Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Időszakos böjt... ki csinálja? Tapasztalatok? fórum

Időszakos böjt... ki csinálja? Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
318. 55Judit (válaszként erre: 316. - Nemer Eszti)
2023. aug. 11. 12:51
Szívesen!🙂 Nem rég keresgéltem hasonló receptet, mert az indexen valaki ígért egészben elrakósat, de nem akaródzok ideérni vele. A youtube-on is nézzél szét ez ügyben amennyiben érdekel, mert ott is láttam ilyesmit.
2023. aug. 11. 12:27
Elkezdem a kevès húsos ètrendet,mert magas a húgysavszintem. Baromfit meg halat fogok enni, azt is csak egy hèten kètszer.
316. Nemer Eszti (válaszként erre: 312. - 55Judit)
2023. aug. 11. 11:39

A receptet a darabos paradicsomról lementettem. Köszönöm! Fogok csinálni egy adagot.

Most a piacon 400 Ft 1 kg paradicsom. Először keresek kis üvegeket, amibe majd elteszem.

315. Nemer Eszti (válaszként erre: 309. - Napsugár8)
2023. aug. 11. 11:34
Köszönöm az ötletet. Paradicsomot nem, de az felszeletelt uborkából teszek egy-két adagot a fagyasztóba. Majd pár nap múlva megkóstolom, milyen lesz. Remélem, be fog jönni.
314. secret8
2023. aug. 11. 09:32

Látom, sokan hasonlóan vagyunk a napi étkezések elosztásával :).

Sosem tudtam reggelire sokat enni, aztán úgy alakult, hogy el is hagytam (évtizedekben mérhető már). Sokkal jobb volt így. Aztán egyszer olvastam egy könyvet, ami ugyan nem diétáról szólt, de volt benne egy ilyen,hogy délelőtt csak gyümölcsöt együnk. El sem tudtam képzelni... aztán rájöttem, hogy ha tényleg nem eszek délelőtt szénhidrátot (kifli keksz, stb az iróasztalfiókból ugye), akkor sokkal jobban bírom, nem is vagyok éhes.

Végül kialakult, hogy dél körül eszek egy másnak fél adagnak tűnő ebédet, délután valami egészséges édeset (ezt se mindig), és vacsorára eszem a legtöbbet. Olyan fél 7 és 8 között, szóval 8 órába belefér az étkezésem. Magától alakult így mert így esett jól. A mai napig így étkezem.

Pont ellentétes az egész azzal, hogy a reggeli fontos, meg estére ne együnk, csak egy salátát... én el sem tudnék aludni, ha éhes maradok.

313. globus (válaszként erre: 311. - Napsugár8)
2023. aug. 11. 09:10
Ha a paradicsomlére gondolsz, abba sosem tettünk tartósítószert, semmilyen semennyit. Megfőzzük, forrón paszírozzuk. Újra felforraljuk, üvegekbe töltés és száraz dunsztba kerül kihűlésig. Az a sok ruhával kibélelt kosár... kisebb üvegeket, lekvárosat tettem már az ágyneműtartóba is, téli paplanok közé.
312. 55Judit (válaszként erre: 311. - Napsugár8)
2023. aug. 11. 09:04

Hogyne veszítene az állagából, mikor leturmixolva főzöm fel! Olyat meg életemben nem hallottam hogy a paradicsomlébe tartósítót kell tenni.

Aki darabosan akarja eltenni, annak se kell tartósítót használni. [link]

A fagyasztott paradicsom lottyadt, íztelen. Hogy finom maradjon fagyasztás előtt megaszalom de marad nedvességtartalma. Így ételbe és salátába is elmegy.

Aki télen friss, roppanós paradicsomot akar enni, el kell fogadnia hogy a bolti, kínnyában érettet kell ennie. Ami itthon terem januárig finom, januártól olyan vacak pont mint a bolti, ezért nem tárolom tovább.

311. Napsugár8 (válaszként erre: 310. - 55Judit)
2023. aug. 11. 08:12

Ha felfőzöd, akkor már veszít az állagából és valami tartósítószer is kell bele, hogy télire a polcon elálljon.

Igaz, hogy fagyasztás után sem marad ugyanolyan roppanós, de legalább nincs benne semmi tartósító.

310. 55Judit (válaszként erre: 308. - Nemer Eszti)
2023. aug. 10. 12:59

A paradicsomot ha felfőzöd és üvegbe rakod, sokkal magasabb lesz a likopin tartalma mint nyersen. Szezonjában és nyersen és felfőzve is fogyasztom, télire rengeteget rakok el. Ma is szedtem kb. 3 kg-ot, beindult rendesen.

Ha egy mód van rá termelőtől vegyél, mert amit az üzletláncokban árulnak azért pocsék ízű, mert leszedik éretlenűl, lepermetezik gyorsérlelővel, mire az üzletben polcra teszik már piros. Nem érett, csak piros. Érett az, amit a kistermelő árul.


Ha nincs kerted de van erkélyed, vagy szélesebb külső ablakpárkányod, balkonparadicsomot te magad is tudsz termelni. Nem lesz kilószám, de hidd el nagy élvezettel fogyasztod a saját termést.

309. Napsugár8 (válaszként erre: 308. - Nemer Eszti)
2023. aug. 10. 11:50

Szia Eszter!

Az idén már a 3-ik év, hogy csinálom az időszakost. Valójában már én sem igazán tudnám elképzelni másként.


Nem reggelizek, d.e. 11-kor megeszem az ebédemet (most fejeztem be!), majd 14,30-kor eddig egy szem gyümölcsöt, vagy 1-2 db. kekszet, hasonlót elrágtam. (A banánt én is csak ezer évben 1x eszek, csemegének!). Most 2 nap óta ilyenkor eszem a zabkorpát. És vacsora 17,30-kor. Ha még kell, akkor (este 19-ig belefér) pár teáskanál tejföl, vagy egy szelet sajt, hasonló. Fekvés 23 órakor.


Arra gondoltam a napokban, ha a paradicsomot, kígyóuborkát felszelem, és salátalét csinálok rá, akkor ez akár napközbeni ivólének is jó lehet. A cikk szerint a listában benne az uborka is.


Mi van, ha adagonként ezt így lével együtt fagyasztod, és amikor kiengedett, esetleg csak utóízesíteni kell, a fagyasztás során kiengedett többletlé miatt. Egy-két adagon akár ki is próbálhatod még mielőtt nagyobb tételben bevásárolsz hozzá.


Nálam kicsi a fagyasztó kapacitás, azért is állok rá a zabkorpára.

2023. aug. 10. 10:53

Szia Napsugár! Én itt vagyok.


A paradicsom és a zabkorpa fogyasztásodról is írsz. A paradicsomot rendszeresen enni szerintem is egy nagyon egészséges dolog. Nem kalóriadús, de tápanyagban és vízben gazdag. A zabról azt hallottam, hogy sok energiát ad, ezért ne az esti órákban együk, lefekvéshez közeledve.

A banán nem tudom miért csökkentené a hasi körméretet. Kalóriadús, nem kevés gyorsan felszívódó szénhidrát van benne, ja és vegyszerrel van kezelve. Ennyi pont elég nekem, hogy ne fogyasszak banánt. Inkább hazai gyümölcsöt, zöldséget választok.


Az időszakos böjt nekem bevált. Érzem a közérzetemen is, hogy jobban vagyok. Előfordul alkalmanként, hogy nem tartom az időablakot, olyankor már érzem is, hogy ez nem jó a testemnek. Milyen furcsa, régebben, amikor csak úgy ettem, amikor eszembe jutott, az volt a természetes állapot. Most pedig, amikor visszaesek, már nem természetes, hanem a testem tünetek formájában azonnal üzen: Állj!

Reggel 1/2 6-kor kelek legtöbbször, az első étkezésem délelőtt 10-kor van. Azt tapasztalom, hogy a szénhidrátbevitelt jobban teszem, ha minél későbbre tolom aznap. Ha az első étkezésem szénhidrátban dús, akkor a nap további részében sokkal nehezebb lemondani róla.


Olyan jó lenne egész évben enni a paradicsomot. Fagyasszam le? Kiengedve az már nem olyan állagú, de talán leginkább ezzel a tartósítási módszerrel őrzi meg a legtöbb tápanyagot. Tudom, télen is árulnak paradicsomot, méghozzá jó drágán. Az nem nap érlelte friss paradicsom, szerintem nem érdemes megvenni.

2023. aug. 10. 08:40

Heló, heló!

Merre vagytok? Lassan vége a nyárnak, ki hogyan halad?


Most találtam egy cikket az időszakos böjtről, gondoltam ide teszem. Nekünk, magunknak:


[link]


Valamelyik nap a múlt héten volt egy másik cikk is, ahol felsoroltak 5 étel-féleséget, melyek rendszeres fogyasztása a hasi körméretet csökkenti. Sajnálom, hogy azt nem mentettem el.

De az első helyen a banán, csak ugye tudjuk, hogy annak nagy a kcal-értéke is.

Második helyen a zab! (Még sohasem láttam kövér lovat!) :))


Paradicsom

Uborka

Az ötödikre már nem emlékszem.


A paradicsomot elkezdtem enni, napi 1-2 szemet, határozottan könnyebbnek éreztem magam, miután rengeteg vizet kihajtott belőlem.


De gondoltam, a zabkorpa olcsóbb (lesz télen!), mint a paradicsom. Arra viszont emlékszem, hogy Dr. Dukán arra intette a fogyózókat, hogy abból max. napi 2 evőkanál az ideális. Tejbe áztattam, kevertem bele egy kis őrölt diót (dejót). 2 nap múlva már 2 cm pocak-méret csökkenés!

Dr. Dukán joghurtot, kefírt tanácsol apró gyümölccsel ha van.


Mivel továbbra sem reggelizek, így a zabkorpát a délutáni uzsonna idejére tettem. A napi paradicsomot (amíg van, lesz) vacsorára eszem.


Ti hogyan haladtok?

306. Napsugár8 (válaszként erre: 296. - Nemer Eszti)
2023. jún. 3. 14:06

Gratulálok az eddigi fogyásodhoz!


Nem kell feltétlenül változtatnod az étkezési rendeden.

Egy cikkben azt olvastam, hogy a szervezetnek minimálisan 14 óra!!! kell ahhoz, hogy:

- mindent megemésszen és

- még pihenjen is!!!


Vagyis, aki úgy gondolja, hogy az étkezési ablaka legyen 10 órahossza, a szervezetnek akkor is megmarad a minimálisan szükséges 14 óra a pihenésre!

A neked ideális a 8-18 óra közötti táplálkozás azért is lenne jó, mert máshol viszont azt írják, hogy együnk inkább többször, de keveset, és a 10 óra alatt ezt könnyebb megtenni, mint 6, vagy 8 óra alatt.

Ha odafigyelsz a mennyiségre, és tornázol is mellette, a fogyásod is nem hirtelen történik, hanem szépen fokozatosan mennek majd lefelé a kilók.

Majd ahogy kezdel bejáródni, a szervezet megmondja, mikor lehet csökkentened a 10 órás ablakot.

305. Napsugár8 (válaszként erre: 302. - Nemer Eszti)
2023. jún. 3. 13:54

Kedves Eszter!

Nem 19 órakor eszek utoljára, hanem a d.e. 11-től a 8 óra addig tart.


Ettől függetlenül d.u. 17,30-kor (= kora este fél 6) vacsorázok. Még egy óra múlva megiszok kb. 3 dl vízben 2 db pezsgőtablettát, ami szintén jól telíti a gyomrot (magnézium vagy kalcium). Nekem ennyi elég. Este 11-kor fekszek, addig nézem zsinórban a tv különböző csatornáit.


11-kor ebéd, leves + második. Normál adag, nem kell sok. D.u. fél 3-kor pár szem keksz, vagy egy szem gyümölcs (paradicsom, vagy fél alma, hasonló) és 17,30-kor a vacsora. Vagy valami hideg/meleg szendvics, esetleg virsli, vagy főzök valami tésztát (túrós, sajtos) totál mindegy, de normál vacsora, nem csak csipegetek, de nem is zabálok be. És ennyi.


Évek óta figyelem, hogy lehetőleg az alacsony Glikémiás Index %-os ételeket egyem, mert a szervezet a bennük levő ch-t lassabban bontja le, mint a magas %-osakat, így később éhezik meg, aki ezeket részesíti előnyben.

Alacsony 0 - 55 %

Közepes 56 - 75 %

Magas 76 - 100 %

Vagyis teljes kiőrlésű kenyér (magam sütöm), tk. liszt, rizs helyett bulgur, kuszkusz, cukor helyett eritrit...


Kérd le a net-ről a Kal.guru.hu oldalt, a kalóriák táblázat utolsó oszlopa mutatja, melyik kaja milyen GI %-os kategória. Sokat segít.


Amikor kezdtem ezt a 8/16-ot, akkor még igen, 19 ó előtt néhány teás kanálnyi tejfölt elnyaltam, vagy 1-2 szelet sajtot, hasonlókat, de már nem kell.

Ne erőlködj, csak ahogyan a szervezet diktál. Majd szépen lassan berázódsz. Nem kell mindent rögtön felborítanod az ékezésben, ha csak fokozatosan változtatsz, nem sokall be a szervezet, de minden egyes apró lépés közelebb visz az eredményhez.

Türelmesen, szépen, menni fog az neked is. :))

304. 55Judit (válaszként erre: 302. - Nemer Eszti)
2023. jún. 3. 10:58
Én nem is ennék olyan későn, mert este leginkább fehérjét és zöldeket eszem. A vesét megterheli a 17 óra után fogyasztott fehérje a kínai orvoslás szerint.
303. 55Judit (válaszként erre: 301. - Nemer Eszti)
2023. jún. 3. 10:55

Nem tudom, még filózok rajta. Lehet hogy a 8:30-9 órai reggelit fogom betartani, és 17-kor vacsora.

Mihez nem leszek elég energikus? A heverészéshez? Ha du.4-5 körül eszek fehérjét sok zölddel a kertből, kizárt hogy 4 órán belül megéhezek és estet 9 után kell még heverészésen kívül máshoz energia. Eszikém nem vagyok én még ennyire lepukkanva. Ha kihagyok étkezéseket, akkor se csökken az energiám.😀

302. Nemer Eszti (válaszként erre: 282. - Napsugár8)
2023. jún. 3. 10:15

Kedves Napsugár8!


Te este 19-kor eszel utoljára. Szeretném megkérdezni, mikor szoktál lefeküdni? Menni idő telik el és hogyan? Nem vagy már éhes? Van elég energiád lefekvésig?

301. Nemer Eszti (válaszként erre: 298. - 55Judit)
2023. jún. 3. 10:12

Igen, igen. Az állandó időablak és az ugyanabban az időben való étkezés nagyon nem könnyű dolog. Én is pl. ezen a héten 2 találkozót is úgy szerveztem, hogy ne zavarja meg az étkezési időmet. Viszont mindent nem lehet ehhez igazítani, hiába a szándék és a tudatosság. Ilyenkor csúszik minden. Ez van.


A kínai szervóráról nem is hallottam eddig. Utána olvastam kicsit. Érdekes és megfontolandó.


Délután 4-kor enni utoljára? Ezt írod, ez a terv. Szerintem a lefekvés idejét is figyelembe kell venni. Pl. ha este 10-kor fekszel le, akkor a du. 4-től sok idő telik el és előfordulhat, hogy ebben az időszakban már nem leszel kellően energikus. Nem tudom. Puding próbája az evés. Majd írj róla kérlek,hogy mire jutottál.

300. 55Judit (válaszként erre: 299. - Nemer Eszti)
2023. jún. 3. 10:09

Örülök hogy tetszik. Nagyon sok ilyet megnéztem/nézek, és válogatok belőlük olyat ami nem túl nehéz. Az én koromban már nem kell erőlködni, elég ha érzem van egy kis nehezítés a megszokott életemhez képest.😀


Sose erőltesd mert megunod, feladod. Ha csak jólesően elfáradnak az izmaid, 1 hét után úgy megszereted, hogy lebeszélni se lehet majd róla.😀 Egyébként ahogy telik az idő egyre többet bírsz erőlködés nélkül.


Én most hanyagolom a tornát, gyalogolni se járok ilyenkor mikor sok a kerti munka. Fiam házánál is én nyírom a füvet, ma kötöztem a szőlőt, szedem naponta az epret, öntözök. A saját kertem is mozgásban tart, a számítógéphez csak néha, percekre huppanok le amíg megpihenek.😀

299. Nemer Eszti (válaszként erre: 297. - 55Judit)
2023. jún. 3. 09:59

Jók ezek a tornagyakorlatok, köszönöm!

Most fejeztem be az egyiket, éppen pihenek. A félórás izommunkát lerövidítettem 20 percre, mert nem bírtam tovább csinálni. Elsőre ez is valami. Majd 1 hét múlva szerintem 30 perc is könnyen fog menni.

298. 55Judit (válaszként erre: 296. - Nemer Eszti)
2023. jún. 2. 19:41
Nekem nem sikerül állandó időablakot tartani, igaz még csak 3 napja kóstolgatom ezt az életformát. Sokszor van menőkém ami időhöz kötött, hol ügyintézés, hol fogászat, és ami a legfontosabb este 6 előtt mindenképpen be kell fejeznem az evést. A reggelit viszont 8 óra körülre kéne tenni, mert a kínai szervóra szerint 7-9 között tud a gyomor leghatékonyabban dolgozni, ekkor a legterhelhetőbb. Tehát nem igaz hogy idejemúlt nézet az hogy reggelizz úgy mint a király, mert a szervóra nem változik. Tehát megpróbálom 8 és 16 óra közé tenni az étkezést.
297. 55Judit (válaszként erre: 296. - Nemer Eszti)
2023. jún. 2. 19:25

Szia Eszti!

Nézzél rá erre az erősítő gyakorlatra. Ha tetszik nézd meg a csatornát, sok hasznos erősítést találsz. Én van mikor a férfit csinálom. Mindegy. [link]

296. Nemer Eszti (válaszként erre: 295. - Napsugár8)
2023. jún. 2. 18:24

Nekem is úgy a legkönnyebb az étkezés, ha ugyanabban az időpontban eszek.

Még nincs fix rendszer az életemben, kísérletezés alatt vagyok. Igyekszem a böjtölés időszakát kitolni.

Ma pl. fél 11 és fél 6 között ettem. Ez 7 órás időablak. Simán le fogom tudni csökkenteni 6 órára is.

Nagyon fontosnak tartom, hogy a testem a böjtölés alatt regenerálódjon.

Az elmúlt 7 hónapban leadtam 8 kg-ot. Büszke vagyok rá.

De mielőtt még elszállnék magamtól, bevallom, hogy a mozgásban, a fizikai aktivitásban van elmaradásom.

Látom, írjátok, milyen sokat számít a mozgás. A jó mozgás milyen? Ezen gondolkodom. Szeretnék az 50-es éveim elején járva egy formás, tónusos testet. A 8 kg fogyást elsősorban étkezéssel értem el, és látszik is, hogy a zsírpárnák olvadnak, de nincs helyettük izom, csak úgy "lötyögök". Na, itt van az a pont, ahol ezt a folyamatot meg kell állítanom. Még van rajtam felesleges zsír, amit izommunkával kell ledolgozni.

Nem kell feltétlenül edzőterembe járni, személyi edzőt fogadni jó pénzért. Első körben igyekszem a netről tanulni, mit mozogjak.

Cél az egészség és szépség. Nekem legalábbis.

Szívesen és örömmel teszek érte, az eddigi részeredményeim is adják a hajtóerőt.

Remélem, egyre többen ráérzünk ennek az életmódnak az ízére és egyre többen jól fogjuk érezni magunkat a bőrünkben!

295. Napsugár8 (válaszként erre: 292. - 55Judit)
2023. jún. 2. 17:15

Én tartom a 8 órát, és azon belül 3x eszek, kb. ugyanabban az időpontban, hogy a szervezet tudja, rendszeresen mikor fog legközelebb kapni.

Hamarosan megyek én is vacsorázni, ma vajas kenyér (tk.!) kolbásszal, kovászos uborkával. Utána még egy óra múlva bő 2 dl vízben (magnézium? kalcium?) pezsgőtabletta. Jó gyomortelítő, és tökéletesen elég is.


Tegnap a piacon jártam, ez közel 2,5 km oda-vissza. Ugye a vissza, az teherrel növelt izomerősítő!! :)) Egyéb napokon is fél órát, röpke órát sétálok, gyalogolok. Bár azok nem annyira kemények. De most van jó idő, most lehet menni.

294. 55Judit (válaszként erre: 292. - 55Judit)
2023. jún. 2. 17:10
És sok saláta. Amennyi belém fér. Most nagyon sok van a kertben.
293. Napsugár8 (válaszként erre: 291. - 55Judit)
2023. jún. 2. 17:08

Ahogy mondod. Tenni is kell érte.

Van annak már 20 éve is: házbeli nénike jelentős túlsúllyal, nem jött le az emeletről, mert fájnak a lábai. Szomszédok, vagy a gyerekei vásároltak be neki, a lakásban mindent megcsinált. Később, már az is nehéz volt, aztán már az ágyból sem tudott felkelni: amputálták mindkét lábát, de abból már nem épült fel.

Bizony, ha esetenként nehéz is, az izmokat rendszeresen meg kell mozgatni, különben egyre inkább csak elsorvadnak, gyengülnek.

Ahogy mondtad, írtad is valahol: az étkezésre való odafigyelés a dolgoknak csak az egyik oldala. Legalább ilyen fontos a mozgás is.

292. 55Judit
2023. jún. 2. 17:06
Ma is csak 5 óra hossza maradt az evésre, de nem bánom kicsit se. 6 óra előtt megint megvacsorázok, Rántotta lesz 2 tojással, fél lilahagymával, 1 zöldpaprikával, pici házi csípős füstölt kolbásszal. Lehet hogy marad ez a rendszer. Csak jobb mint mikor egész nap eszegettem.😀
291. 55Judit (válaszként erre: 289. - Nemer Eszti)
2023. jún. 2. 16:55

Újabb célom nincsen, csak a régi. Megőrizni az egészségemet testileg, lelkileg, mentálisan. Időnként késztetést érzek valami kipróbálására mert annyi anyagot szedtem össze róla hogy érdemesnek tartom rá. Ez is egy ilyen.

Mint tudjuk, az egészség nem jár alanyi jogon. Tenni kell érte.🙂

2023. jún. 1. 17:30
Egyetértek! Viszont az is nézni kell (ha valaki fogyni szeretne), hogy annak a gyümölcsnek mekkora a cukortartalma. Egyáltalán nem mindegy, hogy fügét vagy éppen savanyú almát rágcsálunk-e?
2023. jún. 1. 15:43

Az időszakos böjt csupán az étkezés időtartalmát (az étkezési ablakot) írja elő. Azt nem, hogy mit eszünk.


Lakatos Péter Illesztési hiba c. könyvét elolvastam. Ebben azt állítja, hogy pusztán azzal, hogy időszakosan böjtölünk, bármilyen egészségtelen étel negatív hatását ki tudjuk küszöbölni. Minél hosszabb a böjt, annál inkább. Csak a böjttel nem nyerünk, de nem is veszítünk. Persze ez csak akkor igaz, ha az étkezési ablakban válogatás nélkül eszünk egészségtelenül.

Nyilván a nullás eredmény is jobb, mintha a negatív oldalra billenne a képzeletbeli mérleg nyelve. De azért én személy szerint - és remélem, ti is - az étkezési ablakban nagyon is megválogatom, mit fogyasztok el.


Az egészségünk, a jó kinézetünk érdekében a mikor (azaz mettől meddig), mit és mennyit együnk kérdéssel egyszerre kell foglalkoznunk.


Persze itt nem állhatunk meg, hiszen 55Judit te is írtad, a táplálkozás csak egy szelet az egészséges életmód tortájából. Hozzáteszem: szerintem a legmeghatározóbb szelet.

Kedves 55Judit! Neked mi a célod a böjttel? Egészség? Fogyás? Mindkettő?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook