Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás - beszélgessünk ki hogy csinálja! fórum

Hozzátáplálás - beszélgessünk ki hogy csinálja! (beszélgetős fórum)


1 2
2016. szept. 16. 08:28
(Bocs az elirasokaert valtozatnanul utálok mobilrol :D)
2016. szept. 16. 08:28

Szia R_e_G! :)


Az en fiam is csak anyatejes (o 05.18-an született ), en is azt tervezem hogy 6 honapos koraig varok.


En most is úgy fogom csinalni ahogy a nagylanyomnal.


Erdemes.levekkel kezdeni, konyebb neki az uj izt igy megismerni. Ha nincs gondja elfogadja, akkor johet a pep. A bonusz kezdo kaja az alma :)


Es azt mondjak erdemes szopi utan kostoltatni (evben nincs tapasztalatom mert a lanyom anno uvegbol kapta a tejet) nem elotte.


A majusi klub nem mukodik mar? Esetleg ott a tobbiek tudnak tanacsot adni hm?

21. kszb (válaszként erre: 2. - R_e_G)
2016. szept. 16. 08:27

Tök mindegy, h ki mit mond! A gyereked fog dönteni a ht kérdésében. Az egyik gyerek korábban, a másik később érik meg rá. Az én lányom tápis. 4 hótól mondták a ht kezdését. Kb a fejem tetejére is állhattam, ha nem fogadta el a főziket, gyümiket. Próbálkoztam a pürésekkel, de 2-3 kanàl és annyi. Az is nagy trükközve. A mi szánkból meg kinézte a kaját. 6 hónap körül jártunk, amikor azt mondtam, h megpróbálkozok nem pürésíteni. Olyan zöldségeket választottam, amiket puhára tudtam párolni (brokkoli, répa és társai). Így már több fogyott, de az étkezés kiváltástól még távol álltunk nagyon. 7. hónap után kezdett mennyiséget enni! Most 9 hós múlt pár napja. Tízóraira eszik szilárdat (kenyér vmi házi kencével, sk felvágottal + paradicsom, vagy gyümi), de kell még tápszer is mellé. Tehát ez nem kiváltott étkezés. Ebédre főtt étel, ez teljes adag. Uzsonnára sütőtök, vagy gyümölcsös zabkása, vagy barack, vagy hasonló. Ez is kiváltott étkezés. Lassan haladunk, de biztosan. Ami biztos, h nem fogom megerőszakolni a gyerekem senki vélt véleménye, nem az én gyerekemre alapozott tapasztalata miatt. Haladunk a saját ütemünkben és pont .

Ti anyatejesek vagytok. Ha nekem lett volna, 6 hó előtt nem kezdtem volna a ht-t. Így is szinte felesleges volt 😊 Csak a saját gyereked figyeld és akkor minden ok lesz! 😊

20. izbizi
2016. szept. 15. 20:34
Én ezt nem bonyolítom túl. Ha ugy gondolom hogy éhes meg az anyatejen kívül akkor adok neki, de nem elvek miatt, hogy illik kell szabály... És a négy gyerekemnel negyfele ajánlás volt érvényben. De már az elsőnél is kételkedtem 😊 én általában zöldségeket megfőztem egy kis teavajjal sóval pürésítettem . A tejtől se felek jobban mint a tejpeptol. Szóval a gyerekre figyelek. Es nem parazom túl. 😊
19. 388b941089 (válaszként erre: 18. - R_e_G)
2016. szept. 15. 16:55
En is a parkba jarok vele, ahol vannak anyukak 😉😉 en dumalok, o meg nèzelodik;)
18. R_e_G
2016. szept. 15. 16:17
Nem járunk játszótérre. Első baba, most mèg csak sétálunk a parkban vagy a városban.
17. 388b941089 (válaszként erre: 12. - R_e_G)
2016. szept. 15. 16:04
Én csomó kismamával megismerkedtem most megint fórumokon, itt és a játszótéren is. Te nem? :)
16. 388b941089 (válaszként erre: 14. - R_e_G)
2016. szept. 15. 15:56

nem, nem kell

ocsmányul is néznek ki állagra

15. ironizáló (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2016. szept. 15. 15:50

"mi már almát eszünk" és a "ma a barackot próbáluk" -féle anyukacsevej, meg az a sok színes, hívogató bébiétel a polcokon, ráírva, hogy már 4 hónapos kortól....

Meg a rokoni nyomás, akik mondják a sok saját példát".


Ez nagyon jó :) Tudjuk Pistike már 3 hónapos korában pörköltet evett. Én kivagyok ettől, hogy tömjük gyereket. Ez megy a környezetemben is. Én nem hagyok ebbe beleszólást. Lépten-nyomon etetik a gyerekeket. A játszótéren, a közértben, a védőnőnél. Mintha nem bírna ki egyetlen percet sem kaja nélkül.


A témához : nekem tápszeres volt a gyerekem, 4 hónaposan kezdtem neki adni leveket és fokozatosan építettem fel a táplálkozását. Glutént nem vezettem be, tejtermékeket sem. Ami a tápban volt annyi volt. Most 16 hónapos és eddig úgy néz ki jól csináljuk. Nincs csoki, meg kiflivég, keksz. Én főzök neki.

14. R_e_G (válaszként erre: 13. - 388b941089)
2016. szept. 15. 15:46
De kell ez nekik egyáltalán? Bizalmatlan vagyok a dobozos ételekkel szemben.
13. 388b941089 (válaszként erre: 9. - R_e_G)
2016. szept. 15. 15:45

Pff, nagylányom utálta:D

[link]

12. R_e_G (válaszként erre: 10. - Ironizáló)
2016. szept. 15. 15:42
Azért néha jó lenne, ha lenne társaságunk...
11. 388b941089 (válaszként erre: 8. - R_e_G)
2016. szept. 15. 15:41
Nem lett székrekedése semmitől szerencsére. :) Mostanában az a trend igen, hogy először csak levet kapjon, de ennek semmi értelme nincs, nyugodtan kaphat gyümölcspépet is egyből.
10. ironizáló (válaszként erre: 6. - R_e_G)
2016. szept. 15. 15:36
Lehet jobb is így :) mármint kismama barátnők :)
2016. szept. 15. 15:24
És mi a fene az a tejpép??? Mindenhonnan hallom hogy azt kap a baba, de tudatlan vagyok mi az.
8. R_e_G (válaszként erre: 3. - 388b941089)
2016. szept. 15. 15:23

Egyelőre semmit nem kap. Csak beszélgetni szeretnék a témáról.

Pl. az almától nem lett székrekedése a babának? Először csak leveket kapjon vagy kaphat azonnal pürét?

2016. szept. 15. 15:21

Nekem még pocakban a baba, de terveim szerint, ha lesz elég anyatejem, akkor 6 hónapos koráig csak azt kap. Ha tápszeres baba lesz vagy tápszeres+anyatejes, akkor előbb elkezdem a hozzátáplálást.


Tesómnak tápszeres volt a kisfia és ő 4 hónaposan már elkezdte adni az engedett gyümiket.


Szerintem egyik sem jó vagy rossz döntés. A lényeg, hogy a te döntésed legyen.


Én azért fogom megvárni a 6 hónapot, ha bőven lesz tejem, mert szerintem az anyatejnél nincs jobb az első hónapokban. :) De ha nem így alakul, akkor sem leszek elkeseredve.

6. R_e_G (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2016. szept. 15. 15:20

Azt hiszem a legkevésbé az fog befolyásolni hogy cuki-e a partedliben. És mivel nincsenek kismama barátnőim (ha lennének nem itt múlatnám az időt) a másik pont sem játszik.

A bébiételről még nincs kialakult véleményem.


Majd igyekszem biot adni neki, ha megoldható.

5. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2016. szept. 15. 14:59
*jav. gyümölccsel
2016. szept. 15. 14:57

Először is azt kell átgondolnod, melyik érzés/tudat erősebb benned:

az, hogy a tudomány ma a 6 hónapig történő anyatejes (kizárólag) táplálást egészségesnek tartja

vagy az, hogy olyan cuki dolog a kiskanalazás meg a partedli, meg az első idegen ízekre fintorgó baba, meg a "mi már almát eszünk" és a "ma a barackot próbáluk" -féle anyukacsevej, meg az a sok színes, hívogató bébiétel a polcokon, ráírva, hogy már 4 hónapos kortól....

Meg a rokoni nyomás, akik mondják a sok saját példát.


Sokan úgy érzik megfosztják a babát valamitől, ha nem adnak neki idejekorán almát, barackot. Hidd el, nem veszel el semmit a gyermekedtől, ha még vársz egy vagy két hónapot.


Minden jóindulattal írom, amit írok!!! Tényleg, De nem fontosabb inkább kivárni az idejét?

Igen, tudom: ilyenkor jön, hogy bezzeg anyukám ilyenkor nekem már háztartási kekszet kevert almával és a többi.


Hát, tégy belátásod szerint :))


De biogyümölcsel kezdj!


Jó egészséget kívánok!!!

3. 388b941089 (válaszként erre: 2. - R_e_G)
2016. szept. 15. 14:50

Az enyem 5.5, tapszert kap, de mar eszik almat, barackot, kortet, banant, repat, krumplit, ceklat, szolot, csirekhust, rizst, szilvat.

Ha anyatejes lenne semmi mast nem adnek neki 6 hos koraig.

2016. szept. 15. 14:41

Kisfiam nemsokára 4 hónapos, eddig kizárólag anyatejes.

A védőnőnk àlláspontja:6 hónapos korban kezdjük a hozzàtáplálást, de ha én úgy làtom jónak akkor akàr 4 hónaposan is kezdhetem. Anyukàm azt tartja minél előbb kapjon a tejen kívül mást is. A baba nagyon nézegeti ha eszünk, de még nem kapja ki a kezemből a kanalat ;)

2016. szept. 15. 14:37
Tudom hogy több ilyen topic van, de elég règiek màr. Szeretném ha összejönne egy jó kis csapat és megosztanànk a tapasztalatainkat a hozzátàplálással kapcsolatban.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook