Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Húslevest szeretnék főzni, hogyan kell? fórum

Húslevest szeretnék főzni, hogyan kell? (beszélgetős fórum)


1 2
9. vigyefene (válaszként erre: 7. - 7962decf87)
2022. aug. 26. 06:13
De ha kimarad a hús, akkor is finom, de az nem hús, hanem zöldségleves lesz.
8. 7962decf87 (válaszként erre: 6. - Vigyefene)
2022. aug. 26. 06:12
Nálunk is így készül, csak elfelejtettem írni!
2022. aug. 26. 06:11

Nálunk néha készül csirke-far-hátból is😃, megspékelve egy kis husos csonttal! Sok zöldséggel (s.répa, f.répa,1 zeller,1 karalábé, 1 hagyma,1 szelet paprika,1 paradicsom, egész bors, stb.)


Ennél olcsóbban nem nagyon tudok elképzelni. Ha kimarad a husos csont, akkor is finom!👍

6. vigyefene (válaszként erre: 4. - Soufflet)
2022. aug. 26. 06:07
A feleségem szokta először gyorsan felforralni, kiönteni azt a levet, lemosta a húsokat, és friss vízbe újra, nagyon lassan főzni. Sokkal kevesebb hab lett utána.
5. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 26. 06:04

Habozni sokszor kell, a végén pedig leszűrni. Minél finomabb a szűrő, annál tisztább lesz. Most jut eszembe teszek bele egész hagymát is, meg sok fokhagymát, félbe vágott zöld paprikát.

Hát kérlekszépen, szoktuk mondani, h olcsó húsnak híg a leve. De itt befogom.

4. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 26. 06:02

Fogod a husit, beteszed a fazekba, fazrkkba vizzel, haggyod felforrni. Amikor forrni kezt es habzik, leontod a vizet, lemosod az edeny szelet, obligated a husokat. Mehet melle a zoldseg.

A csieke nekem esutam semmitnjem igenyel, a maths ha habzik, leszedem. "Gyongyozteni" nem lobogtatni kell.

3. vigyefene (válaszként erre: 2. - Vigyefene)
2022. aug. 26. 05:59
marhalábszárból
2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 26. 05:58

Én maralábszárból főzöm, zőlségekkel. Zöldség, répa, karalábé, zeller, szemes feketebors.

Nagyon lassan forrjon, vagy még ne is forrjon, éppenhogy mozogjon a víz, Főzöm 5-6 órát, kifőtt tésztával tálalom.


Csirkehúsból, aprólékokból, pl. szárnyak, nyak, zúza is nagyon finom, sokkal olcsóbb, fele idő vagy kevesebb, és kész van.

2022. aug. 26. 05:51
Csak kevés pénzem van,de húslevest szeretnek főzni,olyan szép tiszta zöldséges húslevest.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook