Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Így le tudok fogyni szerintetek? fórum

Így le tudok fogyni szerintetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
48. Bichi (válaszként erre: 19. - Kacsahercegno)
2022. aug. 16. 07:16

Itt szinte az összes tanáccsal alapból baj van. Eleve minden szervezet máshogy működik, a túl kevés kalória extrém hülyeség, tartalékolásra készteti a szervezetet, a "csak bekapok egy gyümölcsöt" extrém kalóriamennyiséghez vezethet. Jó részt az embereknek fogalmuk sincs, hogy az ilyen csak ezt, meg csak azt mert nagyon éhes vagyok, hát itt simán összejön akár 1000 kalória.

Én korábban mindig azt mondtam a vendégeimnek, mikor nem fogytak, hogy 3 napig írjanak fel mindnet, akár a 2 szál ropit is, amit csak úgy bekaptak, mert na... Na elég hamar meglett a "nem fogyás" oka.

De ez a 10 km biciklizéstől megvastagodik a combot, hát az is egy marhaság...

Én azt tanácsolnám, hogy ne egy fórumon, hanem egy hozzáértővel beszélgessen egy órácskát, rögtön rájön, hogy az egész rendszere hibás. Kezdve attól, hogy nem lehet cukor és liszt nélkül főzni...

47. Channa* (válaszként erre: 43. - Soufflet)
2022. aug. 16. 07:14

De igen. Már miért ne mondanám a fiamnak?

Ha én képes vagyok valamit megcsinálni, akkor neki is képesnek kell lennie rá.

Ahogy én is egy átlagos ember vagyok, úgy ő is az, így neki is képesnek kell lennie. Nem azt várom el, hogy képes legyen felfedezni a rák ellenszerét, mert ahhoz speciális tudás kell;)


Azt nem értem, hogy miért számít a munkája, de lassan 1 éve a fiam is banki informatikus, így ha fontosnak érzed, akkor ezt használd ezentúl;)

46. Channa* (válaszként erre: 45. - Borian)
2022. aug. 16. 07:09

Az a baj, hogy a súlyproblémával küzdő emberek büntetésnek élik meg, ha nem ehetnek meg napi több ezer kalóriát, és ezért hajlamosak azt gondolni, hogy azok, akik figyelnek a mennyiségre (egyébként nem kell figyelni, ha valaki sosem zabált (bocs)).


Én is sokat mozgok (torna, bicaj, stb.), és azt eszek, amihez épp kedvem van, de sosem púpozott a tányéromon a kaja, és sosem szedek újra. Volt már rá példa, hogy kétszer szedtem az ételből, de feleslegesen teszem, hiszen az már nem szokott belém férni, csak a szemem kívánja, ahogy a nagymamám mondta;)


Amikor még versenysportoló voltam, akkor sem ettem többet, pedig heti 6 napban edzettem (judó).

45. Borian (válaszként erre: 33. - Channa*)
2022. aug. 16. 06:23

Egyetértek veled.

Én sem nézem, mit eszek, ha megkívánom, bármit, de nem szoktam nagy mennyiségeket enni és sosem eszem még egy kicsit valamiből, csak mert finom.

Mivel nem szoktam nagy mennyiségeket enni, gyorsan jóllakom. Nincsenek súlyproblémáim (45 kg vagyok), emellett kilómétereket úszom, tornázom, ha kell, egész naő végzek fizikai munkát.


A lányom élsportololó, iszonyú erős, napi 3 órát edz és mégis odafigyel,hogy ne egyen túl sokat, mert fontos neki, hogy csinos legyen.

2022. aug. 16. 03:31

Toltottem dekkolasban eleg idot, hogy fogyis magazinokat kiolvassak. Egy tok jo volt, bar szamomra nevetseges. Annyi volt a lenyege, hogy ne egyel tul sokat, es ne egyel szarokat (kesz kajat sok cukorral vegtelenul es nasikat). A receptekben teszta es tejezin is volt, de a fo dolog az volt, hogy adott mennyisegu etelt elkeszitesz X fore, es a porciod eszed meg.

Igy lehet a 100+++ kilokrol fogyni.

En (szerintem) 5 kg felesleggel vagyok. A ruhaimon erzem, de amugy meg mindig vekony es sprotos vagyok. Ertelme sincs ezen stresselni, mert idovel mindig lemegy. Innen erzem az okatz hogy belekotyoghatok.

43. Soufflet (válaszként erre: 42. - Soufflet)
2022. aug. 16. 03:17

Ugye, a vendeglstos fiaddal a hatterben nem osztasz le, hogy en is kepes vagyok ezeket megcsinalni? Es ha kell, hat, kell!

Sokan neznek ki ugy, ahogy... Mert inkabb nyafognak, minthogy megemeljek a kuffert.

42. Soufflet (válaszként erre: 33. - Channa*)
2022. aug. 16. 03:02

Attol meg, hogy no, lehet am mas a munkakank.

Futkostam en is hajnali 5-tol 1-2 oran keresztul fel-le a masodikra nehez dobozokkal vagy napi 8-10 oraban 3-4 tanyerral egy emeletet. Gratulalok annak, aki 1200 kaloriaval megcsinalja minden nap, gondolom, ok a fenybol taplalkoznak.

41. Soufflet (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2022. aug. 16. 02:47
A ragozastol pont ehes lesz az ember.
40. Soufflet (válaszként erre: 1. - Epycsa)
2022. aug. 16. 02:44

Miert kellene kolon fozni? A gyerekeid egyek a hizalo dolgokat limit nelkul? Legyenek ok is dagi gyerekek?

Mert azt ertem, ha a nehez fizikai munkas ferjed meg egy-ket kenyeret, vagy tesztat betol az egyebkent kesz etel melle, de egyebkent nem.

A volt pasim, aki 20 kg-mall mehezebb izomban, mint en, ugyanazt ette, mint en. Csak ahogy mondtam, tobb szenhidtator melle. Viszont o minden reggel tornazik, plusz kendozik, uszik, monociklizik. 55 eves, alig lehet zsirt osszecsippenteni a hasan, es nagyon eros, sportos. Meg mindig kiemelkedoen uszik pillangoban. Sok 30 eves szeretne ilyen testet.

Edzes vagy mazsa pakolas elott fel kell tolteni, de a TV elott seggesles elott hetvegen megszokasbol nem.

39. Greeneyed (válaszként erre: 28. - Channa*)
2022. aug. 15. 23:25

"Az 1200 kalória pont elég egy nőnek."

Milyen magas, mennyire izmos, milyen életmódot folytató, milyen munkát végző nőnek?

Nem mindegy. Már csak azért sem, mert ha túl alacsony a kalóriabevitel, akkor a szervezet tartalékolni kezd, megáll a fogyás, és csak egyre alacsonyabb kalóriabevitellel lehet beindítani.

(Ismertem olyat, aki ennek a folyamatnak a végén már semmi szilárd ételt nem evett, csak zöldségturmixokat meg efféléket; mondanom sem kell, hogy hullott a haja, és nem menstruált.)

38. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Epycsa)
2022. aug. 15. 23:24
Ezzel a módszerrel ha le is fogysz, utána még majd +kilókat is felszedsz a lefogyott kilók visszahízása mellé. Nem számolgatni kellene, hanem normálisan összeállítani a tányér kajákat olyan ételekkel, amikkel úgy is jól tudsz lakni, hogy nem kell utána még egy tányérral enni. Ez is hülyeség, hogy kiiktatod a kenyeret. Elég csak azt a fajtát kiiktatni, ami nem egészséges, amiből sokan több szeletet is megesznek, aztán híznak, ez pedig a fehér. Rozs, tönköly, zab, ha nincs glutén problémád, akkor remek arra, megfelelő rostot vigyél be és mivel jól telít, így egy ültödben kilószámra sem kell enni belőle, 1-2 szelettel teltségérzeted lesz a következő étkezésig.
37. Érdekes73 (válaszként erre: 34. - ,zumba)
2022. aug. 15. 22:27

"Figyelem! Napi 1200 kalóriánál kevesebb energia bevitele, és több mint heti 1 kg fogyás célkitűzése nem javasolt!


Egészségét és fizikai kondícióját jobban szolgálja, ha – heti kb. fél kilogramm fogyás eléréséhez – energiabevitelét csak napi 250 kalóriával csökkenti, a fennmaradó 250 kalóriát pedig rendszeres testmozgással váltja ki!"

piros betűkkel az orvoslexikonon

2022. aug. 15. 22:24

Epycsa, próbáld ki, elvileg működnie kellene, egy próbát megér, és a józan ész szerint is felényi azonos minőségű kajától fogyni kellene.

A kalóriát meg hagyd, ne számold, már úgyis tudod, hogy mi mennyi.

35. Kacsahercegno (válaszként erre: 33. - Channa*)
2022. aug. 15. 22:17
De azt ugye tudod, hogy nem mindenkinek a szervezete úgy működik, mint a tiéd? Hogy nem mindenki ugyanazt érzi, amit te? Nem mindenkinek ugyanarra van szüksége? Lehet hogy te született modellalkat vagy, amúgy én is kis termetű vagyok és soha nem voltam túlsúlyos, de nem csak mi létezünk a világon. Mondjuk nem tudom, miért reagálok egyáltalán, mert úgyis minden kommented az, hogy "én, én, én" 🤷‍♀️
34. ,zumba
2022. aug. 15. 22:16
Megnézném 1200 kalóriával meddig kapál egy hölgy. Mondjuk a könnyű munkához elég.
33. Channa* (válaszként erre: 32. - Kacsahercegno)
2022. aug. 15. 22:02

Ez nem biztatás;)

Egy nőnek, nem kell annyit ennie, mint egy kőművesbrigádnak.


Ha nekem elég, akkor másnak is elég.


Aki azt mondja, hogy nem elég, az örök életében el volt hízva, én meg sosem.


Tehát, sosem voltam az éhen halás közelében sem, nem vagyok alultáplált, nincs hiánybetegségem. Mindent eszek, csak a mennyiséget korlátozom.

Sosem hagynék el semmit, azaz fogyasztok kenyeret, cukrot, tejterméket és mindent, és annak ellenére tartom a súlyomat, hogy pajzsmirigybeteg és IR-es vagyok.


Nincs ebben semmi ördöngösség! Attól hízunk, amit megeszünk. Ha keveset eszünk, akkor nem hízunk, ha sokat, akkor igen.


És ráadásul nem kell teljeskiőrlésüt sem enni, nem kell lassan felszívódót enni, stb, csak figyelni a mennyiségre.

32. Kacsahercegno (válaszként erre: 28. - Channa*)
2022. aug. 15. 21:43
Attól hogy _neked_ elég, az nem azt jelenti, hogy mindenki másnak is. 🤷‍♀️ Ne bíztassunk már senkit a koplalásra...
31. timycat (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2022. aug. 15. 21:00
Amit a kertedben termelsz azt is kell permetezni, mert megzabálják a kártevők. Próbáltam én vegyszermentesen termelni, de feladtam.
30. timycat (válaszként erre: 22. - Fincsi5)
2022. aug. 15. 20:59

Én pont múltkor jutottam arra, hogy valószínűleg sokkal több vegyszert eszek mert piacon vásárolok, mint az aki nagyáruházban.


A piacosokat, pláne a kistermelőket nem igen ellenőrzik szermaradványra, míg a nagyáruházba kerülő cuccokra azért néha-néha ránéz valaki.

29. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Epycsa)
2022. aug. 15. 20:52

Csodák nincsenek ha kevesebbet eszel ( kalória szerint is ) és többet mozogsz fogyni fogsz.Reális célokat tűzzél ki ami betartható. [link]

Ha az eddigi napi 3000 kalória helyett ( különben fogynál )ilyen keveset eszel nem fogod bírni.

28. Channa* (válaszként erre: 19. - Kacsahercegno)
2022. aug. 15. 20:38

Az 1200 kalória pont elég egy nőnek.

Ez tapasztalat. Amióta élek, nem nagyon eszek ennél többet naponta, inkább kevesebbet. Igaz, én sosem voltam elhízva.


Természetesen, ha valaki 4-5 ezer kalóriát fogyaszt naponta, annak kevés az 1200, épp ezért nem egyik napról a másikra kell csökkenteni az adagot, hanem fokozatosan.


Ha valaki mindig 1200 kalóriát eszik, akkor nem fog túlsúlyhoz vezetni....

27. 55Judit (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2022. aug. 15. 19:20
Hú, nagyon tetszik, most hallgatom.
26. VendrinerPiroska (válaszként erre: 3. - 55Judit)
2022. aug. 15. 19:16
Szerintem, nagyon is fontos, hogy az ember nyomon kövesse mennyi kalóriát visz be. Sokaknak fogalmuk sincs arról, hogy mennyi 100g, míg egyszer le nem mérik, és hogy bizonyos ételek, a tévhitekkel ellentétben, mennyire sok kalóriát tartalmaznak.
25. michelle.r (válaszként erre: 22. - Fincsi5)
2022. aug. 15. 18:31
Igen, elég gyatra volt az idei termés. Apu kertjében van egy fügefa, azon elég sok van, a körtefa rogyadozik, de meggyből alig egy-két kiló termett.
24. michelle.r (válaszként erre: 23. - 55Judit)
2022. aug. 15. 18:31
Légy szíves, hallgasd meg azt a podcastet, amit belinkeltem ide. Eléggé egészségtudatos vagy, neked sok hasznos infó van benne. És úgy tudom, holnapig elérhető, aztán megy a fizetősek közé.
23. 55Judit (válaszként erre: 21. - Libikóka)
2022. aug. 15. 18:08

Bármit eszünk, a minőséget meg kell fizetni.

Drága, igen. Az egészségem is az.

Az én fehérjém növényi, tiszta, finom. Akár sósat akár édeset kívánok de már nem nagyon akarok enni aznap, megiszok egy fehérjét. Nem telít el, de azonnal megszűnik hogy bármit kívánnék. Ha sokat dolgozok vagy gyalogolok, utána iszok egy fehérjét, és megnyugtat hogy épülnek az izmaim és nem leépülnek. Az én koromban fokozottan kell erre is gondolni. nekem azért is jó, mert elég kevés állati fehérjét eszem.

22. fincsi5 (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2022. aug. 15. 17:40
Ja. Szomszéd egy üres telek, mellette lakik a tulaj, el nem adják, van pár gyümölcsfa, de alig termett rajtuk valami. Kis szőlő, fél nap alatt egyedül leszedi, miközben férjemmel beszélget.:(( És ez legalább kertben van, távol az autóúttól. De a városban árulják a boltok előtt, mellette 4 sávos autóút. Köszi. Tudom, a piac...de egyre megbízhatatlanabbak ott is.
21. libikóka (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2022. aug. 15. 17:26

Mindenképp jó,,csak sokan azt mondják drága.

Arról feledkeznek meg hogy egy komplett étkezést kivált,,a kaja sem ingyen van.

20. michelle.r (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2022. aug. 15. 17:23
Ezek a gyümölcsök már messze nem azok, mint amikor kikiáltották nagyon egészségesnek. Amit a kertedben leszedsz, abban még talán bízhatsz, abban még talán vannak vitaminok.
19. Kacsahercegno (válaszként erre: 15. - 55Judit)
2022. aug. 15. 17:22

Nem a kalóriaszámlálás a baj, az alapvető anyagcsere, hogy ha kevesebb energiát viszel be mint amennyit felhasználsz, akkor fogyni fogsz.


Az emberek viszont hajlamosak nagyon irreális célokat kitűzni, pl. napi 1200 kcal-ra limitálni magukat, meg ilyen heti egy kiló fogyásokat becélozni. Ami minimálisan sem realisztikus vagy fenntartható. FI is 110 kiló, valószínűleg napi 2500-3000 kcal az átlag bevitele. Ha ezt egyik napról a másikra a felére csökkenti, folyton éhes lesz, csalódott, stb. Lehet hogy tudja tartani pár hétig, aztán rátörnek a falási rohamok... 1200 kcal amúgy is kb. egy gyereknek elég.


Ezzel belekerülnek egy ördögi körbe amivel magukat szivatják, kínkeservesen mennek le a kilók, meg ami lemegy, az is visszajön, amikor a fenntarthatatlan diéta után visszatérnek az eredeti szokásaikhoz, ami a túlsúlyhoz vezetett.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook