy pótolom gyümölcsel, vagy néha ha kaloraiszegényebb az ebéd akkor mással pl túró, zöldség ilyenek. A cukrot és a lisztet teljesen nem tudom elhagyni, de megpróbálom minimalizálni a fött ételekben. Kenyeret nem fogok enni.

Mozgásnak kezdetnek napi 10km biciklizés, ha majd hül a levegő 3-4km séta esténként. Ugribugrálni sajnos nem tudok.

Ez szerintem nekem igy tartható, mert napi egyszer jóllakhatok, és így ki fogok tartani másnap délig kis gyümin ilyeneken.

Azt hogy napi 5x egyek pár falatokat màr próbáltam, de nem ment mert sosem éreztem magam jóllakottnak.

Szerintetek igy menni fog?

Nem célom éheztetni magam, annak semmi értelme tudom. Napi 1300-1400kcalt tervezek enni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook