Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás, ahogy én csináltam fórum

Hozzátáplálás, ahogy én csináltam (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hozzátáplálás, ahogy én csináltam

1 2 3 4 5
85. Bea0124 (válaszként erre: 80. - Bbetti25)
2012. jún. 15. 19:49

Szerintem nem úgy írtam hogy csak így jó,csak így lehet!Direkt le írtam hogy mindenkinek más jó más válik be de lehet azt el se olvastad a vége felé.


Na a változatosság:mint írtam eltelt 3-4nap míg mást kapott

A változatosság akkor alakult ki mikor már több mindent evett-akkor már nem kapott napokig ugyan azt.

84. Bea0124 (válaszként erre: 83. - 2a4f521b34)
2012. jún. 15. 19:36

Én elfogadom más véleményét.

Nem az esik rosszul hanem hogy sokan jobban tudják hogy mi van a fiammal.Meg hogy le kísérleti alanyozza ahhoz már pofa kell.

83. 2a4f521b34 (válaszként erre: 63. - Bea0124)
2012. jún. 15. 18:54
Ez nem vita. Mindenki leírja a szerintem így..úgy.. Én így..úgy..dolgait. Nem kell neked rosszul esnie annak, hogy más másképp gondolja.
82. Dina68 (válaszként erre: 45. - Haaeen)
2012. jún. 15. 13:52
A babám 2hónapos kor után tápszeres lett,akkor kezdtem a hozzátáplálást,fokozatosan.A nagylány 16éves,őt is igy kezdtem hozzátáplálni,nem allergiás.Soha semmi baja nem volt.
81. Dina68
2012. jún. 15. 13:50
2.babát nevelem most és teázunk.Az első se itta a vizet, a kislányom se.Hiába szomjas,belekortyol a vizbe és nem kell.próbálkoztam,nem erőltetem,nálunk tea van viz helyett.
2012. jún. 15. 13:34

Végigolvastam minden hozzászólást, magamban elég sokhoz hozzá is szóltam. Az egyik észrevételem az, hogy a babás témákkal kapcsolatban mindig vita alakul ki, mindenkinek a saját véleménye a jó!

A cikk nem rossz, és nem akarom megbántani a cikkírót, de olyan mintha mindenkinek így kellene csinálni, ahogyan ő és lehet ezért szúrja mások szemét.

Amivel nem értettem egyet a cikkben, hogy a babának nem mindig ugyanazt adta, próbálta változatossá tenni, hiszen ő maga sem szeret egy hétig ugyanazt enni. Véleményem szerint a babának fel sem tűnik, hogy 3-4 napig ugyanazt eszi. Persze ez kezdetben van így. Amikor már mindent amit lehet megkóstolt, akkor lehet változtatni, de szerintem ha még csak bevezetjük az ételeket, akkor min 3-4 napig azt egye. Ez az ÉN véleményem, én így csináltam!

6 hónapig csak anyatejes volt a kisfiam, még vizet sem adtam, ha próbálkoztam nem kellett neki, csak anyatej. Itt meg is említeném, hogy aki teához vagy gyümölcsléhez szoktatja a babát, nem is fog hamar átállni a vízre. Lehet hogy az én hülyeségem, de nem értem miért kell teáztatni a babákat, ha szomjas a vizet is fogja inni! Tapasztaltam a kisfiamon, mikor 2 éves körül volt állandóan szörpöztünk és neki is kellett, megkóstoltattuk vel és idővel azon kaptam magam, hogy vizet nem hajlandó inni. Már nem is veszünk szörpöt, azt mondtuk neki nincs rá pénzünk és megértette.

A gluténról annyit, hogy még a gyerekorvosunk sem tudta mikor is kell, mert mindig változtatják, javasolta a 7 hós kort és kenyeret adjunk a kisfiunknak.

2012. jún. 14. 23:53

Amúgy szerintem nincs semmi gond azzal ha jelenleg nem kap vizet majd később fog.

Örülj annak hogy legalább valamit meg iszik.Van akinek meg az a baj hogy egyáltalán nem akar a baba inni.ennél kicsit jobb a helyzet:-)

78. nefaria (válaszként erre: 77. - M_Marcsa)
2012. jún. 14. 20:39

Igen, köszi, írtam már, hogy próbáltam, de ha túl sok a víz, kiköpi :)


Egyszerűen nem szereti a vizet. Furi, mert nincs íze :)

77. M_Marcsa (válaszként erre: 71. - Nefaria)
2012. jún. 14. 19:38
És ha vegyítenéd a leveket vízzel? mindig kicsivel több vízzel, aztán csak víz?
76. Bea0124 (válaszként erre: 73. - Nefaria)
2012. jún. 14. 14:51

Az én kisfiam sokat iszik igaz kinek mi a sok:-)

Minden étkezés után kb.1-1,5dl plussz reggel este tápot mivel múltkor nem akart pépet enni és így vettem neki tápot hogy meg legyen a megfelelő tej-alapú.abból olyan 2dl/alkalom.

75. 26c9a8950c (válaszként erre: 71. - Nefaria)
2012. jún. 14. 13:46
Szerintem a próbálgatáson kívűl nem sok mindent tudsz tenni. A második gyerkőcöm már közel sem olyan aktív vízivás területén. Amikor viszont engedem neki, hogy a csőrös pohárral játszon (táhát minden tiszta víz lesz), akkor jobban bele-bele kortyolgat. A cukros teát, gyümölcslevet ő is nagyon cupizná befelé, de nem akarom hozzászoktatni.
74. jak27 (válaszként erre: 66. - Nefaria)
2012. jún. 14. 13:30
Igen, ez is nagyon jó, nemrég fedeztem fel, hogy van ilyen is, szerintem a lányomnál ez is nagyban hozzájárult ahhoz, hogy az emésztése rendeződött. Teljes kiőrlésű, és még köles is van benne.
2012. jún. 14. 13:24

Próbáltam higítani, már elég hígan kapja (pl. 20 ml meggylé felöntve úgy, hogy 1 deci legyen), de ha már nagyon vízízű, nem issza meg :(


Pont szerintem a tea jobb, mint ha mindig gyümölcslevet kap. Egyrészt mi felnőttek sem iszünk egész nap gyümölcslevet, másrészt a fogzás miatt, hiszen így cukorban ázik az (egy szem :) ) foga.


Most ez a csipkebogyó úgy tűnik bejön.


Nektek mennyit iszik egy nap a babátok? Az enyém 1 max 1,5 decit, és kevésnek érzem. hm?

2012. jún. 14. 12:48

Hát ötlet szerintem próbálgatni lehet!Gyümölcslével higítva.

Szerintem a tea nem rosszabb mint gyümölcslé.Én csak baba illetve gyerek teát adok neki na meg gyógynövényt.

Ezen kívül kap gyümölcs leveket.

Amúgy kb 3dl teához egy kis kanál cukrot adok,de ez teától függ mert valamelyikbe nem teszek.

2012. jún. 14. 12:23

Tea: nos, az én kislányom (8,5 hós) nem iszik meg semmit, a gyümölcsleveken kívül :( Próbáltam vizet, citromos vizet, ilyen-olyan teákat (babatea, édeskömyény, kamilla, roiboos, stb) cukorral és cukor nélkül, de semmi.


Most pár napja adtam neki csipkebogyó teát, na azt issza mint a gödény:) Pedig savanyú. Cukor nélkül adom, én sem szívesen adok neki plusz cukort.


bujane: én is vizet adnék legszívesebben, de nem issza meg...kiköpi... valami ötlete van valakinek, hogy szerettessem meg vele?

70. nefaria (válaszként erre: 67. - Bea0124)
2012. jún. 14. 12:20

Én a TESCOban vettem, tehát biztos mindenhol lehet kapni. De meglepő módon a DNben olcsóbb egy 100-assal :)700 Ft körül van, én egy evőkanállal adok egy adag (kétdecis pohár) gyömölcspéphez, joghurthoz. Azért vettem, mert úgy éreztem, a tízórai gyümölcs és az uzsonnára adott tejtermék már nem elég neki, hamar éhes lett. Így meg kihúzza ebédig-vacsoráig.

Persze van más márka is, csak nekem ezt ajánlották, de biztos mind ugyanolyan jó.

69. 26c9a8950c (válaszként erre: 67. - Bea0124)
2012. jún. 14. 12:16
Hozzáadott cukrot pl. egyáltalán nem javasolnak, sőt nálunk a védőnők a teáztatást sem. Vizet itatnak és kész. Nálunk be is vált, szerencsére a nagyobbik fiam, szomjoltásra csak vizet szokott kérni és kapni is.
2012. jún. 14. 12:15

Mindenki csinálja úgy, ahogy a legjobbnak gondolja. Azért az anyukák legtöbbje azt szeretné, hogy egészséges felnőtt váljék a gyermekéből. Azzal viszont egyetértek, hogy bizony ezek az elvek, módszerek állandóan változnak és nem hiszem, hogy csak és kizárólag az orvostudomány fejlődése miatt. Két gyerkőcöm van. Én a fő irányvonalakat betartottam, anyatejes babák, 5-6 hó között kezdtem a hozzátáplálást, fokozatosan, gyümölcsökkel. Tápszert nem kaptak, mert nem volt rá szükség. Sokáig szoptattam őket.

Az én édesanyám is nálam már 3 hónaposan elkezdte a hozzátáplálást. Akkor ez volt a divat...

Nincsen semmi bajom szerencsére. Nem hiszem, hogy kizárólagosan be tudják bizonyítani, hogy a hozzátáplálás ideje, összetevői mennyire befolyásolják a felnőtt kori betegségeket.

67. Bea0124 (válaszként erre: 66. - Nefaria)
2012. jún. 14. 12:11

Erről meg én nem hallottam:-)

Szoktál adni még neki?

És mindenhol lehet kapni?


Én mi..pa-ból pépeket adtam meg teát...a teát már le cseréltem mert egy az hogy drága meg így más teába én döntőn el a cukor mennyiségét.

Igaz ha kapunk nem dobom ki de én már nem veszek.

2012. jún. 14. 11:34
Én a glutént egyébként a Mi..pa hétgabonás pehellyel vezettem be. Persze nem tápszerbe teszem, azt próbálom a lehető legkevesebbre csökkenteni (még mielőtt belekötne valaki, azt írta, a "lehető" legkevesebbre), hanem a gyümölcspépekbe, illetve joghurtba, amióta már azt is lehet adni.
65. jak27
2012. jún. 14. 09:46
Jó a cikk, és amit kiemelnék a zabpehely. Nekem eszembe nem jutott volna, míg barátnőm nem ajánlotta. Addig a glutén adást fehérlisztes rántással oldottam meg védőnő tanácsára... A zab azért is jó, mert az emésztésre is jobb hatással van, mint a liszt, és egyszerű is vele bánni.
64. sidney_ke (válaszként erre: 63. - Bea0124)
2012. jún. 14. 08:39
ott a pont! :):):)
63. Bea0124 (válaszként erre: 62. - 2a4f521b34)
2012. jún. 13. 20:11
Számoltam vele,csak ahogy előbb írtam le lehetne a véleményt úgy írni hogy az ne generáljon vitát.
62. 2a4f521b34 (válaszként erre: 61. - Bea0124)
2012. jún. 13. 18:25
Hát aki fórumot nyit az számoljon az ellenkező véleményekkel.
61. Bea0124 (válaszként erre: 59. - Nefaria)
2012. jún. 13. 17:22

De nagyon is igaz és már többször is írtam hogy kinek így kinek úgy jó.

Nem értem miért nem lehet elfogadni ha más máshogy csinálja.

Ok írja le hogy ő nem így csinálta nem ért egyet vele de hogy a másikat ezért le hurrogja,meg kísérleti alanynak állítja be a gyermekem ez fel háborító.

Az meg a másik hogy ők jobban tudják hogy a fiamnak székrekedése volt vagy sem!


Köszönöm mindenkinek a hozzászólást ha negatív ha pozitív köszönöm a jeleket is!


Úgy gondoltam hogy mindenki szűrje le ami neki hasznos,én is azt teszem ha valami olyat olvasok,hallok.

60. 2a4f521b34 (válaszként erre: 58. - Bea0124)
2012. jún. 13. 17:09
ezekbe én tejfölt szoktam tenni, gyümilevest pl. habarni tejföllel, krumplipürébe főzőtejszínt és a főzőlevét, kelt tésztákba kell 1-2 deci a kelesztéshez kb, ha nagyon kekec vagyok ezt is lehet tápszerrel. Pudingot is lehet tápszeres tejjel, a szülinapi gyümölcstortája is ilyen lesz. Mint mondtam, tejterméket fog kapni. Sütit, pláne tortát nemigazán sütök. Az orvosi ajánlás is arról szól, hogy a tejtermékeken felül ajánlott napi 2x 2-2,5dl tej lehetőleg tápszeres tejital legyen.
2012. jún. 13. 17:05

Ez a tej dolog érdekes, nálunk a védőnő egyéves kortól estére tápszer HELYETT mondja :)


Szóval védőnője/orvosa válogatja.


Nálunk is anyatejes volt kb. 5 hónapos koráig a kislány, és valóban székrekedéses volt. A tápszertől is. Nálunk a hozzátáplálás óta nem az :) Sőt, azóta hízik ,mert addig volt, hogy egy hónapig nem hízott semmit :(


Szerintem a tápszernél jobb, ha természetes anyagokat kap a baba, sokat szakemberek is ezt vallják. Mindekni higgyen annak, aki szimpatikus neki, ezen sztem nem kell vitázni, nemigaz?

58. Bea0124 (válaszként erre: 55. - 2a4f521b34)
2012. jún. 13. 16:53
Krumpli püré,gyümölcs leves,kelt ételek,sütemények,torták,pék áruk....
57. Bea0124 (válaszként erre: 56. - 130454e42d)
2012. jún. 13. 16:50
Az biztos.
56. 130454e42d (válaszként erre: 54. - 2a4f521b34)
2012. jún. 13. 16:24
És 5 éven belül ugyanúgy megcáfolják, tapasztaltam pl. a gluténnal kapcsolatban. Most az az elfogadott ami régen volt, lehet sőt kell is adni a gyereknek. Nem mondom, hogy ne hallgassunk az orvosokra, de nem is szentírás amit mondanak.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook