Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Honnan vennétek cserepes orchideát? fórum

Honnan vennétek cserepes orchideát? (tudásbázis kérdés)


26. nilem023 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 26. 21:27
Nincs mit! Ha tudok segítek 🙂
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Nilem023)
2023. júl. 25. 21:54
Köszönöm a tanácsot.
24. nilem023 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 25. 21:27

Sajnálom!

Most már csak annyit tudsz tenni, hogy levágod a szárat amin a virágok voltak hogy ne vegye el az energiát és tartós gondozással jönni fog új virág csak várni kell. Nekem egy évben a nagy egyszer, a kicsi kétszer virágzik, de akkor jó hosszú ideig ha ugye nincs ilyen gond mint most.

2023. júl. 25. 20:23

L.luiselotte vagyok.

A macskám az éjjel leszedte, megette illetve eltüntette a virágokat.( az ablakban voltak )

Pedig nem is mutattam neki a virágokat, de valahogy kiszagolta és megtalálta.



Most ápolgatom locsolgatom, de nem tudom lesz-e belőlük még szép virág. Ha nem, nem veszek ujakat, nagyon fáj értük a szivem, mert már találtam fehéret is, de ha választani kell az orchidea és a Picike között, akkor már inkább a 8 éves macska.

2023. júl. 22. 22:54
Köszönöm a választ, majd holnap jobban meglocsolom őket
21. globus (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 22. 22:50
Sosem a helyén löttyintek rá, mint más virágokra. Hanem kihordom a fürdőbe, vízbe állítom, és teljesen átitatom. Lecsepeg és mehet vissza. Természetes élőhelyén is így kap vizet, néha zuhé, közben csak pára.
20. globus
2023. júl. 22. 22:47
Mindegy, akárhol vettük, jó lett. Imádjuk egymást, pedig le kéne állni, túl sokan vannak 🙂
19. nilem023 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 22. 22:42

Lehet azért hervad a virág mert már régen nyílt és el virágzott, nem gondolnám, hogy a locsolás miatt van.

Egyébként én kb 2 hetente locsolom úgy, hogy teljesen fel öntöm vízzel és úgy hagyom egy órát amíg meg szívja magát a “földje” aztán ki engedem a vizet és mehet vissza a cserépbe ami ÁTLÁTSZÓ!!!

Én nem szoktam átültetni mindjárt, felesleges, de te tudod.

Én hagynék időt neki, hogy megszokjon a helyén.

2023. júl. 22. 21:15

SOS, orchideatartók segitsetek !

Tegnap 1x meglocsoltam, de azt olvastam a neten, hogy hetente egy alkalommal kell locsolni, de mintha hervadna a virágja.


A másik kérdésem az lenne, hogy a bolti cserépből mikor kell átültetni vagy egyelőre maradhat benne ?

17. dfc04c70e4 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 20. 21:21

Jól döntöttél. Legyen sok örömöd bennük!

Még egy szavazat arra, hogy ablakpárkányban tartsd őket. Az enyémek is ott érzik jól magukat. Az orchidea az egyik leghálásabb virág, Ha jó helyet találsz neki ahol jól érzi magát, ne változtasd meg a helyét!

Nekem soha eszembe nem jutott volna kivinni a szabadba. Ez nem az a fajta virág, ami kertbe való.

16. Sütikee (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 20. 20:53
Nilemnek igaza van, nem szeretik ha átpakolgatod őket. Elhiszem hogy szeretnéd hogy jó legyen és szép, de akkor fogadd meg a tanácsokat.
15. nilem023 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 20. 19:51

Miért pakolgatod ide-oda?

Nem szeretik a virágok az állandó helyváltoztatást én úgy vettem észre.

Ahogy mások is írtak előttem a legjobb helye az ablakban van, ott imádnak lenni, meghálálják hidd el. Az én egyik orchideám tavaly novemberben kezdte a virágzását és még mindig van rajta hat csodás virág.

2023. júl. 20. 19:05

Délben behoztam őket, 33 fok volt árnyékban -és kitettem az ablakba. Most jól néznek ki, de holnap korán, még a 25 fokot el nem éri, ujra kiviszem a kertbe.

Féltem, őket, mindenütt azt olvastam, hogy nagyon érzékeny virág.

Kicsit még bánt, hogy nem sikerült fehéret venni.

13. Sütikee (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 20. 18:57

Én ablakpárkányon tartom a szobában, ott szeret lenni, folyamatosan virágoznak

Máshol nem maradtak meg.

12. Ramcsika (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 20. 12:32
Nekem van olyan ismerősöm aki tavasztól-őszig kint tartja. Csodálatosak! De arra vigyázz, hog csiga meg ne támadta. Nekem volt 40 db, de az utolsó két évben kezdtek tönkremenni. Évekig csodásak voltak. _ adatlapomon van pár db/ Ha úgy döntesz kiviszed, akaszd fel fára.
2023. júl. 20. 12:19

Köszönöm a válaszokat, véleményeket. Megvettem a Lidlben kettőt, meglocsoltam őket, szépek. Fehéret szerettem volna, de nem volt, igy vettem egy lilát és egy narancssárgát.


Nem tudom, de majd utánanézek, hogy szobában kell-e tartani, vagy kellemes időben ki lehet vinni a kertbe árnyékba.

10. andi6020 (válaszként erre: 8. - Bichi)
2023. júl. 20. 11:29
Ugyanígy gondolom. Ha szép, ha nem szép.
9. Sütikee (válaszként erre: 7. - Sz123)
2023. júl. 20. 11:07
Nekem a lidlis is folyamatosan hajt és virágzik. Ablakban szeret lenni, és kb két hetente öntözöm.
8. Bichi (válaszként erre: 6. - PöttyösPanka)
2023. júl. 20. 10:09
Nálunk mondjuk a virágboltban konkrétan háromszoros áron adják, mint a Lidlben, és még csak nem is szebb, úgyhogy én inkább a multit támogatom :DDDDDD
2023. júl. 20. 10:02
Nekem ami virágboltból van, az gyönyörű szép, vagy virágzik, vagy hajt. Ami sima boltból, az meg csak úgy elvan :/
2023. júl. 20. 09:21
Bárhol árulják, mindenhova egy kertészetből viszik a virágot. Tehát nem mérvadó, hogy melyik boltban veszed meg. Helyi vállalkozó virágboltjából vedd meg, mert azzal nem egy multit támogatsz.
5. niit
2023. júl. 20. 08:56
Nekem van innen is, onnan is, szakboltból is kaptam már beteg növényt, ha erre irányul a kérdés, sajnos mindig lutri.
2023. júl. 20. 08:40
Lidl, Aldi, Penny. Az Obit csak azért nem írom, mert ott aranyáron van.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 20. 08:39
lidl
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 20. 08:35
Orchideát még nem,,de sok más növényt vettem Lidl-ben.Jók lettek.
2023. júl. 20. 08:33
Lidlből vagy virágboltból?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook