Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idősávos vásárlás szempontjából a kínai vegyes bolt minek minősül? fórum

Idősávos vásárlás szempontjából a kínai vegyes bolt minek minősül? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
84. Channa* (válaszként erre: 75. - Birebora)
2020. nov. 24. 20:08

Jaj. Nehogy már!


Mint írtam minden reggel 6-kor kelek. Vasárnap is;)

És éjfélig fent vagyok.

És nem a TV előtt ülök egész nap, és nem a telómat nyomkodom több órán át, hanem háztartást vezetek és dolgozok is mellette, és vásárolok is, stb.


Ja, hogy a következő hozzászólásodra reagáljak. Nem, nem érek rá egész nap. Én az utazás idejét is munkára fordítom, azaz mostanság nem 8 órát dolgozok naponta 2 óra utazással, hanem 10-12 órát dolgozok. Igaz, nem szenet lapátolok.

Emellett háztartást vezetek és több embernek is segítek.

Ha nem lenne kijárási tilalom, akkor esti programom is lenne. Semmi bajom nincs attól, hogy naponta csak 6 órát alszok.


Ja, és kovidosan is dolgoztam, pedig jól esett volna ledőlni és pihenni;)

83. Channa* (válaszként erre: 73. - Birebora)
2020. nov. 24. 20:02

Ööö, azért mert ho-ban dolgozok még nem változtak a szokásaink. Én ugyan úgy felkelek 6-kor, azaz így sem alszok 10-ig.

Ugyan azt megcsinálom, amit akkor csinálok, amikor bejárok, és ugyan úgy elkezdek dolgozni 8-kor, ahogy akkor, amikor bejárok.


Az előbb írtam, hogy mi, hogy szoktuk. Semmi gond nincs a korán keléssel. Szép hosszú napunk van és nem átaludt, nyűgős, mindenen problémázó.


Ja, a munkaidőm a HO-ban nem ér véget 1/2 5-kor, hanem van, hogy este 10-ig dolgozok, de pl. ebéd időben le tudok ugrani bárhová vagy délután 4 körül is el tudok intézni dolgokat vagy szólok a főnökömnek, hogy nem leszek elérhető 2 órán át, de este 10-ig elértek utána.

És hétvégén, ha élelmiszeren kívül mást is akarok venni, akkor ebéd után felkerekedek és elmegyek plázázni.


Mit kell ezen átszervezni?


Ja, mielőtt jönne az, hogy nincs kis gyerekem.


Amikor a gyerekem kicsi volt, akkor minden nap 1/2 6-kor keltem, mert a gyereket keltettem 6-kor és akkor sem értem haza előbb este fél 6-nál, de akkor sem járkáltam sem 9-11 ig vásárolgatni, ahogy most sem.

82. Channa* (válaszként erre: 71. - Birebora)
2020. nov. 24. 19:53

A másik ugyan ilyen fórumba írtam az előbb, hogy tavasszal meg az nem volt jó senkinek, hogy csak 9-12 ig vásárolhattak a 65 felettiek.


Nem lehet itt semmit csinálni, mindig van aki hőzöngjön.


Én tavasszal is, nyáron is és most ősszel is simán megcsinálom, hogy szombaton felkelek ugyan úgy korán, 6-kor kint vagyunk a piacon, utána megyünk boltba, és 9-kor már kávézunk otthon újra, és ott van az egész napom a háztartásra és a pihire.


Munkanapokon reggel 7-kor lemegy a férjem és megveszi a friss kenyeret és egyéb pékárut, fél 8-kor elindul dolgozni.


Nálunk 8-kor már nincs is kenyér, így hiába megy a 65 feletti 9-kor;)

81. birebora (válaszként erre: 80. - Napsugár8)
2020. nov. 24. 19:50

Véleményem szerint a cél, hogy az időseket védjék. Ami rendjén is van addig amíg törekednek, hogy tényleg a védett, a fiatalabbak által tiltott időzónába menjenek vásárolni. Ha ennek ellenére elmennek majd hétvégén és délután a tömegbe is, hát lelkük rajta, tőlem mindenki akkor megy amikor akar. Illetve igen, jól mondod, itt csak a 65 év alattiaknak született tiltó döntés.

A gerjesztést pedig már ne is haragudj az olyan hsz-k okozzák mint a tiéd is. Megmondod, ki mikor, hogyan és mennyi ideig menjen és számonkéred, hogy neki miért nem jó az amit te kitalálsz neki. Nonszensz, ugye megérted?

Tudod erre szokták mondani, hogy "ha csendben maradtál volna, bölcsebb maradtál volna".

80. Napsugár8 (válaszként erre: 79. - ,zumba)
2020. nov. 24. 19:36

"Valóban nincs semmi probléma annak aki nem jár be dolgozni, vagy már nem kell járnia."


Valóban. És ha a törvénynek arra részére gondolok, hogy a nyugdíjasok egyébként bármikor mehetnek vásárolni, nemcsak 9-11 között... akkor felmerül bennem a kérdés: lehet hogy nem a nyugdíjasok érdekében született ez a törvény, hanem az aktív dolgozók idegeinek borzolása volt az eredeti cél?

Hiszen a nyugdíjas, ha eddig 9 előtt, vagy 11 után járt vásárolni, és most nem kötelező!! neki változtatnia az eddigi szokásán...

akkor most mi volt ennek a törvénynek a valódi célja???

A nyugdíjasoknak egy lehetőség, amely nem kötelező, az aktív dolgozók felé pedig egy kötöttség, ami komoly problémákat, és nézeteltéréseket gerjeszt.

79. ,zumba (válaszként erre: 76. - Birebora)
2020. nov. 24. 19:31
Egyetértek veled . Gyárakban reggel 6-kor kezdés van 10-11 óra munka, majd egy óra utazás is lehet a távolabbról bejáróknak. Valóban nincs semmi probléma annak aki nem jár be dolgozni, vagy már nem kell járnia.
78. unom (válaszként erre: 72. - Napsugár8)
2020. nov. 24. 19:29

Elolvastad az egészet? Ha fél egykor alszom el, akkor a fél nyolc korán van. Aki solgozik annak nem árt 8 órát aludni.

Reggelesben 4 előtt kelek, nem kell, hogy épp te magyarázd el nekem, hogy az milyen. Arról hallottál, hogy van, aki több szakban dolgozik?

Eelőbb értelmezd is, amit olvasol, akkor nem égeted magad még jobban.

77. globus (válaszként erre: 77. - Napsugár8)
2020. nov. 24. 19:26

Van ez így, pl. nyáron kétszer volt akciós egy bizonyos kerti bútor, műanyag székek az Aldiban. Ugye mindig csütörtökön kezdődik, én aznap jellemzően délelőttös vagyok, mindkét alkalommal városunk 2 Aldijában sem volt már délután kapható.

Na jó, nem mondom, hogy nyugdíjasok vásárolták fel, de ez is egy jó példa arra, hogy ha valamilyen okból nem mehet az ember vásárolni akkor, amikor szeretne, hát legfeljebb csodálkozik, megmarad a pénze :)

76. birebora (válaszként erre: 74. - Globus)
2020. nov. 24. 19:21

Nekem az nagyon visszatetsző, hogy azok osztják az észt akik egész nap ráérnek. És megakarják mondani, hogy az aktívak, hogy menjenek és mi a jó nekik:)

Miért felejtik el, hogy ők is dolgoztak régebben?

75. birebora (válaszként erre: 72. - Napsugár8)
2020. nov. 24. 19:19
Aki nem egyedül él hanem családban, férj, 1-2-3 gyerek, munkahely, háztartás, mosás, főzés, tanulás a gyerekekkel, stb és lehet, hogy éjfél mire ágyba kerül, annak könnyen elképzelem, hogy korán van a fél nyolc előtti de azt is, hogy pont abban a 2 órában tud! akar vásárolni.
74. globus (válaszként erre: 73. - Birebora)
2020. nov. 24. 19:16
Tavaszinál néha volt olyan, hogy elvittem magammal dolgozni a kilós kenyeret :DD Tejterméket a kemikáliás hűtőbe tettem addig, mert élelmezési hűtő nálunk nincs.
73. birebora (válaszként erre: 70. - Napsugár8)
2020. nov. 24. 19:14

7-9-ig belehet, ha nem 8-ra, 9-re jár dolgozni. És akkor még ott van, hogy becipeli magával a melóhelyre a szatyrokat? Mert nem biztos, hogy haza tud vele ugrani és kipakolni.

Most már én nem értem, hogy aki ho-ban dolgozik, vagy nyugdíjas, hogy felejti el, hogy valaha neki is volt munkahelye és munkaideje és bizony nem akkor ment vásárolni mikor kedveszottyant.

Gond nincs csak átszervezést igényel és bosszantó kissé. Ennyi.

72. Napsugár8 (válaszként erre: 69. - Unom)
2020. nov. 24. 19:12
Mert pont abban a két órában szoktál bevásárolni?? Neked a fél nyolc előtti ébredés, az korán van? Ne nevettess már, akinél reggel 6-kor már a munkaidő kezdődik, az mit mondjon, hogy minimum 5 előtt már kelnie kell???
71. birebora (válaszként erre: 67. - Channa*)
2020. nov. 24. 19:09
Probléma nincs csak bizonyos átszervezést igényel és bosszantó mert lehetne úgy is, hogy mindenkinek jó legyen. Persze mindenki megoldja, tavasszal is úgy történt.
70. Napsugár8 (válaszként erre: 59. - Aszparagusz)
2020. nov. 24. 19:09
Élelmiszer üzletek legkésőbb reggel 7-kor nyit, sok már reggel 6-tól. Nem értem, hogyan nem lehet nyitástól d.e. 9-ig bevásárolni??? És d.e. 11 ó után ismét csak mehet bárki! Mi a gond???
69. unom (válaszként erre: 67. - Channa*)
2020. nov. 24. 19:05

Délutánosból 11 után érek haza, kaja, zuhany, lesz fél 1,mire elalszom.

Reggel vagy kelek korán, fél nyolc előtt, hogy be tudjak vásárolni, vagy 11 után, másnapra.

Megoldható, de bosszant, mert látszat intézkedés.

68. globus (válaszként erre: 65. - Semleges)
2020. nov. 24. 18:51
Mondjuk ez igaz. Típusosan idősek mennek át az úton keresztül-kasul, átlósan, zebra nem lényeges...betudható annak, hogy régen nem volt ekkora forgalom, és a zebra felé, szabályosan nagy kerülő lenne. Ettől fúggetlenül meglehetősen életveszélyes mutatványt űznek, talán nincsenek tisztában vele.
67. Channa* (válaszként erre: 58. - Aszparagusz)
2020. nov. 24. 18:44

Én még mindig nem értem, hogy hogyan szúrtak ki a dolgozókkal.


Reggel 6-9 ig vásárolhat az összes dolgozó.

2 óra szünet

11-19 ig újra vásárolhat mindenki.


Mi a probléma?


Mit nem lehet megoldani reggel 2-3 órában és 11-től a további 8 órában?

2020. nov. 24. 18:25
Győrben a vegyes kínai boltokban volt idősávos vásárlás....
65. semleges (válaszként erre: 62. - Lávli*)
2020. nov. 24. 18:10
Nem is írtam mindenkire, akinek nem inge ne vegye magára. De bizony vannak olyanok is szép számmal akire ráillik a jellemzésem. Nevezetesen akiről írtam ilyen. Pl. a zebrától 5 m-re átlósan szalad át az úttesten. Ő nem az aki nem tudja bekötni a cipőjét. Nem egy "típusról" beszélünk. De értem amit írsz, kérlek értsd te is.
64. 37c905c5c2 (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2020. nov. 24. 16:08
Ahová én szoktam járni arra nem vonatkozik az idősáv, kiírták a honlapjukra. Vannak ruhák, háztartási cikkek, élelmiszerek is.
63. Napsugár8 (válaszként erre: 62. - Lávli*)
2020. nov. 24. 15:16

Ahogy mondod. Nálam is volt olyan időszak, amikor előző nap beütemeztem, hogy másnap megyek piacra, egyéb helyekre. És bizony reggel alig-alig akartak mozdulni a lábaim. Hiába is terveztem, nem tudtam elindulni.

Most már, hogy bejött a hideg, nagyobb távra már erősen meggondolom, mert útközben padra ülve megpihenni, bizony nem tanácsos.


Ismét bejött ez az idősáv, persze, hogy majd olyankor megyek a boltokba. Kevesebb vásárló, kisebb rizikó. Bolond lennék nem kihasználni.

62. Lávli* (válaszként erre: 61. - Semleges)
2020. nov. 24. 14:43

Hát azért nem mindenkinek unaloműzés és izgalmas sport,

hanem sok idősnek és/vagy tartós betegnek öröm, siker, eredmény. Amikor kipipálnak, hogy hmm ma is fel tudtam kelni, be tudtam kötni a cipőmet, egyedül el tudtam menni a boltba, senkire rá nem szorulva ... Másoknak apróságok ezek, de nekik mindennapi sikerélményt adó esemény. Csak mérlegelni kell, hogy van-e kockázat és mekkora, és hogyan lenne jó csinálni. Szerintem sokan csinálják ezt okosan.

61. semleges (válaszként erre: 60. - Aileron44)
2020. nov. 24. 14:33

Én is így gondolom, nem kövezlek meg. Van olyan nyugdíjas ismerősöm aki elmegy szombaton, vasárnap is és utána felháborodva meséli, hogy a sarkára tolták a kosarat, lökdösik. Hát könyörgöm, miért nem megy hétköznap délelőtt amikor alig vannak az üzletekben.

Azt kell gondoljam, hogy nekik ez unalom űzés, kell az a kis izgalom és sportot csinálnak belőle, legyen miért panaszkodni.

60. aileron44 (válaszként erre: 58. - Aszparagusz)
2020. nov. 24. 13:27

A hétvége szerintem abszolút "kiszúrás"! Azt hagyni kellett volna hogy mindenki mehessen egész nap. Mi nagyon ritkán megyünk, de tudom hogy sok fiatal akkor tud bevásárolni egész hétre.


Lehet megkövezni, a nyugdíjasnak nem feltétlen kell akkor boltba járnia!

59. aszparagusz (válaszként erre: 29. - 5236d12e25)
2020. nov. 24. 07:46
Igen, kis településeken ez még nagyobb gond. Van egy bolt, ott tudsz vásárolni. Ha meg elmész a közelben lévő nagyobb településre (főleg, ha tömegközlekedéssel), akkor nagymértékben korlátozva vagy.
58. aszparagusz (válaszként erre: 47. - Channa*)
2020. nov. 24. 07:44

Ha már idősáv van, csak akkor vásároljanak.

Mert így a 65 felettiek mehetnek bármikor, a dolgozókkal meg kiszúrnak.

Főleg a hétvégét érzem annak. Függetlenül attól, hogy én viszonylag könnyen meg tudom oldani, mivel h.o-ban vagyok, Budapesten élek és autóval közlekedem.

De sokan vannak, akik este 5-ig 6-ig dolgoznak, utána már necces a bevásárlás. A hétvégéjüket meg ezzel tönkre vágták.

57. Napsugár8 (válaszként erre: 53. - 481c10916d)
2020. nov. 24. 07:23
Mindig a fejétől büdösödik a hal. Az évenkénti b.csabai hurka-kolbász töltő verseny előtt-alatt-után jól esik 1-2-3 stb. pohárkával lenyomni bárkinek!
56. unom (válaszként erre: 52. - Amaunet)
2020. nov. 23. 22:32

Lehetne, csak épp nem tiltással, az mindig visszaüt.

Az okot kellene feltárni és orvosolni, ameddig ez nem történik meg, addig maximum látszat intézkedések lehetnek.

55. simple
2020. nov. 23. 22:19
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook