Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás, ahogy én csináltam fórum

Hozzátáplálás, ahogy én csináltam (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hozzátáplálás, ahogy én csináltam

1 2 3 4 5
115. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 88. - Haaeen)
2012. jún. 24. 21:32

"ha a gyerekednek minden nap adsz egy tabla csokit, ket kanal sot, esetleg csak a mekiben eteted, neha meg -hogy nyugodtabban aludjon- ontesz neki egy deci bort, akkor sem lesz 16 eves korara semmi baja"


Már hogyne lenne???

+

Hogy hasonlíthatod a főtt krumplihoz,vagy reszelt almához,akármi nem tudom mi primitív ételt kapott 2 hósan sok ember és jé egyik sem allergiás,szóval ezekhez a napi tábla csokit,kizárólagos mekiben étkezést stb.???

+

Azonkívül a 16év hol ekvivalens 2hónappal?(4-2=2)Ugyanis 4hótól már bébiétel -ital simán van.Ja neked azok is mérgek,tudom...


A túlzásokkal teletűzdelt szívbaj,amit itt rendezel, az sem a követendő út...

114. haaeen (válaszként erre: 111. - Bea0124)
2012. jún. 24. 08:28

most kotozkodni fogok, de attol, hogy leirtad a cikkedben, nem biztos, hogy ajanlott :P


egyebkent a legtobb helyen azt is olvasni, hogy piskotat, Dormi mackot sem igazan kellene kisbabaknak ennie. (de ezt tenyleg nem bantasbol irom, csak megjegyzes:)

113. haaeen (válaszként erre: 110. - Nefaria)
2012. jún. 24. 08:10

egy eves kora alatt en is meg azelott kivettem a kisfiam szamara a zoldsegeket, mielott beletettem volna a sot, borsot.


en ezt a "sot tilos egy eves korig" szigoruan betartottam, (es meg most is probalom elkerulni) mert teny es valo, hogy meg a felnotteknek sem jo a so.

2012. jún. 23. 19:49
én akkor veszem ki az ő részét a mi kajánkból (persze amit már ehet belőle), amikor még nem sóztam- borsoztam meg. Ő még sótlanul kapja a kajáját, de a több fűszert nagyon szereti :)
111. Bea0124
2012. jún. 22. 20:55
A cikkbe is írtam róla.9hósan már bőven eheti:-)
110. nefaria
2012. jún. 22. 20:26

És mi a vélemény a húslevesből kivett zöldségek pürésítéséről?


Több szakkönyvben azt olvastam, hogy 1 éves korig lehetőleg ne a saját kajánkat pürésítsük a babáknak. Én ezt most a húslevessel egy kicsit felülírtam (9 hós a baba), hiszen mindent kapott már, amit belefőztem. Pontosabban csak olyan zöldséget és húst főztem bele, amit már kapott, pl. a gombát kihagytam.

Nagyon ízlett neki ;) Mondjuk tényleg jó húslevest tudok főzni ;)

109. Bea0124 (válaszként erre: 107. - Haaeen)
2012. jún. 20. 12:00

Én is oda figyelek ilyenre,igaz nem mondom hogy soha nem kapott még E betűset majdnem 1éve alatt,de azért ha lehet nem.

Van olyan E betű ami vitamint jelez.Meg azért elkerülhetetlen mert szinte nincs olyan termék amibe ne lenne.pl.felvágottak


Én a 100%osat is megnézem mert azok se mind jók.

Amúgy meg tiszta szégyen hogy van olyan üdítő,szörp is ami a gyerekekre káros a viselkedésüket befolyásolja...eleve miért engedik hogy forgalomba kerüljön.

108. nefaria (válaszként erre: 107. - Haaeen)
2012. jún. 20. 10:51

Lehet, nem írtam eddig egyértelműen: én magam készítem neki a gyümölcsleveket. Almából, meggyből, cseresznyéből, narancsból, mandarinból, mikor miből :)


Egyszer adtam neki üvegeset (E nélküli márka), de akkor egész napos kórházi túrán vettünk részt, és kezdő anyukaként nem vittem magammal semmi levet, mondván, úgyis végzünk 1-2 óra alatt ... De akkor megtanultam, hogy mindig vinni kell, legfeljebb nem lesz rá szükség ;)

107. haaeen (válaszként erre: 105. - Nefaria)
2012. jún. 19. 22:23

ebben az esetben es ilyen melegben, en adnek gyumilevet, de 100%-osat, vagy en facsarnek, es azt higitanam.

valamelyik nap a kezembe akadt egy 2.5 decis gyerekeknek szant narancsle, 7(!) E betu volt benne :SS en az ilyet itelem el, es nem azt, ha szerencsetlen szulo vizen kivul massal is itatja a gyereket.

106. Bea0124 (válaszként erre: 105. - Nefaria)
2012. jún. 19. 21:26
Hát én itatnám. :-D
105. nefaria
2012. jún. 19. 20:29

Ilyen műteákat (amit porból kell kikeverni) én se adnék. Bár ha tényleg nem inna meg semmit, végső próbaként ezt is megkóstoltatnám vele...


Sajnos pl. tegnap a lányom egész nap nem ivott meg 1 dl folyadékot, pedig volt vagy 35 fok :( Tegnap még a csipketeával próbálkoztam, de most visszatértem az almalé-vízzel hígítva kombóra. Kb 20 ml almaléhez 1 deci víz. Mit mondjak, bement 3 (!) deci.


Szóval: szomjaztassam vagy adjak neki gyümölcslevet?

104. Bea0124 (válaszként erre: 103. - Haaeen)
2012. jún. 19. 14:19

Igen írtam azt a teát de hozzá tettem hogy már nem kap meg nem szerettem a cukor végett.

Most azért volt itthon mert anyukám tett luxus lenne kidobni.amúgy én a javasolt víz mennyiség helyett többet vettem.

Cukrot meg kb 3dl hez .1kis kanálnyit.és azt se mindig.Én sem vagyok a cukor híve és nem is viszem túlzásba.


Amúgy az én gyermekem meg issza a vizet is azt is kap mint pl.most is.


Persze mindenkinek van véleménye de azért lehetne úgy írni hogy az ne legyen bántó.

Attól még nem érzem magam rossz anyának hogy kap egy kevés cukrot.

Hát azért 2hónaposnak csak nem adnak hurkát.


Szerintem mindenkinek meg van a saját oka arra mikor kezdi a i.táplálást.De azt is megértem ha valaki csak 6hótól.

Nem kell ezen vitázni neked ez jó másnak,nekem az.

103. haaeen (válaszként erre: 101. - Bea0124)
2012. jún. 19. 13:52

de te nem ilyen teakrol irtal regebben, hanem alapon cukrozott babyteakrol, kesobb, meg azt irtad, hogy most mar te magad rakod a cukrot hozza.

nekem semmi bajom a teakkal, csak azt nem ertem, hogy minek kell a kisbabakat cukros mu szarokkal itatni.

igazad van, ahhoz, hogy ki mivel itatja a gyereket, sok kozom nincs, de velemenyem van. en ugy gondolom, egy anyanak minden esetben a gyermeke erdekeit kell szem elott tartania, es ebbe szamomra nem fer bele a cukorra szoktatas es a 2 honapos kortol valo hurkaval etetes.

102. haaeen (válaszként erre: 100. - Bella 13)
2012. jún. 19. 13:45
az en fiam sem fogadta el eloszor a vizet, de nem zavartam meg cukros lottyokkel, masnap ujra kinaltam, es kortyonkent hozzaszokott, azota sincs a vizivassal semmi gond.
101. Bea0124
2012. jún. 19. 12:16

Tényleg nem értem miért kell ekkora problémát csinálni abból ha valaki ad a gyermekének teát az ő szíve joga eldönteni mit mikor ad neki.

Tea.mecsek baby,kamilla tea pocak fájásra is szokták adni...9hós kortól meg van gyógynövény tea köhögésre...

Tea alatt nem a normál teát kell érteni amit felnőtt ember iszik.

100. Bella 13 (válaszként erre: 89. - Haaeen)
2012. jún. 19. 11:36

Erre én is kíváncsi lennék!

Nem akarom elhinni, hogy ha valaki csak vízzel itatja a gyereket az első kortytól kezdve, akkor az nem issza meg.

Az más kérdés, ha eleve teával kezdi.

Akkor talán elhiszem, hogy után nem fogadja el a tiszta vizet.

Viszont nem értem, miért kell egyáltalán teáztatni???

Nekem erre senki nem fog elfogadható magyarázatot adni....

99. M_Marcsa (válaszként erre: 89. - Haaeen)
2012. jún. 19. 09:50
A válasz negem is érdekelne. Ha én szomjas vagyok, vizet iszok, 6 éves lányom szintén, 4 hetes kicsi fiam is azt fog.
2012. jún. 19. 08:43

Még egy ötlet keverd össze péppel volt hogy én is úgy adtam neki.

Igaz azt nem tudom adsz-e neki,de érdemes ki próbálni.

2012. jún. 18. 23:34
lehet úgy értette a dokid, hogy ne főzd meg a tápszert, mert akkor károsodik benne valami hatóanyag. Én a kész, evőhőmérsékletre hűlt kajába keverem bele. Lehet kell pici víz még hozzá utólag, mert besűríti.
96. Zoé2011 (válaszként erre: 94. - Bea0124)
2012. jún. 18. 22:09

A múlt hétig a Milumil AR Optimat itta, de már az is elég nehezen ment. Mióta elkezdtük a hozzátáplálást szerencsére nem bukik. Most meg a Milumil 2-es tápszert kapja.

Kipróbálom a főzelékbe. Már mondtam ezt a dokinak, de azt mondta, h az nem jó. Pedig több helyen is olvastam már.

Köszönöm a válaszokat!

95. Bea0124 (válaszként erre: 89. - Haaeen)
2012. jún. 18. 17:56

Szomjas a baba és nem issza a vizet,ez a legfőbb ok.


Ma pl.vízbe facsartam neki meggynek a levét:-)


Mindenki figyeljen ilyen melegbe a megfelelő mennyiségű folyadék bevitelre tök mindegy ki mit ad gyerekének.

94. Bea0124 (válaszként erre: 91. - Zoé2011)
2012. jún. 18. 17:50

Milyen fajtát iszik?-régóta ezt issza?

Ha igen én meg próbálnám másikkal.

De az előző hozzászóló is jót mond.

93. 2a4f521b34 (válaszként erre: 91. - Zoé2011)
2012. jún. 18. 13:19
keverd bele a főzelékébe, nekem se nagyon eszi meg a tápszert és szopni is kevesebbet szopik már. 3-4 adagolókanál tápszerport keverek az ebédbe-vacsorába.
92. 26c9a8950c (válaszként erre: 80. - Bbetti25)
2012. jún. 18. 12:08
Egyetértek.
2012. jún. 17. 22:49

Sziasztok!

Most 6 hónapos a kislányom, kb 2 hónapja kezdtük a hozzátáplálást. 2 hete nem nagyon akarja elfogadni a tápszert. A dokinő azt mondta h napi 400 ml tápszert kellene ennie. Nálatok volt ilyen probléma?

90. nefaria (válaszként erre: 80. - Bbetti25)
2012. jún. 17. 10:44

Ez megint a tipikus "szoptassminnéltovább" hozzáállás.


Én személy szerint azért adtam, adok gyümölcslevet mert mást nem iszik meg. Ha lett volt elég anyatejem, azt adok neki....De nem erőltetem neki a vizet, ha kiköpi, és már cserepes a szája... Ez gyümölcsléhez szoktatás?


Ha végigolvastad az összes hozzászólást, akkor azt is észre kellett venned, hogy a 4-5 hónaposan már hozzátáplálók nagy részének babája már részben tápszeres baba volt. Mindenkinek megvolt az oka arra, hogy miért kezdte el. Ha azon szerencsések közé tartozol, akiknek "dől a teje", örülj neki. Én sajnos nem tartozom közéjük.

89. haaeen
2012. jún. 17. 10:11
nem vita, csak kerdes: aki a viz helyett cukrozott mu teakat/gyumileveket ad a par honapos babajanak, az miert teszi?
88. haaeen (válaszként erre: 82. - Dina68)
2012. jún. 17. 10:06

2 honapos babat hozzataplalni, nem kis felelotlenseg, es meg ezzel dicsekedni...

(ha a gyerekednek minden nap adsz egy tabla csokit, ket kanal sot, esetleg csak a mekiben eteted, neha meg -hogy nyugodtabban aludjon- ontesz neki egy deci bort, akkor sem lesz 16 eves korara semmi baja, de az meg nem jelenti azt, hogy ez a kovetendo ut)

2012. jún. 16. 12:54

Az első időkben kóstolta az ételeket de az kicsit túlzás hogy mindent.Ha mindent 4,5 napig kóstolna akkor felét se ette volna meg mint eddig.

Amúgy olvasgatom hogy 4-5 hónapos baba megeszik egy üveggel és még kérne hát az én fiam kb.7hónapos volt mire mgevett egy üveggel.



Amúgy följebb lehet olvasni hogy amikor már több napig evett...

86. bbetti25 (válaszként erre: 85. - Bea0124)
2012. jún. 16. 12:28

Elolvastam végig!


"Az ételei változatosak voltak, soha nem adtam neki hetekig ugyanazt, hisz én sem szeretem, ha napokig ugyanazt kell ennem." Így félreérthető, mert azt nem írtad, hogy miután már mindent megkóstolt!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook