Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz, hogy ha a picinek a kutacsa be van "horpadva", akkor szomjas? fórum

Igaz, hogy ha a picinek a kutacsa be van "horpadva", akkor szomjas? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. júl. 20. 20:13

IGEEEEEEEEEEN!!!


Gyakorlatból tudom.

17. LoLiNa
2007. jún. 20. 10:03
én nem a kutacsáról wexem éxre, ha xomjas a bébim. hanem hogy nagyon nyáladzik, sőt inkább ,,habzik,, a xája :-) nem kewerem a fogzással, még csak egy hónaposak wagyunk :-)
2007. máj. 23. 21:03

A lányomnak is gyakran volt beesve a kutacsa.A mi védônônk is azt mondta,ez a szomjúság jele.

Olvastam olyat is,hogy ez az alultápláltság jele,de ez a dolog nálunk biztosan nem áll fenn.Azt viszont megfigyeltem,hogy ha többet iszik,tényleg nincs annyira beesve,így most gyakrabban kínálom vízzel.Most 10 hónapos,ügyesen eszik,és még szopizik is,és megiszik napi kb.2 dl.vizet.

15. 363d535da9 (válaszként erre: 6. - Srrse)
2007. máj. 16. 16:34

A középső fiamnak 2 évesen még mindig volt 1 ujjnyi kutacsa.

A doktor bácsi azt mondta, hogy semmi gond, csak a felesége mondhatja rá, hogy: Sose nő be a fejed lágya!

Azt mondta, hogy ritkán ugyan, de előfordul, hogy a kutacs nem csontosodik be teljesen, csak beporcosodik az a kis rész, ami kimaradt.

Egyébként 3 éves korára eltünt a kutacsa.

14. 363d535da9 (válaszként erre: 11. - Leleszi)
2007. máj. 16. 16:30

Bocs, de ez így hülyeség!

A kiszáradásnak más jelei is vannak!


Ha csak a kutacsa horpadt, akkor valóban szomjas!

13. d@nu
2007. febr. 2. 23:01
Alaphelyzetben egy kissé homorú a koponyának ez a része, mindig. Akkor is, ha nem szomjas a baba. :)
2007. febr. 2. 21:27
Az én gyerekemnek az a ritka ha nincs beesve egy kicsit a kutacsa.Pedig ez tényleg a kiszáradás jele, alőször én is megijedtem, de mivel már 4 hónapos és születése óta észlelem ezt a dolgot, nem hiszem, hogy kiszáradt volna. Keveset eszik, az biztos. Ha elődomborodik az viszont biztos hogy agyi nyomásfokozódás jele (pl. agyhártyagyulladás).
2006. nov. 14. 16:42
Nem szomjas hanem akkor már ki van száradva sürgőssen kórházba kell vinni infuziot kell kapnia.
2006. nov. 13. 22:49
Bocs, nem 32, hanem 2 hónapos korában történt.
2006. nov. 13. 22:48
2 éves korra tehető, amikor teljesen becsontosodik a gyermek kutacsa, ne aggódj! Egyébként én szülés utáni depresszióba estem, pont a gyermekem kutacsa váltotta ki. Mindig úgy láttam 32 hónapos korában, hogy be van süppedve és éhen hal. Állandóan szoptattam, aggódtam, bepánikoltam, senki sem tudott megnyugtatni. Odáig fajult a dolog, hogy vizeletét is megnézettem, meg hasi ultrahangra vittem 2 hónapos gyerekemet, míg rájöttem, hogy a babámnak semmi baja, viszont én teljesen kikészültem addigra már. Orvosi segítség után helyrebillent a lelki békém.Nagy csata volt, még jó, hogy időben ráébredtem, nem a gyerek beteg, hanem én. Úgy hogy ez a kutacs téma nekem egy rossz emlék, de azért remélem segítettem néhány aggódó anyukának.Csak azért szóltam hozzá. A gyerekem 1 éves és egészséges, 10és fél kiló.
2006. szept. 1. 16:45
Változó, hogy kinek mikorra tűnik el a kutacsa. Szerintem nem gond ha még érezhető, de azért kérdezd meg az orvosodat?
2006. szept. 1. 15:44
Bocsika ___Kutacs ___ elnezest
2006. szept. 1. 15:44
Nalunk is erezheto neha a gyutacs. Mikorra kellene eltunie, nem tudjatok. Lanyommal semmi gond, problema de meg erzik 1 evesen es 3 honaposan a gyutacsja. Ez normalis dolog?
2006. aug. 29. 08:25
Na nem arra gondoltam, hogy ha már annyira be van horpadva. Csak ha egy picikét a szokásostól eltér.
2006. aug. 29. 07:46
Szerintem az már nagy baj, ha be van horpadva. Akkor már nem csak szomjas, hanem ki is van száradva! Igen, a kutacs jelez ilyesmit, de normál esetben ezt észre se lehet venni, oly kismértékű a változás. Alapvetően "behorpadtnak" érzékeljuk a kutacs területét, hiszen puha, lágy szövetrész, "benyomható". Amennyiben igény szerint van szoptatva, akkor nem lehet szomjas!
2006. aug. 28. 18:54
Ha a kutacs feszes és előre domborodik, az súlyos betegségre utalhat.
2006. aug. 28. 18:41

És ez tényleg így van.


Ha tudsz több ilyen jelet, akkor itt megírhatod.

2006. aug. 28. 18:38
Tudtátok, hogy ha a picinek a kutacsa bevan "horpadva", akkor szomjas?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook